dnia: 24-01-2012 godz 22:42 Pacanista napisał(a):

Temat: Anonymous

Wiecie drodzy reszelanie, że anonymous zaczyna blokować strony z naszego województwa? :) Skoro wzięli się za Braniewo i inne podobnej wielkosci miasta to moze przyjsc czas na Reszel. Podziękować za rozwagę rządom PO. Popieram obecnie każdą akcję hakerów. Panie Krzysztofie radzę zrobić kopie zapasową serwera o ile już Pan tego nie zrobił ;p

dnia: 2012-01-24 22:54:25 solid_strikes_again skomentował(a):

1. Reszel nie ma oficjalnej strony miasta, jesteśmy bezpieczni :D

dnia: 2012-01-25 13:07:45 Jaaaaa skomentował(a):

2. Solid, Reszel ma oficjalną stronę. Zapytaj w Urzędzie Gminy komu gmina płaci za prowadzenie strony miasta. Moim zdaniem właśnie to znaczy "oficjalna". Dopóki na prowadzenie strony nie były przekazywane środki publiczne to owszem nie można było nazwać "oficjalną", ale w takim przypadku...

dnia: 2012-01-25 17:06:50 no-one skomentował(a):

3. Zacznijmy generować większy ruch na stronie i żadni Anonymous nie będą potrzebni ;).

dnia: 2012-01-25 19:35:17 solid_strikes_again skomentował(a):

4. płaci za stronę urzędu, nie za reszel peel :)

dnia: 2012-01-25 19:42:39 sttopp acta skomentował(a):

5. Gdyby w Polsce istniala demokracja to by ACTA nigdy nie weszla... niestety wracamy do komunizmu. Zaczynamy od braku demokracji przez cenzure - na razie w internecie ale dalej bedzie gorzej - i co dalej?? Godzina policyjna? Pozdrawiam.

dnia: 2012-01-27 11:26:14 Pilesnie pisz skomentował(a):

6. Co to ma wspólnego z demokracją??? ACTA to jedyne właściwe posunięcie i dziwi, że dopiero teraz została wprowadzona. Powinno się to wprowadzać już 20lat temu. A jak ktoś krzyczy, że to atak na demokrację i próba ograniczenia wolności wypowiedzi, to sorry, ale ten ktoś się otwarcie przyznaje, że jest ćwierćmózgiem. I jedyną funkcją życią jaką wykonuje jego mózg jest tylko i wyłącznie podtrzymywanie funkcji życiowych. Wolność słowa??? Taaa. To ładnie brzmi, ale w rzeczywistości coś takiego nie istnieje. Pełną wolność słowa masz tylko gdy nikt Ciebie nie słyszy. W towarzystwie innych ludzi masz wile ograniczeń. Nie możesz przecież wyrazić dowolnej opinii o innym człowieku bo mogą na Ciebie zostać nałożone różne sankcje. Niestety, taka jest rzeczywistość. I ja osobiście nie widzę powodu, dla którego coś co nie jest dozwolone w ¦wiecie realnym miałoby być dozwolone w ¦wiecie wirtualnym. Inna kwestia i najważniejsza, to KRADZIEŻ czyjejś własności. Większość internautów przyzwyczaiła się, że ma jak w ciepłym kór*****dołku i jak potrzebują jakiś program, film czy gre to ją po prostu ściągają czy to z Megaupload, Rapidshare czy Torrentów. Niestety, ktoś te programy musiał stworzyć i raczej nie robił tego w czynie społecznym, zwłaszcza, że poświęcał na to swój czas. Wy jakbyście zapieprzali od poniedziałku do piątku i ktoś by wam nie zapłacił to poczulibyście się podobnie. Jednak mam nadzieję, że największym plusem z prowadzenia ACTA będzie uporządkowanie tej latryny jaką jest internet. Jakieś 90% informacji w internecie to do niczego nikomu nieprzydatne fekalia.

dnia: 2012-01-27 17:16:57 nemenzis skomentował(a):

7. Pilesnie pisz jeśli tak uważasz to jestem ciekawy na ilu programach działasz legalnie czy cie stać jest na legalny windows,czy exsel bo większości społeczeństwa na niego po prostu nie przy takich zarobkach i za same takie możesz polegnąć na polu bitwy.Owszem kradzież jest niesmaczna ale tez przyczynia się do więkrzych możliwości zgłębiania zainteresowań nie pisze tu o rozrywce filmach czy muzyce ale np teturialach i innych sprawach gdzie polska jest 100 lat za murzynami i dzięki takim stronom jak rapidshare mamy możliwosć rozwijać sie na równi z innymi krajami ,bo wątpię czy ktoś by kupił jakąś książkę,czy płytę lub cos innego za 80-100zł i z 20 szt np.

dnia: 2012-01-27 19:57:35 ziomekadekoracjetosa skomentował(a):

8. Pilesnie.... po 1 usuwać takie serwisy a nie karac ludzi za sciaganie plikow bo wiekszosc nawet nie wie ze to nielegalne... po 2 niedlugo za takie slowa co tu napisales bedziesz karany Pozdrawiam...

dnia: 2012-01-27 21:48:48 redneck skomentował(a):

9. Sam nie czytałem tej uchwały ACTA, ale z opinii fachowców wynika, że dotyczy ona nie tylko tzw. "praw autorskich" twórców muzyki, filmów itp. Objęte ochroną mają być także m.in. koncerny farmaceutyczne i producenci samochodów (nie będzie można kupić tanich zamienników leków, ani części samochodowych). Do tego oczywiście otwarta furtka dla cenzury.

dnia: 2012-01-27 22:25:21 Pilesnie pisz skomentował(a):

10. @ nemezis: To żadne tłumaczenie. Mogę Cię zapewnić, że 100% programów, na których pracuję jest legalne. Windowsa nielegalnego widziałem ostatnio jeszcze za czasów studenckich. Obecnie posiadam (z tego co się doliczyłem) 9 windowsów, wszystkie są w 100% legalne przy czym.... zapłaciłem tylko za 4. 3 zostały zakupione w pakiecie z laptopami, jednego kupiłem bezpośrednio z Microsoftu a 5 ściągnąłem całkowicie za darmo i są w 100% legalne. Można?? A widzisz - możan!!! Wystarczy tylko poszukać informacji jak i gdzie to zrobić. Ale, że Wy o tym nie wiecie to się nie dziwię, skoro 90% informacji publikowanych w netcie, to tak jak napisałem wcześniej - fekalia. I przez taki gąszcz nic nie wartych i nikomu niepotrzebnych informacji, ciężko jest się przebić do pożytecznych informacji. Dlatego mam taką cichą nadzieję, że ACTA zrobi z tym porządek. I to nieprawda, że Polska jakoś odstaje od reszty ¦wiata. Naczytasz się SuperExpresu czy Faktu i rzeczywiście wydaje Ci się, że wszędzie poza granicami Polski mają cuda na kija. Ale tak nie jest. Jedyne co nas różni to tylko i wyłącznie mentalność. Nam się wydaje, że powinniśmy mieć wszystko za darmo, przy czym cały cywilizowany ¦wiat już się nauczył, że nie ma nic za darmo. Jak już podajesz suche dane to (80-100zł) to za takie pieniądze możesz naprawdę nakupować sporo rzeczy. Ja nie jestem zwolennikiem iTunes, ale byłem zmuszony z tego skorzystać i kupiłem Gift Card o wartości 50$ przy czym zapłaciłem za to około 100zł i za tą kwotę już ściągnąłem kilka filmów a jeszcze dolków zostało na koncie. Wystarczy poszukać, poczytać czasami popytać. @ ziomekadekoracjetosa: po 1sze: ... bo większość nawet nie wie, że to nielegalne?? Co to za tłumaczenie??? Zastanów się, co Ty piszesz!!! Człowieku ogarnij się i dorosnij, już czas najwyższy!!! Ja jestem wielkim przeciwnikiem różnicowania strefy wirtualnej od realnej, w końcu prawa w jednej i drugiej są tworzone przez całkowicie realnych ludzi, którzy są głównymi beneficjentami tych rzeczywistości. Dlatego załóżmy sobie sytuacje. Jakiś Ciućmok kradnie Ci telewizor, po czym tłumaczy się, że on nie wiedział, że tak nie można. Jak byś zareagował??? po 2gie: Za jakie słowa będę karany?? Przed opublikowanie swojego postu przeczytałem go dwukrotnie i dokładnie przeanalizowałem. Może nie jest do końca poprawny moralnie, ale nikt mnie za te słowa nie ukarze. Jednak kwestia jest inna. Dziwi mnie te całe pieprzenie, że ACTA będzie ograniczać wolność wypowiedzi. Może nie przeczytałem jeszcze całości tekstu tej umowy, ale z tego co do tej pory przeczytałem to nie wynika, że będą Cię ścigać za dowolną treść, którą opublikujesz. A Ty to chociaż czytałeś??

dnia: 2012-01-27 22:42:45 Pilesnie pisz skomentował(a):

11. @ redneck: Z opini jakich fachowców?? Rozmawiałeś z nimi face to face?? Fachowcy od czego?? Tacy jak w komisji Maciarewicza fachowcy, którzy na co dzień zajmują się głównie spektrofluorymetrią?? Sorry, ale poziom dziennikarstwa osiągnął w Polsce dno. Zresztą nie tylko w Polsce. Oni za bardzo nadużywają wolności słowa. Mam przykład, o którym dowiedziałem się dzisiaj. A właściwie o jego kulisach. Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że w związku z przyznawaniem koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego zostało aresztowanych kilka osób za przyjmowanie łapówek. Hahaha. To jest śmiech przez z łzy, bo jedną z tych osób był pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego, ale okazało się, że ani nie brał żadnych łapówek ani nie został aresztowany. Został przesłuchany w związku z tym, że w swojej puplikacji zamieścił rysunek jakiegoś innego autora bez jego wiedzy a tym bardziej bez jego zgody. I tu się znowu kłania ACTA ;)

dnia: 2012-01-28 08:15:08 ziomekadekoracjetosa skomentował(a):

12. @ Pilesnie hmm wyobraĽ sobie, że mój ojciec ledwo się zna na komputerze, ale potrafi korzystać z internetu. Wchodząc na wrzute nie wie, że jak pobierze jakąś muzykę, czy wchodząc na youtube ściągając film popełni przestępstwo... powinno dodawanie być eliminowane a nie ludzie, którzy to ściągają. I prosze nie bądĽ chamski i nie odpisuj czegoś w stylu: "Jak sie nie zna na komputerze niech nie wchodzi w internet..." Pozdrawiam...

dnia: 2012-01-28 17:37:15 redneck skomentował(a):

13. @ Pilesnie Z nazwiska to przypominam sobie tylko Stanisława Michalkiewicza, za to Ty pewnie czerpiesz wiedzę głównie z Gazety Wyborczej.

dnia: 2012-01-28 22:49:12 Namarie skomentował(a):

14. @ziomekadekoracjetosa - Niestety Pilesnie pisz ma rację; nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności... To, że nie wiemy, że coś jest nielegalne, w oczach prawa nie jest usprawiedliwieniem.

dnia: 2012-01-29 13:08:14 hashahsah skomentował(a):

15. Jak z wielu ustaw i w tym przypadku co do ACTA znajdą się luki i obejscia pozytywne i negatywne przecież człowiek jest omylny a ustawa nigdy nie bedzie doskonała tylko sie zastawiam ilu porządnych i nie świadomych ludzi ucierpi z niewiedzy jezeli jakaś znajdzie sie osoba delikatnie powiedziawszy , której sie cos nie spodoba w tobie a w danej ustawie napewno znajdzie na ciebie haka ,( nie ma mowy żeby sie nie znalazł i byle podpretekstem zrobia wiazd na chatę) ,bo to temat grząski i wszystko zapewne bedzie zalezało od interpretaci urzednika czy organu scigania a dokładniej od jednej osoby...

dnia: 2012-01-29 21:45:50 maja skomentował(a):

16. No właśnie, Piłeś nie pisz, zanim zaczniesz wyzywać od bezmózgów, przeczytaj ustawę, albo chociaż o niej poczytaj. Z ACTA wiążą się co najmniej trzy poważne zagrożenia: .....1. Częściowe przejęcie przez prywatne organizacje funkcji organów ścigania. Zgodnie z ACTA operator usługi internetowej ma obowiązek ujawnienia danych osobowych osoby, którą jakaś instytucja (np. organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi) pomówi o naruszanie praw autorskich. Innymi słowy, jeżeli np. ZAIKS, biuro poselskie PSL, ksiądz proboszcz z sąsiedniej parafii, albo ktokolwiek inny UZNA, że z określonego adresu IP wykonano procedurę ściągnięcia pliku chronionego prawem autorskim (np. fotografii) z witryny tej osoby/instytucji, to wystarczy tylko zwykły wniosek aby ujawniono pełne dane tego adresu IP, np. twoje dane: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, wykształcenie, nr. telefonu, może pesel, i co tylko tam będzie. Obecnie do tego potrzebny jest nakaz sądowy. ......2, Ograniczenie kontroli społecznej władzy. Taka kontrola odbywa się poprzez korzystanie z materiałów medialnych (zdjęć, plików wideo, artykułów), ich cytowanie, propagowanie, komentowanie, wykorzystywanie do porównań, konfrontacji. Wprowadzenie restrykcyjnych reguł ACTA spowoduje, że korzystanie z tych materiałów może być utrudnione lub niemożliwe bez zgody koncernów medialnych, które są posiadaczami praw autorskich do takich materiałów. Jeżeli władza będzie dobrze żyła z koncernami medialnymi, to może to w praktyce oznaczać odcięcie internautów (ale nie tylko) od możliwości propagowania materiałów niewygodnych dla władzy. ......3. Nadmierna karanie drobnych przekroczeń prawa, wprowadzenie państwa policyjnego. Mylisz się twierdząc, że absolutnie wszyscy wiedzą, iż korzystając z jakiegoś programu, zdjęcia, muzyki czy programu, wiedzą czy one jest legalny czy nielegalny. Wiele osób nie wie na jakiej zasadzie funkcjonują serwery udostępniające te dane, nie ma pojęcia czy oglądając film online popełnia wykroczenie, czy też ten kto udostępnia te dane, robi tak bo ma do tego prawo. Wiele osób zakłada w dobrej wierze, że skoro dane są udostępnione publicznie, na nie kodowanej stronie, to oglądanie ich jest legalne. Taka osoba może zakładać, że ten kto to robi (a często są to przedsiębiorstwa) płaci właścicielom odpowiednie tantiemy za udostępnianie tych danych, a może wykupił prawa autorskie do tych danych, lub minął okres ochronny (tak jak w przypadku patentów), a może po prostu właściciele praw zrzekli się ich aby z darmowej dystrybucji danych uczynić formę reklamy. Możliwości jest wiele a nie wszyscy są biegli w prawie i zasadach funkcjonowania Internetu. Gdyby restrykcyjnie stosować postanowienia ACTA to w zasadzie wchodząc do restauracji gdzie gra muzyka powinniśmy zatykać sobie uszy, bo przecież nie wiemy czy właściciel uiszcza opłaty na rzecz ZAIKSU, więc być może restaurator udostępnia nam muzykę, która jest kradziona a my z niej korzystamy niczego nie świadomi. ......4. ACTA jest zbędna, ponieważ częściowo wprowadza przepisy niebezpieczne a częściowo takie, które i tak już istnieją w kodeksach prawnych cywilizowanych państw. Koncerny będące właścicielami praw autorskich mogą ścigać kradzież tych praw korzystając z już istniejących praw krajowych, drogą normalnej procedury sądowej. Prawo koncernów do obrony swoich zysków nie może się odbywać kosztem swobody wypowiedzi czy tworzeniem państwa policyjnego będącego na usługach tych koncernów. Prezes Walt Disney zarobił w 2009 r. 29 milionów dolarów, prezes firmy komputerowej Oracle ma majątek wart 33 miliardy dolarów (jeden z najbogatszych ludzi na świecie), koncern Sony Music miał w 2010 r. 400 mln $ zysku. Nie wypominam koncernom i prezesom dochodów, ale może zrezygnowaliby z ułamka tych dochodów na rzecz lepszej obsługi prawnej swoich firm i ścigania na normalnej drodze sądowej tych, którzy zawinią - zamiast forsować niebezpieczne policyjne prawo.

dnia: 2012-02-01 13:14:26 neron skomentował(a):

17. niech zrobia tak jak działa zaik albo cos podobnego z netem i kłopot z głowy z bawieniem sie w jakieś acta smiechu warte i nie skuteczne zapewne bedzie rynek przeniesie sie do podziemi i gorzej bedzie to kontrolować,a zreszto kto bedzie chciał to i tak zdobedzie to co go bedzie bawić.

Ty odpowiadasz: *

e-mail: (*)

nick: *

proszę wpisać to słowo:

(*) - pola obowiązkowe

Uwaga.
Posty zawierające adresy stron www lub e-mail nie są zapisywane.
Treści o charakterze reklamowymusuwane,
Adresy e-mail nie są ujawniane.

wróć bez zapisywania