wróć do tematów forum

Głosowanie

Komentarz

adamgilowski13 18-12-2010 godz 13:28

Uzupelniając bobo bobo123 z postu rada. Z tego co ja slyszalem to przwodniczaca komisji oświaty i czegos tam jeszcze wybrana zostala Pani Beata Kilanowska.W odpowiedzi przeciwni jej radni nie uchwalili uchwaly o komisji oswiat.Przewodniczaca jest wybrana ale komisji nie ma.Ciekawie bedzie poczytac protokol z tej sesji.

1.

Brudna była kampania, oparta głównie na podżeganiu, fałszywym uczestnictwie w imprezach publicznych, stawianiu przeciwników w negatywnym świetle, co doprowadziło do skutecznego otumanienia wyborców. Wyborcy dali się i wybrali tych własnie. I co teraz mamy - prawdziwy widok tego, co reprezentują wybrańcy - prekursorzy "zmian".

gość 2010-12-18 13:53:50


2.

To jest chore,sami od początku ustawiali wszystko, a tu się zgubili. Chyba palec Boży im pokazał,że tak dalej nie może być.J. Koniuszek nawet był przeciwny tej kandydaturze, bo niby ta Pani jest podległa Burmistrzowi ,co jest bzdurą.Gdyby tak było nie mogła by startować w wyborach.Dziwi mnie przeciwność Pana do tej osoby ,przecież startowała z tego samego komitetu co Pan,a,że opodowiada się za ludzmi, a nie układami to tylko na Niej plus.Ona chce działać dla społeczeństwa.Jej hasło było.Mniej polityki więcej działania.Podłapał Pan Jarugę i tak go tresował podczas sesji,że aż było wstyd. Natomiast Pan Kwiatkowski szarpał za rękę przewodniczącą,która w tym momencie jako jedyna była za uchwaleniem tej uchwały ,bo chyba zrozumiała co się stało.Jeżeli tak mają wyglądać obrady naszej Rady to chyba nic dobrego nie będzie.Demokracja jest daleko od WAS kochani Radni.Przecież wszyscy się znacie.Dlaczego ze sobą walczycie już na początku?Przykre to. Informacja się rozeszła po Reszlu i okolicach i wszyscy się śmieją z takich praktyk nowej Rady.Nie ośmieszajcie się bardziej.Uważam ,że naprawdę możecie wiele zdziałać,ale razem.

Pococito 2010-12-18 14:28:25


3.

Widocznie radni większością głosów uznali,że ta pani nie ma do tego predyspozycji i kompetencji.Taka jest demokracja.Przecenianie własnej wartości czasami musi zderzyć się z prawdą o sobie.Przewodniczącą komisji oświaty powinna zostać osoba światła np.Pani Konopnicka,osoba wykształcona,inteligentna,kompetentna a do tego jeszcze sympatyczna i miła.(nic nie sugeruję,podaję tylko przykład,może to być ktoś inny równie kompetentny).Bo teraz żarty się skończyły i liczy się rzetelna wiedza i chęć do pracy a nie poklask.Również czekam na protokół z sesji.

cichy 2010-12-18 14:33:54


4.

przejrzyjcie na oczy-kliki sie pozbylismy i klika sie tworzy... Pan Kwiatkowski kolejna kadencje zasiada w radzie i co ? nic zero tylko lape podnosi wtedy gdy nie widzi wygody dla swojej ... Pani Konopnicka moze i ma doswiadczenie w oswiacie ale trzeba na to stanowisko osoby z tzw ,,zyciem,,... a co Wy chcecie od P. Kilanowskiej ? co za bzdury piszecie ze wykorzystywala udzial w imprezach jako czesc swojej kampani??? moze ktos z piszacych sie ruszy i sprobuje zrobic choc 1/5 tego co ta kobieta robi dla mieszkancow Reszla.A P.Koniuszek kazdy chyba co nie co wie i ma zdanie o tym Panu. Ja myslalem ze moze cos zmienic ale widze ze sie myle-chyba tez lubi uklady... zastanowcie sie co piszecie. skoro Wam nie odpowiada to trzeba bylo pomylec o tym przy wyborach-wieczni pesymisci

agatka 2010-12-18 14:53:41


5.

