wróć do tematów forum

Reszel do czego zmierzamy i co zamierzamy jako mieszkańcy?

Komentarz

Halina 07-07-2020 godz 22:53

Od wielu lat obserwuję degradację tego miasteczka,poznikały różne zakłady pracy,zlikwidowano szkołę rolniczą mimo tego że była jedną z lepszych w Polsce,szpital też nie istnieje,to co jest to już tylko umieralnia ,kino zniknęło Temat spadła na psy bo zarobki dla pracowników wołają o pomstę do nieba,najniższą krajową(dobrze że rząd ustanowił taką sumę bo Tusk nie chciał płacić ludziom uczciwie za pracę,wyzysk jest do tej pory)znajdźcie gdziekolwiek indziej taką płacę za taką pracę,szkoły przyzakładowe też znikły a teraz pracowników brak bo żaden młody nie chce tyrać za niecałe 2 tysie DM się rozbudowuje ale znając życie ludzie od Bałandy wrucą bo tam też cienko przędą,ogólnie pracy brak a widoków na polepszenie nie ma więc co dalej Reszelacy,jak zatrzymać dzieci przed ucieczką,raczej brak argumentów na plus i z roku na rok ubywa nas a koniec raczej smutny,wszędzie i w każdej rodzinie są osoby które nie wracają aby tu mieszkać,w moim bloku brakuje już ponad 70 %mieszkańców i tu jest dramat,jeśli włodarze nie obudzą się by pobudzić to miasteczko do życia to nie będzie kim rządzić i wystarczy sołtys by ogarnąć emerytów

1.

Idealnej recepty nikt nie da, w niedzielę wybory, niech Reszel znowu wybierze prezydenta najlepszego dotychczas rządu, wybierzmy Andrzeja Dudę, dajmy szansę jeszcze przez kilka lat sobie i Polsce. Nie pozwólmy Trzaskowskiemu tak jak Tuskowi znowu Polski oddać Niemcom i lewackiej Unii, a potem niech młodzi, wykształceni z małego miasta Reszel przejmą inicjatywę po starych rządzących tu zgredach, postawią np. na turystykę i przywrócą zdychającemu Reszlowi życie... A wielebny i panujący nam proboszcz Bambul, koniecznie zmieni zdanie i tym razem poprze kandydata katolika i obrońcę wartości chrześcijańskich a nie tęczowo-lewackiego masońskiego lewaka...

halina 2020-07-08 08:22:25


2.

#MimoWszystkoDuda - akcja wyborców Boska, którzy w drugiej turze wyborów poprą prezydenta Andrzeja Dudę https://youtu.be/bHFvJXDHMvQ " Powiem wam, co się stanie, kiedy wybory wygra Rafał Trzaskowski. Donald Tusk wróci do kraju i stanie na czele zjednoczonej opozycji. Najpóźniej w marcu 2021 roku ten sam Donald Tusk zostanie premierem Polski. Pamiętam te czasy. Nie mam specjalnych złudzeń co do Andrzeja Dudy. Mimo wszystko… Duda !!!"

halina 2020-07-08 08:44:58


3.

Hahaha padłem. Wybierzmy AD, będziemy żyć w dyktaturze. Chodźcie będzie fajnie! Czasem rzucą jakiegoś plusika. :D RT i to też nie najlepszy kandydat, ale już dość rządów prezydenta "Prezesa". TVP już całkiem wyprało Wam mózgi. Co to za prezydent który boi się debaty w innych mediach niż tvp. 5 lat temu sam namawiał Komorowskiego do wzięcia udziału w debacie, bo Polacy mają prawo rozliczyć go z 5 lat prezydentury, a teraz tylko trzyma się bezpiecznej strefy #CykorDuda. Swoją drogą dlaczego komentarze dotyczące spraw politycznych naszego kraju są ukrywane? Cenzura? :)

Statixxx 2020-07-08 09:49:04


4.

DO ADMIN. STRONY - chcemy pełnej jawności wpisów na tym forum !!!! Stronnicze media Trzaskowskiego z kapitałem zagranicznym nie koniecznie muszą być mediami Dudy, a to właśnie zwykli Polacy obecni w Końskich i internauci, a nie podstawieni dziennikarze (czyt: rzekomy dziennikarz Najwyższego Czasu pracujący w urzędzie m.st. W-wy ) i przedstawiciele największych szczujni antypolskich, rozliczali Prezydenta A. Dudę. A dzięki tym "plusikom" czarne robole nie tyrają za 5 zł, a za 17 zł/godz, i nie za 1200 a 2600 miesięcznie, emeryci mogą kupić buty i leki, a głodnych dzieci już nie ma. PRAWDZIWA DYKTATURA TO LEWACKA UNIA EUROPEJSKA !!!

halina 2020-07-08 10:38:12


5.

Halina jeszcze nie jest za póżno, lecz się na głowę. Później zostaną Ci do leczenia tylko nogi /te krzywe, jedyne jakie posiadasz/.

... 2020-07-08 13:35:17


6.

Emerytom żyłoby się lepiej gdyby ich emerytury zostały zwolnione od podatku, bo ta 13-tka to śmiech na sali :) Lepiej mieć ok 4000 zł czy 900 zł? A co do Końskich i zwykłych polaków, proszę sobie poszukać w internecie kto zadawał Dudzie pytania, m.in. pani kandydatka do rady powiatu z ramienia PiS, Pani Katarzyna Serek :) Ani Duda ani Trzask to nic dobrego dla Polski, jednak tak jak powiedział mądrze pan Prezes Jarosław Kaczyński "Demokracja monopolu nie znosi. Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, prezydenta i poparcie "potężnych mediów", to z naszą demokracją "może być naprawdę bardzo niedobrze". Trudno mu nie przyznać racji, dlatego trzeba zagłosować tak by źle z naszą demokracją nie było :)

Statixxx 2020-07-08 14:05:30


7.

" Polityk brytyjski i mąż stanu w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu – Winston Churchill wypowiedział jakże proste lecz głębokie słowa: „demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu’." A nam zwykłym idiotom i ciemniakom wmówili ci lepsi i mądrzejsi, że demokracja jest dla nas jak powietrze i zbawienie, ale okazuje się że nawet palacze dobrze sobie radzą z dymem, a my modlimy się tej darowanej jak życie demokracji, gdzie i mędrzec i ostatni głupiec może wszystko...

halina 2020-07-08 14:27:17


8.

Spoko, przyjedzie PAD z Meleksem i Vateuszem, przywiozą czarodziejską różdżkę i za jednym dotknięciem zrobią z Reszla krainę mlekiem i miodem płynącą. I tory kolejowe do samej Warszawy. A Halinę mianują nowym burmistrzem.

Wielbiciel makreli 2020-07-08 14:40:12


9.

Jak coś to DFM i tam to dwa tys to w dwa tyg zarobisz. Pozdro. :-)

Patryk 2020-07-08 15:23:34


10.

do: wielbiciela makreli, - po co ci w Reszlu kraina mlekiem i miodem płynąca, Trzaskowski obiecał że jest właśnie taka w Berlinie, a i różdżki czarodziejskie tam też mają, nawet tysiące, ale takie z Polski, Ukrainy, Rumunii, które z biedy same bardzo się proszą o "machanie" w szparagach, sałatach czy przy zmianie pampersów przy starych father und muter, a Niemcy i ich beżowi goście mają lekko, miło i przyjemnie ...

halina 2020-07-08 17:25:20


11.

No popatrz, Halino, jak to jest, że za PAD-a i rządów PiS-u ludzie też jeżdżą na szparagi i zmieniać pampersy? Czyżby rząd był do du*y, bo nie potrafi zatrzymać wyjazdu Polaków na Zachód?

Wielbiciel makreli 2020-07-08 18:32:56


12.

otworzyć fabrykę pampersów ,będzie praca

polo 2020-07-08 20:07:28


13.

Pampersy staruchom by się przydały i szły jak woda

gerwa 2020-07-08 20:09:35


14.

halina, a co uważasz, że jest lepsze? demokracja by nie była taka zła, tylko ludzie idący do wyborów powinni mieć robione testy IQ.

Statixxx 2020-07-08 20:59:29


15.

Wielbiciel makreli: - jak widzisz na przykładzie Reszla - miasta trupa, w którym zlikwidowano wszystko co dawało ludziom pracę, bardzo trudno a nawet niemożliwe jest odbudowanie tego co przez 8 lat rządów PO wykasowano. Stocznie, kopalnie, huty, wielkie zakłady przemysłowe, cukrownie, które były konkurencyjne dla Niemiec i Unii, padły polskie sklepy kosztem marketów niemieckich, francuskich czy szwedzkich, za to na otarcie łez dobry premier Tusk wybudował "orliki", a mega bezrobocie doprowadzało ludzi do samobójstw. Długo też trwało "wykrwawianie" się Polaków nim Frau Angela łaskawie dała pozwolenie na pracę w Niemczech. Dzisiaj jak piszesz też ludzie jeżdżą do Niemiec, to fakt, ale jeżdżą bo chcą a nie bo nie mają co jeść ....

anka 2020-07-08 21:16:23


16.

Anka co ty pieprzysz głupoty ludzie jadą do Niemiec bo chcą głupota ludzka nie zna granic !!! Ludzie pracy nic nie otrzymali tyraja zazwyczaj za minimalną płacę. A ceny rosną w zastraszającym tempie więc jaki wybór trzeba wyjechać aby dorobić. A patola niech się bierze do pracy A nie siedzieć w chacie i czekać na socjal bo im się należy. Ludzie obudzcie się!!!!

Reszel 2020-07-08 21:30:12


17.

Wszystko drożeje przez coraz to wyższe stawki VAT i inflację . Nowe podatki aż dziw bierze że coś jeszcze można opodatkować ... Nie wiem jak można wyżyć za minimalną krajową . Ludzie muszą wyjść na ulicę , może wtedy się coś zmieni . Pragnę również zaznaczyć że szkoły zamknięty w Reszlu przez małą liczbę uczniów , sklepy zamyka się bo rynek jest zbyt mały . Jest nas poprostu za mało.

Qhr 2020-07-09 06:36:11


20.

do Statixxx - "Lepiej dać szanse nowemu" , to "nowe", a raczej "stare", to są przecież rządy lewackiej UE poprzez bezwzględne podporządkowanie sobie w każdej dziedzinie każdego z jej członków. Wystarczy wejść na poważne fora ekonomiczne, gdzie jasno mówi się, że UE to Niemcy, a polityka Niemiec względem Europy to trzecia wojna, wywołana przez ten kraj tylko już nie militarna a ekonomiczna. Przegrane Niemcy w II wojnie światowej obecnie mają większą nadwyżkę budżetową niż wszystkie razem wzięte państwa UE. Totalne zaorywanie Polski za rządów Tuska na korzyść Niemiec to jest to, co nas czeka gdy Trzaskowski będzie miał coś do powiedzenia, a media niemieckie nawet tego nie kryją, już wyją jak głodne psy do wystraszonego zająca. A jeżeli chodzi o TV, to czasami oglądam TVN24, bo tam jak nigdzie indziej widać jak i ile wylewa się złej krwi i jadu na własne państwo i jak wciska się ludziom kit napuszczając jednych na drugich...

halina 2020-07-09 14:18:34


21.

Akurat w napuszczaniu jednych na drugich to od kilku lat króluje partyjna TVPiS. Halino, jak Ci się nie podobają "lewackie rządy UE", to się zawsze możesz wyprowadzić. Na Białoruś, na przykład. PS A Czy kłamczuszek PAD wspomniał coś o podniesieniu VAT-u na drewno opałowe środki ochrony roślin, czy mu uleciało z pamięci?

Wielbiciel makreli 2020-07-09 19:34:15


22.

Wielbiciel makreli, - z braku argumentów najlepszy jest poziom dyskusji z przedszkolnej piaskownicy, - "a jak Tobie nie podoba się Duda i PIS to zawsze możesz wyprowadzić się na Madagaskar".....

halina 2020-07-09 22:40:47


23.

Reszel jest małym miastem które ma ładną historię. Kiedyś był duży zakład produkcyjny taki jak REMA. REMA należała do skarbu państwa i ludzie mieli tam prace. Nie musieli nigdzie jeździć. Przy takich zakładach pracy była też pomoc socjalna. Kiedyś rema miała hotel dla pracowników i przedszkole dla dzieci. Kolejnym zakładem pracy który kiedyś istniał był "Czyn". Kiedy zmieniał się ustój polityczny w naszym kraju większość takich zakładów nagle przestała być rentowna i takie zakłady zostały sprywatyzowane. W ostatnich latach dzięki staroście którym był pan Mordasiewicz (działacz PO) zlikwidowano kolejne miesjca pracy w naszym mieście jak Szkoła Rolnicza i SOSW (szkoła podstawowa nr 2). Ludzie mieszkający w tym mieście nawet nie mają pojęcia, że szkoła rolnicza zatrudniała kiedyś 120 osób. Ludzie pracowali w gospodarstwie rolniczym i ogrodzie szkoły rolniczej mieli tam prace, a mieszkańcy reszla mieli wymierne korzyści w postaci nawet warzyw i owoców które można było kupić prosto z ogorodu. Istaniały też bardzo dobre szkoły zawodowe które zlikwidowano. Ktoś z powiatu chciał zrobić z tego miasteczka wieś i z uporem maniaka dążył do tego. Skutki takich działań są widoczne.

mazak 2020-07-10 00:21:04


24.

kablują szpiegują i plotkują tylko z tego reszel jest znany

muza 2020-07-10 08:21:40


26.

Mazak - właśnie , kiedyś to było . Tłumy ludzi do Remy , tłumy ludzi do szkoły nr2 . Tłumy młodzieży do szkół zawodowych czy technicznych . Eh gdzie te piękne czasy .

Qhr 2020-07-10 10:56:35


27.

Dobra my tu pitu pitu. Trzaśnijmy to razem 12-go i jakoś to będzie.

ZenekzAtenek 2020-07-10 20:44:03


28.

ZenekzAtenek jestem jak najbardziej na TAKKKK . Idźmy 12 na wybory prezydenckie i weźmy sprawy w swoje ręce. Dość pogardy i dzielenia ludzi na lepszych i gorszych . 12 Trzaskamy

Reszel 2020-07-10 22:40:52


29.

Do Reszel: - stary, nic nie kumam, ta pogarda to co to, plują na ciebie czy nie wpuszczają cię do biedronki ???, a dzielenie to jak to się ma do człowieka i czy powiedzieli ci już że jesteś ten lepszy czy gorszy i jak to się ma do reszty ludzi np. w Reszlu??? Kurde, strasznie spanikowałam i się wkurzam jak cholera, bo nie wiem co mam myśleć, czy już jestem tą pogardzaną i podzieloną, ale nie wiem też czy na tą lepsza czy gorszą ??? Niech już będzie ten 13 lipiec bo dłużej nie wytrzymam tego stresu, tego dzielenia mnie i pogardzania mną, a może jeszcze zdążą i zabiorą mi internet albo nawet dowód osobisty czy prawo jazdy albo zrobią jeszcze coś gorszego ???

halina 2020-07-10 23:56:36


30.

Halina a po co ci prawo jazdy jak ty i tak nie masz auta :D

gerw 2020-07-11 06:59:22


31.

do: gerw, - ale może ty masz prawko, to mogą też zabrać i tobie i twojej matce, albo twojemu synowi, albo nawet wszystkim w Reszlu, a co gorsze mogą też w całej Polsce, do diabła, co to może się zadziać, aż strach z domu wychodzić....

halina 2020-07-11 08:39:16


32.

Halina dostała 13 emeryturę i jest szczęśliwa co jej więcej trzeba .

Reszel 2020-07-11 09:42:44


33.

do Reszela: sorry, ale do emerytury to jeszcze muszę się długo pomęczyć, a może nawet jeszcze dłużej... A propos tego podziału w Reszlu, czy wiesz już gdzie przebiega ta linia demarkacyjna, bo nie wiem czy mam się już okopywać czy mogę iść spoko do biedronki ...

halina 2020-07-11 10:43:24


34.

Halina idz "spoko do bierdonki" :-D

Olga 2020-07-13 12:26:32


35.

Właśnie się wybieram, a propos, ale w Reszlu coś tak jakoś słabo trzaskało, myślałam że będzie głośniej, nawet okna uszczelniłam...

halina 2020-07-13 14:21:38


36.

W Reszlu bardziej trzaskało niż dudniło, jedynie na wiochach typu lipka, leginy, łężany cos tam zadudniło.

xXxXxXx 2020-07-13 14:32:39


37.

Dokładnie tak w reszlu dla twojej wiadomości Halina TRZASKALO że hoho

Kibic 2020-07-13 14:47:41


38.

No to jakieś strasznie mizerne to reszelskie "hoho", bo w całej Polsce dzięki Bogu i mądrym ludziom z Lipki, Legin i Łężan przez najbliższe pięć lat będzie głośno dudniło ...

halina 2020-07-13 18:26:01


39.

Halina jak malina, slodka ale z robakami :D Chociaz maliny maja takie malutki wloski, ale to taki szczegol, bo Halina pewnie wasow nie hoduje :D Jedno mnie tylko ciekawi, czy Halina nosi taka czapeczke z mala antenka ? :D

gerw 2020-07-14 07:30:32


40.

Halina powinna przestać pić wino i przejść na dietę

Aska 2020-07-14 14:38:39


41.

A propos wina, głośno ćwierkają reszelskie wróble, że podobno zamiast szalonego szampańskiego balu z owacjami i fajerwerkami odbyła się w niedzielę bardzo smutna zakrapiana łzami stypa, a iczy młody proboszcz tam święcił ???

halina 2020-07-14 15:59:13


42.

A no była. Święcił i zakrapiał. Tylko Ciebie zabrakło

Aska 2020-07-14 18:14:22


43.

Widzę, że niektórym się chyba marzy powrót PGR-ów i gospodarki centralnie sterowanej. Plus wywalanie kasy na utrzymywanie nierentownych przedsiębiorstw. A przy okazji - Halino, jaki masz problem z "Orlikami"? Że za rządów PO wprowadzili? Aha, gdy w Warszawie rządził Lech Kaczyński, wylała Wisła. Kiepsko, że nie poszedł osobiście worków z piaskiem układać, prawda?

no-one 2020-07-14 18:23:53


44.

do Aska: ja w tym czasie byłam na innym balu, takim z francuskim szampanem, ruskim kawiorem i góralską kapelą...

halina 2020-07-14 18:45:03


45.

Halina byla na "innym balu" i wszystko jasne :D z francuskim szampanem (sowieckoje igristoje?), ruskim kawiorem (pewnie jakis ze sledzi), goralska kapela (nie ma to jak disco polo?) . Oj Halina Halina, ale Ty mnie zaimponowalas! :D

2020-07-15 07:49:29


Komentarz

wróć do tematów forum

Elegancki mężczyzna w garniturze - jak osiągnąć doskonały look?

W dzisiejszych czasach, kiedy moda męska staje się coraz bardziej zróżnicowana i wymagająca, garnitur szyty na miarę jest inwestycją, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, taki strój idealnie dopasowuje się do sylwetki, podkreślając jej atuty i maskując ewentualne mankamenty. Dzięki temu każdy mężczyzna może poczuć się pewnie i komfortowo, niezależnie od okazji.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble