wróć do tematów forum

Zalanie- WPK

Komentarz

Załamana 09-07-2021 godz 22:54

Proszę o konkretne komentarze. Czy ktoś miał podobną sytuację i może coś podpowiedzieć: -zalanie mieszkania z powodu złego stanu technicznego dachu, właścicielem -zarządcą budynku WPK Reszel(ADM).Sprawa dachu zgłaszana od co najmniej roku, (były już zalania) zero reakcji ze strony WPK, zero jakiegokolwiek zabezpieczenia dachu,. Istnieje sposób by wymusić na WPK jakieś działania, pociągnąć do odpowiedzialności, uzyskać od nich odszkodowanie za szkody???

1.

Konkretnie to - jak mawiał były premier - trzeba było się ubezpieczyć. Brutalne, ale prawdziwe. Przede wszystkim dobrze by było zrobić przynajmniej zdjęcia uszkodzeń dachu i zalanych części mieszkania, żeby mieć jakiekolwiek dowody w przeprawie z ADM-em.

Żanet Kaleta 2021-07-10 00:12:52


2.

Żaneta Kaleta- ubezpieczenie jest, zdjęcia i film też. Z ubezpieczenia już korzystano. Dlaczego mam ściągać ze swojego ubezpieczyciela ( z własnych pieniędzy) i narażać się na podwyższenie składki z jego strony skoro instytucja odpowiedzialna za ten stan rzeczy- od ponad roku nic z tym nie robi i nie zanosi się by to się zmieniło. Ile razy można remontować mieszkanie, usuwać szkody na własny koszt. Przy każdym większym deszczu czy topniejacym śniegu zimą są problemy. Pomijam tu fakt podłogi na strychu która jest jednocześnie moim sufitem- strach wejść bo belki są tak przegnite, patrzeć tylko jak któregoś pięknego dnia zawartość strychu będę miała w domu.

Załamana 2021-07-10 02:20:17


3.

W takim razie nie pozostaje nic innego, jak skierować oficjalne pismo do zarządcy budynku (oczywiście za zwrotnym potwierdzeniem odbioru), dać im, powiedzmy, dwa lub trzy tygodnie na odniesienie się do pisma, a jeśli pozostanie to bez odzewu, to zostaje chyba tylko droga sądowa. Ewentualnie, jeśli WPK ma jakąś swoją polisę OC, to wziąć od nich dane polisy, zgłosić swojemu ubezpieczycielowi i niech z nich ściąga kasę. Jak zapłacą raz i drugi, to może w końcu stwierdzą, że lepiej będzie naprawić.

Żanet Kaleta 2021-07-10 17:34:32


4.

burmistrza podaj do sądu tylko napisz niech ze swojej kieszeni zapłaci i do ręki kasę

pietrek 2021-07-11 20:15:27


Komentarz

wróć do tematów forum

Z wizytą u św. Mikołaja i strażaków

14 października 2021 roku grupy przedszkolne 0a i 0b udały się na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja oraz odwiedziły salę edukacyjną „Ognik” Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

wiecej...

Reklama