Pani Konopnicka miła?chyba upierdliwa i marudna.Nauczyciele znają te Panią.Co takiego mądrego ma przewodniczący komisji budżetowej w sobie?(śmiech).Lężany opowiadają w jaki sposób agitował wyborców.Z-ca Przewodniczącej RM z najmniejszą ilością głosów ze swojego okregu ?Co ten człowiek zrobił dla Widryn przez te wszystkie lata?Bardzo dobrze,że tak się stało.Może się ktoś ocknie i nie będzie wiernym pieskiem J.K.Tak WAS zmanipulowano.Myślałam,że radni myślą,ale teraz wiem ,że NIE.Ta walka była chyba o te stołki.Pamiętajcie jednak,że musicie współpracować ze wszystkimi.Z tego co wiem Pani Beata śmieje się z tej sytuacji,wszyscy wiedzieli,że mają głosować na Panią Danutę Konopnicką,jednak właśnie z głupoty radnych tak wyszło.Nie spodzielwali się innych propozycji.Chcieliście sławy to teraz ją macie.Czy o to Radnym chodzi?Cichy ty chyba masz kompleksy ,że wypisujesz takie bzdury.B.K jest osobą najbardziej odpowiedzialną i honorową.Czego Tobie życzę.

Pococito 2010-12-18 16:21:44


6.

No to ładnie tam się dzieje.To chyba trzeba tylko Burmistrza wybierać i niech sam rządzi,mniejsze koszty i tylko Jego wtedy będziemy rozliczać. Kto będzie z-cą Burmistrza czy już wiadomo?

sanczo 2010-12-18 17:11:26


7.

Pani Beata Kilanowska startowała z KWW Reszel-Dobro Wspólne.Zadeklarowała współprace w ramach komitetu a wszyscy widzieli jak zachowała się na 1-ej Sesji.Proponowałem na W-ce przewodniczącego P G Jarugę. Otrzymał 2-a glosy.Jeżeli ktoś mówi o honorze to powinien zadać sobie pytanie czy zawsze jestem człowiekiem honoru.

jkoniuszek 2010-12-18 19:35:49


8.

a jak Pan sie zachowywal na nie jednej radzie? gdzie Pana honor? honor gentelmena?jakich Pan sobie ,,kolegow,, w radzie dobral? macicieli i ludzi ktorzy sie tylko slizgaja? a i zaslania sie Pan mlodymi pracownikami remy-czyzby chcial Pan wrocic na jej lono he he he Rada sie kompromituje takim zachowaniem... zgodze sie z wypowiedzia wczesniej o klice... gratuluje powtorka z rozrywki sie dzieje...

przeciwnik 2010-12-18 20:31:17


9.

Z tego co wiem,a wiem,że nie deklarowała żadnej lojalności partyjnej nawet w wyborach szła drogą indywidualną razem z innymi kandydatami z okręgu Nr 1.Pokazała ,że dla Niej liczy się człowiek, a nie narzucanie czyjegoś zdania.Ma swój rozum i nic nie musi robić,a tym bardziej słuchać Pana narzuconych decyzji.Komitet ten był bezpartyjny i nie Pan go założył i nie Pan ma prawo żądać lojalności.Posłuchał się Pana Radny Jaruga i zrobił z siebie pośmiewisko.Wszyscy wiedzieli,że komitet Pana Janiszewskiego wystawi swoich i że Pana kandydat nie ma szans, a Pan dalej w to brnął.Czy tak ma wyglądać radny chyba NIE.Bardzo dobrze,że kobieta ma swoje zdanie.Nie daje się zmanipulować jak inni.Byłem na tej sesji i jestem pełen podziwu dla odwagi.Widocznie poziom intelektualny tych pozostałych bardziej Jej odpowiada niż pański.

janko 2010-12-18 20:38:56


10.

Panie Januszu,próbuje Pan pokazać jakim to Pan jest przedstawicielem wyborców (jedynym szlachetnym, z rady). Przecież to obłuda,nie szanuje Pan wyborców Pani Beaty(miała największą ilość głosów w swoim okręgu wyborczym i drugi wynik w Reszlu po Panu),więc Pana zdaniem nie zasługuje na przewodnictwo w zakichanej komisji? Moim zdaniem nie chodzi Jej nawet o komisję,tylko o pokazanie,że rada składa się z 15 radnych i nie każdy musi mieć Pana wizję.Głosowałem na 4 kandydatów,każdy z nich był na innej liście,trzech z nich weszło do rady(byłem przekonany że jako ludzie bezpartyjni będą całkowicie niezależni,niestety myliłem się bo jeden komitet działa tak jak partia polityczna(panuje tam "dyscyplina komitetowa"),trzeba było pisać to na plakatach wyborczych,napewno bym na człowieka z tego komitetu nie zagłosował (czuję się wprowadzony w błąd).Miałem nadzieję że tym razem,będzie rada z prawdziwego zdarzenia,niestety pomyliłem się.Były to moje ostatnie wybory,nigdy więcej nie będę głosował(między innymi dzięki Panu).Pozdrawiam.

patriot 2010-12-18 23:11:50


11.

Dziwi mnie ta walka o stołek przewodniczącego komisji.Przecież jeżeli ktoś chce naprawdę coś dobrego zrobić to wystarczy być jej członkiem.Kompletny brak honoru i wszechobecna obłuda.Nie karmcie nas tu patriotyzmem,zaczynacie pomału pokazywać prawdziwy wasz cel bycia radnym.Opracujcie plan zadań do realizacji przez Radę i bierzcie się do roboty a nie walczycie o stołki.Obrzydzenie bierze.Jak ktoś jest niechciany to trochę honoru i trzeba ustąpić.O co Ci chodzi z tym stołkiem,co się za tym kryje.Tak pięknie było w kampanii wyborczej a teraz liczy się tylko stołek?.A fe....

marek 2010-12-19 10:21:33


12.

Byłem na pierwszej sesji i nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać. Mamy naprawdę elokwentnych radnych (ironia). Jedyną naprawdę elokwentną osobą jest właśnie Pani B.K., dlaczego? Bo jako jedyna potrafiła podejść do mównicy i przedstawić swoją propozycje odnośnie Pana H. na zastępce przewodniczącej rady (która swoją drogą inteligencją nie grzeszy) we właściwy sposób. A teraz pytanie: D.K. czy B.K.? Co robi dla miasta B.K.? Organizuje wraz z MOK Reszel "Reszelski Festival Piosenki" w tym roku to już XVIII taki festival, a chętnych nie brakuje. Co roku w ferie dla dzieci, które biorą udział w festivalu załatwia warsztaty na których uczą ruchu scenicznego, interpretacji, różnych technik wokalnych, emisji głosu, czasem prowadzi zajęcia integracyjne lub emisje głosu. To dzięki niej mamy w Reszlu tyle dobrych wokalów. To Ona wynajduje przeróżne festivale, konkursy, żeby promować nasze miasto, pokazywać młode talenty. Co roku w lipcu organizowana jest Reszeliada. BK przygotowuje program "¦piewać każdy może" w którym prezentują się dorośli. Ten program przyciąga masę publiczności, bo ludzie lubią posłuchać swoich znajomych. Oczywiście na Reszeliadzie nie realizuje tylko tego programu, ma też inne obowiązki. Niedawno był 6 grudnia. Kiedyś 6 grudnia były organizowane zbiórki dla domu dziecka w Pasymiu, dla dzieci były rozdawane cukierki, były konkursy... W tym roku były pierniki. A kto stoi za załatwianiem spraw z tym związanych? B.K.! O tym co robi Pani B.K. można pisać w nieskończoność... Może teraz ktoś napiszę mi co takiego robi Pani D.K.? Siedzi na czterech literach w domu?

Racjonalny 2010-12-19 10:46:09


13.

Racjonalny.Bardzo dobrze napisałeś "ma też inne obowiązki".Każdy z nas ma obowiązki w pracy i za ich wykonywanie jest wynagradzany.Jeżeli ktoś się nie sprawdza jest zwalniany jeżeli swoją pracę wykonuje dobrze jest wynagradzany i premiowany przez przełożonego.Jeżeli ktoś jest emerytem i chce swój wolny czas poświęcić na rzecz miasta i mieszkańców to bardzo dobrze, bo przynajmniej nie będzie tego robił w godzinach pracy.(a to ostatnie zdanie jest niesmaczne,wstyd)

marek 2010-12-19 12:05:57


14.

Walka w radzie, walka na forum. Oj, ciekawie zacznie się nam nowy rok :)

solid_strikes_again 2010-12-19 12:31:22


15.

Wszystko to na temat Pani B.K. to prawda tylko że to wszystko to jej obowiązki związane z jej pracą zawodową. Więc nie widzę gdzie tutaj Jej działalność społeczna. Jak byśmy tak "kalkulowali" to Pan prezes ZUK'u w tym momencie byłby naszym "zbawicielem" bo oczyszcza chodniki i ulice ze śniegu.

ktostam 2010-12-19 12:52:59


16.

Dobre sobie to dlaczego Marku( tu wszyscy wiedzą kto to pisze) Ciebie tak często zwalniano?Dlaczego gdzie się pojawisz zioniesz ogniem.Ciebie też kopano w d... jeszcze nie tak dawno.Zazdrościsz ,że ta kobieta wypełniając swoje obowiązki robi to z sercem, nie licząc się z czasem, a nawet zaciera granicę między pracą ,a działaniem w wolontariacie,kosztem rodziny. Ona sama się nie zaproponowała na przewodniczącą.To ludzie Ją wskazali i ludzie na Nią zagłosowali. Koalicja, która się nieformalnie zawiązała za wszelką cenę chce pokazać,że tylko ich decyzja się liczy. Wszyscy akceptują decyzję o powołaniu nowego Burmistrza, jednak radni na siłę zwalczają radnych z komitetu Pana Szypulskiego nie bacząc ,że to bardzo dobrzy ludzie.to,że startowali nic nie znaczy ,najważniejsze ,że ludzie ich wybrali. W związku ,że Pani Beata nie chce brać udziału w rozgrywakach ludzi z koalicji i uważa,że tak nie można, to teraz jest napiętnowana.Za to ,że nie służy J.K i ma śmiałość powiedzieć nie.Koalicja by się nie wytworzyła gdyby nie obiecane stanowiska dla Pana Pikulskiego i Pani Konopnickiej,radni w tym momencie zgubili się i teraz bojąc się,że nie bedą mieli większości za wszelką cenę walczą o ten stołek dla Pani Konopnickiej.Czyli ta dwójka sprzedała się za stołki tylko,że w droge weszła im inna kobieta.Wracając do tematu to: potrzeba nam sprawnych i zdrowych radnych,a nie emerytów i rencistów.Ci już mieli czas na swoje działania ,teraz niech się zajmą sobą odpoczynkiem i rodzinami.Tobie nie wyszło M....,ludzie Cię nie wybrali już kilkakrotnie, więc nie możesz znieść,że innym się udało.To Twoje ataki są niesmaczne,wstyd.

reszelos 2010-12-19 12:56:34


17.

Napiszę krótko-ROK 2003-medal Zasłużonym-Reszel otrzymuje Pani Beata Kilanowska.Czy ktoś z obecnych radnych był w taki sposób zauważony?Macie osobę w swoim gronie, która ma wiele kompetencji i warto z tego korzystać,a nie błażnić się na każdym kroku.Pani Beato jest Pani osobą madrą i takimi głupotami nie powinna się przejmować.Niech się wstydzą inni, a powinni.Pozdrawiam.

mała 2010-12-19 13:05:00


18.

Do ktostam -Pan Prezes ZUK, też wykonuje wiele działań poza swoimi obowiązkami.Nie koniecznie mu za to płacą.Są osoby, które bazują na pracy innych, a potem ukazują ,że to Oni zrobili.Być może taką osobą jesteś TY! Czy czasami cukier Ci nie uderza?

reszelos 2010-12-19 13:10:54


19.

...pamiętam jak dziś.... Stoimy pod MDK i obserwujemy przez okno naukę tańca i aerobik prowadzony przez B.K., a było to gdzieś 20 lat temu (a może i więcej), i nagle ktoś krzyczy (myślę, że to Sosna ) PANI BEATKO !!! Szpagacik proszę !!!!

Przerywnik 2010-12-19 14:30:21


20.

Właśnie 20 lat temu a teraz śpiew, śpiew i śpiew a co z innymi ludĽmi dla których też jest ten Dom Kultury. Może trzeba powrócić do większej ilości i różnorodności zajęć które odbywają się w DK.

ktostam 2010-12-19 14:45:39


21.

Przerywnik gadasz sam z sobą najeżdzasz za chwile odpowiadzasz jako ktoś tam.Miałeś okazję pokazać się w Kętrzynie i co tam zrobiłeś?W tym MOK to można też było Ciebie podziwiać, ale w negatywnej ocenie,wiec nie prowokuj bo opwoeści do dziś krążą.Jak masz jakieś pytania to idż do MOK i będziesz wiedział ilu ludzi tam pracuje i co robią.Nie wypisuj bzdur.Ja korzystam z wielu atrakcji proponowanych przez MOK.Załóż prywtny Dom Kultury, to wtedy będziemy Ciebie oceniać.Na razie masz negatywne opinie.Wejdz na strone główną i zobacz co robią i jaka jest różnorodność.Jak dla Ciebie to mało, to zacznij działać sam wtedy zobaczymy i ocenimy.

Pococito 2010-12-19 15:03:51


22.

Czuję "absmak,przerażający absmak"jak słyszę kapele folklorystyczne(normalnie swoisty folkloro-wstręt),nic tylko zawodzą te smętne melodyjki,mogłyby poskakać,wywijać salta i inne szpagaty(ale po co),te jest tak nudne,żałosne i PGRowskie,jak dożynki za czasów Gomułki:)

patriot 2010-12-19 16:23:39


23.

Dziwi mnie fakt,że P B Kilanowska osobiscie nie odpowiada na moje wywolanie.A moze cos jeszcze z ambitnych zamiarów Panstwu opowie

jkoniuszek 2010-12-19 19:55:02


24.

Panie Koniuszek a po co Pani Kilanowska ma sie znizac do tak niskiego poziomu jaki Pan reprezentuje teraz soba i swoim zachowaniem ?ma Pana plugawic? po co ta prowokacja?zajmie sie Pan wkoncu dzialaniem a nie siedzi Pan i pisze posty! moze jakas uchwale Rady Gminy by Pan napisal-oczywiscie nie myslac by to byla o podwyzce swojej diety!drodzy Radni pamietajcie ze to mysmy Was wybrali i pamietajcei o tym ze za 4 lata Was ocenimy i zeby nie bylo tak ze Was ,,oplujemy,,

obserwator 2010-12-19 22:48:11


25.

Jak miło , jak miło się czyta. :) Gęba się sama śmieje. Któż z radnych tak nienawidzi ludzi, którym coś się udaje? Któż z radnych , poza panem J.K., który nie boi się podpisać imiennie, żeby wszystkim było wiadomo kto pisze. Zbyt wiele wiedzy z wewnętrznych struktur wypływa, by nie myśleć o tym, że komuś z rady, bądĽ jej bliskiego otoczenia, pewne osoby przeszkadzają. Komuś coś się udało, trzeba zjechac na forum. Jeszcze na dobre się nie zawiązały wszystkie formy wewnętrzne a już plują jadem. A jakaż piękna kampania pani BK:)))) No piękna:) Tylko pogratulować. Zapewne pisza to osoby z bliskiego otoczenia. A może sama zainteresowana? Hę? Ludzie!! Opamiętajcie się! Zobaczcie co wy robicie! Siejecie sami zamęt i roztrząsacie sprawy, których nie powinniście roztrząsać. Pewne fakty już stały się rzeczywistością i choćbyście sobie oczy wydrapali to nie zmienicie tego. Więc spuście powietrze i zacznijcie zajmować się pożyteczniejszymi sprawami, jak objeżdżanie radnych na forum z imienia i nazwiska. Niesmaczne ! Sami frustraci, zazdrośnicy i nieudacznicy. Bo skoro wyście się do rad nie dostali, albo nie leży wam taki czy inny układ, to trzeba objechać. A podobała wam się poprzednia władza? To dopiero były układy, teraz raptem cisza na ten temat, a wiedzcie, że obecni radni i burmistrz będą musieli zderzyć się z konsekwencjami wtedy podjętych decyzji (albo niestety nie podjętych). W Reszlu strach cokolwiek powiedzieć, bo jak złapią za słowo, to nie puszczą , nie zapoznają się z tematem a gadają. I tak ze wszystkim. I skończcie z tym wychwalaniem i krytykowaniem radnych. Póki co jeszcze nie zdązyli zrobić nic, zeby ich oceniać. I retoryczne pytanie na koniec: wy też w nowości wchodzicie z głową pełną wiedzy i doświadczeniem w danej dziedzinie?????

Krytycznie 2010-12-21 11:35:13


26.

Najgorzej jak takie bzdury wypisują Ci co nigdy nic nie zrobili, a chcą innych osądzać. Oceniać jest najłatwiej ,ale jak się kogoś nie lubi, za to ,że może jest lepszy, to trzeba pojechać po Nim. Najgorzej jest właśnie wyrażanie opinii przez takich jak Krytycznie.Dajcie spokój idą święta.Oni tam się podocierają tylko im się nie wtrącajcie.Tam jest wielu wspaniałych ludzi i myślę,jeżeli da się im szansę to rzucą kilka fajnych pomysłów ,aby nam było lepiej.WESOŁYCH ¦WIAT.

mała 2010-12-22 19:56:31


27.

"Krytycznie",jesteś fajny i bez jadu,męczy Cię tylko jedna osoba w radzie Pani BK (niezależność,jest chyba cechą dobrą),ale Ty wolisz chyba odgórne sterowanie...Co do Pana Janusza,mam przed sobą Gazetę Reszelską i końcówka wywiadu z tym Panem "Należy szukać dodatkowych pieniędzy,a proszę mi wierzyć,że pieniądze"leżą"wszędzie,tylko trzeba umieć ich szukać"...Prawda że piękna złota myśl,tyle że reszelacy mają dość taniego populizmu i jeżeli ten Pan widzi realne pieniądze to niech je podniesie,ma do dypozycji prawie całą radę z którą przegłosuje wszystko co mu się zamarzy. P.s.Krytycznie,mam pytanie Ty jesteś tylko z bliskiego otoczenia Pana Janusza, czy może pisze to sam zainteresowany?Hę? Ja jestem dobrym znajomym Pani Beaty,nie podoba mi się to co się dzieje,zresztą pogadaj z ludĽmi w Reszlu,to troszeczkę ochłoniesz(nabijają się z wyborów przewodniczących komisji,aż miło,jak większość się zgubiła i wyszła kicha,którą trzeba było prostować,bo wybór nie był taki jaki ekipa zaplanowała).Takie postępowanie to jest dopiero OBCIACH,po takim zachowaniu nigdy bym w lustro nie spojrzał,bo musiałbym je opluć,na swój widok(to cecha ludzi honorowych)..Wesołych ¦wiąt!

patriot 2010-12-22 23:36:30


28.

No i gratuluję czytania tekstu ze zrozumieniem :) Nic tylko włeb se palnąć, bo widać ,ze bez łoma to się do społeczęństwa nie dotrze. Do Pani B. nie mam nic a nic, ani mi pomogła, ani zaszkodziła,jest dla mnie zupełnie neutralną osobą.Natomiast co do Pana J.K. mam swoje zdanie,nie jestem fanem,nic z tych rzeczy, alefacet co nieco ma racji, tylko jak ktoś jest mega uprzedzony, to czytając między wierszami (wywiad jest mi znany) wyczyta tylko jedno - obiecane, to wykonane. Chcętylko powiedziec, ze po sensie wypowiedzi i stylu jestem w stanie powiedzieć, kto jest kim tu na forum. Aha ...i rzeczywiście, dobrze znam co niektórych i wiem, na co ich stać. NIektórych na nic, innych na coś wiecej, jeszcze innych na naprawde wiele. Najgorsze w reszlu jest to, że społeczeństwo widzi tylko to co chce widzieć, zwykle coś złego i nie ocenia wstecz ludzi, którzy na miasto pracowali, tylko naprzód. Ale jeszcze się taki nie urodził... na szczęscie ci mądrzejści nie zwracają uwagi na cięte riposty i opinie osób, które tak naprawde nic o nich nie wiedzą.

Krytycznie 2010-12-30 21:49:27


29.

Krytyczny, ale my też wiemy kim Ty jesteś,więc nie rób tu z siebie gwiazdy.

sanczo 2010-12-31 13:58:00


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble