wróć do tematów forum

wybory

Komentarz

10-09-2014 godz 08:43

Zostawcie ten amfiteatr w spokoju.Niedługo wybory zastanówcie się lepiej na kogo zagłosujecie do powiatu,bo całkiem Reszel na kłódkę zamkną.

1.

na PO i na pana Starostę ! i na Komitet Pana Sz. !

popopo 2014-09-10 18:45:09


2.

popieram.to najlepszy wybór

orzel2 2014-09-10 20:48:04


3.

Ja również popieram to jest bardzo, rozsądny wybór. Miasto prowadzone przez pan Szypulskiego, było miastem inwestycji: sala sportowa gimnazjum nr 1, chluba naszego miasta Most Reszelski i można tak wymieniać i wymieniać. Tylko że u obecnego włodarza to tylko ładnie kosi trawę w mieście przed wyborami. Ostatnia wzmianka o amfiteatrze inwestycja pod wybory. Po co go robić na zimę.

KRZYSIEK 2014-09-10 21:14:22


4.

Tak narzekacie na powiat. Według mnie nie słusznie. Jeżeli mielibyśmy porównać ile pieniędzy poszło na inwestycję z powiatu dla miasta Reszel to byście się bardzo zdziwili. Mały most na ul.Płowce termomodernizacja Zespołu Szkół. Ciągłe remonty hospicjum. Jak na cały powiat to Reszel otrzymał lwią część. Nowe chodniki też są z tam tond. Popieram PO. Gadajcie co chcecie ja widzę ich prace.

Robert 2014-09-10 21:26:08


5.

ej obudzcie sie!!!Powiat zamknal nam SOSW czyli 2 bo zamiast pieniadze zainwestowac w remont budynku to wydali na nowy krocie i to w Ketrzynie a wiec zotaly pieniadze u siebie... ludzie potracili prace i budynek niszczeje-podzieli los hotelowej z ktora z godnie z zapowiedzia przed wyborcza nasz Burmistrz zrobil porzadek-posprzatak po niej gruz!!!! i tak z wieloma rzeczami a nam Mordach mydli oczy ... trzeba rozlicyc ich i nie dawac sie okradac na kazdym kroku!!!!

rico 2014-09-11 00:20:55


7.

Pewnie, dajcie znowu Pana Sz. na Burmistrza, znowu nic się nie będzie działo. Wydaje mi się, że ten temat jest specjalnie sprowokowany, a ludzie tu piszący to pieski byłego Burmistrza, które muszą się naszczekać, żeby każdy usłyszał te brednie. WeĽcie sobie kartkę i długopis, zróbcie tabelkę i powypisujcie, który burmistrz co zrobił (tylko w przypadku Pana Sz. to proszę wziąć pod uwagę jedną kadencje - ostatnią.)

Statixxx 2014-09-11 08:30:18


8.

Z moich podsumowań wielka przewaga na plus dla Pana Szypulskiego.

Robert 2014-09-11 08:45:14


9.

Trzeba sprowadzić do Reszla psychiatrę i to koniecznie.

resz 2014-09-11 09:56:10


10.

asdsadsa pięknie napisane

orzel2 2014-09-11 12:42:04


11.

asdsadsa,Statixxx dobrze gadają, polać im! :)

Shadowsun 2014-09-11 14:20:45


12.

Tylko ,że w obecnej Radzie Powiatu jest koalicja o jakiej Polakom się nie śniło :PO z PIS-em i SLD .Przypominam ,że to dzięki pani przewodniczącej rady (PIS ) ,a raczej jej "chorobie ",pan Mordasiewicz (PO ) miał czas znaleĽć koalicjanta w osobie pana Nowaka (SLD )i tym samym , po uzyskaniu większości , osiąść na tronie i panować a raczej panoszyć się w powiecie zapominając z czyich pieniędzy jest opłacany .

RESZELANKA 2014-09-11 15:17:37


13.

No szkoda, że udzielają się tu tylko funkcjonariusze partyjni "Mordasa" + klientela kunktatora "Janisza" (urzedasy), a nie ma tutaj głosu świadomego ludu :) Najlepszym rozwiązaniem (a bardziej najmniejszym złem) jest postawienie teraz na zielonych (PSL), tak u nas jak i w powiecie. W gminie będzie na ich listach nieco młodzieży z Krasińskim na czele. Trochę już otrzaskanej w wyciąganiu pieniędzy unijnych w tych swoich fundacjach. Po drugie wzorem Hećmana (ich wychowawca) daje on szansę na dojście do środków centralnych z ominięciem wrogiego nam ew. starosty "Mordasa". Kunktor "Janisz" ma zero dojść do decydentów. Janisz nie zrobi nic ponad trwanie na urzędzie (jakiś dodatkowy chodniczek na blokach przed wyborami, czy np amfi). Zresztą wielu ludzi, którym coś się chciało zrobić zdążyło sie o tym przekonać np. "towarzystwo". Na Szypulskim reszelacy się już poznali + stojący w tle starosta "Mordas". To już nawet nie sprawa "rolka", który w wypadku utrzymania "mordasa" tak czy inaczej będzie zamknięty. To już sprawa zwykłej przyzwoitości, żeby zrzucić tego "gangstera" z kętrzyńskiej PO. Ogółem temat dotacji unijnych jest kluczowy dla naszej gminy.Ja bym dał szansę Krasińskiemu. Co do rady powiatu, dla nas najważniejszym jest, aby jak najsłabszy wynik wykręciło PO (Mordas), a najlepiej jak by zostało odsunięte od "żłoba". Trudne aczkolwiek realne. I znów najlepiej ulokowanym głosem będzie opowiedzenie się za ludżmi Hećmana. Otóż ostro on się boksuje z MOrdasem o Kętrzyn, który szturmują "platformersi". Jak go Hećman obroni, a to niezły cwaniak jest przy dużym poparciu reszty powiatu (tu moga być kluczowe nasze głosy), PSl ma szansę na naprawdę dobry wynik i wstawienie swojego starosty. Przy sprzyjających wiatrach dobierając PiS bądż jakąś przystawkę np SLD ma szansę wykopać PO ze starostwa. Wówczas "Mordas" będzie skończony. Ogółem najważniejszy jest udział w wyborach i niegłosowanie na kunktatora Janisza, oraz PO (Szypulski-Mordas). Ja tam się w tych wyborach orientuję na PSL, ale głosowanie na PiS czy SLD (wg przekonań) też nie będzie najgorsze. PRECZ Ze Starostem MORDASIEWICZEM i tego się Reszelacy razem trzymajmy.

luis 2014-09-11 17:21:52


14.

tylko ci sami do wyboru są ? coś tu nie pasuje i zagłosujmy na kogoś nieznanego z tego koryta

render 2014-09-11 17:47:46


15.

Pamiętajcie, że może być też PO bis na innej liście jak to było w poprzednich wyborach

resz 2014-09-11 19:41:51


16.

Jak by się ktoś orientował o sytuacji Kętrzyńskiej to większość Kętrzyniaków ma dość panoszącego się hećmana i jego mydlenia oczu ludziom. To jest dopiero osoba za którą będą się brać inne służby. Wszystkie inwestycje Kętrzyńskie bardzo podejrzanie. Bardzo drogie. Przyjdzie czas na tego cwaniaka. Co do Krasińskiego nigdy w życiu nie złożył bym na niego głosu, osoba tak krnąbrna zadufana. Nigdy

lily 2014-09-11 22:02:03


17.

Krasiński jak można zagłosować na pajaca, chyba że Reszel ma zostać cyrkiem

Robert 2014-09-11 22:04:05


18.

Jakby każdy oceniał ludzi po przez ich zachowanie czy jak kto kogo widzi to byśmy wybierali miłych i spokojnych. Liczy się działanie i to co ktoś może zaoferować. Nie zagłosuje na radnego bo nie wyraĽnie mówi ! to jest śmieszne. Tu chodzi o dobro ogółu więc głosujmy mądrze patrząc na to co może nam kandydat zaoferować i jaką ma siłę przebicia. Nie potrzebni są nam słabi radni którzy się położą jak przy głosowaniu odnośnie zamknięcia OSW w Reszlu ( wiadomo o kogo chodzi )

wqwq@o2.pl 2014-09-12 11:00:04


19.

I będzie jak zawsze wygra środowisko nauczycielskie. Szkoda, że tak piękne miasto jakim jest Reszel będzie się wyludniać. Reszel staje się miastem emerytów i rencistów.

reszelak 2014-09-12 19:22:56


20.

Mam nadzieję,że wyborcy -LUDZIE INTELIGENTNI-będą wiedzieli kogo wybrać!Może być i PO,ale nie osoba,która panoszy się obecnie.Temu człeczynie MÓWIMY WON!Może w końcu Reszel coś na tym zyska!

Elżbieta 2014-09-12 21:03:13


21.

Nie ma nic do PSL-u, ale gdy słyszę o głosowaniu na Krasińskiego, to opadają mi ręce... Głosowanie na całkowicie nieznaną wam osobę, tylko dlatego, że "młody", to gruba nieostrożność. Nasza gmina jest stosunkowa mała, więc kandydatów można poznać osobiście, przekonać się jacy są, i zachęcam do tego, zanim oddacie głos w wyborach.

maja 2014-09-13 11:13:57


22.

*nie mam

maja 2014-09-13 11:15:12


23.

Z braku odpowiednich kandydatów można nie iść wcale na wybory albo iść i oddać głos nieważny.

no-one 2014-09-13 17:31:01


24.

@no-one, wybory do rady miejskiej będą teraz w okręgach jednomandatowych, więc można przynajmniej do rady wystartować samemu i zmienić nasze miasto.

maja 2014-09-13 19:40:04


25.

Można zmienić ludzi ale więcej nic nie zmienisz, bo taki jest ten system.Ktokolwiek tam będzie za wiele nie zdziała, bo góra nas wstrzymuje i nic nie znaczymy.

resz 2014-09-14 12:54:24


26.

Dlaczego wszyscy tak się pchają do koryta? Ano dlatego ,że nic innego nie potrafią. Łatwo się rządzi nie swoimi pieniedzmi. Skoro są tacy kreatywni dlaczego żaden z nich nie założy sam biznesu? Tylko osoba z doświadczeniem biznesowym daję gwarancję nalezytego sprawowania funkcji burmistrza. Wśród takich kandydatów nalęzy wybierać, któzy maja pieniądze i doświadczenie biznesowe. Wybór nalezy do każdego z Was. Z Reszlem jestem zwiazany emocjonalnie i często w nim bywam stad taka moja refleksja. Co Gmina robi żeby przyciągnąć biznes, który jest motorem lokalnego rynku. Od wielu lat niczego nie dostrzegam choć uważam ,ze potencjał jest spory.

ckf 2014-09-18 13:42:16


27.

Ale w Reszlu nie ma biznesmenów ,są raczej "biznesmeni ".

nk 2014-09-18 15:03:46


28.

Skąd w was tyle jadu i nienawiści?? Skoro takie postawy reprezentują mieszkańcy Reszla, to z tego miasteczka nic dobrego nie będzie, bo to mieszkańcy mają największy wpływ na kreowanie swojego miejsca zamieszkania, a burmistrz czy rada miejska ma zdecydowanie mniejszy wpływ na to niż wy uważacie. Całkowitą nieprawdą jest też, że osoba z doświadczeniem biznesowym daje gwarancję należytego sprawowania funkcji burmistrza. W amerykańskich filmach może i tak jest, ale w ¦wiecie realnym nie ma takich gwarancji. Co prawda jest jeden wyjątek (Singapur), ale to ewenement na skalę ¦wiatową. A "świeża krew" jedyne co jest w stanie zagwarantować, to osiągnięcie efektu końcowego w inny sposób, czy w innym stylu, ale ten efekt będzie raczej taki sam. Kolejna rzecz, to całkowity brak konsekwencji w waszych wypowiedziach, bo jeżeli prawdą jest, że starostwo tak dusi Reszel, to jednak obecny burmistrz dużo osiągnął, bo znalazł jakiś sposób na nich. Nie mniej, nie da się tak łatwo porównać obecnego burmistrza z poprzednim, bo jednak p. Szypulski był burmistrzem dwie kadencje, natomiast p.Janiszewski jedną. Zresztą to były zupełnie inne czasy. Na pewno i jeden i drugi pracował na rzecz Reszla i na pewno Reszel przez te 12 lat zmienił się mimo bardzo niekorzystnej sytuacji małych miasteczek i marginalizacji ich znaczenia praktycznie w całej Europie, ale nie tylko. Dla mnie na pewno najważniejszą i najbardziej pozytywną rzeczą jest uporządkowanie hotelowej i przywrócenie ruchu na ul.Rynek. Oczywiste jest, że duże znaczenie miał tu spory przypadek, ale z drugiej strony można było zostawić gruzowisko i bezskutecznie wzywać kolejnymi pismami właściciela terenu do uprzątnięcia rumowiska i to pod patronatem niesprzyjającego i oderwanego od rzeczywistości konserwatora zabytków.

tera 2014-09-18 23:08:42


29.

Czas nauczycieli powinien przejść do lamusa ludzie czas na zmiany oni już byli a obecny burmistrz i poprzedni to ta sama kilka

jehudi 2014-11-13 17:57:15


30.

Skoro nauczyciele w Reszlu są najliczniejszą grupą osób z wyższym wykształceniem i ambicjami,to zawsze ktoś z nich kandyduje .

RESZELANKA 2014-11-13 20:05:27


31.

wśród kandydatów na radnych z kww janiszewskiego nie ma ani jednego nauczyciela czy to zauważyliście

resz 2014-11-13 22:54:18


Komentarz

wróć do tematów forum

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Wielkimi krokami nadchodzi czas na poszukiwania wymarzonej szkoły przez absolwentów podstawówek - to niezwykle ważny moment w życiu każdego młodego człowieka świadomie planującego swoją przyszłość.

Aby ułatwić im podjęcie decyzji i dokonanie słusznego wyboru, drzwi ZS w Reszlu, które zawsze są gościnne, 10 kwietnia otworzyły się jeszcze szerzej.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble