wróć do tematów forum

KARETKA BEZ LEKARZA

Komentarz

AGATA 21-03-2011 godz 21:23

Nie jestem stałą mieszkanką Reszla, ale często go odwiedzam. Z przerażeniem i zszokowana czytam frywolne wpisy tutejszych forumowiczów poszukujących fryzjera, blacharza, kawiarni czy pieska w sytuacji gdy miejski POGOTOWIE RATUNKOWE i KARETKA obsługiwana jedynie przez kierowcę i sanitariusza nie ma LEKARZA !!!!!!!! To jakiś horror, jak parę tysięcy ludzi zgadza się na taką sytuację. Jak możecie spokojnie spać wiedząc, że w razie ciężkiej choroby czy wypadku przyjeżdża karetka z sanitariuszem, którego jedynym zadaniem i który jedynie potrafi sprawować fizyczną opiekę nad chorym w czasie transportu do szpitala, gdy tymczasem w Reszlu to właśnie ON robi za Boga i lekarza i to ON decyduje o Waszym życiu i śmierci i o zgrozo to ON autorytatywnie stwierdza czy chory jest "naprawdę chory", czy "nic mu nie jest",- bez podstawowych badań i nie mając o tym zielonego pojęcia !!!!! Tego o czym piszę nie wyssałam z palca, z tym się niestety spotkałam będąc ostatnio w Reszlu, (myślę, że i wielu z Was) chcąc skorzystać z pomocy lekarskiej w ciężkim przypadku chorobowym, gdzie wezwany dyżurujący sanitariusz od drzwi stwierdził, że chory nie jest aż tak chory by musiał korzystać z karetki pogotowia !!!!!! Chorego z zawałem serca dowieziono do Biskupca własnym samochodem bez pomocy lekarskiej w ostatnim momencie. Po otrzymaniu opinii lekarzy z Biskupca chcemy pozwać miasto i sanitariusza do sądu o odszkodowanie za straty moralne i zagrożenie utraty życia. Miasto jak zwykle zwali to na brak pieniędzy. Poniżej widziałam wpis gdzie ktoś z mieszkańców Reszla podważa zasadność utrzymywania przez miasto Straży Miejskiej. I bardzo słusznie, na tak małe miasteczko do utrzymania porządku wystarczy POLICJA, a pieniądze przeznaczane na Straż Miejską miasto KONIECZNIE powinno przeznaczyć na LEKARZA dyżurującego w POGOTOWIU RATUNKOWYM !!!!!!!!!!

1.

Równie dobrze możesz napisać, że przeraża Cię beztroskie życie mieszkańców Reszla w sytuacji, gdy w Japonii zginęło tyle ludzi a w Libii jest wojna. Że mieszkańcy są winni Twojemu przypadkowi, bo zamiast o pogotowiu piszą o innych, codziennych sprawach. Kogo obchodzi, że chcesz pozwać miasto? Pozywaj po prostu a nie się odgrażasz, że pozwiesz.

gość 2011-03-21 22:11:02


2.

Dla AGATY, to że w karetce nie ma lekarza jest szok. Ale takie są realia i nie do końca jest tak, że nie udzielą pomocy sanitariusz - ratownik. Byłam pacjentką i naprawde potraktowano mnie bardzo powaznie - włącznie z odwiezieniem na oddział ratunkowy w Kętrzynie. Byłam badana przez pięciu lakarzy róznych specjalizacji. Zdiagnozowana , udzielono mi naprawdę fachowej pomocy. Jestem im bardzo wdzięczna tym bardziej że nie zdarzyło się to jeden raz i moje dolegliwości powtarzały się. Za kazdym razem traktowano mnie bardzo odpowiedzialnie. Dziekuję.

Kryska 2011-03-22 08:39:37


3.

ja też ostatnio wołałam karetkę do chorego,kiedy zawieĽli go do szpitala, wypisali go po 4 dniach z tymi samymi objawami, musieliśmy własnym samochodem zawieĽć chorego do Biskupca gdzie postawili diagnozę o zapaleniu płuc, i powiedzieli że jeszcze kilka dni i by było po chorym. Dlatego dobrze pani Agata pisze, niech ktoś się za tą sprawę weĽmie

2011-03-22 09:45:25


4.

Starostwo powiatowe w Kętrzynie realizuje swą politykę zmierzającą do zlikwidowania w Reszlu wszystkiego .Zamknięto szpital ,pogotowie ,czas na szkoły .Pan starosta już drugą kadencję uprawia radosną działalność i buduje kosztem Reszla metropolię w Kętrzynie .

RESZELANKA 2011-03-22 10:11:42


5.

Dlatego uważam ,że taki wytwór jak starostwa są bez sensu.Dać te pieniądze Gminom i już sobie lepiej poradzą.Tak to tylko utrzymuje się tych darmozjadów.

anka 2011-03-22 10:52:53


6.

Niestety to gorzka prawda,o nas -mieszkańców Reszla nikt nie dba-ani starosta,ani radni!!!Najlepiej wszystko zamknąć i niech tylko oni mają ciepłe posadki.Reszta się nie liczy!Mieć taki szpital i pogotowie i to wszystko zlikwidować-bezmiar głupoty!!!

korakora 2011-03-22 11:05:59


7.

Po pierwsze w karetkach jezdza tylko ratownicy medyczni (tak jak w calej Polsce) o co pretensje prosze zglaszac bezposrednio do ministerstwa zdrowia bo to ich ustawa. Po drugie czesto sie zdarza ze ludzie wola sami zawiezc pacjenta do innego miasta niz karetka do Ketrzyna i to jest ich wybor.Po trzecie jak sie nie wie kto co jak i dlaczego to leoiej nie zabierac glosu bo mozna sie tylko osmieszyc jak pani Agata.

klarka 2011-03-22 11:21:32


8.

co prawda nie jestem ginekologiem ale chętnie zajrzę... !!!!!!!!

I tak nie znacie ;P 2011-03-22 11:25:53


9.

mamy dobrych radnych w powiecie,wszystko będzie o.k.

2011-03-22 14:07:35


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble