wróć do tematów forum

SP 3 - słaby uczeń nigdy nie będzie dobry

Komentarz

XxX 21-11-2014 godz 20:12

Z tego co ostatnio słyszałem, w reszelskiej szkole podstawowej nr 3, dzieci są etykietowane i piętnowane. Uczeń słaby według jakiegoś kodeksu w tej szkole nie ma prawa zdobyć dobrej oceny, ponieważ, jest już uczniem SŁABYM. Za uzyskiwanie dobrych wyników w nauce, dzieci słabe otrzymują informację zwrotną - ściągałeś, na forum klasy mówi się że ty na pewno nie mogłeś otrzymać takiej oceny (czytaj między wierszami - JESTEŚ GŁUPI I DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJESZ). Gratuluję takiego podejścia nauczycieli do uczniów. Jako osoba płacąca podatki w tym państwie nie zgadzam się, żeby takiego typu osoby pracowały w placówkach publicznych i niszczyły samoocenę i psychikę dzieci. Jako mieszkaniec Reszla, przestrzegam Was rodzice, i proszę o zastanowienie się zanim poślecie dziecko do tej szkoły. Ponieważ jeżeli raz otrzyma ocenę niedostateczną, nie będzie miało szansy oraz sensu, praca tego dziecka, bo spotka się z wyśmiewaniem przez nauczyciela na forum klasy. Mimo że istnieje duże prawdopodobieństwo zemsty ze strony szkoły za ten wpis, decyduję się go opublikować, aby ludzie wiedzieli o praktykach, które w tej szkole trzymają się już od dawna.

1.

Ameryki nie odkryłeś/aś. Takie jest myślenie w całej polskiej edukacji. A w Reszlu jest tak i w podstawówce i gimnazjum.

qurrapazurra 2014-11-21 21:59:54


2.

Wszyscy o tym wiedzą, ale myślę że czas coś z tym zrobić. Nauczyciele jak na razie są bezkarni, mogą poniżać dzieci, stawiać oceny według własnego widzi mi się a nie wiedzy. Myślę ze jako pracodawcy tejże grupy, a także ze względu na wysyp nauczycieli na prawdę dobrych a nie mających pracy czas coś zmienić. A po za tym jeżeli nie będziemy reagować, będzie tak jak mówisz jeszcze 1000 lat.

XxX 2014-11-21 22:24:20


3.

Przestrzegasz rodziców przed posyłaniem dzieci do tej szkoły ? ¦wietnie,mają duży wybor ,niech dowożą dzieci do Olsztyna lub Warszawy. Oj coś mi się zdaje ,że jesteś tym "naprawdę dobrym i nie mającym pracy nauczycielem "...

RESZELANKA 2014-11-22 14:54:21


4.

Tak, przestrzegam. Rodzice zawsze mają wybór: siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, albo coś z tym zrobić tzn nie pozwalać aby takie rzeczy działy się w szkole, dawać sygnały dla dyrektorów, a jak się nie uda to dalej. Myślę że przy małej ilości dzieci, szkoły i tak będą musiały być łączone. Zostają więc szkoły w Kętrzynie.

N 2014-11-24 12:23:52


5.

Bo w Kętrzynie to wszystko takie dobre? Człowieku ,ty nie wiesz co piszesz. Wyobrażasz sobie sześcio lub siedmiolatka dojeżdżającego do szkoły w Kętrzynie? Wyjeżdżającego o 6.30 a powracającego o 14 do domu .To chore ,co wypisujesz .Jak chcesz to sobie dojeżdżaj,tylko nie myśl,że w Kętrzynie cię docenią i od razu zrobią z ciebie orła .

RESZELANKA 2014-11-24 16:50:52


6.

O luuudzie, kolejny zakompleksiony człowieczek uważający ten pożal się Boże Kętrzyn za metropolię. Ogarnij się.

reszel 2014-11-24 18:12:52


7.

witam.Moja córka też była słabym uczniem i to się ciągneło jeszcze przez gimnazjum.Potem poszła do szkoły średniej i skończyła studia oraz otrzymała stypendium za dobre wyniki.W Reszlu już tak jest że przypinają Ci łatkę.

jaaa 2014-11-26 07:46:34


8.

Witam. Jestem mamą trójki dzieci uczęs zczających do reszelskich szkół i mam takie spostrzeżenie- byćmoże poziom nauczania nie jest wybitnie wysoki ale duzo zależy też od samych dzieci. Mój najstarszy syn nie ma problemów z nauką i radzi sobie doskonale. Młodzsze dzieci natomiast są mniej zdolne i mają problemy z nauką- starają się ale nie zawsze im to wychodzi. Jaki z tego wniosek - nie wszystkie dzieci musza być wybitnie zdolne i spełniać rodziców wygórowanych ambicji! XxX byćmoże zbyt wiele wymagasz od swojego dziecka i jak nie spełnia Twoich oczekiwań zwalasz winę na nauczycieli! Po reszelskich szkołach dzieci też idą na studia i świetnie sobie radzą w przyszłości a to chyba nie dzieki "zerowemu" przygotowaniu w naszych szkołach! XxX troche więcej krytycyzmu dla siebie i własnych dzieci!

sabaa 2014-11-26 11:19:02


9.

Zamiast pisać na forum o tym, że ktoś traktuje tak Twoje dziecko powinnaś/powinieneś coś zrobić. Przede wszystkim porozmawiać z innymi rodzicami i z dyrektorem szkoły. Warto usuwać takich nauczycieli, którzy stosują ukryty program. (zapraszam do poczytania na ten temat) Aktualnie jestem studentem pedagogiki i zdobyłem trochę wiedzy odnośnie podstaw kształcenia i wychowania, a niestety nasze reszelskie szkoły mają z tym trudności, ale jest też sporo nauczycieli, którzy sobie dobrze radzą. Błagam działajcie, nie bądĽcie obojętni i nie kończcie działań na napisaniu posta na stronie Reszla.

Statixxx 2014-12-26 00:16:13


Komentarz

wróć do tematów forum

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

Dziś dotarła do nas bardzo dobra informacja z Muzeum II Wojny Światowej. Na jego stronach ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla szkół ponadpodstawowych pt. „Blizny historii.

wiecej...

Reklama

  Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble