wróć do tematów forum

Wodociągi w Tolnikach Małych...

Komentarz

ania 21-09-2018 godz 18:30

Miałam zagryźć zęby, ale nie mogę przeżyć.Wyobraźcie sobie moi drodzy taką oto historyjkę....Ufff.Od 4 lat kiedy to MIESZKAŃCY NASZEJ KOCHANEJ GMINY powierzyli mi funkcję Radnej walczę o wodociąg, bo w końcu chcielibyśmy również żyć jak ludzie... W końcu prace ruszyły.Oczywiście jak zwykle problemy, bo to nie ma pieniedzy na cały wodociąg( chociaż w listopadzie czy grudniu obiecane było, że od nowego roku, czyli od 2018 pójdzie cała nitka), bo trzeba zrobić plac zabaw, chodnik, wjazdy do bloków za 440 tys.Ale ruszyło.Trochę spółka robiła wodociąg, trochę place zabaw, trochę inne inwestycje i tak się ciągnęło jak flaki w oleju. Dzisiaj o 16.00 wracam z pracy do domu i co? I dowiaduję się, że o 14.00 było oficjalne odebranie wodociągu w Tolnikach Małych.Nie obyło się bez przecinania wstęgi, gratulacji, uśmiechów.Nawet wodę puścili z hydrantu.Podobno tylko przez chwilę, bo zachodzą obawy, że może nie być ciśnienia. Jest tylko jeden mały, dosłownie malutki szczególik...Jaki? Ano taki, że inwestycja jeszcze nie została zakończona, rury nie zostały do końca położone, a już otwarcie. Czy ktoś coś z tego zrozumiał, bo ja nie.Ale powiem Wam szczerze, że mam już dosyć..Jak tak można.Jestem bez siły.I to nie jest tak, że piszę to , bo zaczeła się kampania. Ja tylko nie mogę już tak siedzieć cicho i udawać, że w tej gminie się tak cudownie dzieje.Dostałam dzisiaj zaproszenie na oywarcie MOKU w Reszlu, dostałam zaproszenie na otwarcie ŚDŚ-iu., ale nikt nawet nie raczył mnie poinformować, że dzisiaj jest zakończenie "niezakończonej" inwestycji wodociągowania Tolnik.I nie chodzi tu o przecinanie wstęgi, bo nie na tym to wszystko polega.

1.

Aha, urzekła mnie ta historia

- 2018-09-21 19:18:22


2.

I mnie też. :) Paczajta, takiej radnej nie zaprosili. Katarzyna już z nimi zrobi porządki. Albo mody - "Pan Da". A co bedzie jak "stary" zostanie?

alfa 2018-09-21 19:29:43


3.

A co ma Katarzyna do tego? Nie rozumiem. Albo młody.Jaki młody? Ludzie, czy Wy nie widzicie problemu? Czy te wybory jużWam tak oczy przysłoniły? Tu nie chodzi o to kto jest przy władzy, ale o to jak traktuje drugiego człowieka. Ale co Wy możecie o tym wiedzieć. Pewnie macie wodę w swoich ciepłych dokach.Co tam takie wieśniaki jak my, prawda?

kww 2018-09-21 19:43:27


4.

Czytajcie ze zrozumieniem. Nie chodzi o zaproszenie tylko o to, że inwestycja nie zakończona a zakończona i odebrana......

kww 2018-09-21 19:45:13


5.

Nie wierzę że pani jest radną ale jeśli jest Pani radną to proszę się przedstawić

dobry 2018-09-22 19:22:24


6.

To Pani radna ma czas szwendać się po otwarciach MOKU i ŚDŚ-iu pojeść za darmo a roboty na swoim podwórku nie dopatrzyła?

klew 2018-09-23 20:27:38


7.

I pewnie Pani znowu startuje ,znowu ludzi bajeruje głupot naobiecuje no ale przecież dietka co miesiąc wysoka inny pracują na to ciężko miesiąc a tu na konto leci a sama obrasta w piórka jako to ważna radna i nie tylko. A wodociąg i tak by założyli to 21wiek.

2018-09-24 08:02:39


8.

Pani Radna napisała że dostała zaproszenia, co nie oznacza , że chodzi, bo raczej nie ma na to czasu...Pani Radna nie ma czasu za bardzo, żeby siedzieć przy pracownikach WPK i nadzorować pracę.Myślę, że od tego jest chyba kierownik..I nigdy nic nikomu nie obiecywała, bo nie sztuką jest naobiecywać a później przez kolejne 4 lata udawać, że nic się nie obiecywało. Uważam, że nie zrozumieliście przesłania tego posta. Chodziło mi o to, żeby pokazać Wam wszystkim, na jakim etapie znajduje się wodociąg, o który walczę już 4 rok.Chciałam, żebyście chociaż trochę zrozumieli ludzi, którzy od wielu, wielu lat borykają się z brakiem wody....Ale jak widać nic a nic Was to nie obchodzi.Nie obchodzi Was moi drodzy to , że jedni mają " wszystko" w tej gminie a inni nie mają nawet podstaw....Czy Pan(i) wie ile wynosi dieta Radnego w gminie Reszel? Proszę się zorientować a później pleść głupoty. Ja mam 358zł i 5 sołectw , do których muszę dojechać, bo nie sztuką jest siedzieć na swoim dyrzuże w urzędzie, jak i tak nikt z mieszkańców z mojego okręgu nie przyjdze.Mijałoby się to z celem....Na koniec napiszę jeszcze tylko, że również pracuję, uczę się, "radzę" i mam jeszcze prócz wszystkiego rodzinę, dla której poświęcam czas.więc proszę nie pisać, że "łał, dietka na konto leci, a ona nic nie robi tylko obiecuje i je za darmo...." Nie mierzmy innych swoją miarą... Ludzie, którzy mnie znają doskonale wiedzą, że piszę tu prawdę....A co do wody. Tak, mamy 21 wiek.I co z tego? Woda obiecana była już w 2015 roku. Mamy 2018 i zakończoną nieazkończoną inwestycję.A ludzie jak nie mieli wody, tak nie mają....Oj ludzie, ludzie...Zmądrzejcie w końcu....

ania 2018-09-24 18:21:54


9.

Szanowna Pani radna osobo publiczna jeżeli ktoś się pcha na radnego a jest to też praca społeczna powinien wiedzieć , że nie tylko się radzi ale pracuje w komisjach,spotyka z wyborcami a i na otwarciach coś "przekąsi". Jak się ma tyle obowiązków to trzeba pilnować zeszytów i przy garach więcej stać a nie gwiazdorzyć. Jak się nie umie współpracować ze spółkami komunalnymi i innymi radnymi ( a czasu przez 4 lata było i wspólnych "przekąsek" na otwarciach też było nie mało) to i wody brak.To w następnej kadencji co Pani będzie robić dalej narzekać na brak wody i pokaże Pani swoje oceny z nauki. Tylko co będą z Tego mieli mieszkańcy?

kama 2018-09-24 19:56:40


10.

Racja gwiazda z Tolnik.Nowe wybory nowe obietnice.Miała swoje 4 lata.

Klewno 2018-09-24 20:15:06


11.

Krowy doić.Politykom się zajęła.

Sołtys 2018-09-24 20:25:17


12.

Pani Radna doskonale zna swoje obowiązki....I nikt nie musi mi ich wytykać. No widzę, że chyba jednak na dobre wybory ryszyły, co? Bardzo niesmaczne, bardzo.Dziękuję za troski, ale póki co jeszcze wsytarcza mi czasu zarówno na spotkania z mieszkańcami, dom i naukę, posiedzenia komisji i sesje.Dla zainteresowanych powiem więcej. Doskonale potrafię odnaleźć się w tej sytuacji. A że nie umiem klaskać jak góru powie i łapkę w górę na zawołanie podnosić to nic na to nie poradzę. Wiem, że są tego minusy. I żadna ze mnie gwiazda.Nigdy nią nie byłam w odróżnieniu od innych.Ale cóż. Widzę, że bardzo zależy komuś, żeby mi pojechać, prawda? Zobaczcie sami o czym piszecie."Co tam ludzie, co tam że wyszlo jak zawsze.Trzeba jej pojechać bo wybory przecież".Boże , jacy jesteście straszni.Kochani moi przeciwnicy.Pomimo waszego jadu chcę Wam zakomunikować, że bez względu na wszystko i tak dalej będę robiła swoje.Widzę, że nie ma najmniejszego sensu już wdawać się z Wami w jakąkolwiek dyskusję.Nic mądrego raczej już nie wymyślicie.Tylko jad i jad.....Dlatego kończę tą nierówną walkę a Was pozdrawiam.....mimo wszystko. Moich kontrkandydatów również

ania 2018-09-24 22:21:27


13.

A Tobie kama się dziwię, i to bardzo...Wiesz chyba co mam na myśli, prawda? Prowadzisz bardzo nierówną walkę. Ja też mogłabym powiedzieć, że warto byłoby zająć się innymi sprawami a nie polityką, prawda? Ale myślę, że i na to przyjdzie czas.Pozdrawiam.Tylko może już nie na forum, a bardziej prywatnie. Bo mam trochę więcej rozumu jaki widać......

ania 2018-09-24 22:31:39


14.

Radna nie poradna.Straszysz mnie.

kama 2018-09-25 20:15:54


15.

Pani radna ile razy zabrała Pani głos na sesji? Co Pani zrobiła przez cztery lata dla swoich wyborców co? Kawy wiader kilka na sesjach wypiła? Głośno i wprost powiedzieć na sesji burmistrzowi i radnym to strach było to teraz z daleka pisać jacy to źli bo na otwarcie wodociągu nie zaprosili ? A jak by zaprosili to by byli dobrzy.? Do wszystkich funkcji i reprezentowania interesów innych trzeba dorosnąć.

marta 2018-09-26 08:46:29


16.

Marta .Zobaczymy po wyborach.Będzie woda w Tolnikach,tylko głosuj na mnie KWW Duda Ślimak

Ania 2018-09-26 19:04:52


17.

Gratuluję programu wyborczego tylko jakiś on "cienki",sam odbiór techniczny wykonanego już wodociągu to naprawdę mało ambitny program.Czy to już wszystko co Pani zamierza zrobić? Mało jakoś dla mojej miejscowości i gminy, już czuć lenistwo. Głoś oddam nie ważne czy na Ślimaka czy na Żółwia ,oddam na kandydata który ma program realny i ambitny. Bzdury wszyscy możemy usłyszeć w tv. Ma Pani jeszcze czas do wyborów jestem otwarta na wszystkich kandydatów.Tylko ludzie już na bzdury się nie łapią.

marta 2018-09-27 08:31:37


18.

Ludzie są w Reszlu naiwni. Nikt nie patrzy obiektywnie tylko bo rodzina w urzędzie bo radna z rodziny a nie obchodzi nikogo dobro gminy. Albo dajemy młodym coś zdziałać albo robimy hepeningi z niedokończonych inwestycji. Zobaczcie że dni Reszla nie było ale najeść się na uroczystej sesji było za co ;)

Sasasas 2018-09-27 22:37:27


19.

Pani Aniu proszę się nie przejmować, choć wiem, że Pani nie z tych, co ludźmi ograniczonymi i ich wypowiedziami się przejmuje. Jest Pani po prostu niewygodna dla tych nierobów co zasiadają w RM, bo jest pani pracowita, nie boi się nazwać rzeczy po imieniu, bulwersują panią te same rzeczy, co i mnie: interes prywatny wazniejszy od i interesu mieszkańców, obłuda panująca w urzędzie. Mam nadzieję, że znowu otrzyma pani mandat radnej i będzie pani pilnować interesu mieszkańców. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Monika 2018-09-27 22:40:49


20.

http://tygodnikketrzynski.pl/nowy-wodociag-podniesie-jakosc-zycia-mieszkancow-tolnik/

marta 2018-09-28 10:33:55


21.

Skończyłaś Pani radno kadencję to już wstydu oszczędź.

maki 2018-10-01 19:38:12


22.

Pani Moniko - a jaka jest Pani wiedza o "nierobach" z RM? Na jakiej podstawie pani tak określa, wręcz obraża wszystkich ludzi tam zasiadających? Wszyscy bem tylko jedna radna cacy? Interes prywatny ważniejszy od interesu mieszkańców? To już poważne oskarżenie i liczę, że rozwinie Pani dalej tę myśl. Obłuda natomiast szanowna Pani jest na każdym kroku, wystarczy odpalić fb chociażby i poczytać co nieco.

Betka 2018-10-02 11:06:31


23.

Pani Moniko - a jaka jest Pani wiedza o "nierobach" z RM? Na jakiej podstawie pani tak określa, wręcz obraża wszystkich ludzi tam zasiadających? Wszyscy be, a tylko jedna radna cacy? Interes prywatny ważniejszy od interesu mieszkańców? To już poważne oskarżenie i liczę, że rozwinie Pani dalej tę myśl. Obłuda natomiast szanowna Pani jest na każdym kroku, wystarczy odpalić fb chociażby i poczytać co nieco.

Betka 2018-10-02 11:06:57


24.

Pani Moniko - a jaka jest Pani wiedza o "nierobach" z RM? Na jakiej podstawie pani tak określa, wręcz obraża wszystkich ludzi tam zasiadających? Wszyscy be, a tylko jedna radna cacy? Interes prywatny ważniejszy od interesu mieszkańców? To już poważne oskarżenie i liczę, że rozwinie Pani dalej tę myśl. Obłuda natomiast szanowna Pani jest na każdym kroku, wystarczy odpalić fb chociażby i poczytać co nieco.

Betka 2018-10-02 11:07:27


25.

Pani była radna proszę się nie wypłakiwać na forum.Pani juź dziękujemy.P.s jak tam oceny w szkole trzymamy kciuki.

kama 2018-10-05 19:24:33


26.

Dziękuję .Bardzo dobrze

kww 2018-10-05 22:53:40


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble