wróć do tematów forum

Wakacje w Reszlu?

Komentarz

Halina 03-07-2020 godz 13:25

Już są wakacje ale prawdę mówiąc nic nie ma dla dzieci a o młodzieży to w ogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek rozrywce.Co mają robić dzieci siedzące w domach? Młodzieży to zostaje tylko organizować zakrapiane spotkania,marazm i nic poza tym Reszel ma ???? kultury ale tylko z nazwy nic ,cisza a potem dziwić się że nasze dzieci uciekają z tąd ,braki wszędzie osoby na wierchusce o nic się nie starają Reszel to jeden ???? starców i to czuć.

1.

Dzieci mają rodziców od tego by organizować im czas wolny.... Większość w Reszlu to wyborcy AD, a ci co mają dzieci dostają 500+ i teraz 500 na wakacje, więc mają środki na organizowanie im wakacji. Przypominam, że wciąż jest koronawirus w Polsce i nie można robić spędów.

Statixxx 2020-07-03 13:53:53


2.

Witam . Po pierwsze to proponuję zaopatrzyć się w słownik ortograficzny. Dzieci mają plac zabaw , młodzież ma knajpy. Ostatnio tak rozmyślałem z kolegą przy piwie i doszliśmy do wniosku że to nieprawda że w Reszlu nic nie ma . Knajpki są , jest gdzie wyjść na piwo , jest park - można zebrać się większym gronem tj my to kiedyś robiliśmy . Dla dzieci jest już wspomniany plac zabaw . Nie wiem czego oczekujesz od gminy, ale zaufaj mi , nawet w Londynie , Paryżu czy Rzymie nie ma co robić na co dzień. Pozdrawiam

Qhr 2020-07-03 18:38:58


3.

Jak młodzież nie ma ukończonych lat osiemnastu, to w knajpie może co najwyżej oranżadę wypić ;).

Żanet Kaleta 2020-07-03 19:34:13


4.

Racja , to pozostaje im plac zabaw i park ;)

Qhr 2020-07-03 20:07:35


5.

Rodzice pracują a całymi dniami na placu zabaw nie da się bezmyślnie siedzieć czy bawić,gdzie tu kultura,gdzie dobre kino gdzie muzyka?I nie chrzańcie że w domu telewizor i piwo w krzakach bo szanowni panowie nie każdego młodego jest stać na przesiadywanie w knajpie bo nie oto chodzi,park to nie miejsce gdzie można zrobić ognisko czy wypić bo jest zakaz.Po drugie powinny być jakieś kółka zainteresowań a tu nic,zero ,500+ nie jest luksusem bo dzieci kosztują a bony na wakacje jeszcze nie są osiągalne,dziwi mnie że tak utyskujecie na te 500+ ,w naszym miasteczku biednych ludzi,pracujących za najniższe wynagrodzenia nie stać po ludzku na luksusy a kto ma więcej to raczej przy korycie siedzi i tak od 30 lat miasteczko traci po kolei wszystko czym było i słynęło,teraz to już mieścina gdzie turyści są przejazdem a nie zatrzymują się na dłużej,dzieci uciekają bo boją się tego marazmu o braku rozwoju,wieczorem to cicho,głucho ciemno i tylko czasami jakiś pijak mordę drze,elity nasze po skończeniu pracy wyjeżdżają z tąd za dziećmi by nie zostać sami,ot i cała prawda o luksusach Reszla.

Halina 2020-07-03 23:00:59


6.

kochanka wygoniłam bo on na spacery nie chodził i mam święty spokój ,jemu zabawy takie w du...

Agniesz S 2020-07-04 07:06:23


7.

Dzieci mają rodziców, rodzice mają 500+ itp, itd. Wszystko pięknie tylko ze rodzice pracują i całych wakacji wolnych nie mają.Nie każde dziecko chce/może jeździć na kolonie które kosztują nie mało za 5-7 dni to koszt w granicach 1500-2000 zl. Co zresztą tygodni? Jakoś inne gminy np. Korsze potrafią zorganizować czas dla " swoich dzieci";Mragowo - akurat trwają Dni Mrągowa bez względu na pandamię.

mała 35 2020-07-05 15:43:46


8.

Tygodniowe kolonie za dwa tysie? Cena jak za wycieczkę do Grecji...

Żanet Kaleta 2020-07-05 17:18:24


9.

Basen jest potrzebny.

... 2020-07-05 20:35:25


10.

Rodzi nam się społeczeństwo konsumpcyjne, tylko im dawać, dawać i dawać. A samemu nie łaska organizować sobie dobra kulturalne, środki pieniężne /pracować i zarabiać/ itp, itd. PiS otumanił społeczeństwo różnymi darami jak dodatkowa emerytura, 500+, bony i Bóg wie co jeszcze wymyślą. Za robotę się brać się i zarabiać na siebie.. Wasze dzieci za takie przygotowanie do życia będzie Was przeklinać za kilkanaście, kilkadziesiąt lat.

... 2020-07-05 20:36:39


11.

Przypominam, że tzw. Dom Kultury ma pracowników i może trzeba ich wymienić bo działają tak po cichu, że o tym działaniu nikt nie słyszy.

Czarny 2020-07-05 22:49:17


12.

Czarny, Radzę zorientować się jakie działania prowadzi Dom Kultury, a potem pisać, od 15 czerwca wznowione zostały zajęcia, kto chce działać to działa. Nie tylko robienie imprez należy do działań domu kultury. Polecam zajrzeć na stronę domu kultury i facebooka. A jeśli czujesz się takim krzewicielem kultury to złóż swoje CV, jak się zwolnią miejsca to może Cię przyjmą i sam zobaczysz jak łatwo jest zrobić "coś z niczego". Praca w kulturze to nie jest łatwy kawałek chleba, wiem, bo to przerabiałem 10 lat temu, ale w innej miejscowości. Wiecznie brakuje pieniędzy, a mieszkańcy mają wygórowane oczekiwania. Może Ci ludzie mają to zrobić z własnej kieszeni?

Statixxx 2020-07-07 00:12:51


13.

A do zbierania truskawek czy porzeczek u rolnika i czytania zaległych i przyszłych lektur to niełaska, a jak tego za mało to niech rodzice dadzą im po granacie to się rozerwą !!! Puste i głupie społeczeństwo wyłącznie konsumpcyjne i bezmyślne z jedynym i najważniejszym celem w życiu jakim jest ROZRYWKA ....

halina 2020-07-07 16:21:17


14.

Dokładnie Halina , popieram . Kiedy byłem dzieckiem w wieku szkolnym to rodzice zabierali nas na biwaki gdzieś nad jezioro . Namiot , wędka , jak to biwak . Cały tydzień nad jeziorem , do tego rower itd . Było pięknie i nie było trzeba organizować żadnych kolonii. Lament że rodzice pracują - są urlopy . Nie mówię żeby dzieci się uczyły w wakacje czy coś w tym stylu ale napewno są jakieś alternatywy i to niedrogie . Najlepiej usiąść , złożyć ręce i czekać

Qhr 2020-07-07 19:16:09


15.

Robią dzieci dla przyjemności to niech się nimi zajmują.Zapytajcie może czego one chcą.Może niech trochę popracują.Parodia dosłownie.Dajcie im kije i niech rzekę zawracają.ktoś będzie skakał żeby wasze dzieci zadowolić.Sami ich zabawiajcie.

ania 2020-07-10 08:45:56


Komentarz

wróć do tematów forum

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie

Projekt czytelniczy w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble