wróć do tematów forum

"Udane" inwestycje Pana Burmistrza w Bezławkach cz1

Komentarz

Mieszkaniec gminy Re 13-11-2014 godz 22:48

Na wstępie pragnę się odnieść do spotkania wyborczego Pana Burmistrza Marka Janiszewskiego zorganizowanego w dniu 12.11.2014 r. w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Reszlu. Początek jak wszystkie na takich spotkaniach- tworzenie pięknej laurki w myśl porzekadła ludowego-każda sroka swój ogonek chwali. Po kilku minutach tej przemowy Pan Burmistrz oznajmił, że w zasadzie jest to spotkanie z mieszkańcami Reszla a nie mieszkańcami gminy. Pierwsza moja reakcja- to należałoby chyba wyjść, skoro jest się potraktowanym jako persona non grata, ale ciekawość zwyciężyła. Okazuje się, że Pan Burmistrz jest tylko włodarzem miasta Reszla, a gmina to takie niechciane dziecko podrzucone przy obejmowaniu stanowiska. Wówczas zrozumiałem dlaczego w takich małych miejscowościach jak Bezławki nic się nie dzieje, a właściwie to się dzieje Ľle. Wniosek nasunął się sam – przecież w mieście jest najwięcej wyborców o głosy których trzeba zabiegać, a na wsiach parę głosów i trzeba byłoby udać się w podróż by się z nimi spotkać. Kończąc ten wstęp do głównego tematu nasunęły mi się pytania- czy kandydat ubiegający się w wyborach na stanowisko burmistrza może organizować swoje spotkanie z wyborcami w budynku należącym do gminy, którą aktualnie zarządza? Ciekawe kto wydał takie pozwolenie- Pan Burmistrz miasta i gminy Reszel dla kandydata Marka Janiszewskiego? Czy to jest czasem moralnie naganne, a może jest to już nadużycie władzy dla celów prywatnych? To pozostawiam do indywidualnego przemyślenia. Bezławki- stara, historyczna wieś położona na terenie Gminy Reszel –zapomniana przez władzę. Pan Burmistrz w swoim informatorze wyborczym chwali się wielkimi osiągnięciami dokonanymi w ubiegającej kadencji, a jest wśród nich prawdziwa perełka zrealizowana w Bezławkach zatytułowana-„Ogrodzenie miejsca spotkań mieszkańców i placu zabaw dla dzieci w msc. Bezławki”. Gdy to przeczytałem zabrakło mi słów. Czy Pan Burmistrz był w Bezławkach gdy oddawano inwestycję do użytku? Czy widział to coś, czy tylko zna temat z relacji swoich pracowników. Uważam, że jeżeli taką inwestycję Pan Burmistrz przytacza jako coś czym można się pochwalić, to gratuluję poczucia humoru. Miejsce spotkań i plac zabaw to ugór zielony przylegający do rudery po byłej szkole, a na skraju tego wszystkiego wyłaniająca się z chwastów jedna huśtawka. Teraz rzeczywiście jest gdzie się spotkać. Nadmienię jedynie, ze ogrodzenie zostało wykonane przez mieszkańców wsi za sołeckie pieniądze, więc zasługi władz gminy tu nie znajdziemy.

1.

Niektórzy z urzedujących burmistrzów/wójtów wykorzystuje swoje instytucje do prowadzenia kampani wyborczych. Nagle się okazuje, że są bardzo zaangażowani w życie społeczne i kulturalne, na boku prowadząc kampanię prywatną na baletach opartych, z którego trzeba wyprowadzać uczestników Zycie takie jest. od nas zalezy jak to bedzie dalej wygladało.

tez lubie 2014-11-13 23:43:41


Komentarz

wróć do tematów forum

Ślubuję być dobrym Polakiem

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Reszlu są już pełnoprawnymi uczniami. 27 września 2024 roku odbyło się ich uroczyste „Pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble