wróć do tematów forum

brud

Komentarz

kacha56 08-04-2010 godz 12:16

temat moze sie powtarza, ale wlasciciele psow nie zmieniaja swojego postepowania. mam pytanie czy kos dba o czystosc malego parczku?chodzi mi o parczek obok placu zabaw.szlak mnie trafia jak widze jak ludzie wyprowadzaja swoje psy wlasnie do tego parczku.jak im nie jest wstyd zostawiac po swoich czworonogach taki smrod i syf.wstyd tam chodza male dzieci, ktore trzeba trzymac na rekach bo nie wolno przeszkadzac dla pieska, ktory akurat tu zalatwia swoje potrzeby fizjologiczne. pilnjcie swoje psy. i sprzatajcie po nich.ten parczek to jeden wielki wychodek.nie zarzucam nic sluzbom , ktore dbaja o to miejsce ale dla wlascieieli psow glownie z ulicy krasickiego, dabrowskiego.zwrocilam uwage dla pana ktory bez smyczy i kaganca puscil swojego psa w tym parczku i powidzial krotko a co to cie obchodzi.

1.

Kultura psa zależy od poziomu właściciela .Już dawno sprawą sprzątania po psach powinna zajać się Rada Miejska wydając odpowiednią uchwałę ,jak ma miejsce w innych miastach .W Reszlu wciąż psie kupy walają się po chodnikach i trawnikach , Rada Miejska widać zajęta ważniejszymi sprawami, a ja zaobserwowałam może trzy osoby z woreczkami sprzątające po swych pupilach. Dopóki sprzątanie nie będzie nakazane prawem i egzekwowane przez straż miejską ,nie stanie się zwyczajem.

RESZELANKA 2010-04-08 14:51:56


2.

Faktem jest ,że ludzie mają niską kulturę osobistą,bo mając psa muszą wiedzieć,że to człowiek za psa odpowiada,dość tych kup ,to niech pies wam sra w domu i wtedy zobaczycie jak to cudnie wygląda. strażnicy z Urzędu do roboty ,mandaty wlepiajcie, aż się będzie kurzyć,albo nakaz odpracowania godzin na cele społeczne i niech ludzie sprzątają psie kupy ,to dopiero zobaczą jak to inni odczuwają.

reszelos 2010-04-08 16:54:08


3.

Zgadzam się z Wami,tylko osoby odpowiedzialne powinny posiadać psy,wszędzie g...o się wala(to świadczy o kulturze a raczej jej braku,niestety większości właścicieli i czworonogów).Może zbierzemy kiedyś te kupy i wyłżymy jakiemuś niesprzątającemu właścicielowi psa na wycieraczkę(myślę że nie będzie zachwycony,ale dlaczego? on takie miny podkłada codziennie innym ludziom)..

patriot 2010-04-08 17:29:10


4.

nie wąchaj

d2d 2010-04-08 21:34:03


5.

To Ty też na swojej wycieraczce nie wąchaj ok? Ale mogę wbrew sobie wdepnąć,bo jest tego g...a pełno w Reszlu..

patriot 2010-04-09 00:38:15


6.

to prawda mieszkam na zyglągu i mam małe dziecko nie ma szans żebym dojechała wózkiem bez umazania kół odchodami psimi a niestety koła mają głębokie protektory wiec po powrocie muszę dłubać żeby wyczyścić i nie jest to miła robota a co do straży miejskiej powinni więcej poświecić czasu na kontrolach ulicznych i nie tylko jak złapią pieska na gorącym uczynku to karać właściciela ale nawet podchodzić do każdego napotkanego i zażądać pokazania woreczka czy właściciel ma jeśli nie ma to już go ukarać bo wiadomo ze on nie sprzątnie bo jak , ale co tu mówić o ulicach jak byłam światkiem jak piesek załatwiał się na trawniku przed ratuszem oczywiście właściciel trzymał go na smyczy podjechała straż i nie zareagowali wysiadł z samochodu i poszli do siebie przechodząc koło tego pana i jego srającego pieska

sylwia4228 2010-04-09 06:43:05


7.

Myślę ,że trzeba zrobić akcję. Zebrać psie kupy i powrzucać ludziom właśnie na wycieraczki ,może się obudzą wreszcie. Oczywiście dla tych co po piesku nie sprzątają.

reszelos 2010-04-09 08:22:16


8.

A za co płacimy podatek od posiadania psa ? i to nie mały w ubiegłym roku 60 zł w tym roku 40 zł !!! to niech chociaż zostaną właściwie zagospodarowane te pieniądze przez Gminę właśnie na sprzątanie psich odchodów !!! Fakt faktem że są miejsca na kórych właściciel nie powinien wyprowadzać swego pupila by zrobił kupkę,( np. chodniki w mieście, parczek do zabaw dla dzieci , trawniki miejskie) ale to zależy od jego kultury osobistej. Jest tyle pięknych spacerowych miejsc poza miastem !!! pies to obowiązek i tylko dla mądrych ludzi! pozdrawiam

czarownica 2010-04-09 08:56:07


9.

tak pies nie jest człowiekiem i nie pohamuje swoich potrzeb tylko ludzie powinni zadbać żeby sprzątnąć po swoim pupilku a jeśli chodzi o podatek to niech ktoś napisze petycje o wyznaczenie miejsc gzie będzie można pójść żeby piesek mogła się załatwić i spokojnie wybiegać do burmistrza i niech przejdzie się po Reszlu wiem ze na to potrzeba czasu ale takie miejsca myślę by ułatwiło wielu ludziom życie

sylwia4228 2010-04-09 15:30:24


10.

Zgadzam się z Czarownicą. Chciałbym też kiedyś usłyszeć, że za pieniądze z podatku gmina zakupiła np. kosze i worki na psie kupy. Bo nie jestem przekonany, że te pieniądze są przeznaczane na sprzątanie psich odchodów. A może ściągalność podatku za słaba?

no-one 2010-04-09 16:03:48


11.

Cieniutko wyceniacie sprzątanie po psie,60zł rocznie,to raptem 5zł.miesięcznie,piesek załatwia się codziennie.Podatek nie zwalnia od sprzątanie(po co kosze na śmieci,niech każdy rzuca śmieci na chodnik) to jakaś paranoja za popierek wywalony obok kosza mandat,za kupę na chodniku,trawniku,placu zabaw brak reakcji.

patriot 2010-04-09 17:25:42


12.

Chcesz mieć psa to płać,podatek to nie jest opłatą za sprzątanie psich odchodów. Może faktycznie zrobić miejsce na załatwianie potrzeb piesków dołączyć do podatku 100zł rocznie i tylko niech tam się załatwiają.w innym przypadku za każde złapanie poza terenem wyznaczonym właściciel nich ponosi koszty np.100 zł, jak złapie się go kolejne razy to tyle razy 100zł, ile już został złapany. To może nauczy tych mądrali dbania o miejsca publiczne. Jak płacę za ścieki to nikt mi papieru toaletowego nie daje sam muszę go kupić.

reszelos 2010-04-09 18:02:37


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble