wróć do tematów forum

Promocja Reszla

Komentarz

atry 24-06-2012 godz 17:32

Na stronie Reszla ukazał się artykuł p.Bogdanowicza promujący inne, niż gminne szkoły. Pan Pieniak wiceburmistrz Reszla wysyłając swoje dzieci do szkoły spoza własnej gminy, przyczynia się do zmniejszenia subwencji dla szkół reszelskich. Mniej uczniów w Gminie, mniej pieniędzy - to jest pozyskiwanie środków dla Gminy wg. p.Pieniaka. Jak Urząd Gminy może nie dostrzegać własnych szkół? Takie działanie jest na szkodę Reszla, szczególnie w momencie wyboru szkół przez dzieci i ich rodziców!

1.

Bardzo dobrze, że pan Pieniak wysyła dzieci do innych szkół. Reszelskie szkoły naprawdę reprezentują niższy poziom. Widać, ze dzieci pana Pieniaka są bardzo zdolne, więc czemu mają się tutaj marnować? Tylko dlatego, że ich ojciec zajmuje wyższe stanowisko w samorządzie? To niedorzeczne. Proszę zauważyć, że duża część reszelskich dzieci uczy się poza miastem, bo chcą mieć dobrą pracę, zależy im na ich przyszłości. Jeśli dzieci chcą się rozwijać to bardzo dobrze i chwała im za to, bo w reszelskich szkołach zostają tylko ci, którym na niczym nie zależy.

Anna 2012-06-24 20:08:14


2.

Jak można mieć tak wywrotowy tok myślenia. Jeśli jest Ľle to trzeba doinwestować szkołę i położyć nacisk na jej rozwój, a nie tworzyć warunki aby przestała w przyszłości działać i zamknąć. Czy poziom jest wyższy? mam wątpliwości, natomiast prawdą jest, że jest to sprawa prywatna gdzie wysyła rodzic swoje dzieci. Niemniej wydaje mi się, że włodarze miast powinni dawać przykład i pokazać, że tym czym się zajmują w pracy i nad czym sprawują oficjalną opiekę biorąc pieniądze działa dobrze i można wysłać tam swoje pociechy.

matek 2012-06-24 21:14:55


3.

Błędny jest pogląd ,iż szkoły ponadgimnazjalne w Kętrzynie reprezentują jakiś wysoki poziom .Nawet ten sławny "stary ogólniak "to już nie to samo ,co kiedyś,zaś "Nowy"-szkoda słów .Rodzice posyłają dzieci do Kętrzyna , bo chcą czuc się lepszymi ,z ambicjami.I niech tak będzie .Wcale to jednak nie oznacza ,że te dzieci będą miały zaraz lepszą pracę i nie obrażaj Anno uczniów reszelskiej szkoły ,bo jak ktoś chce się uczyc to wiele osiągnie również w Reszlu .

RESZELANKA 2012-06-24 21:26:52


4.

...a co cię obchodzi gdzie się uczą dzieci innych ludzi ? Wiesz co to demokracja ? zajmij się swoim żałosnym życiem i nie wylewaj pomyj na innych...

do atry 2012-06-25 17:44:24


5.

i tak po szkole na zasiłek bezrobotny pójdą wdszyscy

bucio 2012-06-25 20:51:45


6.

a ja uważam że to młodzież powinna sobie wybierać szkołę średnią.po co mają potem obwiniać rodziców o wybór szkoły.co do reszelskiej szkoły to w czym ma być niby gorsza od innych.zgodzę się z opinią bucio bo to prawda i tak zostaną bez pracy przynajmniej większość albą z magistrem będą pracować w takim zawodzie do którego papier nie jest potrzebny.

jan 2012-06-25 21:44:04


7.

Jestem absolwentką szkoły w Reszlu i powiem szczerze, ze z niskim poziomem to gówno prawda. Owszem przedmioty ścisłe są słabe, zwłaszcza biologia, chemia i fizyka, matematyka zależy z kim, nie ukrywam, że musiałam chodzić na korepetycje. Ale np. języki jeśli chodzi o klasy liceum są bardzo dobrze prowadzone m.in. przez Pana Samborskiego i Panią WoĽniakowską. (Których serdecznie pozdrawiam). W każdej szkole trafiają się lepsi i gorsi nauczyciele. Jeśli ktoś chce się uczyć to nauczy się i w liceum reszelskim. A co do dzieci Pana Pieniaka to to gdzie idą jego córki to jest ich sprawa. Każdy ma prawo wyboru. Ja osobiście nie chciałam się uczyć w Reszlu ze względu na ludzi... Marzyłam by się stąd wyrwać, zmienić otoczenie. Ale nie zgodze sie z nikim kto mowi, ze w Reszlu jest niski poziom i że jest łatwo.

Statixxx 2012-06-25 23:02:22


8.

A ja z kolei powiem, że STARY OGÓLNIAK mimo, że poziom faktycznie spadł - może to i dobrze, młodzież może prowadzić spokojnie życie towarzyskie godząc je z nauką;) ... ale z pewnością to jest szkoła, która najlepiej przygotuje na studiowanie na lepszych uczelniach. Ona uczy przede wszystkim, jak się "uczyć". A prawdą jest, że w dużej części to uczniowie przyczyniają się do poziomu kształcenia w szkole, nauczyciele wymagając tyle ile powinni faktycznie usadzili by więcej niż połowę uczniów, a to raczej negatywne zjawisko. A nowy ogólniak... porażka

lolooo 2012-06-26 08:40:39


9.

Lolooo a jaki ogólniak ty skończyłeś, bo składnia twojej wypowiedzi wskazuje, że zaprzestałeś edukację na 3 klasie szkoły podstawowej. ;)

Sancho 2012-06-26 09:37:41


10.

Do wszystkich powyższych: Przeczytajcie najpierw artykuł, o którym mowa w pierwszym poście a póĽniej piszcie. Tu nie chodzi o szkołę średnią a o prywatne gimnazjum. Od siebie dodam, że niech każdy swoje dziecko posyła gdzie chce. Napisałem tylko ze względu na brak umiejętności czytania ludzi wypowiadających się w temacie.

Jaaaaa 2012-06-26 09:55:21


11.

Jeśli ktoś próbuje wmówić, że wiedza z liceum przydaje się na studiach to widać, że nie studiował. Wystarczy dobrze napisać maturę czyli przyłożyć się 2 tyg. przed nią i zdać, a wszystkie kierunki są dla Ciebie otwarte, to po pierwsze. Po drugie chodzi o gimnazjum, a włodarze strzelają sobie w kolano, bo to oni zarządzają po części reszelską edukacją i wystawiają jej świadectwo, że lepiej swoje dzieci wysyłać do Kętrzyna może do Giżycka albo Olsztyna.

matek 2012-06-26 11:27:37


12.

A na końcu i tak przywita was bezrobocie :D.

no-one 2012-06-26 16:41:43


13.

Nie wiem po co tyle awantury, czy ludzie w Reszlu nie mają swoich problemów? Czy Pan Pieniak jest pierwszym rodzicem, który posłał swoje dzieci do szkoły w innej gminie? Pochodzę z Reszla, uczyłam się tam w szkole podstawowej, a do szkoły średniej dojeżdzałam do Kętrzyna. Było to już z 15 lat temu i pamiętam że wówczas większość moich rówieśników uczyła się w Kętrzynie, Mrągowie czy Olsztynie. Nikt wtedy nie mówił, że promuje się inne szkoły gminne. Każdy marzył aby wyrwać się z Reszla i że jest to ich szansa. Wcale się nie dziwię młodzieży, która chce postąpić teraz tak samo i szczerze ją wspieram. Jaką mają przyszłość w Reszlu?

aaaaaa 2012-07-06 11:54:17


Komentarz

wróć do tematów forum

Jak działają zawory zwrotne?

Zawory zwrotne są jednym z najważniejszych elementów wielu instalacji, odpowiedzialnym za kontrolowanie kierunku przepływu cieczy lub gazów. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie cofaniu się substancji w instalacjach. Zastosowanie zaworów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble