wróć do tematów forum

Lodowisko

Komentarz

łyżwiarz 06-12-2010 godz 23:30

Kogo należałoby poprosić o organizację lodowiska w Reszlu? Ostatnio robili to strażacy. Czy nadal to leży w ich gestii? Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują, że mróz będzie "trzymał". W imieniu własnym i myślę - innych mieszkańców Reszla, proszę kogokolwiek o organizację lodowiska w Reszlu. Fajnie, że są hale sportowe i boiska wielosezonowe ale lodowisko, jak za dawnych wspaniałych lat 80. byłoby wskazane.

2.

to kiedy zalewają.? ;p

kamasyhy 2010-12-08 14:08:14


3.

Proponuję zwrócić się do jakiegoś radnego sportowca aby przeją nad tym patronat.Będzie do kogo się zwracać we wszystkich związanych ze sportami zimowymi problemach.Tylko musi być nas więcej.Do dzieła.

śnieżnik 2010-12-09 10:07:39


4.

Proponuję zwrócić się do jakiegoś radnego sportowca aby przeją nad tym patronat.Będzie do kogo się zwracać we wszystkich związanych ze sportami zimowymi problemach.Tylko musi być nas więcej.Do dzieła.

śnieżnik 2010-12-09 10:08:12


5.

Dzisiaj uzyskalem zgode na utworzenie lodowisska przy ORLIKU od wlasciciela POLO MARKETU poniewaz oni sa wlascicielem tego terenu Wszystko przekazalem Panu Burmistrzowi Mam nadzieje ze lada dzien bedzie lodowisko Mlodziesz zapraszam do pomocy przy pracach przygotowawczych poniewaz robimy to spolecznie

jkoniuszek 2010-12-09 14:18:25


6.

jeżeli autor postu jest tym za kogo się podaje, to gratuluję pomysłu jak i znajomości języka polskiego

4String 2010-12-09 15:08:16


7.

Nie deprymuj człowieka za polszczyznę. w tym wypadku działanie chyba jest ważniejsze od dysfunkcji. ;)

sołtys 2010-12-09 17:29:03


8.

przepraszam za pisownie Jestem umyslem scislym matematycznym wiem ile robie bledow w pisowni ale uwazam za swoj obowiazek przekazywac pewne informacje POLONISCI i HUMANISCI nie maja obowiazku czytac

jkoniuszek 2010-12-09 19:34:55


9.

W komputerze jest opcja słownika można właczyć.Natomiast chyba lepsze miejsce bo i są ławki do przebrania przy Ośrodku Szkolno -Wychowaczym.Tu chyba chodzi o wodę.Zrobić to powinni Ci co co wiedzą jak to zrobić.Pan Koniuszek też będzie to robił? O proszę chyba muszę to zobaczyć.To może jeszcze niech zrobi akcję odśnieżania chodników,bo ciężko chodzić.

lina 2010-12-09 20:36:49


10.

aha. nie zmienia to faktu, że według mnie pomysł nietrafiony, właściwie nie tyle nietrafiony, bo lodowisko owszem ale miejsce zdecydowanie nie

4String 2010-12-09 20:37:30


11.

Oczywiście, że nie trafiony pomysł z miejscem. Powinieneś 4String skumać, że tu chodziło raczej o działanie propagandowe. Pod lodowisko teren powinien być odpowiednio przygotowany i to raczej przed zimą. Koło Orlika raczej jest nierówno. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest idealnym miejscem. Wystarczy tylko decyzja i "dogadanie się" z właścicielem lub zarządcą obiektu. Nowa Rado i nowy Burmistrzu - do dzieła. Mieszkańcy proszą o lodowisko.

sołtys 2010-12-09 20:47:56


12.

ale ja doskonale wiem o co tu chodziło ;) przy Ośrodku miejsce idealne, było w zeszłym roku i cieszyło się dużym zainteresowaniem :)

4String 2010-12-09 20:51:45


13.

Instrukcja - jak zrobić lodowisko w Reszlu: 1 - zadzwonić do SOSW i zapytać o pozwolenie, 2 - zadzwonić do komendanta Straży Pożarnej, czy strażacy nie zechcieliby wylać wody, 3 - poprosić o kilku ludzi z ZUK ze sprzętem i przygotować teren, 4 - poprosić wodociągi o udostępnienie wody na lodowisko Amen

Sancho 2010-12-09 21:05:22


14.

I po co Koniuszek,teraz trzeba poczekać na mróz,bo na razie chyba trochę jest za mały.Burmistrz wyda odpowiednie decyzje i po sprawie.

ryba 2010-12-09 21:45:35


15.

Kto nie chce Reszla i Orlika może jeĽdzić do Ketrzyna na sztuczne lodowisko czynne od 9 do 21 przy ul Kajki

bobo 2010-12-09 22:58:17


16.

Nie spodziewalem sie tyle krytyki Nie robie sobie reklamy wyborczej Wybory juz za nami Jako radny chcialem udowodnic ;wspanialym; urzednikom i gospodarzowi Gimnazjum ze lodowisko mozna zorganizowac przy Orliku Jest oswietlenie ciepla szatnia lawki Na moje zapytanie dlaczego nie organizuje sie lodowiska uslyszlem ze to nie nasz teren /przy Orliku/ Wystarczylo mi 3 godziny azeby uzyskac zgode /informacja na tablicy przy Orliku bedzie umieszczona dzisiaj Takie zlosliwosci moga pisac osoby ktore zapomnialy ze bedzie zima i powinno byc lodowisko Ja mam odwage podpisywac sie imieniem i nazwiskiem Wszystkich watpiacych moim pomyslem zapraszam na spotkanie przy Orliku dzisiaj o godz 16 pozdrawiam

jkoniuszek 2010-12-10 06:01:29


17.

Chyba Pan nie jest od tego ,żeby oraganizował lodowiska,bez Pana też były i napewno będą.Dlaczego Pan za wszelką cenę chce pokazać swoją wyższość.Wchodzi Pan w kompetencje innych.Takie rozmowy są prowadzone przez zainteresowanych.Proszę się zająć swoim osiedlem, tam też jest wiele do zrobienia.A propos złośliwości to najwięcej chyba ma jednak Pan.

ryba 2010-12-10 08:14:54


18.

nie krytykujemy lodowiska, tylko lodowisko przy orliku ;)

4String 2010-12-10 09:07:33


19.

@J.Koniuszek - Witam Pana, doceniając Pana starania dotyczące lodowiska, a także podkreślając wagę rozwijania wszelkich form aktywności fizycznej w naszym mieście, chciałbym zwrócić uwagę na to, że w Reszlu znaleĽć można dużo lepsze miejsce do stworzenia takiego obiektu. W poprzednim roku lodowisko powstałe przy ul. Krasickiego cieszyło się dużym powodzeniem, było także równe i położone w pobliżu ławek. Nie rozumiem więc skąd u Pana wizja zmiany miejsca lodowiska, a już kompletnie nie rozumiem skąd pomysł utworzenia go na Orliku. Nie wiem czy jest Pan świadomy tego, że kompleks położony jest w miejscu, które nie narzeka na brak wody i były już problemy z jej nadmiarem. Lodowisko jest więc zagrożeniem dla boiska, na którym młodzież codziennie rozwija swoje umiejętności. Jeśli wiec chciałby Pan pozbawić nas przyjemności z gry w piłkę do wiosny, a także skrócić obowiązująca na boisko gwarancję to może Pan realizować swoje plany. Uważam jednak, a wraz ze mną większość osób, którym zależy na reszelskim sporcie, że lodowisko powinno powstać w SOSW, a nie na Orliku. Pozdrawiam i życzę dalszego zapału do tworzenia Reszla miejscem przyjaznym młodzieży

A.Adamiak 2010-12-10 13:56:04


20.

Andrzeju zainponowałeś mi rozwagą słów.Jeżeli coś chcemy zrobić to nie za wszelką cenę i na przekór ludziom.Miejsce właśnie nie nadaje się na tego typu działanie.Poza tym pozwólmy zadziałać Burmistrzowi,nie wchodzmy w czyjeś kometencje.Ktoś chyba za mocno przejął się rolą.

reszelos 2010-12-10 15:42:31


21.

Przepraszam za zamieszanie jakie powstalo przy temacie Lodowisko Wlasnie dzisiaj Burmistrz podja decyzje ze lodowisko powstanie przy ul Krasickiego Czy ktokolwiek zadal sobie pytanie dlaczego mlodziez Ketrzyna juz jezdzi na lodowisku przy amfiteatrze a w Reszlu dopiero dyskutujemy Trudno miec pretensje do Burmistrza urzeduje dopiero 4-ry dni Gdzie sa osoby odpowiedzialne za fakt ze nasza mlodziez moze tylko pomarzyc o lodowisku Pytajac instruktorow przy Orliku czy cos dzieje sie w temacie lodowiska uslyszalem ze nic i gdyby teren przy boiskach byl miejski to bylo by to dobre miejsce Udowodnilem ze miejsce mozna zalatwic Jezeli Pan Burmistrz uwaza ze leprzym miejscem jest boisko prz ul Krasickiego to ok tylkoniech zaczna to robic Warunki sa sprzyjajace Pozdrawiam

jkoniuszek 2010-12-10 19:46:06


22.

Fajny dyskurs. Ważne aby komuś dokopać i z tego tytułu mieć chociaż przez jedną chwilę radość. To jest najpiękniejsze w naszym kochanym mieście. Panie Koniuszek dziękuję, że pokazuje Pan niemoc jaka panuje w naszym mieście. Pan dyrektor Gimnazjum to największy pozorant, cały czas czeka w poczekalni aż inni zrobią za niego robotę. Nawet nie umie zadbać o swoje otoczenie szkoły. Ważne, że woĽny odśnieżył miejsce dla jego samochodu

bobo 2010-12-10 19:55:47


23.

dokładnie ! chodzi tylko o to żeby sobie dobrze robić i mieć gdzie zaparkować samochód ! na stos ! ale to że szkoła się rozwija, a tym samym i uczniowie mają większe możliwości rozwoju no to kto by już na to patrzył. przecież chodzi o to że ja nie mam gdzie zaparkować samochodu albo chodzę po zaspach a Dyrektor ma miejsce ! no jak tak może być ?!

4String 2010-12-10 20:08:21


24.

Tak porównujmy się do Kętrzyna,Olsztyna a nawet Warszawy.Zapytam tylko czy w Bisztynku ,Korszach,Srokowie czy Barcianach jest lodowisko?Otóż NIE!!!Wygląda na to,że nie mamy większych problemów,tylko robienie lodowiska i afer z tym związanych.Nie przesadzajmy. Pan natomiast P.Koniuszek chyba chce decydować za Burmistrza.Proszę wyluzować.

ryba 2010-12-10 20:42:56


25.

Panie Januszu, ale żeby powstało lodowisko można było, w końcu jest Pan radnym, iść do Burmistrza, a nie robić sceny na forum, by tylko się pokazać i przy okazji skopać wrogów politycznych. bardzo nieładnie. A dalej to już zwyczajnie, motłoch z pianą na ustach wiesza psy na wszystkich wokół.Żal na to wszystko patrzeć.

siti 2010-12-11 11:12:48


26.

Panie Januszu, razem z Panem Klimko chcieliśmy coś sprostować - instruktorzy przy pracujący na Orliku nie są od robienia lodowisk w Reszlu, a od opieki nad boiskami. Nie mamy władzy by decydować kiedy, gdzie i co ma powstać. Jeśli chodzi o to, że byłoby to dobre miejsce na lodowisko, gdyby teren był własnością miasta - oczywiście - są szatnie, oświetlenie z Orlika oświetliłoby także lodowisko, ale teren jest nierówny o czym mówiliśmy i taka ilość wody mogłaby wpłynąć na stan boisk i skrócić gwarancję na cały kompleks... Pozdrawiam.

Rafał Koziej 2010-12-11 14:20:08


27.

panie Januszu lepiej siedzieć na stołku nic nie robić tylko brać pieniądze tak jak robiła POPRZEDNIA KADENCJA i po co się angażować, dla mnie każda incjatywa jest godna pochwały....... Pozdrawiam

zybi 2010-12-11 18:13:37


28.

Prosze Panstwa,wcale nia wyreczam Burmistrza.Po uzyskaniu zgody,przekazalem odwrotnie ta wiadomosc Burmistrzowi.Pan Burmistrz podja decyzje jak najbardziej sluszna ze lodowisko powstanie przy ul Krasickiego jak zawsze.Mam pretensje do Dyr Gimnazjum,ktoremu podlega Orlik,ktory jest Prezesem KS Orleta,ze nie pomyslal o lodowisku latem.Co to ma wspulnego z polityka.

jkoniuszek 2010-12-11 19:01:52


29.

Panie JKoniuszek. Orlik otwarto rok temu. Był Pan nawet na otwarciu jako radny tamtej kadencji. Czy kompleks Orlika zaprojektował i wybudował dyrektor gimnazjum i nie dobudował lodowiska? Czy Rada Miasta jako organ zatwierdzający taką inwestycję nie była władna rok temu, aby o lodowisku tam pomyśleć? Czy, gdyby nie jakiś wpis na forum o lodowisku nie byłoby w ogóle sprawy? A może to wina internauty, że nie napisał rok temu takiego postu?

Sancho 2010-12-11 19:14:00


30.

Drogi Panie Januszu! Mam nadzieję ,że pan coś zdziała ,bo w Reszlu po za kładzeniem nowych chodników nic się nie dzieję.Lodowisko sztuczne obok orlika byłoby wspaniałym pomysłem na okres letni jak i zimowy,oczywiście jak by to nie wpłynęło na stan boisk "Orlik 2012" Dziękuje za jakiekolwiek działania Pozdrawiam.

Santi 2010-12-11 19:52:37


31.

Tylko ,że Pan J. był radnym w poprzedniej kadencji i też nic nie robił,teraz dziwnie sie ożywił.Kętrzyn ma lodowisko ale sztuczne, więc nie ma co porównywać.Proszę wybudować nowy amfiteatr np. na targowicy na lato, a zimą może służyć jako lodowisko.Pieniądze może Pan zbowbyć tak jak Kętrzyn ze środków unijnych. Wtedy docenimy Pana starania.(Coś Pan nie lubi chyba dyrektora Gimnazjum?)

ryba 2010-12-11 19:58:04


32.

Oj Panie Januszu, był Pan radnym już w poprzedniej kadencji, ale jakoś dziwnie Pan o tym zapomina. A personalne wojenki na forum za pomocą sztucznie nagłaśnianych spraw to naprawdę ŻENADA. Dyrektor latem nie pomyślał, ale chyba Pan radny także nie, a przecież ma coś do powiedzenia w gminie.

siti 2010-12-11 21:08:58


33.

A co może radny? Praktycznie tyle co kot napłacze. Wielką rolę ma przy tworzeniu i uchwaleniu budżetu miasta współpraca z burmistrzem. A po jego uchwaleniu to o zmiany w budżecie może tylko burmistrz bo on jest odpowiedzialny za uchwalony budżet na dany rok. Burmistrz jest ciałem wykonawczym to co uchwali rada. To od RADY otrzymuje (lub nie) absolutorium po zakończonym roku. Nieudzielenie absolutorium może być zapowiedzią ogłoszenia referendum o odwołanie burmistrza. To że pan Janusz stał się aktywny świadczy, że widzi szansę na dokonanie zmian funkcjonowania naszej gminy. I mają rację Ci, którzy wypowiadają się o roli jaka każdy z nas powinien wypełniać. Tu nie chodzi o pana dyrektora prezesa czy kierownika. Tu chodzi o nas mieszkańców aby żyło nam się lepiej i dlatego głosowaliśmy za zmianą radnych i burmistrza. Wspierajmy radnych, bo przecież mieli wizję na przyszłość którą min my im sugerowaliśmy i wybierając ich zaufaliśmy im na 4 lata. Wiele osób mówi o zmianach w spółkach czy zakładach budżetowych. To również dotyczy szkoły, gimnazjum itd. Czy chcemy mieszkać w takim miejscu, gdzie wszyscy spychają od siebie a nie wykonują czynności za które otrzymują wynagrodzenie pochodzące z naszych podatków. A więc niech dyrektor szkoły robi wszystko młodym, aby dać im satysfakcje z przynależności do grupy uczniów Prezes ZUK-u niech sprywatyzuje sprzątanie i odśnieżanie i zobaczy, że kiedy pracuje sprzęt ciężki przy odśnieżaniu, to nie będzie potrzeba 7 ludzi stojących i robiących pozór pracy. Wystarczy przy tym tylko pan kierowca ciągnika, który wysiądzie z fotela maszyny, weĽmie łopatę i podgarnie śnieg

bobo 2010-12-11 21:30:14


34.

No to bobo weż Koniuszka sprywatyzujcie i do roboty,chciałbym to zobaczyć.Jaka rada,przewodnicząca i z-ca z tej samej opcji,reszta też już z tego co wiem poustawiana.Burmistrz się ustawił dobrze.Reszta za kasę ,też będzie mu wiernie służyć.To wszystko nie ma sensu. Niedługo będzie panie Szypulski wróć tylko bez Kozonia.

sanczo 2010-12-11 22:23:28


35.

Radny może np. iść do Burmistrza w sprawie lodowiska, zamiast wylewać żale na forum, a dodatkowo atakując przeciwników politycznych.

siti 2010-12-11 22:34:29


36.

Nie będę odnosić się do złośliwośći i niekompetencji.Pisząc o ADM-ie miałem na myśli dłużników a nie sympatyczne pracownice.Problem jest tak szeroki,że nie miejsce opisywać go na FORUM.Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zgłoszę wniosek,ażeby protokoły z posiedzeń komisji i sesji były publikowane na stronie Rady Miejskiej w Reszlu.Zapraszam na sesję RM w dniu 16 12 2010r.o godz.16 w UM.Obrady komisji i sesji są jawne.Dla pełnej informacji jak pracują radni,powinniśmy to zamieszczać w internecie.

jkoniuszek 2010-12-12 10:07:22


37.

To czegoś nie rozumiem ,przeciez ADM miał też odsnieżać,a ADM to w większości te sympatyczne Panie, jak Pan napisał,a teraz Pan pisze,że dłużnicy.Czegoś nie rozumiem.Dł€żnicy to nie ADM.Internauci swoje, a Pan dalej swoje.O co Panu tak naprawdę chodzi.Robi się Pan po prostu upierdliwy.

ryba 2010-12-12 11:23:28


38.

Publikacja protokołów.Trzymam za słowo. Powinniśmy znać aktywność naszych radnych. Nie każdy ma czas uczestniczyć w sesjach. Upublicznienie pracy radnych poniekąd zmusi ich do działania.Mając doświadczenie z lat poprzednich to mam wrażenie, że nasi radni bywają tylko figurantami.W obecnej kadencji mamy w Radzie wybitne postaci kultury,sportu,szkolnictwa,inżynierii. Oni muszą spełnić swoje zadania aby potwierdzić swoją wartość a także trafność ich wyboru przez społeczeństwo. Aktywność forumowiczów jest tu bardzo wskazana aby ich pobudzać a także wskazywać karierowiczów,cwaniaków i nierobów.Nowy burmistrz,nowa rada,czas na czyny.Doskonalszego układu już nigdy nie będzie.Pokażcie,że jesteście najlepsi bo takich was widzimy.Powodzenia. P.S.Panie Koniuszek,do dzieła.Krytyki unikają tylko ci co nic nie robią.BądĽ Pan cały czas motorem bo w Panu jest potencjał.

marek 2010-12-12 11:50:31


39.

Mirek dlaczego Ty nic nie robisz,tylko podjudzasz?

mała 2010-12-12 12:20:57


40.

Skoro Ryba wspomniał/ła o ADM, to mnie zastanawia, kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie terenów zarządzanych przez tę "instytucję"?

no-one 2010-12-12 13:23:43


41.

Zapraszam niedowiarków na sesje.Tam będę przedstawiał plan zmian w spółkach i ADM to Ryba zrozumie.To czy protokoły będą w internecie zależy od glosowania całej rady.

jkoniuszek 2010-12-12 14:12:03


42.

Janusz Koniuszek- to taki Palikot tylko,że w miejsowym wydaniu.

sanczo 2010-12-12 16:05:30


43.

No to kiedy będzie te lodowisko ? Najlepiej byłoby przed świętami...

Skowron 2010-12-15 20:19:42


44.

Przecież się robi.

mała 2010-12-15 20:37:38


45.

Czyli na kiedy jest przewidywane ?

Skowron 2010-12-15 20:45:11


46.

Czyli na kiedy jest przewidywane ?

Skowron 2010-12-15 20:45:18


47.

Ja uważam ,że jak się zrobi.

reszelos 2010-12-15 21:33:41


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble