wróć do tematów forum

Kaplica

Komentarz

maria 05-07-2013 godz 08:09

To jest wstyd,że mieszkańcy naszego miasta od bardzo wielu lat kończą swój żywot leżąc trzy dni w garażu.Zastanówmy się nad problemem poważnie,bo każdy z nas w tym miejscu będzie leżał.Dotyczy to również władz miata.

1.

A czy dla leżącego tam jest jakaś różnica? W normalnych miastach ciało jest przywożone na pół godziny do koscioła... Mniejszy ból mniejszy stres, a nie 3 dni placzu i rozpaczania + ci co przychodza z ciekawosci zobaczyc jak wyglada po smierci... a jest takich pelno osob.

stefanek 2013-07-05 12:30:01


2.

Kiedyś na pogrzeby przychodziły tzw "płaczki" to takie panie na zamówienie co płakały nad zmarłym a teraz przychodzą bez zamówienia "plociuchy" które wszystko komentują. A nasze władze miasta ewentualnie u sióstr zakonnych położą jak zaistnieje potrzeba nie w kaplicy bo kiedyś w domu trzymano zmarłych ale kiedy to było ....

tom 2013-07-05 13:53:45


3.

Mario, żywot to oni skończyli chwilę wcześniej :) W kaplicy znajdują się tylko szczątki doczesne - coś jakby opakowanie. Jak kiedyś będę tam leżeć, to - jak słusznie zauważył Stefanek - żadna to dla mnie będzie różnica, jaki to będzie dla mnie komfort. A może tu chodzi właśnie o komfort tych, co muszą koniecznie wleżć do środka, by zobaczyć, jak bardzo rozpacza rodzina, i pooglądać sobie nieboszczyka, by potem te niusy ogłosić całemu miastu?... Swoją drogą zastanawiające jest, że największą "frekwencją" cieszą się pogrzeby ludzi zmarłych przedwcześnie lub tragicznie...

barowy ciem 2013-07-06 03:24:55


4.

słuchajcie ale to nie chodzi oto gdzie kto lezec będzie tylko o normalność-kiedyś to zmarli leżeli w obecnej cerkwii... tu chodzi oto by kaplica była z prawdziwego zdarzenia by zaprzestać robienia przemarszow i ciągania się wte i we wte z kwaitami zmarłym i cala opakowka... zrobili by kaplice wieksza,taka by msza tam mogla być i tyle. jakiś ludzki standard czyli lazienka i jakies zaplecze by wrazie czego na chwile usiasc i porozmawiać a w zime gorącego napoju wypic... nie piszmy o całej reszcie robien ia furory tylko jest konkretny problem. mi nie jest obojętne gdzie będę lezal ani gdzie będą moi bliscy oczekiwali dnia pogrzebu. furore wszędzie robia ludzie wiec sorry...

reszelaninem ... 2013-07-08 13:41:48


5.

Reszelska kaplica to naprawdę okropne miejsce, obskurne, małe, od lat nikt nie dąży do poprawy jej wyglądu. W innych miastach kaplice są klimatyzowane, eleganckie, z muzyką w tle, wyposażone.Zwłaszcza goście przyjezdni do Reszla często są zdziwieni tak złym stanem jedynej kaplicy w mieście.Nie wiem kto ale pewnie miasto, powinno zainwestować w większy remont tego godnego miejsca...

eda 2013-07-08 14:55:24


6.

A nie pomysleliscie o wynajeciu jakiejs firmy pogrzebowej, ktora by sie wszystkkim zajela i dogadala? Ja korzystalam z uslug Bongo i nie musialam sie niczym przejmowac, wszystko zrobione bylo (profesjonalnie i bezproblemowo) za mnie, a ja moglam spokojnie pograzyc sie w zalobie. Na pewno dogadaliby kwestie lezenia w kaplicy, czasu pochowku, ksiedza...

milena 2013-07-24 12:53:24


7.

Mileno, czytaj ze zrozumieniem :)Po pierwsze, nie chodzi o załatwienie spraw za kogokolwiek, ale o WYGLˇD KAPLICY. Czy wspomniana przez Ciebie firma przybędzie do Reszla z Warszawy (tam jest jej siedziba) i w ramach usługi pogrzebowej spełni marzenia rodziny o klimie, muzyczce w tle i takich tam (pomijam kwestię toalety, bo ta faktycznie powinna być)...? Ma być elegancko, godnie i najlepiej w granicach zasiłku pogrzebowego, a jeszcze lepiej, żeby coś z niego dla rodziny zostało. Po drugie, jestem przekonany, że taką usługę (zajęcie się wszystkim)jest w stanie wykonać KAŻDA firma pogrzebowa. To tylko kwestia pieniędzy.

barowy ciem 2013-07-24 23:13:47


8.

Mam wrażenie ,że piszący nie mają pojęcia o czym tak naprawdę piszą . Kiedy ostatnio byliście w kaplicy w Reszlu ? Jest kaplica , ładna ,estetyczna ,nawet nie taka mała(choć bez klimatyzacji). Są piękne toalety , pokój "socjalny", ogrzewany. Bardzo ładnie ale problemem Reszla nie jest brak kaplicy ale miejsca do przechowywania i przygotowywania zwłok. Pod tym względem jest katastrofa i może się to kiedyś źle skończyć...No cóż, do wyborów jeszcze daleko , a licho nie śpi. Panie Burmistrzu, żebyśmy nie zostali po wyborach jak ta dziura w szybie okiennej na garażu ,potem kostnicy ,która przetrwała dwa remonty i dwóch burmistrzów i dalej dzielnie się trzyma

widzący 2017-07-10 13:02:54


Komentarz

wróć do tematów forum

Światowy Dzień Serca i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – razem dla zdrowia i edukacji!

To już IV edycja tej akcji. Nasza biblioteka bierze w niej udział po raz III.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble