wróć do tematów forum

Prawda o Kaczmarczyku

Komentarz

Ostródzianka 18-11-2010 godz 16:48

Ponieważ pochodzę z Reszla,nieraz wchodzę na wasze strony.Długo zastanawiałam się czy się odezwać.Gdyby nie paskudne wpisy dotyczące waszego kandydata na burmistrza nie odezwałabym się.Otóż tak się zdarzyło,że pracowałam w ZM w Morlinach w czasach tej strasznej komuny.Panie doktorze Kaczmarczyk dobrze pamiętam wigilię w stanie wojennym, kiedy to rządy objęli komisarze wojskowi, pan nas wtedy zwolnił do domu ,bo nie było co robić, gdyż nie było żywca do badania.Pracowało wtedy kilkadziesiąt trychinoskopistek i oglądaczek.Pamiętam jak nie dopuścił pan niezdatnego mięsa do spożycia dla ludzi.Wysoką cenę pan wtedy zapłacił.Został pan wyrzucony z pracy za sprzeciwianie się komisarzom.A tak się pan dobrze zapowiadał za komuny.Zarzucano panu sabotaż, współpracę z solidarnością, a pan przecież tylko solidnie pracował.Czemu pan jak inni nie przypisuje sobie martyrologii.Czemu pan jest taki skromny.Ci co wypisują jaki to z pana komuch ,chyba są jeszcze dziećmi,albo życia nie znają.Wiem,życie to pan dobrze zna.Wiem że był pan pierwszym bezrobotnym w województwie w czasie stanu wojennego i jeszcze póżniej.Wiem że musiał pan wyjechać na wieś ,którą pąnu wytykają ,jeżdzić lato, zima motorowerem ,żeby zarobić na rodzinę.Wytrzymał pan. Niech inni tak nie krytykują,niech sami może w swoim sumieniu się zastanowią zanim zaczną krytykować.Ci krytykanci przeważnie siedzieli na ciepłych posadkach albo za darmo się kształcili/przeważnie zaocznie/.Panie doktorze niech pan tak trzyma.Jest takie polskie ludowe przysłowie-modli się pod figurą a diabła ma z skórą.A oliwa sprawiedliwa,na wierzch wypływa.

1.

A dlaczego mamy nie krytykować p. Kaczmarczyka , jeżeli piszemy o nim prawdę ? Dlatego, że dojeżdżał motorowerem do pracy 30 lat temu ? Ja tu nie widziałam, żeby ktoś krytykował tego pana za komunizm, bo to w wyborach samorządowych mało kogo obchodzi. Jest słusznie krytykowany za to co wyprawiał działając we władzach samorządowych. Ostródzianko ludzie się zmieniają po 30 latach. Mam nadzieję że nikt nie zapomniał jak głosował ten pan w sprawie likwidacji szkoły, szpitala i wielu innych sprawch dotyczących Reszla, o tym mówimy i za to go oceniamy. Wtedy gdy był we władzach mogliśmy tylko bezsilnie zaciskać pięści i dziwić się że tak może postępować "reszelak" ale teraz nadszeł czas wyborów, czas zapłaty panie Kaczmarczyk.

maja 2010-11-18 19:05:58


2.

a pozatym to chyba próba sprytnej prowokacji, bo pani "Ostródzianko" twój wpis pochodzi z reszelskiej kablówki. tak wiem, przypadkowo w dzień powszedni byłaś u rodziny w Reszlu i odwiedzając ich miałaś tyle czasu, że siadłaś u nich przy komputerze i zajełaś się pisaniem na reszelskim forum. no wpadka zaliczona !

maja 2010-11-18 19:23:31


3.

Sursum corda

JP 2010-11-18 19:24:34


4.

hahahahhah jakie to wszystko żałosne, brakuje jeszcze aby ktoś kogoś nożem na ulicy zadĽgał.. opanujcie się wkońcu.. bo to przestaje być smieszne..

andrzej 2010-11-18 20:23:47


5.

hahahahhah jakie to wszystko żałosne, brakuje jeszcze aby ktoś kogoś nożem na ulicy zadĽgał.. opanujcie się wkońcu.. bo to przestaje być smieszne..

andrzej 2010-11-18 20:23:54


6.

hahahahhah jakie to wszystko żałosne, brakuje jeszcze aby ktoś kogoś nożem na ulicy zadĽgał.. opanujcie się wkońcu.. bo to przestaje być smieszne..

andrzej 2010-11-18 20:24:37


7.

hahahahhah jakie to wszystko żałosne, brakuje jeszcze aby ktoś kogoś nożem na ulicy zadĽgał.. opanujcie się wkońcu.. bo to przestaje być smieszne..

andrzej 2010-11-18 20:24:38


8.

hahahahhah jakie to wszystko żałosne, brakuje jeszcze aby ktoś kogoś nożem na ulicy zadĽgał.. opanujcie się wkońcu.. bo to przestaje być smieszne..

andrzej 2010-11-18 20:24:38


9.

Andrzeju, nie denerwuj się.

no-one 2010-11-18 20:32:28


10.

Andrzej ma racje

qwert 2010-11-18 20:42:38


11.

Pretendenci do władzy liczący na amnezję wyborców, podstawieni klakierzy, rozdygotani histerycy, toż to istna parada osobliwości, żałosna ale zabawna.

kazuarek 2010-11-18 23:19:51


12.

Jednym słowem forum ma się dobrze :)

solid_strikes_again 2010-11-19 00:08:54


13.

ŻAŁO¦NI Sˇ CI WSZYSCY KANDYDACI OBIECUJˇCY GRUSZKI NA WIERZBIE! JEDYNIE CZEGO CHCˇ TO DOSTAĆ SIĘ DOBREGO "KORYTKA" Z KTÓREGO WPADNIE 500ZŁ ZA KAŻDˇ NARADĘ A NARADA JEST PRZYNAJMNIEJ JEDNA W TYGODNIU. NAUCZYCIELE NIECH WRÓCˇ DO SZKÓŁ I ZAJMˇ SIĘ NAUCZANIEM A NIE KANDYDOWANIEM DO RADY MIASTA CZY POWIATU. WSTYDU NIE MAJˇ ZA GROSZ.

GOHA 2010-11-19 09:25:42


14.

A kto ma kandydować jak nie nauczyciele. Nasz obecny burmistrz też był kiedyś nauczycielem i beż żadnego doświadczenia. A jakoś (jak mówią niektórzy) coś tam robi.

ver 2010-11-19 09:43:08


15.

Wiele osób jest przeciwnych nauczycielom i nie mogę zrozumieć dlaczego? Może nie chciało się uczyć a nauczyciele gonili do nauki?! Chcę zwrócić Państwa uwagę na fakt, że wiele osób startujących w wyborach nie jest z pierwszego wykształcenia nauczycielami. Skończyli uczelnie wyższe techniczne na studiach stacjonarnych (stąd tytuł np. mgr inż.). Proszę zatem nie oceniać wszystkich jedną miarką. Poza tym nauczyciele to, na dzień dzisiejszy najbardziej wykształcona grupa ludzi w Reszlu.

tekla 2010-11-19 09:57:58


16.

Tekla! Nauczyciele w Reszlu to absolwenci studium nauczycielskiego, którzy po zmianie przepisów uzupełnili swoje wykształcenie w Olecku!Tak są wykształceni! Niektórzy uczyli uprawy roślin a dzisiaj uczą wychowania fizycznego. Jestem przeciwko nim a w szkole wcale zle mi nie szło, studia skończyłam dzienne państwowe. Pozdro!

marta 2010-11-19 17:48:08


17.

Goha kłamie w sprawie pieniędzy.

maja 2010-11-19 19:17:00


18.

Marta, piszesz chyba o konkretnym przypadku. Nie rozumiem skąd w Tobie tyle jadu pod adresem nauczycieli. Osobiście znam nauczycieli, i to wielu, właśnie w Reszlu, którzy skończyli dzienne wyższe studia magisterskie, ukończyli dodatkowo po kilka kierunków. Więc z łaski swojej nie chrzań głupot. Czy zaglądasz reszelskim pedagogom w akta osobowe? Bez przesady z tym krytykowaniem. Zajrzeć trzeba pod swoje "podszewki", tam zrobić porządek. Najlepiej jest krytykować, obwiniać i oceniać innych,nieprawadaż? A oczywiście wszyscy na tym forum są idealni, tylko kandydaci mają same wady.Koszmar!!!

tekla 2010-11-19 20:28:46


19.

Gdyby kandydaci byli np "hydraulikami" Ludzie krzyczeli by STOP HYDRAULIKOM, gdyby byli Piekarzami, STOP PIEKARZOM, gdyby specjalizowali się w innym zawodzie to tez bylibyście na NIE. Po prostu żenada waszych wypowiedzi nie zna granic.

andrzej 2010-11-19 22:47:07


20.

Tekla! A ja właśnie bardzo dobrze znam akta reszelskich "pedagogów" i na palcach jednej dłoni mogę wskazać tych z dziennym studiami państwowymi. Większość to absolwenci studium nauczycielskiego, albo absolwenci NK w Szczytnie: tyczy się to nauczycieli matematyki jak również języka angielskiego, którzy mgr uzupełniali na Uniwersytecie w Bydgoszczy, bo w pobliżu nikt ich nie chciał przyjąć!Nie żywię do nich urazy tylko śmieszy mnie fakt ich kandydatur. Zajęliby się lepiej swoją pracą i cieszyli, że na prowincji mogą pracować z takim właśnie wykształceniem.!Chylę czoła wybitnemu historykowi panu M.¦, który posiada przeogromną wiedzę i chętnie się z nią dzielił z uczniami.

arleta 2010-11-24 15:38:31


Komentarz

wróć do tematów forum

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

26 kwietnia cała społeczność Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu zebrała się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, by tuż przed egzaminami maturalnymi pożegnać tegorocznych absolwentów klas 5 TDA i 5 TGI.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble