dnia: 02-04-2012 godz 17:51 anna napisał(a):

Temat: mam pytanie

Może ze mną jest coś nie tak.Ale mam pytanie,przepraszam jeżeli spotkam się z niezrozumieniem.Do baraku na Podmiejskiej przekwaterowano matkę z maleńkim dzieckiem.Barak od lat jest wstydem Reszla ale wpakować tam matkę z dzieckiem gdzie brak jest podstawowych warunków sanitarnych urąga według mnie wszelkim normom.Radni pomimo dramatycznych protestów jednego z radnych podnoszą sobie diety,gdzie podnosi się opłaty za wodę aby .......Okażmy chociaż trochę człowieczeństwa.Są wśród nas też ludzie , którzy sobie w życiu nie radzą.To nie znaczy ,że mają iść na margines.Proponuję aby cała nasza Rada Miejska przeszła się do baraku i zobaczyła jak ci ludzie mieszkają ,chyba nigdy tam nie byli.W jakich warunkach żyje i wychowuje się ich małe dziecko.Mamy XXI-pierwszy wiek.Apeluję do naszej Rady Miasta aby pomóc tym młodym ludziom nawet wbrew im samym w imię człowieczeństwa.Jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam.

dnia: 2012-04-02 19:58:22 majak skomentował(a):

1. trochę odbiegnę od tematu, ale boli mnie to, że w tym mieście (kraju) nagrodą za uczciwą pracę i założenie porządnej rodziny jest kredyt na 30 lat, ciągłe życie w stresie i masa wyrzeczeń. Najlepiej nie pracować, olewać wszystko i sprawić sobie dziecko wiedząc, że nie ma się warunków i funduszy na jego wychowanie. Wtedy znajdzie się mieszkanie, pomoc społeczna zapłaci za media.

dnia: 2012-04-02 21:00:40 kto skomentował(a):

2. to nie jest odbieganie od tematu, to jest bardzo dobra odpowiedĽ

dnia: 2012-04-02 22:26:42 no-one skomentował(a):

3. Gmina powinna jeszcze dostawić kilka baraków i wykwaterować do nich tych, którzy notorycznie nie płacą czynszu. Od razu kilka lokali będzie do rozdysponowania...

dnia: 2012-04-03 17:09:07 Ania skomentował(a):

4. Widze że Pani Anna pisze o Mnie i mojej rodzinie .jeżeli chodzi o mieszkanie w Baraku to ma Panie w 100%racje mieszkanie jest w stanie tragicznym w kuchni tynk odpada az do cegiel ,podloga sie zapada są ogromne dziury ,sufit sie sypie to nie sa warunki na tak male dzieci jak mam ja natomiast gdybym nie wzieła mieszkania w Baraku nie dostałabym pózniej przez jakies 10lat albo lepiej w pokoj włożyłam naprawdę dużo pieniędzy aby doprowadzic go do normalności ,w kuchni pomału działamy ,to nie jest tak jak napisal/la Majak "Najlepiej nie pracować, olewać wszystko i sprawić sobie dziecko wiedząc, że nie ma się warunków i funduszy na jego wychowanie. Wtedy znajdzie się mieszkanie, pomoc społeczna zapłaci za media. " to ze mam 2 dzieci w tym jedno ma 9 msc to juz jest moja sprawa i prosze sie tym nie interesowac natomiast dziekuje Pani Ani za słowa które napisałą . pozdrawiam

dnia: 2012-04-03 17:11:40 Majka skomentował(a):

5. Ma nie jedno a dwoje dzieci małych i na własny koszt muszą robic remont bo ADM nie chce pomóc wysyłając do opieki a warunki katastroficzne -dobrze mają dach nad głową chwała że dostali jakiś kąt ale teraz gmina powinna pomóc w remoncie i poszukać mieszkania na zamianę ile to jest pijaków którzy mieszkają w lepszych warunkach a mogliby pójść na baraki. Burmistrz też nie bardzo zainteresowany tym co tam się dzieje bo wszystkich mierzy jedną miarką a jak nie to do schroniska dla bezdomnych jak sie nie podoba .

dnia: 2012-04-03 17:29:06 MISKA skomentował(a):

6. z czego ludzie mają płacić jak pracy dochodów nie ma większość? tak jak teraz sie robi w polsce to za komuny ani za stalina nie było gorzej..w urzędach złodzieje oszuści i oni nigdy nie pomogą to pewne

dnia: 2012-04-03 18:28:00 Jaaaaa skomentował(a):

7. Ania napisała: "...to ze mam 2 dzieci w tym jedno ma 9 msc to juz jest moja sprawa i prosze sie tym nie interesowac..." Pytam się więc, po co ten temat? Bez dzieci masz takie same prawa jak i Twoi sąsiedzi, więc ten hałas o remonty jest nie na miejscu. Poza tym gmina daje przecież dodatek mieszkaniowy. To co miałabyś wydać na rachunki a pokrywa dodatek przeznacz na remont i masz kłopot z głowy. A zamiana? Czemu ma szukać gmina? Sama poszukaj. Ludzie nie bądĽcie leniami.

dnia: 2012-04-04 11:26:18 Ania skomentował(a):

8. Miło jest zobaczyć że są osoby które potrafią zrozumieć mnie i moją rodzinę . Dziękuje Dla Pani Ani za to że zaczęła ten temat.

dnia: 2012-04-04 12:52:51 maja skomentował(a):

9. Myślę, że nikt nie interesuje się kto ile ma dzieci, dopóki inni nie wzywają z tego powodu do jakiejś nadzwyczajnej pomocy. Skoro Anna-anna wzywa wszystkich do okazania "człowieczeństwa" i sama wzkazuje problem dzieci, to wszyscy mają prawo to skomentować. Po pierwsze, okazuje się że Anna-malina dobrowolnie zdecydowała się przyjąć ofertę zamieszkania w baraku, więc temat "wpakowania tam matki z dzieckiem" jest jakby nietrafiony. Po drugie, jeżeli Annie-annie tak drogie są takie wartości jako człowieczeństwo, to zamiast wyrzekać na forum i wzywać innych do działania, trzeba samej w podskokach lecieć z pomocą, pomóc sprzątać, malować, szpachlować, dać pieniędze ze swojej wypłaty, a najlepiej udostępnić w swoim mieszkaniu pokoik dla matki z dziećmi, to będzie najlepsze rozwiązanie. Ja jeszcze rozumiem apel do gminy jako instytucji, która powinna pomagać w miarę możliwości finansowych i prawnych ale teatralne zaklinanie innych w imię człowieczeństwa gdy samej siedzi się w ciepłym domku przy klawiaturze komputera jest śmieszne.

dnia: 2012-04-04 14:46:27 Ania skomentował(a):

10. dobrowolnie zdecydowałam się na mieszkanie w baraku .Jak bym nie wzieła mieszkania w baraku to pożniej przez 10 lat a może i wiecej nie dostałabym żadnego mieszkania .nikt od nikogo nie chce pieniędzy ,pomocy w sprzątaniu,malowaniu czy szpachlowaniu ,są osoby ktore potrafia zrozumieć że nie było innego wyjścia a są osoby któtre nie potrafią tego zrozumiec i raczej niezrozumieją dopóki sami sie nie przekonaja. Myślę że starczy pisania na temat mojej rodziny.Chociaz miło że Pani Anna nas rozumie.

dnia: 2012-04-04 14:50:59 maja skomentował(a):

11. Nie znam Pani ani Pani rodziny, nawet w przybliżeniu nie wiem o kim mowa ani jakimi pobudkami Pani się kierowała, dlatego nie komentuję tego co Pani robi czy pisze. Odnoszę się wyłącznie do tego co napisała Anna-anna.

dnia: 2012-04-04 15:39:14 Ania skomentował(a):

12. ja tematu nie zaczelam napisalam to co mialam napisac i wydaje mi sie ze powinien byc koniec tematu

dnia: 2012-04-04 16:12:29 Jaaaaa skomentował(a):

13. To napisz do admina żeby usunął temat, który bezpośrednio dotyczy Twojej osoby. Sama odpowiadając nakręcasz rozwój tematu.

dnia: 2012-04-04 19:40:07 rutyna skomentował(a):

14. gdyby mnie ktoś tak szargał na forum bez przyczyny i wzbudzał moją osobą sensację to założyłabym sprawę.

dnia: 2012-04-04 21:20:39 Patryk skomentował(a):

15. załozenie sprawy Ci nic nie pomoze i tak nie wygrasz...

dnia: 2012-04-05 21:39:02 witch skomentował(a):

16. burmistrz? he ,Ci co mają dobrze ,nie przejmują się losem innych ,a na pewno już nie tych biedaków ,którym ciężko w życiu , oni biorą kasę za siedzenie na d... za biurkiem po co sobie zawracać głowę takimi problemami jak mieszkanie MALUTKICH DZIECI W BARAKU czy mieszkanie DZIECI W WIEKU SZKOLNYM BEZ ŁAZIENKI, ,BEZ WARUNKÓW NA NAUKĘ . mieszkają w jednym pokoiku ,matka ,dwie córki ,i syn . Współczuję tej dziewczynie miała możliwość ze skorzystania z pomocy 'gazety olsztyńskiej ' lecz uwierzyła pani Alicji W. że dostanie mieszkanie zaraz z przyjściem wiosny. wiosnę mamy a ona dalej czeka, Aby pozbyć się jej zaproponowano jej zamianę zagrzybionego mieszkania ,jeden pokój ,kuchnia bez ogrzewania z łazienką fakt,ale co jej z jednego pokoju jak ma troje dzieci? Czy to jest ludzkie? matka ,która samotnie wychowuje, dba, opłaca mieszkanie jest tak traktowana??? Jak tak można postępować z ludĽmi i dziećmi? Cóż winne są uczą się dobrze choć nie mają miejsca do nauki!nie mają łazienki , dorastają i kąpią się w wanience niemowlęcej ! PANIE BURMISTRZU, ADM-ie WSTYDZCIE SIĘ!

dnia: 2012-04-06 06:25:56 Jaaaaa skomentował(a):

17. Typowi Polacy, narzekać i narzekać. Po to tacy ludzie jak burmistrz się uczyli i pracowali wiele lat żeby teraz pierdzieć w stołek. Ucz się i pracuj to też popierdzisz. A łazienka? Kiedyś ludzie mieli tylko wychodki, o wannie nawet nie marzyli. I co? I żyją, potrafili przeżyć i do tego się wyuczyć. Przestańcie narzekać i do roboty się weĽcie a nie tylko ADM i burmistrz i UG. Wstyd Reszelacy.

dnia: 2012-04-06 22:02:24 witch skomentował(a):

18. Co Ty w ogóle piszesz? od czego są Ci ludzie? zastanów się troszeczkę!!! to nie jest średniowiecze, po to są , po to się uczyli żeby teraz mądrze rządzić , nie wszyscy mieli tak dobry start i warunki jak burmistrz nie wszystkim wszystko łatwo przychodzi , Jak można pozwolić by rodzina mieszkała bez łazienki ? bez warunków na naukę??? jesteście do bani!!!

dnia: 2012-04-07 06:36:13 Tola bez skomentował(a):

19. Wkurza mnie, że zanim zdecydowałam się na dziecko, czekałam, bo chciałam być pewna, że mogę mu zaoferować odpowiednie warunki. Wkurza mnie, że w moim kraju promuje się kombinatorstwo i mało świadome macierzyństwo, dając zasiłki, zapomogi, wprowadzając ulgi dla rodzin wielodzietnych. I jednocześnie mam świadomość, że wśród tych osób z pewnością są osoby, których sytuacja nie wynika z niechciejstwa, lenistwa czy innych kiepskich pobudek. W tej grupie z pewnością są osoby, dla których każdy dzień jest walką, mocowaniem się z życiem za bary... I tak sobie myślę - jesteście małą społecznością, znacie się. Zamiast wygrażać burmistrzowi i całej gminie, pokażcie, że jesteście lepsi od nich. Pomóżcie tej Pani. Pomoc w malowaniu, urządzeniu się, może niezbędne artykuły dla dzieci. Dajcie trochę siebie, zamiast szczekać na forum. A Pani Ania w ramach rekompensaty pomoże komuś innemu - nawet jeśli to będzie tylko zrobienie zakupów, posprzątanie itd. Forum jest świetnym miejscem do zorganizowania takich akcji (nie tylko tej jednej), ale nie powinno służyć wylewaniu żalów (no bo co właściwie w ten sposób się osiąga?). Idą święta, większość z nas to chrześcijanie (kochaj bliĽniego swego jak siebie samego). Rozejrzyjcie się - może ktoś potrzebuje właśnie Waszej pomocy. Pozdrawiam. Tola bez parasola.

dnia: 2012-04-07 08:51:55 Jaaaaa skomentował(a):

20. Witch, zastanowiłem się i nadal twierdzę, że kiedyś ludzie mieli gorzej a zamiast narzekać pracowali. Do szkoły chodziło się parę kilometrów na piechotę a lekcje odrabiało przy świecach. Teraz tylko się narzeka i czeka aż ktoś za nas coś zrobi. Teraz właśnie są warunki na naukę, bo do szkoły podwiozą a z higieną jest łatwiej bo mamy bieżącą wodę i nie trzeba drałować do studni. Jak tak mocno się chce łazienkę to można samemu ją postawić. Ewentualnie zaproponować wspólne zorganizowanie tej inwestycji a nie tylko daj, daj, daj, daj. Narzekanie, narzekanie, narzekanie, nic więcej. I jak w tym Reszlu ma być dobrze?

dnia: 2012-04-08 23:23:53 witch skomentował(a):

21. Jaaaa . nie można żyć przeszłością , Człowiek po to się kształcił, po to chodził tyle km. do szkoły żeby polepszyć byt swojemu potomstwu ,czyli nam a my robimy to samo myśląc o naszych dzieciach . Więc zastanów się głęboko czy Ty nie masz życiowych planów związanych z polepszeniem bytu Tobie jak i Twoim przyszłym lub obecnym dzieciom . Człowiek ,który ciągnie za sobą historię , żyje po to żeby żyć ,(z dnia na dzień) jest człowiekiem mało myślącym z problemami rozwoju intelektualnego ,. Nie wiem czy wiesz ale są takie mieszkania ,które mają zaledwie po 20m2 i nie ma możliwości adoptacji nawet kawałka kąta na zagospodarowanie łazienki ! Takie mieszkania gdzie mieszka tam 4 osoby ,są zawalone meblami i urządzeniami niezbędnymi do funkcjonowania, np ,pralka! Po tym co tu piszesz zdaję sobie sprawę że Ty takich rzeczy nie posiadasz i nie są Ci potrzebne bo twoi przodkowie prali na tarze ,nad rzeką myślę że jesteś z epoki średniowiecza , ZACOFANIE ,ZACOFANIE ,ZACOFANIE!

dnia: 2012-04-09 08:12:06 Jaaaaa skomentował(a):

22. To kształć się i pracuj żebyś swoim dzieciom polepszyć byt a nie patrzysz na innych. Wywalanie żali na forum nie pomoże tylko praca. Nie żyję przeszłością a poprostu wiem jak doszedłem do tego co mam. Moja matka też wychowała mnie i moje rodzeństwo sama, bez łazienki a skończyłem studia i zapracowałem sobie na łazienkę i pralkę (a nie tarę). Teraz też nie jest łatwo, ale dalej staram się żeby moje (obecne) dziecko miało lepiej. Nie marudzę tylko robię. Wam radzę to samo. Tyle mojego w tym temacie, bo poziom zaczyna mnie przerastać.

dnia: 2012-04-09 23:42:29 witch skomentował(a):

23. ale Ty myślący jesteś !!! Zdejmij te klapki z oczu egoistyczny człowieczku i nie patrz ,nie mierz innych swoją miarą i troszkę pomyśl bo nie wyglądasz mi na uczonego studenta ,nie wszyscy dostają sznsę od losu ,tak jak Ty dostałeś (ciesz się z tego) nie wszyscy mogą iść do pracy np. samotne matki i nie wszystkim udaje się wziąć kredyt na mieszkanie bądz mieć znajomości w ADM czy w urzędzie,bądz dostać je w spadku. Człowieku chodzi mi głównie o to że w warunkach pokój +kuchnia (więcej nie ma ,bo kibelek znajduje się w innej części budynku) mieszkają 4 osoby na 20 m2 pomieszczenia te są zawalone niezbędnymi rzeczami zostaje tylko wąziutkie przejście dzieci muszą się uczyć w tych kanciapach i tam mieszkać . Ty jesteś zarozumiałym typem ,takim jak w urzędach siedzą znieczulica! Mam nadzieję że życie da Ci kiedyś porządnego kopa żebyś zrozumiał pewne sprawy , szkoda tu na Ciebie czasu tracić . Jesteś za głupi,za dużo w Tobie pychy

dnia: 2012-04-10 08:25:35 Jaaaaa skomentował(a):

24. Dobrze, że Twoja wypowiedĽ tak dużo o Twojej mądrości świadczy. Pozdrawiam.

dnia: 2012-04-10 16:36:23 maja skomentował(a):

25. Witch, przyglądam się waszej dyskusji i nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz. Atakujesz "Jaaa", że zacofany, itp. ale co ty sam proponujesz ? Bo wiadomo, że nie każdy może wziąć kredyt mieszkaniowy, nie każdy studiował, itd. - ale co z tego wynika dla waszej dyskusji ? Krytykujesz ale nie przedstawiasz żadnej alternatywy, co konkretnie byś chciał ?e

dnia: 2012-04-10 21:10:14 witch skomentował(a):

26. nie rozumiem takich ludzi jak ten czy ta cały (a) Jaaaa.Jeżeli się przyglądasz tej dyskusji to powinnaś wiedzieć o co chodzi !

dnia: 2012-04-10 21:18:23 majak skomentował(a):

27. Więc o co? przecież w Reszlu innych lokali nie ma. Zresztą akurat w tak małej społeczności wyłowienie ludzi, którzy z pomocy społecznej i ADM zrobili sobie dochodowy biznes nie powinno być kłopotu. Takich powinno się przekwaterować do jakiegoś socjalnego zbiorowca, zbudowanego np. w Czarnowcu albo gdzieś. Znalazłyby się lokale dla normalnych rodzin.

dnia: 2012-04-10 22:46:32 maja skomentował(a):

28. Ja też nie wiem o co ci chodzi witch ? Już wcześniej prześledziłam całą dyskusję i daltego piszę, że nie wiem do czego zmierzasz, bo tylko rzucasz epitetami albo hasłami typu: nie ma warunków do nauki, zacofanie, że wszyscy są do bani, itd. ale nigdzie nie piszesz co proponujesz, jakie rozwiązanie, jak według ciebie ta sprawa powinna być załatwiona ?

dnia: 2012-04-11 18:39:00 skomentował(a):

29. Pani Aniu dziś chodząc po Reszlu zobaczyłam kilka pustostanów, nie wiem czy to są czyjeś domy ale nikt w nich nie mieszka pierwszy to na pieniężnego taki czerwony domek z cegły na piętrze tam nikt nie mieszka, mozliwe ze ma on właściciela ale warto zobaczyć. drugie to na mazurskiej koło niebieskiego sklepu na parterze zabite dechami, trzecie na spichrzowej na parterze. warto popytać w admie o nie. I zycze powodzenia

dnia: 2012-04-12 06:59:29 wiola skomentował(a):

30. jeśli chodzi o mieszkanie na mazurskiej to jest ono prywatne ale słyszałam że burmistrz chce je przejąć dla gminy ,a mieszkanie na spichrzowej jest adm-u ale syn je przejął po mamie który mieszka za granicą ale je wynajmuje ludziom

dnia: 2012-04-13 10:14:33 anna skomentował(a):

31. Chodziło tylko o odrobinę współczucia, nie o zianie jadem.Kiedyś ludzie byli sobie bardziej bliscy,bardziej przyjaĽni.Czy w tych trudnych czasach nie możemy się wspierać.Ja też mam niewiele ale zawsze staram się dzielić.Każde Wasze dobro (to moja maksyma)obejdzie całą kulę ziemską i wróci do Was takim samym dobrem,dotyczy to również zła.Dlatego też starajcie się czynić dobro.Myślisz sobie,jak mnie jest Ľle, to życzę wszystkim żeby było im Ľle.To wielki błąd,jak wszystkim będzie lepiej to i Tobie będzie lepiej.Nasze władze nie myślą o nas,obywatelach,tylko o sobie.Władza to nie rządzenie ale służba,działanie dla dobra innych,słabszych,czasem nieudolnych,czasem inaczej myślących,czasem mniej zaradnych,czasem po prostu innych, a czasem zaradnych i przedsiębiorczych.Władza ma w założeniu regulować stosunki międzyludzkie.I niech mi nikt nie mówi,że skazywanie maleńkich dzieci na życie w nieludzkich warunkach jest ludzkie i zgodne z linią naszej Władzy.Teraz mam pracę i jakoś sobie radzę ale jak spotka mnie coś złego to co już znikąd pomocy.Nikt mi ręki nie poda i każdy powie,że jestem wyrzutkiem.To ja przepraszam.Ja wysiadam,jesteście do bani.

dnia: 2012-04-16 13:06:56 maja skomentował(a):

32. Anna-anna, nie chce mi się pisać po raz trzeci tego samego, więc ci przekopiuję moje pytania do witcha, ale tym razem kieruję je do ciebie: "Ja też nie wiem o co ci chodzi ...? Już wcześniej prześledziłam całą dyskusję i dlatego piszę, że nie wiem do czego zmierzasz, bo tylko rzucasz epitetami albo hasłami .... - ale nigdzie nie piszesz co proponujesz, jakie rozwiązanie, jak według ciebie ta sprawa powinna być załatwiona ?"

Ty odpowiadasz: *

e-mail: (*)

nick: *

proszę wpisać to słowo:

(*) - pola obowiązkowe

Uwaga.
Posty zawierające adresy stron www lub e-mail nie są zapisywane.
Treści o charakterze reklamowymusuwane,
Adresy e-mail nie są ujawniane.

wróć bez zapisywania