wróć do tematów forum

Reszel w konkursie na najlepsze miejsce do życia

Komentarz

Halina 31-03-2021 godz 20:25

Gdy czytam takie artykuły to ogarnia mnie śmiech,gdzie zostały zrobione takie badania i kto to mówi?Reszel to miasteczko bez przyszłości,biedne,ponure i odcięte od normalnego życia,marazm brak pracy,najniższe zarobki i kompletne wykluczenie całych społeczności z życia.Komu tu się żyje dobrze to tylko elicie bo nam zwykłym ludziom jest ciężko a brak pracy i możliwości jej pozyskania raczej nie napawa optymizmem młodzi opuszczają dom i pozostają tylko nieliczni ,wykluczeni brakiem dojazdów skazuje na niebyt miasto zapomniane,niepotrzebne i raczej to będzie duży dom starców bez wyjątku i ktoś kto chce choć lepszego startu w życiu musi z tąd uciekać to nie jest przyjazne środowisko by móc realizować swoje potrzeby i możliwości gdy każdy dzień myślisz jak przeżyć i za co bo nie chcesz być pasożytem

1.

Jest Pani emerytka, czy Pani pracuje?

nn 2021-03-31 22:54:04


2.

Reszel to stan umysłu. Nie mamy wodza. Nie mamy żadnych imprez. Kompletnie nic się nie dzieje. Wieje nuda. Biedne umierajace miasto. Za dużo pasożytów i darmozjadów

PRAWDZIWY 2021-03-31 23:00:53


3.

Wyjątkowo zgadzam się z Halina. Reszel- miasto starców. Nic więcej. Żadnej perspektywy dla młodych. Kto może to wyjeżdża i już nie wraca. Już dawno powinien stracić prawa miejskiej.

2021-04-01 00:01:20


4.

Straszne jest to że nie ma miejsc pracy a młodzi ambitni ludzie co najwyżej kariery mogą szukać w mebelplascie . Masakra . Tu się urodzić to jak wyrok . W czterech literach z tymi imprezami, wydarzeniami i całym innym szitem który nie jest wogole potrzebny. Tu problemem jest brak zatrudnienia lub chociażby transportu do Olsztyna . Nic tu nie zostaje innego jak emigracja. Ale urząd ma to gdzieś bo oni kasę tula na państwowce, tyłka z krzesła nie ruszają więc szafa gra. Można polatać po mieście nowym autem i pokazać ile to szlachta nie ma. Arogancja goni debilizm w tym mieście .

Bezzludzen 2021-04-01 16:10:23


5.

Są młodzi ludzie którzy pracują np w sklepach lub w DFm i jakoś sobie radzą. Mają dzieci i żyją i nie narzekają z mopsu nie korzystają. Nie czekaja aż ktoś da bo im się należą. Są też tacy którzy zrobili sobie po 5 dzieci i uważają że to mops ma dać i ich utrzymać ale skóry to nie państwo robi dzieci tylko sami zrobiliście to sami utrzymujecie. W tych miasteczkach małych najgorsze jest to że Patoka robi sobie po 4 lub 5 dzieci i uwaza że państwo ma dać na utrzymanie tych dzieci bo im się należy.... Jeśli nie jest ktoś w stanie zarobić i utrzymać sam swoje dzieci to może lepiej mieć jedno dziecko niż narobić sobie dzieci i czekać aż ktoś czyli państwo i mops te dzieci utrzyma. Praca jest w sklepach jest w dmf ale ludzie nie chcą pracować bo wola pójść do mopsu

Gosiunia 2021-04-01 19:43:14


6.

Nie jest źle. To zależy czego, kto oczekuje. Jak ma większe ambicje to wiadomo wyjazd w świat. Jak spokojnie, na luzie to w Reszlu też da radę. Aczkolwiek wiadomo z dobropłatną pracą krucho. Trzeba często dojeżdżać. U nas jest to trochę niekomfortowe, aczkolwiek skomunikowanie z Kętrzynem jest lesze niż z niektórych dzielnic Olsztyna do roboty. Miasto mamy spoko. Solidna podstawowa opieka zdrowotna (pozdrawiam kadrę profamili :)). Pomijając okres grzewczy zdrowe powietrze. Ładnie położone. Fajne okolice. Dwa sprawnie działające dyskonty+Pelcowizna, taniej wyceniane z reguły usługi. Z minusów: Zniszczone drogi, słaba komunikacja zbiorowa. Brak infrastruktury rowerowej. No i pewien stan umysłu części mieszkańców. Co do patoli. Ona jest wszędzie. Tylko w większych ośrodkach, ludzie mniej się nią jarają. Zapraszam do Olka na Jaroty, spacerek po zmroku kilkoma ulicami w gdańskiej Orunii. Zobaczycie co to znaczy prawdziwa patola.

luty 2021-04-01 21:49:39


7.

Dla emeryta prawdziwy raj. Tu nie ma co debatować. Gorzej dla wykształconych młodych ludzi . Wtedy już trzeba opuścić ten ciepły piękny ku wi dolek

Jsoajaxb 2021-04-02 16:36:17


8.

Biedne te miasto oj biedne. Źle się tu żyje. Mieliśmy szansę zmienić coś, poczynając od tych darmozjadów z urzędu. I co ??? Mamy dozynkowego wodza ja pierd..... czy wy tego nie widzicie do k... n...y.

PRAWDZIWY 2021-04-02 17:22:47


9.

Jest prawda czasu i prawda ekranu ludzie kto nie zostanie włodarzem będzie to samo kiełbasa przedwyborcza polana kepuczem a po wyborach to tych tacek po tej kiełbasie nie będzie komu posprzątać bo znów okaże się że Reszel to biedne miasto na łamach dziwnej gazety zdjęcie naszego włodarza jak chwali się kolejną inwestycją w Św Lipce a czemu nie ma jeziora co jest dość absurdalnym pomysłem gdzie są połączenia z większymi miastami no Kętrzyn ma jakieś ale Olsztyn czy Biskupiec

ja 2021-04-05 07:41:38


10.

Reszel to fajne miasteczko dla emerytów i meneli. Pierwsi mogą względnie tanio i spokojnie spędzać starość drudzy mają darmowe mieszkania, kasę z zasiłków, darmowe przedszkola więc również spokojny byt. Ostatnia grupa, której jednak w Reszlu brak to ludzie aktywni i przedsiębiorczy, którzy to mają utrzymać. Podatki chyba najwyższe w Polsce, mały rynek, bardzo poważne braki miejsc do prowadzenia działalności nawet drobnej, grunty tylko mieszkaniowe i to w powiązaniu z konserwatorem zabytków więc bardzo ale to bardzo kosztowne, praktycznie brak dróg i chodników w mieście i do najbliższych miast i to jest nasze kochane miasteczko.

Czarny 2021-04-05 08:15:06


11.

A mnie się wydaje, że miejsce zamieszkania to kwestia własnych wyborów, to tak jak z kobietami, jeden woli brunetki, a drugi rude. Jak komuś źle w tym Reszlu, to niech jedzie tam, gdzie mu będzie najlepiej się żyło. Ja mieszkam w Reszlu od 1969r i jakoś nie mam zamiaru z tąd emigrować. Bywam u dziecka w Olsztynie i zawsze jestem zmęczony po powrocie, nie chciałbym mieszkać w dużym mieście, pomimo niedogodności małych miasteczek. To moja refleksja i nie chcę nikogo urazić.

Janusz 2021-04-08 22:15:09


12.

Pan z 10 łatwo powiedzieć gdy ma się za co wymigrować a przy dochodach reszelakich raczej nie ma co liczyć na odłożenie kasy bo starcza tylko na bieżące potrzeby i przeprowadzka wiąże się z kosztami a kredyty w banku nie każdy dostanie takie realia tego miasteczka bez przyszłości,dzieci właśnie dlatego uciekają a pozostają tylko starszi ludzie nie mający już ani chęci ani możliwości zmiany.

Halina 2021-04-09 09:11:06


13.

Halina ,było trzeba się uczyć. Stać mnie na dobre auto , pensja ok - nie muszę patrzeć na ceny w biedronce . Jak to się mówi każdy jest kowalem swojego życia, a Ty tylko wisisz na tym forum i biadolisz jak to Ci jest źle . Póki masz 2 ręce i 2 nogi to możesz wziąć się za siebie i zmienić cos w tym swoim nudnym i smutnym życiu .

kuba 2021-04-09 10:34:49


14.

Śmieszny jesteś było się uczyć ha ha tu w Reszlu pracę dostaje się nie za szkoły tylko po rodzinie,samochód też mi coś można kupić ale tu nie oto chodzi tylko o upadające społecznie miasteczko i tym wy niby uczeni a jednak głupi powinniście się martwić bo to dopiero początek jedna wielka dziura,dom starców chyba że lubisz mieszkać tam gdzie jedyną rozrywką jest spacer bo nic innego nie ma,młodzi uciekają i to już hurtem a ty mówisz było się uczyć poziom gimbazy oto co masz w głowie

Halina 2021-04-10 17:12:51


15.

No ja bardzo lubie nasz Reszelek. Mlodzi po szkole wyjezdzaja , a co w tym zlego ? Niech jada w swiat w nieznane i poznaja swiata . Ja sie zastanawiam , skoro tak biadolisz jak to Ci jest zle to dlaczego sama nie wyjedziesz ? Skoncza sie Twoje problemy w koncu . Eh Halina mocna na reszelskim forum , a w domu tynk ze scian zrec i narzekac to jest motto przewodnie . Daj mi przyklad ze prace dostaje sie po rodzinie ... zawisc twa nie zna granic . Hipokrytka jakich malo

kuba 2021-04-10 17:31:48


16.

Jak co w tym złego. ja chcę żyć godnie. U SIEBIE. Z takim podejściem niech sobie wyjeżdżają to wy lepszej polski nie zbudujecie

Prssc 2021-04-20 13:16:19


17.

Reszelk nawet sam kpisz z tego miasta jesteś jednym z tych którzy po rodzinie mają pracę po znajomości mieszkanie za grosze i w d..IE masz młodych tylko że tak daleko nie zajedziesz gdy przyjdzie starość kto ci tyłek umyję gdy zostaniesz w tym domu starców bez młodzieży upadek szkół bliski gdy zabraknie uczniów a zabraknie po kolei wszystko się zamknie chyba że będziesz tyrał do śmierci i cieszył się z takiego reszelka bo Reszel nie będzie już miastem tylko zapyziałą dziurą gdzie turysta wpadnie na godzinę i pojedzie dalej nie znajdując nic oprócz biedy starszych panoczków jak ty .Akurat ja mam gdzie wyemigrować i znam życie nie tylko w Polsce ale i Europie i widząc co przez ostatnie 30 lat zrobiliście z tego miasteczka to śmiech i kpina gdy ludzie żyją od do i nic pozatym spacerkiem bo na tyle będzie was elyto stać.

2021-04-20 16:36:25


Komentarz

wróć do tematów forum

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie

Projekt czytelniczy w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble