wróć do tematów forum

SP 3 - słaby uczeń nigdy nie będzie dobry

Komentarz

XxX 21-11-2014 godz 20:12

Z tego co ostatnio słyszałem, w reszelskiej szkole podstawowej nr 3, dzieci są etykietowane i piętnowane. Uczeń słaby według jakiegoś kodeksu w tej szkole nie ma prawa zdobyć dobrej oceny, ponieważ, jest już uczniem SŁABYM. Za uzyskiwanie dobrych wyników w nauce, dzieci słabe otrzymują informację zwrotną - ściągałeś, na forum klasy mówi się że ty na pewno nie mogłeś otrzymać takiej oceny (czytaj między wierszami - JESTEŚ GŁUPI I DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJESZ). Gratuluję takiego podejścia nauczycieli do uczniów. Jako osoba płacąca podatki w tym państwie nie zgadzam się, żeby takiego typu osoby pracowały w placówkach publicznych i niszczyły samoocenę i psychikę dzieci. Jako mieszkaniec Reszla, przestrzegam Was rodzice, i proszę o zastanowienie się zanim poślecie dziecko do tej szkoły. Ponieważ jeżeli raz otrzyma ocenę niedostateczną, nie będzie miało szansy oraz sensu, praca tego dziecka, bo spotka się z wyśmiewaniem przez nauczyciela na forum klasy. Mimo że istnieje duże prawdopodobieństwo zemsty ze strony szkoły za ten wpis, decyduję się go opublikować, aby ludzie wiedzieli o praktykach, które w tej szkole trzymają się już od dawna.

1.

Ameryki nie odkryłeś/aś. Takie jest myślenie w całej polskiej edukacji. A w Reszlu jest tak i w podstawówce i gimnazjum.

qurrapazurra 2014-11-21 21:59:54


2.

Wszyscy o tym wiedzą, ale myślę że czas coś z tym zrobić. Nauczyciele jak na razie są bezkarni, mogą poniżać dzieci, stawiać oceny według własnego widzi mi się a nie wiedzy. Myślę ze jako pracodawcy tejże grupy, a także ze względu na wysyp nauczycieli na prawdę dobrych a nie mających pracy czas coś zmienić. A po za tym jeżeli nie będziemy reagować, będzie tak jak mówisz jeszcze 1000 lat.

XxX 2014-11-21 22:24:20


3.

Przestrzegasz rodziców przed posyłaniem dzieci do tej szkoły ? ¦wietnie,mają duży wybor ,niech dowożą dzieci do Olsztyna lub Warszawy. Oj coś mi się zdaje ,że jesteś tym "naprawdę dobrym i nie mającym pracy nauczycielem "...

RESZELANKA 2014-11-22 14:54:21


4.

Tak, przestrzegam. Rodzice zawsze mają wybór: siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, albo coś z tym zrobić tzn nie pozwalać aby takie rzeczy działy się w szkole, dawać sygnały dla dyrektorów, a jak się nie uda to dalej. Myślę że przy małej ilości dzieci, szkoły i tak będą musiały być łączone. Zostają więc szkoły w Kętrzynie.

N 2014-11-24 12:23:52


5.

Bo w Kętrzynie to wszystko takie dobre? Człowieku ,ty nie wiesz co piszesz. Wyobrażasz sobie sześcio lub siedmiolatka dojeżdżającego do szkoły w Kętrzynie? Wyjeżdżającego o 6.30 a powracającego o 14 do domu .To chore ,co wypisujesz .Jak chcesz to sobie dojeżdżaj,tylko nie myśl,że w Kętrzynie cię docenią i od razu zrobią z ciebie orła .

RESZELANKA 2014-11-24 16:50:52


6.

O luuudzie, kolejny zakompleksiony człowieczek uważający ten pożal się Boże Kętrzyn za metropolię. Ogarnij się.

reszel 2014-11-24 18:12:52


7.

witam.Moja córka też była słabym uczniem i to się ciągneło jeszcze przez gimnazjum.Potem poszła do szkoły średniej i skończyła studia oraz otrzymała stypendium za dobre wyniki.W Reszlu już tak jest że przypinają Ci łatkę.

jaaa 2014-11-26 07:46:34


8.

Witam. Jestem mamą trójki dzieci uczęs zczających do reszelskich szkół i mam takie spostrzeżenie- byćmoże poziom nauczania nie jest wybitnie wysoki ale duzo zależy też od samych dzieci. Mój najstarszy syn nie ma problemów z nauką i radzi sobie doskonale. Młodzsze dzieci natomiast są mniej zdolne i mają problemy z nauką- starają się ale nie zawsze im to wychodzi. Jaki z tego wniosek - nie wszystkie dzieci musza być wybitnie zdolne i spełniać rodziców wygórowanych ambicji! XxX byćmoże zbyt wiele wymagasz od swojego dziecka i jak nie spełnia Twoich oczekiwań zwalasz winę na nauczycieli! Po reszelskich szkołach dzieci też idą na studia i świetnie sobie radzą w przyszłości a to chyba nie dzieki "zerowemu" przygotowaniu w naszych szkołach! XxX troche więcej krytycyzmu dla siebie i własnych dzieci!

sabaa 2014-11-26 11:19:02


9.

Zamiast pisać na forum o tym, że ktoś traktuje tak Twoje dziecko powinnaś/powinieneś coś zrobić. Przede wszystkim porozmawiać z innymi rodzicami i z dyrektorem szkoły. Warto usuwać takich nauczycieli, którzy stosują ukryty program. (zapraszam do poczytania na ten temat) Aktualnie jestem studentem pedagogiki i zdobyłem trochę wiedzy odnośnie podstaw kształcenia i wychowania, a niestety nasze reszelskie szkoły mają z tym trudności, ale jest też sporo nauczycieli, którzy sobie dobrze radzą. Błagam działajcie, nie bądĽcie obojętni i nie kończcie działań na napisaniu posta na stronie Reszla.

Statixxx 2014-12-26 00:16:13


Komentarz

wróć do tematów forum

Top 3 gramofony dostępne na rynku – przegląd modeli

Płyty winylowe ostatnio powróciły do łask. To wartościowa alternatywa dla łatwo dostępnych utworów muzycznych w wersji cyfrowej. Dźwięki z gramofonu, odtwarzane z fizycznych nośników, są pełniejsze niż skompresowane piosenki, które można usłyszeć, korzystając ze smartfona. Ponadto gramofon może stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza! Jaki model wybrać do domu? Poniżej znajdziesz najciekawsze propozycje.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble