wróć do tematów forum

Park Miejski

Komentarz

Pirat 09-12-2019 godz 14:53

Od pewnego czasu chodzę na spacery do parku i widzę,że nie tylko ja jestem pod wrażeniem piękna tego zakątka.Coraz więcej mieszkańców i przyjezdnych widać spacerujących alejkami. Rewaloryzacja parku pomału dobiega końca, jest coraz ładniej. Pewne sprawy wymagają jednak poprawek np. śliskie nawierzchnie co wiąże się z zabezpieczeniem zejść/podejść niektórych ciągów wąskich alejek. Są stanowczo za strome, może by założyć dyskretne olinowania/łańcuchowania - na wzór ścieżek górskich. Obawiam się przy oblodzeniach,i po deszczach serii złamań i stłuczeń, tablice ostrzegawcze nie rozwiążą sprawy. Uważam też,że przesyt jest ławek i stołów "biesiadnych", można by było wyprawić nawet wesele w plenerze. Również myślę, że nasadzenia nowych drzew jest przesadne, trzeba dbać o obecnie rosnące. Jest też "czegoś za mało - to mieszkanka dla ptaków. Te co wiszą, to starocie, rozlatują się i szpecą park. Mamy w reszelskim Zespole Szkół klasy o profilu stolarskim, są warsztaty wyposażone w maszyny, są również uczniowie którzy winni uczyć się praktycznej nauki tego zawodu. Może by tak zwrócić się z prośbą do dyr. Mieszkowskiego o pomoc w wykonaniu budek lęgowych. Wszak za kierownictwa warsztatami przez Pana Waldemara, maszyny chodziły na "okrągło". Zawsze była robota, były realizowane zlecenia wykonawcze na wyroby z drewna, a młodzież uczyła się praktycznej nauki zawodu. Są to moje luźne uwagi do rozmyślenia dla administratora PARKU. Włodarze Miasta wykonali kawał dobrej roboty, a mieszkańcy duzi i mali niech dbają o ten piękny zakątek Naszego RESZLA.

1.

Park jest świetny. Mimo, że mi ten zdziczały też nie przeszkadzał i uważałem, że wydawanie takiej góry pieniędzy za dyskusyjne. Widząc efekt zmieniłem zdanie. Nawierzchnia mimo,że wygląda na śliską ma pewną przyczepność również po deszczu. Jak nie czujesz się pewnie zmień obuwie. Za to ma zaletę, że bardzo fajnie się po niej biega czy jeździ na rowerze. Rodzice z wózkami czy inwalidzi też pewnie to rozwiązanie docenią. Ad budek dla ptaków: nie zwróciłem uwagi, ale jak pisałaś gmina to małym kosztem może zorganizować. Co do nowych nasadzeń. Super. Drzewa się starzeją dobrze wspomóc naturę :). Większa bioróżnorodność poza tym. Że swojej strony to bardziej bym się obawiaj, że miejscowi nie za bardzo docenią co mają. Widziałem jak mimo zablokowania przejścia po niektórych mostkach z uwagi na impregnowanie betonowej wylewki. Szacowna reszelska rodziny z dziećmi (nie jakaś patola) wchodziłya mimo zagrodzeń Jak już szukać na siłę jakiś niedoróbek to można by je znaleźć na "placu zabaw", który też jest spoko. Ogółem bardzo fajnie zrealizowane inwestycje. Mimo że nie jestem fanem ekipy "Janiszisza". Chapeau bas.

luty 2019-12-09 18:40:17


2.

Szczerze mówiąc nie wiem co w tym parku jest takiego wyjątkowego. Swego czasu były tam daniele (gatunek ssaka z rodziny jeleniowatych) ale debilni mieszkańcy reszla karmili je kanapkami w reklamówkach myśląc zapewne że zwierze potrafi je sobie rozpakować skutkiem czego był ich wszystkich zgon w odstępach czasu.l parku jest jaki jest więc zachwycać się nim nie ma powodu wszak żadna to egzotyka w skali kraju. Nie ma tam nic godnego uwagi i polecenia nie licząc ćpunów i alkoholików biesiadujących na skleconych na prędce plenerowych mebelków. Powiedzmy sobie szczerze ten park wygląda jak każdy inny w smutnej, gminnej mieścinie jak Gnojewo, Oborniki czy inne Srajkejmy.

Elyta reszelska 2019-12-09 18:40:21


3.

Park stracił swój blask i dzikość. Zamiast betonu można było innaczej to rozwiązać albo zaproponować mieszkańcom kilka rozwiązań. Beton można było zastąpić drewnem jakaś kładką a nie zabetonować i tyle. Mi park się nie podoba zrobił się sztuczny.

Reszelak 2019-12-09 22:42:07


4.

Ludzie chodzą do parku bo szczerze mówiąc to w Reszlu nie ma gdzie iść . Koło ratusza ? Po co ? Popatrzeć na budynki a w weekend pijanych i odużonych środkami psychoaktywnymi małolatów ? Na targowicy tez jest bardzo duży plac który nie jest wykorzystywany do niczego , jest bo jest i tyle ! Turyści co mają podziwiać ? Nie ma co .. przejdą przez spichrzowa , odejdą miasto aby dojść do kościoła później na zamek i koniec zwiedzania . Reszel pomału zaczyna znikać co jest bardzo przykre .

Barbara 2019-12-09 22:54:59


5.

Przed remontem: "Tak się park marnuje, władze nic nie robią, ciemno, brudno, błoto i chlejo tam". Po remoncie: "Po co to remontowali, było tak klimatycznie, fee!" Reszelakom nigdy nie dogodzisz :D

Hehh 2019-12-10 08:52:23


6.

A to czarne metalowe coś co jest rozmieszczone co parę metrów to nie czasem miejsce do karmienia ptaków? ;)

UniCorn 2019-12-10 14:22:43


7.

... a te 'paski' mocujące nowo posadzone drzewka do palikowej obudowy to kto wymyślił , i tym bardziej kto odebrał technicznie? Bo mi się zdaje że wykonawca pomylił zwykły sznurek do wiązania worków z paskami do mocowania drzewek. Wygląda to żenująco.

... 2020-01-03 20:09:38


Komentarz

wróć do tematów forum

Wernisaż wystawy "Digital Painting" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

19 września 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Digital Painting”. Na wystawie zaprezentowane zostały prace uczennic Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble