wróć do tematów forum

cyrk

Komentarz

Maria Janion 29-06-2010 godz 08:10

Wisława Szymborska Zwierzęta cyrkowe Przytupują do taktu niedĽwiedzie, skacze lew przez płonące obręcze, małpa w żółtej tunice na rowerze jedzie, trzaska bat i muzyka brzęczy, trzaska bat i kołysze oczy zwierząt, słoń obnosi karafkę na głowie, tańczą psy i ostrożnie kroki mierzą. Wstydzę się bardzo, ja - człowiek. Ľle się bawiono tego dnia: nie szczędzono hucznych oklasków, chociaż ręka dłuższa o bat cień rzucała ostry na pisaku.

1.

Ten dzień Jaki rozkaz przekazuje nam na sztandarach rewolucji profil czwarty? - Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty! Wzmocnić warty u wszystkich bram! Oto Partia - ludzkości wzrok. Oto Partia: siła ludów i sumienie. Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie. Jego Partia rozgarnia mrok. Niewzruszony drukarski znak drżenia ręki mej piszącej nie przekaże, nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże. A to słusznie. A to nawet lepiej tak. Pani Szymborska poruszona losem zwierząt,wylewa żale po stracie ludobójcy Stalina..szczyt hipokryzji.

patriot 2010-06-29 09:15:06


2.

co ma piernik do wiatraka...

Maria Janion 2010-06-29 09:41:27


3.

Ma piernik do wiatraka,,"Wstydzę się bardzo, ja - człowiek. Ľle się bawiono tego dnia".Natomiast nie przeszkadza jej że Stalin (idol,guru tej pani),zrobił taki "cyrk" dla połowy europy,gdzie przez kilkadziesiąt lat to nasi dziadkowie,rodzice i my sami byliśmy "Zwierzętami cyrkowymi",którzy zmuszani byli do tańczenia do taktu,tupanie wielkiego niedĽwiedzia.

patriot 2010-06-29 10:23:24


4.

norma, ktoś o jednym, wielcy moralizatorzy o czymś innym. Co do cyrku to bardzo kiepską sprawą jest, że w Polsce ciągle zezwala się na męczenie zwierząt. Nie rozumiem, jak można iść na takie coś i pokazywać własnym dzieciom jak męczy się zwierzęta, jak okrutny bywa człowiek. Ale to osobisty wybór ludzi.

chruscik 2010-06-29 13:56:03


5.

Droga Mario,oczywiście do Ciebie nic nie mam i rozumię że wpis dotyczył cyrku,który ma mieszkańcom Reszla dostarczyć "rozrywki",jednak nie mogłem się powstrzymać(to awersja na p.Szymborską)..Jeżeli poczułaś się mimo wszystko,w jakiś sposób dotknięta to szczerze przepraszam...Chruścik jeśli chodzi o wykorzystywania zwierząt w cyrku,mam takie samo zdanie w tym temacie jak Ty...Jestem wierny stwierdzeniu,które lata temu gdzieś usłyszałem,mianowicie "Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!".Pozdrawiam

patriot 2010-06-29 17:43:36


6.

A ja mogę całkowicie bezpłatnie zaprezentowac mojego, tresowanego kota. Na komędę "żarcie" biegnie do miski. Podobnie reaguje na hałas, wytwarzany przez sypnięcie karmy. Gwarantuję, że kot nie cierpiał podczas treningów do pokazu, czego nie można powiedziec w przypadku tego cyrku...

michal_96 2010-06-30 15:17:09


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble