wróć do tematów forum

Zamień ideały w czyn!

Komentarz

kajoha 28-10-2009 godz 19:36

Poszukuje osób,które stworzą grupę 10-15 wolontariuszy.Odpowiedzialnych i odważnych osób, które odwiedzą rodziny żyjące w ubóstwie i zapytają o ich potrzeby - a póĽniej umieszczą te dane w internetowej bazie, by darczyńcy mogli przygotować dla rodzin paczki na święta. Idea paczki istnieje od 2001 roku.Zainteresowane osoby proszę o kontakt,telefoniczny lub e-mailowy.503954198

1.

Dobry pomysł znam kilkanaście osób którym zapewne sprawiło to radość. Oczywiście są to rodziny wielodzietne bądĽ są tam dzieci niepełnosprawne,bo wiesz bardzo wiele osób żyje w ubóstwie ale są i tacy którzy nie mają co jeść ale na picie mają tym już bym nie pomogła. Tylko teraz powiedz kto sponsoruje te paczki ? Przecież nie dasz ze swojej kieszeni ani z kieszeni wolontariuszy nie wiem czy niezarejestrowana organizacja ma prawo prosić sklepy np. tak jak Dom Kultury czy M.O.P.S. o postawienie koszyka i przekazywanie żywności bądĽ środków czystości dla ubogich bądĽ niepełnosprawnych. Napisz do mnie cały dzień mam wolny więc nawet i od ręki jestem w stanie Ci pomóc w szukaniu rodzin ale umieszczenie ich nazwisk w necie hm...mogą się obrazić i sądzę ze to nie na miejscu tak robić. Można napisać że jest rodzina która ma kilkoro dzieci bądĽ niepełnosprawne potrzebują z reguły taki i inne rzeczy a póĽniej niech Ci wolontariusze sami zajmą się odbiorem i dostarczeniem paczki.Być może Ľle myślę i Ľle uważam ale zawsze możesz to skomentować ja przyjmę to do swojej wiadomości.

marzena 2009-10-29 06:46:11


2.

Ach nie zapominajmy o ludziach chorych i starych oni też potrzebują czasem i miłego słowa i pomocy

marzena 2009-10-29 06:47:12


3.

najpierw nalezy zebrac grupe chetnych wolontariuszy.Nastepnie przeprowadze szkolenie,podpiszemy umowy o wspolpracy i wszystko na spotkaniu zostanie wyjasnioneJezeli jest pani zainteresowana prosze o kontakt telefoniczny to udziele blizszych informacji.pozdrawiam goraco i dziekuje za zainteresowanie

kajoha 2009-10-29 09:23:15


5.

Aha no to super wchodzę w to mozemy skontaktować się na maila lub spotkac osobiście ?

marzena 2009-10-29 10:15:40


6.

Marzence mało z opieki ,niech się za robotę weżmie.

fx 2009-10-29 11:19:47


7.

fx,właśnie p.Marzena chce udzielić się jako wolontariuszka(jak sama napisała ma całe dni wolne)..Takiej to dobrze,"czy się stoi czy się leży to .............."

patriot 2009-10-29 13:06:10


8.

Serce boli co ? Może jestem korzystająca z opieki no bo tam płacą zasiłki rodzinne ale przynajmniej wiem kto potrzebuje pomocy a Ty ani sam nic nie robisz ani nikomu nie pomożesz .Myślisz o sobie a nie o innych a chodĽ popiszemy sobie na maila i zobaczymy kto wymieni wiecej osób którzy na prawdę potrzebują pomocy i to pilnej a nawet i opieki

marzena 2009-10-29 17:33:53


9.

Sadze,ze nie warto organizowac pojedynkow "kto wiecej wymieni osob"... Bardzo dobrze ze Pani Marzena chce pomoc,na pewno jej wiedza przyda sie w zorganizowaniu tej akcji. Duzo ludzi MÓWI jak to by chcialo pomoc... i niestety na slowach sie konczy. Slowa bez pokrycia sa <xxx> warte. Dlatego bardzo dobrze ze znajduja sie ludzie ktorzy chca pomogac innym,nie gadaniem ale konkretnym czynem. Podsumowujac,nie wiem dlaczego krytykujecie Pania Marzene,proponuje wziasc z niej przyklad w tym przypadku i zrobic cos dobrego bezinteresownie. A jak ktos nie ma checi tego czynic to niech po prostu nie zabiera glosu i nie krytykuje innych ;]

Reszelanin 2009-10-29 18:21:04


10.

Pani Marzena i jej wszystkie dotychczasowe działania to kpina. Nikt poważny nie będzie chciał brać udziału w tej akcji jeśli będzie tam uczestniczyła Marzena.

Bebe 2009-10-29 18:43:08


11.

Bebe,Pani Marzena chce pomoc,warto to docenic a nie na starcie ją przekreslac.

Reszelanin 2009-10-29 18:45:29


12.

bo Marzenka wszystko wie:)

matyja 2009-10-29 18:49:39


13.

i wiedza ta moze sie przydac do czegos konkretnego i dobrego ;]

Reszelanin 2009-10-29 18:53:01


14.

Gdyby osoby potrzebujące wzięły przykład z p.Marzeny,pomoc dla nich, nie była by potrzebna(tylko biedny polski podatnik,tego nie wydoli).Mam znajomych,których trzeba wspomóc czy materialnie,czy wykonać jakąś pracę na ich rzecz,więc proszę mi nie zarzucać bierności(pomagam ile mogę).Inicjatywa podjęta przez autorkę postu,jest jak najbardziej szlachetna,pełne poparcie.

patriot 2009-10-29 18:53:37


15.

Żeby nie wyszło jak z telefonami....hehehe.

fx 2009-10-29 19:24:42


16.

Takie akcje powinny prowadzić osoby godne zaufania, a w tym przypadku będzie trudno.Bo żeby dawać ,ktoś musi też dać,tylko kto da np. tej kobiecie. Wybaczcie ,ale jak ktoś sobie skojarzy akcje z tą Panią,napewno nie da.Bo żeby rozdawać ,trzeba coś zebrać.Corocznie MOPS organizuje takie przedsięwziecia. Czy potrzeba jeszcze takich akcji,może Rada Parafialna tym się zainteresuje.Powodzenia.

janko 2009-10-29 19:35:30


17.

kurcze!Zamieszczając ten post sadziłam ze w Reszlu jest sporo osób które chcą nieść pomoc.dyskusja ze szlachetnej paczki(akcja jest ogólnopolska-nie jest to mój wymysł)przeszła w dyskusje o P.Marzenie.A tak naprawdę jest to jedna z 3 osób która okazała jakiekolwiek zainteresowanie.A szkoda.Wzięcie udziału w takich akcjach niesie obu stone korzyści nie tylko dla potrzebujących,ale także dla wolontariuszy<podniesienie samooceny, nawiązywanie kontaktów z obcymi ludĽmi,doświadczenie w organizacji swojego czasu pracy oraz innych>pozdrawiam zainteresowanych!

kajoha 2009-10-29 19:39:43


18.

nigdzie nie napisałam ze akcja polega na bezposrednim wreczaniu paczki dla wolontariusza(p.Marzeny)na dobra sprawe wolontariusz nawet nie wie co w tej paczce sie znajduje.Przed wypowiedziami proponuje wejsc na strone i poczytac! www. szlachetnapaczka. pl

kajoha 2009-10-29 19:50:15


19.

Akcja ma bardzo piekne cele, ale musza ja prowadzic ludzie powszechnie akceptowani w Reszlu. Pani Marzena "spalila" sie niejeden raz i z pewnoscia wiecej zaszkodzi niz pomoze w tych dzialaniach.

Bebe 2009-10-29 20:46:58


20.

Tak akcja piękna ,ale nie Marzena,sama widzisz jaka jest reakcja.

janko 2009-10-29 21:13:49


21.

wszyscy jedziecie po niej a ja na przykład dostałam pomoc od niej i to bez interesownie nic za to do dziś nie chciała a ze walczy o to co jej się należy i umie to jej sukces , nie musiała by tego robić żeby nasze państwo lepiej dbało o społeczeństwo .

sylwia4228 2009-10-30 06:52:58


22.

A ja powiem króciutko prześlę informację dla Karoliny na maila kto potrzebuje pomocy i nawet palcem nie ruszę aby się pofatygować nie się wali i pali mówcie co chcecie ja mam to wszystko w nosie. Nie osądzaj kogoś jeżeli nie wiem jaki ktoś jest na prawdę

marzena 2009-10-30 06:56:09


23.

Sylwio,czy Ty przemyślałaś co napisałaś " a ze walczy o to co jej się należy i umie to jej sukces , nie musiała by tego robić żeby nasze państwo lepiej dbało o społeczeństwo".Czyli podatnik ma dawać cały czas rybę a nie wędkę? Zrozum "państwo" nie ma pieniędzy,te rozdawane na lewo i prawo pieniądze są podatników,którzy często mają mniejszą wypłatę od niektórych podopiecznych opieki.To Twoim zdaniem jest OK.

patriot 2009-10-30 08:57:36


24.

WypowiedĽ Sylwii i Marzeny dzielą trzy minuty... psipadek? :P

solid_strikes_again 2009-11-01 14:50:55


25.

Marzencia sama siebie popiera, nazywając się Sylwią...

nieznana 2009-11-01 15:44:19


26.

Pomijając opcję p. Marzeny - sama akcja warta zastanowienia. Mam pytanie ino: 1) czego dotyczą umowy o współpracy (dokładnie)i po co one są potrzebne? 2) dlaczego trzeba przechodzić szkolenie? czy to znaczy, że z taką rodziną przeprowadza się coś na kształt ankiety czy jak? 3) a w związku z tym, jak ma się sprawa z ochroną danych osobowych? I tak jeszcze sobie myślę, że moglibyśta ludzie sami takie coś zorganizować - pewnie są w mieście, gminie osoby, które potrzebują wsparcia (nie tylko finansowego), a przecież nikt tak dobrze nie wie jak wy, kto godzien, a kto nie.

ale ze mnie Belmondo 2009-11-02 00:15:22


27.

ZENADA................

2009-11-22 18:51:14


Komentarz

wróć do tematów forum

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie

Projekt czytelniczy w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble