wróć do tematów forum

brak słów

Komentarz

justa 04-03-2021 godz 22:23

Przez nieuwagę Matki , Dzidka , babci zginął młody chłopak . Oddał swoje życie za życie dziecka . Ludzie pilnujcie dzieci aby nie było takich tragedii a Matkę / Matki tych dziewczynek pod sad i karać . Jaki ten mężczyzna był taki był ale też miał Matkę bardzo schorowana kobietę która przez głupotę innych matek straciła syna!

1.

Zgadzam się. Rodzice/ opiekunowie na pewno powinni ponieść odpowiedzialność za niedopilnowanie dzieci-( za narażenie na utratę życia lub zdrowia) oraz śmierć osoby która je ratowała. Do 15 roku życia rodzice są odpowiedzialni za dzieci a pozostawianie ich bez opieki podlega karze- tak tak do 15 r. ż. Szkoda człowieka, jego rodziny, może i jego reakcja była nieprzemyślana( czytałam że nie umiał pływać) ale to tylko świadczy o tym jak dobrym był człowiekiem, dla którego ratowanie innego życia, życia dzieci było najważniejsze i oczywiste. Zareagował odruchowo, z serca, bo na "włączenie" głowy tak naprawdę nie było czasu- tonęło dziecko i to dla p. Marka było najważniejsze. Nie chcę tu broń boże linczować dzieci i ich rodziców ale tej śmierci można było uniknąć gdyby oni zachowywali się odpowiedzialnie i rozsądnie. Wypowiedzi typu "to tylko dzieci" jakoś nie trafiają do mnie. Nie można takiego zachowania zwalać na wiek, dorośli też wchodzą na lód. Wszyscy odpowiadamy za swoje zachowanie,czyny. Dziećmi trzeba w odpowiedni sposób " pokierować ", przykładem bo słowa to za mało. Nie chce mi się wierzyć że to był pierwszy raz gdy dzieci weszły na lód na tym stawie albo że dziadkowie nie wchodzili bądź inni. Nie wierzę, że w tym wieku (9-10) dzieci nie rozumieją zależności przyczyna- skutek, że nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia no chyba że nigdy nie słyszały tego, co jest mało prawdopodobne bo nawet jeśli nie w domu to w szkole ciągle się o tym mówi. Owszem nie jesteśmy jako rodzice w stanie przewidzieć wszystkiego i każdego zachowania dziecka ale jesteśmy za te wydarzenia odpowiedzialni i ponosimy konsekwencje, które również powinny dotyczyć i dzieci. Ktoś powie, że już dzieci poniosły konsekwencje bo topiły się, i fakt to prawda ale powinny mieć również świadomość, że ich bezmyślne zachowanie doprowadziło do śmierci innej osoby. Oby te wydarzenia były porządną lekcją życia i dla tych dzieci ich rodziców jak i nas wszystkich.

2021-03-05 08:32:38


2.

Trzeba było studia skończyć i prawnikiem zostać. Co się stało to się nie odstanie. W niczym byś tym dzieciom nie pomógł stawiając rodziców przed sądem i wsadzając do więzienia tylko ich pogrążył. Jak byłeś mały to nie uciekales rodzicom pobawić się na dworzu? Madralinski.....

Kwadratowy 2021-03-05 15:03:58


3.

Przede wszystkim to co się stało nie powinno się w ogóle wydarzyć. No jakoś nie uciekałam. Wiedziałam co jest dobre, bezpieczne a co nie. I nie próbowałam przekraczać wyznaczonych granic, zasad. No ale to było prawie 40 lat temu Wtedy inaczej wychowywano. Dzieci miały szacunek do rodziców, którzy byli autorytetem. Liczyły się z tym co rodzice mówią na co pozwalają.Nikt nie mówi o wsadzaniu do więzienia ale o poniesieniu odpowiedzialności (możliwości jest wiele) a to akurat nauczy dzieci, że wszystko co się robi niesie za sobą konsekwencje pozytywne bądź nie. Może nauczy myślenia o czymś więcej niż tylko o zabawie tam gdzie tylko mają na to ochotę. To nie są małe dzieci, to już wiek w którym powinno się pewne rzeczy przewidywać.

2021-03-05 17:01:06


4.

Nie żyje człowiek uszanujcie to

2021-03-05 19:17:15


5.

Dajcie spokój i nie piszcie więcej informacji a Ty justa zajmij się sobą

Dobry 2021-03-06 06:55:57


6.

POST 1 lecz się na głowę że rodzice winni ,masz dzieci czy bezpłodny-a jesteś ? dzieci zawsze jak kiedyś biegają po podwórku nie na smyczy a ty zaraz ukarać ? bóg cię i twoją matkę pokarał twoją głupotą...

nikt 2021-03-07 08:55:03


7.

Nikt- to że dzieci biegały i biegają po podwórku nie zwalnia rodziców z odpowiedzialności za nie i za to co robią. Czy to łażenie po lodzie, czy jeżdżenie na rolkach, deskorolce w miejscach nie przeznaczonych do tego, bez ochraniaczy itd. Przykładów można mnożyć wiele. Niestety nasze prawo jest delikatnie mówiąc nie doprecyzowane bo 7 latek może chodzić sam do szkoły czy pozostawać w domu ale jeśli coś się wydarzy to rodzice odpowiadają za niedopilnowanie, narażenie na utratę zdrowia bądź życia. W tym przypadku zachowanie dzieci naraziło je same na najgorsze i niestety przyczyniło się do śmierci osoby trzeciej, nieumyślnej ale śmierci. I tu nie ma co polemizować fakt jest faktem.

2021-03-08 17:32:17


8.

Zawiść wasza nie zna granic rozumu troche

2021-03-09 12:20:28


Komentarz

wróć do tematów forum

Nowe tablice do wyliczania emerytur

GUS opublikował nową tablicę trwania życia na podstawie danych o śmiertelności za 2023 r. W ubiegłym roku odnotowano 408 tys. zgonów, czyli mniej o 39 tys. niż w 2022 r. - Można powiedzieć, że pod względem liczby zgonów dopiero teraz ostatecznie wyszliśmy z pandemii.

wiecej...

Reklama

  Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble