wróć do tematów forum

Sztab WOŚP w Reszlu

Komentarz

janwlast 13-01-2017 godz 09:53

Czy ktoś zna powody braku sztabu WOŚP w Reszlu?

1.

Wstyd , że w Reszlu nie ma sztabu WOŚP. A dla kogo taki wielki wstyd - dla dorosłych, począwszy od władz lokalnych po samorząd, szkoły i organizacje pozarządowe. Byłem na rynku wesprzeć orkiestrę, zbierały dziewczyny z Biskupca. Co za obciach.

Zawiedziony 2017-01-15 10:27:30


2.

Objechałem Reszel przed 9:00 rano. Nie spotkałem wolontariuszy. Wpłaciłem na konto bankowe WOŚP. W Pelcowiźnie usłyszałem, ze władze zabroniły (głos z kolejki przy kasie).

janwlast 2017-01-15 11:22:23


3.

Wstyd? Niby dla kogo? Ludzie dają datki temu, komu ufają, widocznie przestali ufać Owsiakowi. Ich pieniądze, ich sprawa. Trzeba było się nie pytać na forum dlaczego nie ma w Reszlu komitetu, tylko samemu zorganizować. Najbardziej zabawne są teorie spiskowe: "władze zabroniły" - co za bzdury! Głos z kolejki przypadkiem nie wspomniał też, że kury przestaną się nieść, a słońce wzejdzie na zachodzie? Wośp to instytucja prywatna, a nie państwowa, samorząd nie może, a wręcz nie ma prawa organizować żadnych komitetów Wośp. Trzeba było się za to samemu wziąć. Lenie zawsze wolą "wstydzić" wszystkich dookoła, tylko nie samego siebie.

maja 2017-01-16 00:16:05


4.

do maja W przyszłym roku niezależnie od nikogo i niczego zorganizuję sztab WOŚP. Będę czekał na zaangażowanie mieszkańców i wolontariuszy. Będziesz wspierać?

janwlast 2017-01-16 11:07:49


5.

Przestali ufać Owsiakowi, chyba lewitujesz Maja.Przestań oglądać TVPiS, a Twój zasób wiadomości będzie bogatszy. Zobacz albo przeczytaj, ilu włodarzy miast jest bezpośrednio zaangażowanych w ten piękny ruch, a Ty śmiesz pisać, że jest to zabronione - przez kogo? Na szczeblu centralnym to i owszem,są tacy - ortodoksyjni prawicowcy - którym Owsiak i jego Orkiestra w gardle ością stoją. Ludzie w takich małych miasteczkach jak Reszel - choć z wyjątkami - są otwarci na takie incjatywy. Maja ogarnij się i klapki z oczu zdejmij, świat nie jest malowany tylko tymi kolorami które Ty lubisz. A WOŚP nie jest instytucją prywatną, tylko Ogólnopolskim Ruchem Charytatywnym i co ważne laickim. Jest własnąścią nas wszystkich, całego narodu. Mam nadzieję, że zrozumiałaś przesłanie jakie niesie ze sobą dla nas wszystkich przysłowiowe światełko do nieba.

Zawiedziony 2017-01-16 11:15:14


6.

Otóż to 'zawiedziony', przestań oglądać TVN, a poszerzą ci się horyzonty. Sam sobie zobacz i przeczytaj ilu "włodzarzy" jest zaangażowanych w ten "ruch" (to już jest jakiś "ruch", a nie zbiórka publiczna?), i zanim mi coś zarzucisz, sprawdź przepisy. Nie wiesz przez kogo jest zabronione? Przez prawo. Tobie się wydaje, że publiczne pieniądze to jest coś, co wójt, burmistrz, prezydent miasta może wydać ot tak sobie, według swojego widzimisię? To mało wiesz... Nie znam żadnych "ortodoksyjnych pisowców", za to znam ortodoksyjnych po-wców, którym ością w gardle stoi to, że show nie robi się już za państwowe pieniądze. Mnie nie przeszkadza ten show, niech sobie będzie, niech sobie orkiestra gra, ale wyłącznie z datków darczyńców, a nie za moje pieniądze z podatków - jak będę chciał, to sam dam ze swoich pieniędzy, ale nie przymusowo z moich podatków. Poza tym, jak zwykle u takich osobników, przeczysz sam sobie: w pierwszym poście piszesz, że wstyd dla dorosłych i dla władz, że nie ma w Reszlu komitetu Wośp, aby w następnym poście napisać, że ludzie w małych miasteczkach są otwarci na takie inicjatywy. Zastanów się, i uzgodnij sam ze sobą spójną wersję: ganisz dorosłych w Reszlu, zawstydasz ich za brak komitetu, czy chwalisz za otwartość na takie inicjatywy? Albo jedno, albo drugie, albo wstydzisz, albo chwalisz. Ogarnij się. Rozejrzyj się wokół sobie, świat to nie jest tylko Jurek i orkiestra, i zapewniam Cię, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, zapewniam, że Wośp JEST instytucją prywatną, a precyzyjnie jest PRYWATNĄ FUNDACJĄ utworzoną przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak (żonę Owsiaka) i 5 innych osób, a jej prezesem jest osobiście Owsiak. Napisałeś wielką literą 'Ogólnopolski Ruch Charytatywny', tak jakby to był jakiś specjalny rodzaj podmiotów prawa, ale w rzeczywistości nic takiego nie istnieje, zmyśliłeś to na poczekaniu. Wośp to prywatna fundacja, i żadne zaklęcia tego nie zmienią. I dlaczego według ciebie jest ważne, że to jest akcja laicka? To znaczy, że akcje charytatywne prowadzone przez organizacje nie laickie są jakieś gorsze? O co ci chodzi? Ale szczyty osiągnąłeś pisząc, że Wośp "jest własnością nas wszystkich, całego narodu" - ha ha ha :))) Czy ty masz dziewczynko 13 lat, że jesteś taka egzaltowana? :) Nie, nie jest własnością ani całego narodu, ani nawet jego najmniejszej cząstki, a czym dokładnie jest, to napisałem powyżej, a jeżeli nie wierzysz, to podaję numer KRS: 0000030897. W Krajowym Rejestrze Sądowym łatwo sprawdzisz jaka jest prawda. "Własność całego narodu"... :) A to dobre! :)

maja 2017-01-16 20:39:00


7.

Maja, chłop żeś czy baba? Piszesz jako chłop a podpisujesz się żeś baba.To masz męskie atrybuty czy nie? Odpowiem Ci w jednym temacie. Piszesz "mnie nie przeszkadza ten show", To sobie odpuść i nie marnuj swych sił twórczych na zajmowanie się WOŚP - zajmij się gloryfikacją Caritasu. Pisz na Berdyczów.

Zawiedziony 2017-01-17 15:29:32


8.

A ja ciągle mam nadzieję, że rodziny takich osób jak MAJA nie będa musiały korzystać z placówek dla osób starszych takich jak w reszelskim szpitalu, które są wyposażane przez WOŚP :). Jak również ewentualne dzieci nie będą korzystały ze sprzętu, w który są wyposażone wszystkie oddziały noworodków i pediatryczne w Polsce. Każdy samorząd może się zaangażować w organizację sztabu, nie musząc przy tym wydawać publicznych pieniędzy, wystarczy dobra wola i chęć do włączenia się w akcję, więc przestańmy sie przerzucać hasłami o PiS i PO, bo to ludzie tworzą te ugrupowania a nie cyborgi, które można zaprogramować za lub przeciw. Zanam wiele osób z PiS-u, które od lat wspierają WOŚP jak również z PO, które głośno mówią, że na ten cel nie dadzą złotówki.

Katarzyna ¦limak-Du 2017-01-17 16:12:21


9.

Prawda Pani Kasiu. Znam Panią jako Kasię bez drugiego członu nazwiska. Nie wszyscy rozumieją i czują przesłanie tego jednego dnia w roku. Niepowtarzalnego. Trochę nie docenia Pani zacietrzewienia PiS-u na działalność Owsiaka. Vide 'informacje' o zbiórce w TVP w niedzielę. Akurat Pani jest władna pokazać tym niedowiarkom,jak dużo sprzętu specjalistycznego trafia do niedoinwestowanych szpitali od Orkiestry.

Zawiedziony 2017-01-17 21:29:33


10.

W przyszłym roku sztab WOŚP będzie w Reszlu. W Młodzieżowym Domu kultury w Reszlu. Uzgodniono z Dyrektorem. W odpowiednim czasie będzie stosowne informacje. Zajmę się tym osobiście. Pozdrawiam niedowiarków.

janwlast 2017-01-18 13:30:29


11.

Przepraszam za literówkę.

janwlast 2017-01-18 13:32:05


12.

Gdzie jest Młodzieżowy Dom Kultury? Bo Miejski Dom Kultury to ja wiem, ale tego drugie nie kojarzę.

Blady 2017-01-19 09:45:58


13.

Przepraszam. Przejęzyczenie. Oczywiście, ze Miejski Dom Kultury. Za szybko chciałem się pochwalić pozytywną informacją.

janwlast 2017-01-19 10:22:45


14.

Jak będzie potrzebna pomoc w organizacji, pomogę o ile będę w stanie.

NNN 2017-01-19 18:44:41


15.

NNN Będę wdzięczny. Odpowiednio wcześnie poproszę o pomoc. Admin zna moje namiary. Pozdrowienia.

janwlast 2017-01-19 20:10:33


16.

Dla wszystkich tak mocno popierających wośp i zachwalających ile to sprzętu kupili, zwracam uwagę, że gdyby naklejano na sprzęt kupiony przez szpital za państwowe nasze pieniądze niebieskie serduszko, to te czerwone nawet nie byłby widoczne.

pegas 2017-01-20 11:58:47


17.

To naklejajcie te niebieskie. Jestem za (ale nie zaklejajcie czerwonych). Pozdrowienia.

janwlast 2017-01-20 12:27:09


18.

Tylko gdyby w szpitalach było wystarczająco potrzebnego sprzętu to ten z czerwonymi serduszkami nie byłby potrzebny - tym samym i cała akcja by nie była potrzebna. a działania WOŚP to nic innego jak kupowanie tego,co być powinno,a czego nie ma.

TakToJa 2017-01-20 17:39:25


Komentarz

wróć do tematów forum

V Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III

Dzień Ziemi jest doskonałą okazją do tego, by zorganizować Regionalny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy. Właśnie tego dnia już po raz piąty odbył się w naszej szkole konkurs dla klas 3 szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie oraz Mazurski Park Krajobrazowy z siedzibą w Krutyni.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble