wróć do tematów forum

Praca interwencyjna czy 40 godzin.

Komentarz

Halina 06-02-2020 godz 15:03

To pytanie do rządzących ,co robicie by ludzie z Reszla mieli pracę?Na zakłady istniejące nie ma co liczyć dojazdów brak a praca tylko dla wybrańców.Jak co roku temat wraca ,sezon przyszpiesza a poprawy brak .Wiemy że rządzący mają z czego żyć ,niekoniecznie mieszkańcy a praca na40 godz.jest maskowaniem problemów ,chcemy pracować tylko gdzie jest taka możliwość?Nie jesteśmy już młodzi i nie stać nas na wyjazd za pracą opłacając obecne mieszkanie i wynajęte to musielibyśmy zarabiać więcej jak średnią a to nie możliwe.Biedny Reszel i mieszkańcy,zaczarowane koło czy Klątwa ciąży nad mieszkańcami.Ludzi ubywa i pracy też,za chwilę pozostaną tylko emeryci,miasto umiera.Chce się krzyczeć HELP .Piszą że tylko mamy żyć z turystyki ,pytanie kto przeżyje a Reszel ginie i to już teraz.

1.

A co robią ludzie z Reszla, żeby mieć pracę? Chodzą wokół niej, kończą studia, robią kursy i podnoszą kwalifikacje? Czy może tylko narzekają... No właśnie tak myślałam. Ja przyjechałem z dużego miasta i znalazłem pracę w Reszlu, moja dziewczyna też. Tylko trzeba chcieć!

UniCorn 2020-02-11 09:14:17


2.

To mówi ktoś kto nie zna realiów małego miasteczka .Tu dostaje się pracę po rodzinie,koneksjach i znajomościach.Reszta musi szukać poza Reszlem mimo studiów pracy albo polować na interwencyjne .

Halina 2020-02-11 10:33:57


3.

Z tego co widzę to mówi to ktoś kto żyje tutaj i pracuje, więc zna realia. Znam od groma ludzi, którzy tu mieszkają i tylko narzekają, że pracy nie ma, a nawet nie chodzą i nie pytają o nią. Większość to najchętniej by chciała dostać fuchę na stanowisku kierowniczym i zarabiać z 5 tysięcy, ale brak im kwalifikacji. Jak się bardzo chcę to się złapie jakąkolwiek pracę i w między czasie można rozglądać się za czymś lepszym, szukać, rozmawiać, czekać na stanowisko. Można próbować w Kętrzynie i okolicach. W większych miastach ludzie też dojeżdżają do pracy i dystanse są porównywalne.

Statixxx 2020-02-12 11:54:13


4.

He he byle jaką pracę powiadasz,tu przeważnie jest tylko taka bylejakoś.A z dojazdami to już nie jest tak jak mówisz ,busy jeżdżą w konkretnych godzinach a praca już niekoniecznie nie zaczyna i kończy się. Po drugie kętrzyn nie posiada zbyt wielu ofert pracy dla reszelaków bo sami mieszkańcy jej nie mają i są na miejscu bez problemów z dojazdem.Po trzecie osoby po 40 i 50 nie mają szans na zatrudnienie na stałe.Kierownicze stanowiska jak zauważyłaś to tylko po znajomości po rodzinie lub odpowiednim politycznym zapleczu ,zwykły reszelak nigdy nie będzie miał szansy

Halina 2020-02-15 20:58:09


5.

Co wy gadacie jak ktoś chce to pracuje i żyje. Nawet w alkoholach dziewczyny mają ciężko bo mają ludzi pełno i dostawy dwa razy w tyg po całym tirze ale pracują i się cieszą ze w domu nie siedzą. Niedzielę bez handlu też zapierdalają nawet nie mają kiedy kanapki zjeść bo ciągle ludzi mają na okrągło. Ale nie chodzą do mopsu po dadki tylko same zapierdalają jak osły żeby dzieciom zapewnić dobry byt. A zresztą ludzie nauczyli się że zamiast do pracy to wola pójść do mops

Mała mała 2020-02-16 01:40:18


6.

najlepiej zacznij pić bo popierwsze primo na interwencji tylko tacy pracują po drugie zawsze rentę alkoholowa możesz dostać

ja 2020-02-20 09:45:13


7.

Ten kto chce pracować, to pracuje. Ten kto nie chce, szuka wymówek.

Prawda 2020-02-20 10:21:00


Komentarz

wróć do tematów forum

Nowe tablice do wyliczania emerytur

GUS opublikował nową tablicę trwania życia na podstawie danych o śmiertelności za 2023 r. W ubiegłym roku odnotowano 408 tys. zgonów, czyli mniej o 39 tys. niż w 2022 r. - Można powiedzieć, że pod względem liczby zgonów dopiero teraz ostatecznie wyszliśmy z pandemii.

wiecej...

Reklama

  Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble