wróć do tematów forum

Halloween

Komentarz

Halloweeeeeen 31-10-2011 godz 12:08

Przyjmijmy dzieci z życzliwością... Jak niektórzy sie wypowiadali we wczesniejszych postach o halloween, że "pogonią" dzieci - Oni niech też pokażą te minimum kultury. Pozdrawiam : )

1.

sama je sobie przyjmij, zamiast nauczyć dzieci, że święto zmarłych to wspólna modlitwa na cmentarzu, a nie żebranie pod każdymi drzwiami, ja pogoniłam dzieciaki, normalnie to aż wstyd aby tak nauczyć dzieci.

2011-10-31 18:31:13


2.

Mimo tego i tak dzieci będą chodzić na hallowen

2011-10-31 20:33:42


3.

TO NIE JEST POLSKA TRADYCJA,CZY MUSIMY NA¦LADOWAĆ INNE ZWYCZAJE,PONOĆ NIE DO KOŃCA DOBRE???????????

danuśka 2011-10-31 21:50:36


4.

Uważam,że sobie kpiny robicie.Ludzie w zadumie,niektórzy potracili bliskich.Jak można robić zabawę.Nie wszystko co z zachodu jest dobre, a to wręcz obraża nasze uczucia.

aaa 2011-10-31 21:50:53


5.

coś mało się orientujesz bo nie ma czegoś takiego jak swięto zmarłych....

I tak nie znacie ;P 2011-11-01 11:21:37


6.

Dokładnie... To jest "Wszystkich ¦więtych", a po za tym, halloween jest dzień przed... Nie rozumiem ludzi, niby tacy życzliwi, tolerancyjni a jak coś dzieci raz do roku - w tym Reszlu bez przyszlosci - maja cos do roboty to nie docenią...

rio 2011-11-01 14:08:03


7.

Dzień Zaduszny/zaduszki/,który obchodzimy 2 listopada,jest właśnie ¦więtem Zmarłych. halloween,podobnie jak walentynki,krasnal zwany Mikołajem i zajączek wielkanocny jest nachalną,komercyjną inwazją na nasze wielowiekowe tradycje...rio,chcesz tolerancji,równocześnie odmawiając jej,przeciwnikom halloween? Więcej tolerancjii :)

patriot 2011-11-01 14:48:00


8.

Trzeba pogodzić się z tym, że część ludzi bezmyślnie małpuje to, co zobaczy w telewizorze. Gdy pokazują program o tatuażu, to oni się wytatuują, gdy pokażą program o psach to kupią sobie do mieszkania w bloku wyżła, a jak pokażą amerykańskie halloween, to zmałpują i to. Patriot, nic na to nie poradzisz.

maja 2011-11-01 15:18:31


9.

"Wszystkich Wiernych Zmarłych" Tak sie nazywa To ¦więto, które obchodzimy 2 listopada, ale to nie ma nic do rzeczy w sumie. 31 paĽdziernika od 2 listopada jest 2 dni... więc halloween nijak nie ingeruje w 1 czy 2 listopada... Ludzie, wyjdĽmy z ery "Przyjmujemy tylko co nasze". Dzieci tez raz do roku chca sie zabawic. Chociaz ten raz do roku dajmy im zyczliwosc i usmiech. To, ze to nie jest Polskie świeto, to nic... W Reszlu i tak nic innego w sumie do roboty przez caly rok nie maja... A jeśli chodzi o cala Polske to trzeba czasami i inne zwyczaje przyjac, a nie siedziec i nie usmiechac sie, burczec pod nosem, czy wyganiac dzieci spod drzwi... Apeluje o troche dystansu i danie dzieciom powodu do zabawy. I nie przyjmuje (przynajmniej osobiscie) tego, ze ludzie nie umieja dac dzieciom radosci- tylko zle i zle... Tak niestety jest w Polsce, ale badzmy inni i nie pozbawiajmy dzieci radosci ( w Reszlu) choc raz do roku...

rio 2011-11-01 15:39:04


10.

Od dawania dzieciom radości i zabawy są rodzice a nie obcy ludzie. Ja apeluję do "rio" o trochę dystansu do tej sprawy i nieprzymuszanie innych do swoich pomysłów. Ja mam dawać twoim dzieciom "radość" i "zabawę" bo tobie taki pomysł strzelił do głowy ?

maja 2011-11-01 17:59:33


11.

To zabawiajcie swoje dzieci w swoich domach i do mojego nie wysyłajcie.Nie życzę sobie.Jak może się poczuć osoba ,która straciła niedawno bliską osobę,a tu dzieciarnia włazi do domu i świetnie się bawi.Zresztą co to za łażenie i nagabywanie ludzi w domach.Jak ktoś się chce bawić to niech robi w swoim mieszkaniu,a potem będziecie się dziwić,jak ktoś WAM umrze,że reszta będzie się bawić.Do tego to doprowadzi.Gdzie tradycja ,gdzie rozum? Przeraża mnie podejście ludzi.

aaa 2011-11-01 18:34:40


12.

Widzę nie przemówię do rozumu... Trudno żyjmy tylko monotonnym i rutynowym Reszelskim życiem. Dobranoc.

rio 2011-11-01 19:32:56


13.

Sobie przemów!

janko 2011-11-01 20:06:52


14.

ale przecież boga nie ma

boganiema 2011-11-01 20:39:46


15.

ten zwyczaj to chyba dwie dziewczynki pukające do moich drzwi, na widok czekolady, którą im wręczam słyszę "wolimy kasę proszę pana" następnie dzieci staropolskim zwyczajem dziękują mi i pozdrawiają słowami "sp.....laj głupi hu..."

pia 2011-11-02 07:35:41


16.

wpada banda dzieciaków do pelcowizny i drą się na całe gardła dawać cukierki, batony. Aż obsługa tego sklepu musiała ich wyganiać. na tym przykładzie widać dobre wychowanie rodziców.

2011-11-02 08:55:57


17.

JA powiem tylko tyle: to głupota w współczuję tylko tym dzieciom głupich rodziców :/ Nie dzieci wina, nie wybierają sobie rodziców. A i szkoda, że u mnie nikogo nie było xD

ONAMaZawszeRacje! 2011-11-02 09:08:52


18.

ludzie otrząśnijcie się z tej waszej mentalności.Ja rozumiem,że ktoś stracił bliską osobę,ale jest czas na żałobę,jest czas na refleksje i przecież czas na radosne chwile.Właśnie takimi chwilami mogą być te dzieci kiedy się fajnie bawią.Zastanówcie się o co wam chodzi, bo ciemnota tu na tym forum jak za Piasta.

2011-11-02 09:55:54


19.

To ty się otrząśnij najlepiej jak potrafisz.Kup sobie bilet w jedną stronę do USA razem ze swoimi dziećmi i tam sobie świętuj.Co do ciemnoty, którą zarzucasz ludziom,to wydaje mi się,że to niestety,ale Ty ją posiadasz.Nadal nie rozumiesz naszej polskiej tradycji.Nic dziwnego,jeżeli nikt Cię tego nie nauczył,to jak możesz przekazać to dzieciom.Po to mamy rodziny pokoleniowe ,żeby o to dbać.Szczerze to żal mi Ciebie i Twoich dzieci.

anka 2011-11-02 10:17:28


20.

dlatego ten kraj wygląda tak jak wygląda bo ciągle na pierwszym miejscu jest bozia a nie jego obywatele jesteśmy mentalnie upośledzeni i dopóki to się nie zmieni nie zmieni się też sytuacja w tym kraju

boganiema 2011-11-02 11:00:40


21.

Ludzie... Wezcie sie ogarnijcie, powinniśmy się zgadzać, a nie jedni, że halloween to za przeproszeniem gó**o a inni że świętość... Może bądĽmy neutralni i Ci co chca niech swietuja, a Ci co chca to nie, ale nie odganiajmy dzieci, ktore raz do roku maja cokolwiek do roboty i szanujmy inne tradycje. Np. ¦więty Mikołaj - jeśli trzymać się tradycji powinien być przedstawiany jako biskup z laską, ale dzieki komercji jest przedstawiany jak jest - i to przyszlo z innego kraju, ale nikt jakos na to prawieze ie zwraca uwagi... Wiec nie mowie zebyscie pokochali halloween ale tolerujcie.

Mrokmrokmrok 2011-11-02 20:56:24


22.

Drodzy Rodzice, nauczcie dzieci śpiewać kolędy, niech się przebiorą i chodzą jako kolędnicy. A dlaczego piszę to teraz, ponieważ dzieci w zeszłą kolędę nawet nie umieli śpiewać kolędę jak ich o to poprosiłam, tylko powiedzieli dawaj słodycze, stara ..... a że jeszcze do świąt jest trochę czasu więc zamiast szukać winnych zacznijcie od Was samych

2011-11-02 21:33:38


23.

I to też jest dobra myśli... Nauczmy dzieci spiewac kolendy, nauczmy doroslych dystansu d0 dzieci ; )

Mrokmrokmrok 2011-11-03 03:38:02


24.

kolędy*

Mrokmrokmrok 2011-11-03 03:40:00


25.

"mrok" i "r3rf" Jeśli wasze dzieci mają tylko raz do roku cokolwiek do roboty to jak najgorzej świadczy o Was. Wbijcie sobie wreszcie do głowy, że obcy ludzie nie mają ochoty zabawiać waszych dzieciaków a przymuszanie innych do tego na zasadzie takiej, że przyprowadzacie im małe dzieci pod drzwi więc ludzie muszą coś dać bo nie wypada odmówić dziecku to z waszej strony zwykłe chamstwo. Niedługo ktoś inny przyjdzie z dzieciakami pod drzwi z jakąś aborygeńską tradycją i każe im dawać prosiaki bo jak nie to jesteś "ciemnotą jak za Piasta". Puknijcie się w puste głowy i zajmijcie się organizowaniem swoim dzieciom czasu przez cały rok a nie liczcie tylko na to, że obcy ludzie to za was załatwią.

maja 2011-11-03 10:31:21


26.

Ok, starczy, kończmy, nie ma co dyskutować o ile to kulturalnie dyskusją można nazwać Pozdrawiam

Mrokmrokmrok 2011-11-03 16:23:38


27.

Okrutnie szkoda mi tych ludzi ktorzy nie wpuscili ludzi, bo trzymaja sie stereotypow. Obecnie sam mieszkam w UK i tutaj nikt by nie pomyslal o jakims wyrzuceniu dzieci! Rozumiem, swieto zmarlych, jest szaczunek. Lecz nie widze nic zlego w tym, ze dzieci przebiora sie i wyjda po cukierki, pozdro!

doncorleone 2011-11-10 19:30:16


28.

"doncorleone" w UK nikt nie wyrzuca dzieci w Halloween ? Fascynujące !!! Może dlatego, że Halloween zawędrowało do USA właśnie z UK ? To jest tradycja (nie święto) najsilniej rozpowszechniona w krajach anglosaskich, do których została przywleczona z UK, nic więc dziwnego, że w UK "dzieci się nie wyrzuca" bo ta tradycja stamtąd pochodzi. Chwała Bogu, że nie mieszkasz w Korei bo byś okrutnie szkodował tych ludzi, którzy głośno nie mlaskają przy obiedzie (tradycja koreańska), albo w Bawarii (pierdzenie i bekanie przy stole), albo w Szkocji (ubieranie mężczyzn w kraciaste spódnice, obowiązkowo bez majtek, co zrobić - taka tradycja), albo w Iraku (biczowanie się do krwi w święto Aszury). Dla odmiany proponuję abyś w tym swoim UK polewał brytyjki wodą w lany poniedziałek, bo to taka fajna tradycja, zobaczymy na którym komisariacie wylądujesz. Nie wciskaj innym na siłę nie ich tradycji.

maja 2011-11-13 18:28:11


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble