wróć do tematów forum

RESZELSKI MUR

Komentarz

Reszelanin xd 07-07-2009 godz 22:16

Witam. Chciałbym poruszyć temat muru przy moście w Reszlu. Słyszałem na ten temat mnóstwo opinii, dobrych i złych... Jedni mówią:,,Dobrze że odnowili, przynajmniej widzimy jak kiedyś wyglądał' A inni mówią:,,Poco to odnawiali, dodali nowych cegieł, teraz ten mur niema uroku...'. Co wy myślicie na ten temat?

1.

Mi to rybka ;]

Cygan 2009-07-07 22:42:14


2.

Dziurek zapomnieli zrobić xD A poza tym bardziej przychylam się ku temu, że mur stracił urok.

Sparks 2009-07-08 03:05:16


3.

przychylam sie do opinii powyzej-mur stracil na "remoncie"

dgfzdr 2009-07-08 11:02:40


4.

Dobrze jest,lepsze to niż by runęło....ale wszystkie mury tak zrobić.

ale 2009-07-08 11:57:44


5.

Jak dla mnie kiepsko wygląda to, skoro nadali nowy wizerunek murom to mogliby dolne światła dać, jak przy ratuszu.

solid_strikes_again 2009-07-08 18:09:36


6.

Faktycznie pomysł z podświetleniem muru jest super.

janko 2009-07-08 19:31:11


7.

Nadal brakuje ławek w mieście ,co jest Panie Burmistrz,już się nie chce pracować?Proste rzeczy i nie ma komu załatwić,aż wstyd ,ludzie przyjeżdzają na urlopy, chętnie by posiedzieli.Zbliżają się Dni Reszla i co mamy stać,moze chociaż dla starszych coś zalatwić.Wstyd mi za Burmistrza.

roch 2009-07-08 19:38:00


8.

roch, co Ty wymagasz;ławki, kobieta tylko chciała potwierdzenie zgodności własnego podpisu, to musiała jechać do innej gminy, czytaj post z dnia 17.06.09r. na stronie Bisztynka(zapomniane miasto)

michell 2009-07-08 23:12:17


9.

Tak żądam w imieniu schorowanych ludzi ,którzy przychodzą po zakupy i ze względu na pogodę czują się Ľle i nawet nie mają ,gdzie przysiąsć, by odpocząć. Dziwi mnie ich brak, mamy monitoring,nie wiem dlaczego ich brakuje?Niech ta Starówka żyje w końcu ,niech ludzie siedzą rozmawiają,niech będzie normalnie.

roch 2009-07-09 10:43:55


10.

No co Ty roch,przecież jacyś starsi ludzie siedzący na ławeczkach,będą psuli wizerunek naszego "białego domu".. najlepiej odgrodzić go murem wysokim na 5 metrów,co by nikt nie zakłócał naszym wybrańcom błogiego spokoju.

patriot 2009-07-09 11:31:51


11.

Pomysł z odrestaurowaniem muru jest bardzo dobry, ale po renowacji wcale nie wygląda tak jak kiedyś! Panowie, którzy się tym zajmowali albo nie znali historii, albo nie olali i zrobili tak, jak im było najwygodniej...

spiku 2009-07-09 15:49:51


12.

o tym jak mają przebiegać prace decydował konserwator a panowie to była wynajęta firma.konserwator z kolei działa tak (co jest smutne)że im większy zakres prac tym większy projekt i tym większy obryw dla koordynatora.prywatny inwestor posiadający zabytek musi się modlić nad każdym fragmentem substancji zabytkowej i o wszystko pytać na piśmie konserwatora.natomiast gdy konserwator działa na obiektach państwowych i sam sobie jest sterem i żaglem to robi jak mu wygodnie.każdy budowlaniec potrafił by rozwalić stary mur i w jego miejsce postawić nowy.ja od konserwatora zabytków oczekiwał bym że użyje swojej wiedzy i odrestauruje oryginalny fragment muru(a są na to metody)a nie zafunduje nam coś co wygląda jakby miało rok (bo tak de facto jest).

obermufi 2009-07-09 19:04:00


Komentarz

wróć do tematów forum

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

Dziś dotarła do nas bardzo dobra informacja z Muzeum II Wojny Światowej. Na jego stronach ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla szkół ponadpodstawowych pt. „Blizny historii.

wiecej...

Reklama

  Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble