wróć do tematów forum

Adm end Wodociągi.Cyrk na kółkach

Komentarz

wc 12-11-2011 godz 19:52

Czy też otrzymaliście takie pismo.W związku z wypowiedzeniem umowy przez Administrację Domów Mieszkalnych w Reszlu dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Reszlu Spółka z .o.o z dnia ze skutkiem na dzień 31.12.2011. Administracja Domów Mieszkalnych w Reszlu informuję ,że umowę na dostawę wody należy zawrzeć bezpośrednio z w/w przedsiębiorstwem.Co ciekawe nie napisali ,że wiąże się to z wymianą wodomierzy i przeróbką instalacji .A koszty wymiany powinni ponieś lokatorzy mieszkań komunalnych.Co jest niezgodne z prawem .Proponuję nic nie wymieniać na własny koszt .Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków nie przewiduje możliwości odcięcia dostaw wody przez właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego, gdy użytkownik lokalu mieszkalnego zalega z płatnościami. Właściwym sposobem egzekucji należności przysługujących spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej jest postępowanie sądowe. Ponadto, o zamiarze odcięcia dostawy wody lub zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego oraz o miejscach i sposobie udostępniania zastępczych punktów poboru wody przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne zawiadamia państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, wójta (burmistrza, prezydenta miasta) oraz odbiorcę usług, co najmniej na 20 dni przed planowanym terminem odcięcia dostaw wody lub zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego.Ciekawe czy o zaistniałej sytuacji poinformowany jest Burmistrz Reszla.

1.

Ja również otrzymałem takie pismo. Co mnie bardzo wkurzyło że chodzą po domach karzą wymieniać wodomierze, przerabiać instalacje. Jakim prawem mamy ponosić koszty kiedy te lokale nie są naszą własnością!!! Zgodnie z prawem nikt nie ma prawa odciąć nas od dostępu do bieżącej wody!!! Proponuje zbiórkę u burmistrza i wyjaśnienie tej idiotycznej sytuacji.

jan 2011-11-12 20:19:40


2.

Można postawią beczkowóz na rynku i będziecie tam biegać z wiaderkami.Trzeba płacić ,nic za darmo.Jak nie to do rzeczki po wodę.

aaa 2011-11-12 20:24:00


3.

JEŻELI NIE JESTE¦ W TEMACIE TO MILCZ!!!!

uuuu 2011-11-12 20:28:27


4.

Do aaa nie jesteś anonimowy debilu.

2011-11-12 20:47:58


5.

Sąsiad zrobił remont mieszkania więc przez jego mieszkanie nie puszczę rur, moje też jest po remoncie więc pytam jak mam sobie zrobić sam dopływ wody i dlaczego na własny koszt???

faja 2011-11-13 08:13:11


6.

No właśnie jak na własny koszt. Trzeba to wyjaśnić u burmistrza albo prezesa wodociągów. Nie dość że za wodę płacimy jak za zboże to jeszcze wymagają żeby wymieniać za własne pieniądze. Chyba ich pogięło.

iza 2011-11-13 10:51:42


7.

I pomalu wychodzi jakiego burmistrza wybralismy sobie ha ha ha

kubica 2011-11-13 15:57:57


8.

Jak będziecie płacić to będą wymieniać,najgorzej jak żądania mają Ci co nie płacą.Trzeba takich odcinać.Dlaczego pozostali mają na tym tracić.Jeżeli płacę,to chcę aby moje pieniądze szły na inne cele.Chyba właśnie zakładanie wspólnot to ma na celu.Tych co nie płacą do sądu i niech ściąga od nich komornik i tyle.

janko 2011-11-13 16:09:24


9.

Co do wody to fakt, jestem za. Sam mam sąsiadów którzy wykupili i wyremontowali mieszkanie, ja też zrobiłem remont kuchni i łazienki. Więc jak mam teraz poprowadzić rury z piwnicy na II piętro? To chyba jakaś kpina.

Paweł 2011-11-15 12:12:19


10.

Co do wody to fakt, jestem za. Sam mam sąsiadów którzy wykupili i wyremontowali mieszkanie, ja też zrobiłem remont kuchni i łazienki. Więc jak mam teraz poprowadzić rury z piwnicy na II piętro? To chyba jakaś kpina.

Paweł 2011-11-15 12:13:17


11.

No, ale do kogo macie żal???? Hallo ludzie, obudĽcie się!!! Chyba, że chcemy śnić dalej, że coś się zmieni, albo KTO¦ za nas zbiorow załatwi wyjaśnienie. Chyba ktoś kasę bieże za swoje decyzje, to niech się teraz wytłumaczy. Byle podpierając się przepisami...

jupik 2011-11-16 20:15:02


12.

MIESZKANIA KOMUNALNE ZA ZŁOTÓWKĘ I PROBLEM Z GŁOWY.

2011-11-17 19:24:47


Komentarz

wróć do tematów forum

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

26 kwietnia cała społeczność Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu zebrała się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, by tuż przed egzaminami maturalnymi pożegnać tegorocznych absolwentów klas 5 TDA i 5 TGI.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble