wróć do tematów forum

Upadek miasteczka brak perspektyw zyciowych

Komentarz

Halina 24-10-2019 godz 15:55

Masakra brak dojazdow z prawdziwego zdarzenia do pracy wyklucza zamieszkanie w tym miasteczku.Mysle o porzuceniu tutaj wszystkiego by moc normalnie zyc i pracowac.Albo to zrobie albo bede wegetowac na MOPS ,brak pracy zniecheca do zycia i jest bardzo trudno zatrzymac mlodych .Nie ma co sie oszukiwac Reszel upadl i bedzie tylko gorzej nic nas juz dobrego nie czeka.

1.

Jak ktoś chce pracować to pracuje tylko trzeba poszukać i chodzić wokół tego. Sama praca nie przyjdzie.

Statixxx 2019-10-24 18:43:31


2.

Rzeczywiście brak dojazdów nie sprzyja podejmowaniu jakiekolwiek aktywności zawodowej poza Reszlem a ten niestety nie ma czym się szczycić ani pod względem możliwosci zatrudnienia ani kulturalnym czy edukacyjnym. Smutne to.

mała 35 2019-10-24 21:47:22


3.

Dziwne rzeczy a tyle ludzi z Ketrzyna do Reszla dojeżdża do pracy a będzie jeszcze więcej dojeżdżalo. Typowy polak, narzeka, uzala się nad sobą, masakra!.

Praca_czeka 2019-10-25 09:24:09


4.

Mowisz ze praca czeka tylko gdzie i kogo przyjmuja ,za grosze bez rejestracji i bez poszanowania dla przepisow.To jest nagminne a jeszcze chca by miec do 35 lat .Aby zyc tu trzeba miec kase dobry samochod i znajomosci bo moje doswiadczenie zyciowe w tej materi jest ogromne ,nie narzekam tylko dlatego ze nie chce mi sie pracowac bo zawsze by pracowac musialam wyjezdzac a nie na tym polega zycie rodzinne.Reszel jest juz stracony to powoli staje sie Domem Starcow a wszyscy mlodzi ktorzy chca zyc na poziomie wyprowadzaja sie i to jest tragedia Problem jest coraz wiekszy a pracy brak a jak jest to za grosze a z tego nie oplacisz rachunkow ani nie wyzyjesz ,wegetacja i kolo sie zamyka.Nasza elita nie widzi problemu bo ich dzieci juz wyjechaly a oni wyjada gdy przejda na emeryture.

Halina 2019-10-26 18:44:26


5.

To jest jak z głosowaniem na PIS i PO każdy wie, że to szambo ale nikt nie głosuje na inne partie. Tak samo przy wyborach samorządowych, nawet jak jest lipa w gminie to nikt nie głosuje na innych. I mamy oto piękną gminę bez komunikacji, bez pracy, bez bazy turystycznej, bez plaży gminnej, bez stref ekonomicznych. To jest tylko wyłącznie wina mieszkańców. Największym pracodawcą w gminie jest urząd miasta wiec nie dziwne, że wybiera się tych samych. Tyle młodych startowało na radnych i co ? i mamy Reszel zdolny do rozwoju - Reszel do zaorania na ziemniaki i rzepak. A co w najbliższych wyborach ? oczywiście mieszkańcy wybiorą znowu to samo

Reszelak 2019-10-27 11:13:40


6.

Haniu Proszę napisz w jakim zawodzie chcesz pracować? Może coś pomogę

Czarny 2019-10-27 17:25:31


7.

Praca jest firma Ewan potrzebuje stolarzy szwaczki i chyba tapicerow z tego co wiem to normalnie daja umowy .

Gotyk 2019-10-30 09:35:17


8.

Firma o której piszesz nie jest w pirządku.Nie daje umów trzeba rok popracować bez umowy a płaca poniżej minimalnej ,wiem bo przerabiałam ten temat .Idziesz do pracy i nigdy nie wiesz kiedy wrócisz a szef jak nie ma chumoru to wrzeszczy i poniża łamie zasady pracy dlatego pracuje tam niewielu bo w tych czasach nikt nie chce być poganiany praca może być ciężka ale godne warunki wynagrodzenie i poczucie sprawiedliwości też jest ważne.Zarobisz tam jak będziesz nadrabiał godzinowo a to już wyzysk więc nie dziwi€ się że tyle ludzi rezygnuje.

Halina 2019-11-27 08:40:01


Komentarz

wróć do tematów forum

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie

Projekt czytelniczy w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble