wróć do tematów forum

Książki

Komentarz

Andrzej 21-06-2009 godz 16:30

Tak wiele osób mówi o tym, że w Reszlu mieszkają biedni ludzie. Potrzebna jest nam biedronka, bo tanio, itd. Ale czy nie jest faktem to, że niektórzy nie korzystają z niższych cen. Nie mówię tu o sklepach. W tamtą środę by szkole podstawowej był kiermasz książek, mój syn wycenił książki i poszedł szczęśliwy do szkoły z myślą, że zarobi trochę pieniędzy na wakacje. Po powrocie ze szkoły okazało się, że większość dzieci, gdy zapytane zostały czy są zainteresowane zakupem książek w naprawdę dobrym stanie odpowiadały: " Ja już mam zamówione w księgarni - nowe" lub " Ja kupię sobie w księgarni". Chociaż książki kupione na tym "kiermaszu książek" są tańsze 3-4 razy niż nowe, to większość dzieci nie była nimi zainteresowana. W takim razie się pytam, czy w Reszlu są naprawdę tacy bogaci ludzie? Skoro wypowiadają się osoby, że dla niektórych rodzin 100 złotych miesięcznie może naprawdę wpłynąć znacząco na jakość życia, to, dlaczego nie chcą zaoszczędzić tych 100-200 złotych na książkach? Widziałem na forum ogłoszenia "sprzedam książki do 3 klasy gimnazjum" itd. i co? Nic, zero odzewu! Myślę, że ten temat jest warty dyskusji.

1.

może tu chodzi o stypendia socjalne, a one są przeznaczone jedynie na nowe książki ,a kto ma kasę ten nie ma stypendium i kupuje w księgarni

wp 2009-06-21 20:11:07


2.

Druga sprawa to to,że podręczniki się ciągle zmieniają.Ja chętnie kupiłabym używane do 1 klasy gimnazjum ale niestety wszystkie podręczniki mają być nowe a ich cena to ponad 700zł.Nie stać mnie na taki zakup a stypendium też nie mam bo nie wiem kto i w jaki sposób wylicza dochód z gospodarstwa.Chciałabym mieć choć połowę tego co wyliczą.I co tu robić????

niki 2009-06-22 12:52:25


3.

Ja jestem w takiej samej sytułacji, mój syn również idzie do I klasy gimnazjum. Czy jest ktoś, kto może pomóc w tej sprawie?

Andrzej 2009-06-22 13:51:26


4.

Ja jestem w takiej samej sytułacji, mój syn również idzie do I klasy gimnazjum. Czy jest ktoś, kto może pomóc w tej sprawie?

Andrzej 2009-06-22 13:51:41


5.

Nie wiem co się dzieje z moim komputerem, ale cały czas dodaje podwójną wypowiedĽ. Przepraszam

Andrzej 2009-06-22 13:53:31


6.

Nie wiem co się dzieje z moim komputerem, ale cały czas dodaje podwójną wypowiedĽ. Przepraszam

Andrzej 2009-06-22 13:54:09


7.

Nie wiem co się dzieje z moim komputerem, ale cały czas dodaje podwójną wypowiedĽ. Przepraszam

Andrzej 2009-06-22 13:55:39


8.

jak klikasz 20x na zapisz (bo net Ci laguje) to tak jest :) pozdrawiam

Ona 2009-06-22 14:47:03


9.

jak klikasz 20x na zapisz(bo net Ci laguje) to tak jest :) pozdrawiam

ona 2009-06-22 14:48:16


10.

Ja uważam, że to wina dyrektora i nauczycieli,że nie liczą się z tym ,że nie każdego stać na nowe podręczniki.Dlaczego tak się dzieje,że nie można sprzedać starych.Pewnie nikt nie myśli o tym. Radzcie sobie sami.Z tym ,że nie każdy zarabia tyle i nie każdy ma prywatny interes.Szkoda bo zawsze to oszczędność dla wszystkich.Pewnie dacie na makulaturę, jak będzie zbierana w gimnazjum.....

janko 2009-06-22 16:03:36


11.

Ale kiedy ministerstwo zmienia podreczniki to szkoły chyba zbyt wiele do powiedzenia nie mają.

solid_strikes_again 2009-06-22 16:17:38


12.

Ja bym ich wyśmiał i nie kupował xd To jest chore zeby tyle kasy wydawać na podręczniki.

eloelo320 2009-06-22 23:24:09


13.

Z tego co wiem nauczyciele decudują z czego będą uczyć,więc nie do końca ma ministerstwo na to wpływ.Dzieciom i rodzicom szkoła powinna też pomagać.Siostra ucząc sie w Gimnazjum kupiła informatykę 2000 ,wydała kasę,a wcale z Niej nie skorzystała.w spisie książek byla taka pozycja,to dlaczego tak się robi.Książka jest bezużyteczna.chyba tu ktos też zawinił.

janko 2009-06-23 11:02:43


Komentarz

wróć do tematów forum

Jak działają płatki pod oczy?

Płatki pod oczy stanowią specjalistyczne kosmetyki, które wyróżniają się wyższą intensywnością działania w porównaniu do preparatów tradycyjnie stosowanych do okolic oczu. Podobnie jak maski czy serum do twarzy, opierają swoje działanie na zaawansowanych formułach, które dostarczają skórze skoncentrowanych składników aktywnych. Dzięki temu, płatki pod oczy gwarantują dogłębne nawilżenie, odżywienie oraz ujędrnienie, odpowiadając na potrzeby nawet bardzo wymagającej skóry. Jak wybrać i aplikować płatki pod oczy?

wiecej...

Reklama

  Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble