wróć do tematów forum

Inormacja dla kirowców

Komentarz

RESZELANKA 20-05-2010 godz 20:14

Informuję wszystkich kierowców ,iż dysponuję dowodami łamania przez nich przepisów ruchu drogowego .Chodzi mianowicie o nieudzielanie pierwszeństwa pieszym na tzw. pasach .W Reszlu można stać i godzinę ,a żaden samochód z rejestracją NKE się nie zatrzyma .Nie puszczą nawet osób starszych i kalekich .Auta z obcymi rejestracjami zatrzymują się ,nasze zawsze się spieszą . Oświadczam ,że zrobię wszystko ,poproszę o pomoc policję , która mam nadzieję ,nauczy kierowców zasad ruchu drogowego .

1.

Reszelanko! Jeżeli pieszy nie znajduje się na samym przejściu, to pierwszeństwo ma pojazd. Natomiast jeżeli już znajdzie się na tych pasach, to o ile nie wtargnie nań gwałtownie, ma faktycznie pierwszeństwo. Uważam, że większym problemem są bardzo szybko jeżdżące samochody po ulicach miasta a szczególnie w okolicach dużego mostu. Zwłaszcza rano, gdy dzieci idą do szkoły. Wczoraj byłem świadkiem, jak pewien czerwony samochód o mało nie rozjechał dzieciaka, który wbiegł na ulicę. Byłem również świadkiem i to nie jeden raz, jak pewien (stosunkowo młody) policjant zasuwał swoim czarnym "wozem" z prędkością co najmniej "niedostosowaną" do warunków (czytaj osiedle mieszkaniowe). Jak widać i policjantów należałoby przeszkolić w zakresie jazdy nie stwarzającej zagrożenia.

Sancho 2010-05-20 20:41:34


2.

rence cycki opadajo...

4String 2010-05-20 21:04:31


3.

Reszelanka grozi?a może kłamie, bo kto stoi godzinę czekając na przejście?a może liczy samochody z rejestracją obcą i tutejszą?Prawo na pasach obowiązuje tez pieszych a Reszel to specyficzne miasto i ludzie spacerują po ulicach.Więc nieladnie wrzucać wszystkich kierowców do jednego worka i obrażać.A dowody można na każdego znaleĽć nawet na pieszego

men 2010-05-20 22:11:07


4.

pani reszelance proponuję aby wstąpiła do służby policyjnej, poza tym mamy monitoringi.No ale jak się nie ma co do roboty w ciągu dnia,tylko sama uważaj gdzie przechodzisz,czy zgodnie z przepisami,byś nie była potrącona reszlanko!

nick 24 2010-05-21 10:55:28


5.

O Marzenka przechrzciła się na Maję,coś się z główką chyba dzieje....

janko 2010-05-21 12:03:39


6.

O jasny gwint, czytając takie teksty czuję się jak w Warszawie. Taki ruch, tyle samochodów, przejść nie ma jak. Należy chyba ustawić sygnalizatory świetlne przed każdym przejściem :D. Naprawdę biedni ci piesi. Szczególnie ci, którzy przejeżdżają rowerami przez przejścia, przechodzą przez nie z "komórką" przy uchu często nie upewniwszy się, czy przejść można, bo tak są zajęci rozmową, "święte krowy" chodzące ulicami (dosłownie) wokół ratusza (a tam to jeszcze ruchu kołowego nie zakazali). Jak się jednego czy drugiego na masce przewiezie, to może się chodzić nauczy.

no-one 2010-05-21 16:22:14


7.

Ha ha ha ha. ¦miechu warte te Wasze problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010-05-21 20:57:12


8.

Nie jestem Marzenką ,mieszkam za mostem i często przechodzę przez ulicę Słowiańską ,po której mkną auta wcale nie zważając na pieszych .Kierowcy ci nie mają za grosz kultury, zachowują się jak królowie szos .Uczcie się chociażby od kierowców kętrzyńskich kmiotki.

RESZELANKA 2010-05-21 21:02:21


9.

kmiotek pozdrawia przepisową reszelankę

inki 2010-05-21 23:40:11


10.

Cały urok Reszla, to m.in mały ruch samochodowy. Ja osobiście jako pieszy cieszę się tą zaletą. Natomiast jako kierowca, ulice centrum traktuję jak chodnik należący do pieszych, po którym warunkowo mogę przejechać.

Sancho 2010-05-22 00:13:33


11.

Z tym policjantem to prawda,idę se polną drogą drogą na spacer a on pędzi jak opętany/niejeden raz/.

mi.mi.mi. 2010-05-22 06:51:43


12.

Nie przechrzciła tylko całe życie tak do mnie mówią moi bliscy

marzena 2010-05-22 09:46:37


13.

to się nazywa szantaż.strach się bać

wox 2010-05-22 15:31:01


14.

Moim zdaniem należy zamknąć ruch samochodowy a całym mieście! Niedobrzy kierowcy... nu!nu!

haha 2010-05-22 18:53:30


15.

I uruchomić transport lotniczy :)

4String 2010-05-22 21:26:37


16.

no, albo przepustki dla najlepszych kierowców od reszelanki, oczywiście reszelacy nie mają szans.

wiki 2010-05-22 21:37:41


17.

weż sie franco wreszcie do roboty a nie cale życie tylko siedzisz w oknie i patrzysz kogo tu podpi........ na Tolniki z nia albo do barakow

ja 2010-05-23 01:17:19


18.

Nie wiem po co te ataki na Reszelankę czy Marzenę ? JeĽdzić przepisowo się nauczcie!!!Wczoraj dwa razy zdarzyło mi się widzieć przejeżdżający przez pasy samochód gdy był tam pieszy .Sam jestem kierowcą ,jeżdżę po Polsce i po Europie i widzę dużą kulturę np. Niemców ,trochę mniejszą Polaków ,ale Reszel to ...

rudyjanek 2010-05-23 15:49:28


19.

tak pewnie reszelacy to w ogóle wiocha!a piesi to mogą sobie chodzić jak chcą.panie weĽ pod uwagę że ona czepia się wszystkich kierowców i ciebie nawet.nawet ma na ciebie dowody, bo kierowcy reszelscy są be.

wo 2010-05-23 17:25:34


20.

Co fakt, to fakt. Dwukrotnie widziałam jak tuż za mostem po pasach (idąc w stronę Mazurskiej) przechodziła wycieczka. I traf chciał, że jechał młodzian, bezczelnie głośno dający po klaksonie, wystawiający rękę w geście raczej nie oznaczającym pozytwynego nastawienia do ludzi, pędzący zbyt szybko i dający do zrozumienia wycieczce "zejdĽcie mi z drogi, albo kogoś przewiozę na masce". Przy tym idiotyczny uśmieszek na pysku. Drugim razem szła grupa dzieci, spora. Sytuacja wręcz dramatycNa, bo jechał inny smród tak szybko, że przechodnie (Reszelacy) pomogli opiekunom wycieczki (było ich czterech) bezpiecznie przeprowadzić dzieciaki na drugą stronę. Po prostu mężczyĽni stanęli około 3 m. od pasów z jednej i drugiej strony na środku ulicy, wychowawcy zaś po kilka osób puszczali grupę PO PASACH klnąc na to miasto i gówniarzy za kierownicami. No i kto mi powie, że nie ma potrzeby monitorowania tej ulicy? A kolejna rzecz, po raz n-ty poruszona tu będzie. Pan, który swojego zdaje się forda galaxy, stawia niczym na parkingu na ulicy Mazurskiej, 3 metry od przejścia dla pieszych nie zdaje sobie sprawy , ze zasłania pieszym idącym od strony Słowiańskiej drogę. Wchodząc na pasy nie widzę jadących od strony mostu samochodów. A dzieci tam jest przecież pełno, wiadomo, że może się zdarzyć, iż któreś wyjdzie, bo nawet nie wbiegnie, nieświadome, ze zaraz wyłoni się samochód. No czy z tym nie da się nic zrobić? A z tego co wiem, mieszka ten Pan na Mazurskiej i mógłby parkować przed długim blokiem. To nie - lepiej na ulicy i do tego nieprawidłowo.

Jurij Gie 2010-05-24 10:26:39


21.

Coś mi podpowiada,że reszelance spodobał się samochód,albo właściciel tego samochodu.Lepiej zmień zainteresowania.

nick24 2010-05-24 13:02:14


22.

Potrzeba to jest, ale doprowadzenia tej ulicy do stanu przyzwoitości (ścięcie garbów to nie wszystko). Jeżeli znaki tego nie zakazują to można parkować na ulicy. Oczywiście odległość od przejścia dla pieszych jest w tym przypadku za mała.

no-one 2010-05-24 13:20:35


23.

Z tymi pieszymi to jest tak,że kiedy jesteś metr przed pasami ,to on włazi.Nawet przy prędkości 20km/h nie jesteśmy w stanie się zatrzymać.Trochę wyobraĽni pani Reszelanko.My kierowcy wiemy jak mamy się zachować wchodząc na pasy bo zaznaczam,że nie tylko jeĽdzimy.

2010-05-25 12:28:48


Komentarz

wróć do tematów forum

I miejsce Piotra Korowaja

Z radością informujemy, że Piotr Korowaj- uczeń klasy II liceum – klasy pożarniczej z elemantami ratownictwa medycznego zdobył I miejsce podczas eliminacji na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble