dnia: 26-10-2013 godz 00:32 NICK napisał(a):

Temat: halloween

co to za link w prawym górnym rogu ? no słów brak, przecież to są jakieś jaja, gdzie my żyjemy ?

dnia: 2013-10-26 10:10:43 czy_dynia_to_zło? skomentował(a):

1. No uśmiałem się po pachy :) nie wiedziałem, że zbieranie słodyczy przez dzieciaki podpada pod sekty. Niedługo okaże się, że za uprawianie dyni na działce należy się ekskomunika....

dnia: 2013-10-26 11:30:14 SpecNET skomentował(a):

2. Człowiek uczy się przez całe życie ...

dnia: 2013-10-26 12:41:33 oaada skomentował(a):

3. Bardzo dobrze, przestrzegajmy ludzi!!

dnia: 2013-10-26 22:20:29 czy_dynia_to_zło? skomentował(a):

4. naprawdę uważacie, że za zbieranie cukierków idzie się do piekła?

dnia: 2013-10-27 00:18:55 chruscik skomentował(a):

5. To czy kolędnicy także pójdą do piekła? Daleki jestem od bycia zwolennikiem Halloween - to amerykańskie święto więc niech sobie takim pozostanie, mamy wystarczająco dużo swoich fajnych tradycji. Ale przestrzeganie przed tym na stronie, straszenie piekłem i sektami to jakiś obłęd. Dla dzieciaków to frajda z racji przebrań i słodyczy, znają to pewnie z filmów. Kolędnicy też się za diabła przebierają, ale przed nimi nikt nas nie chroni. Ludzie, bez popadania w paranoje!

dnia: 2013-10-27 00:45:15 no-one skomentował(a):

6. Wiedzcie, że coś się dzieje... ]:->

dnia: 2013-10-27 10:28:30 Milena skomentował(a):

7. Niedługo przez Kler pary heteroseksualne nie będą mieli dzieci,ponieważ Kler - homo.... zawładnie wszystkimi...m

dnia: 2013-10-27 12:33:39 HaloKity skomentował(a):

8. Bezkrytyczna wiara nie toleruje myślenia.

dnia: 2013-10-27 12:36:57 chruscik skomentował(a):

9. To ja już wolę chyba życie w nieświadomości, niż taką świadomość. Idę kupić czosnek i kołek strugać, niech no jakieś przeklęte dziecko przebrane za cokolwiek podejdzie do mnie!

dnia: 2013-10-27 13:11:04 vndsjk skomentował(a):

10. Mogą chodzić i słodycze zbierać tak jak kiedyś to robiono - zostać kolędnikami. Mamy swoją piękną tradycję (i polską!) ale oczywiście wolimy jakieś amerykańskie dziadostwo obce naszej kulturze.

dnia: 2013-10-27 13:42:59 colo skomentował(a):

11. Jak komuś przeszkadza coś że jest z zagranicy to napewno jeĽdzisz polskim Polonezem albo Maluszkiem. Hehehehe

dnia: 2013-10-27 15:02:22 blablabla skomentował(a):

12. Wg. Pana administratora wszystkie dzieci w Reszlu pójdą do piekła a w szczególności nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy pozwalają na świętowanie halloween. W naszym reszelskim gimnazjum dzieci dostały przykaz, że muszą być przebrane na zabawę. Wychodzi na to, że szkoły propagują Satanizm? Jak to nazwał Chruścik, zwykła paranoia.

dnia: 2013-10-27 16:35:42 SpecNET skomentował(a):

13. Ani administrator ani nikt z ludzi nie decyduje o tym, kto dokąd pójdzie po śmierci. Każdy podejmuje decyzje za siebie. Głowa Kościoła Katolickiego nawołuje, że w Halloween nie powinny uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś "powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem". To są akurat słowa kardynała. Gdzie się podziało te 95% mieszkańców Polski, które wg CBOS deklaruje się jako katolicy?

dnia: 2013-10-27 17:47:17 blablabla skomentował(a):

14. Tak jak napisałem te 95% to m.in. dyrektorzy naszych szkół, którzy organizują zabawę halloweenową. Oni w tym nic złego nie widzą jak i większość ludzi. A ponadto bycie katolikiem to nie znaczy bezmyślnie słuchać wszystkiego co powie jakiś tam biskup. Niedawno biskup powiedział, że winne pedofilii są dzieci. Z tym też Pan się zgodzi? Trzeba mieć trochę swojego zdania i wierzyć w Boga, który daje nam również czas na zabawę a nie w księży, którzy widzą zło wszędzie tylko nie u siebie.

dnia: 2013-10-27 18:36:53 SpecNET skomentował(a):

15. I w końcu treść została odebrana. "Oni w tym nic złego nie widzą jak i większość ludzi." Właśnie w tym celu Kościół publikuje informacje na ten temat, które znalazły się również tematem tej dyskusji aby Ci "katolicy" jednak zauważyli pewien problem czy zagrożenie. Nawet dyrektorzy szkół.

dnia: 2013-10-27 18:37:49 reszelanka298 skomentował(a):

16. I to jest właśnie typowe dla mieszkańców naszego miasta. Pojawia się tekst informacyjny o halloween, którego nie pisał ani administrator ani nikt z nas,ale winą trzeba przecież kogoś obarczyć! Każdy rozsądny człowiek wiedzieć powinien, że artykuł o halloween nikogo do niczego nie zmusza tylko może ewentualnie zachęcić do zastanowienia się, czy wszystko co amerykańskie musi być dobre i przez nas "małpowane". Blablabla dziwnie interpretujesz sprawę, bo to twój wybór, czy będziesz obchodzić to święto czy nie, ale jak widać nie lubisz krytyki, nawet, jak nie dotyczy bezpośrednio twojej osoby. A co ma do tego pedofilia?

dnia: 2013-10-27 18:44:51 reszelanka298 skomentował(a):

17. I jeszcze jedno. Owszem księża nie są święci,ale nie oni powinni być przedmiotem tejże dyskusji. Poza tym Panie/Pani Chruścik cynizm Pani/Pana mnie zadziwia. Trzeba umieć ze wszystkiego korzystać w granicach rozsądku, nawet z takiego święta jak halloween,jeśli komuś ono odpowiada.A nie popadać ze skrajności w skrajność.

dnia: 2013-10-27 19:04:26 blablabla skomentował(a):

18. Reszelanka, tu nie chodzi o to czy amerykańskie jest dobre czy złe. Ja też nie będę obchodził halloween, bo mamy swoje święta i małpowania właśnie nam nie trzeba. Nikt także nie skrytykował mnie, więc o co chodzi z tym "nie lubieniem krytyki"? Artykuł o halloween wyraĽnie mówi, że nie jest katolikiem ten kto obchodzi to święto i wogóle wszyscy, którzy to robią pójdą do piekła, bo to święto satanistów. Skąd ta wrogość? Czemu katolik straszy swoje dzieci piekłem i ekskomuniką za zabawę zamiast je zachęcać do obchodzenia swoich świąt? Czemu nie zajmie się piętnowaniem tego co naprawdę złe a zajmuje się zwykłą bzdurną zabawą? Artykuł o halloween wcale nie zachęca do dyskusji na ten temat tylko piętnuje tych, którzy bawią się podczas tego dnia. Wręcz nazywa satanistami dyrektorów szkół, nauczycieli i wszystkich, którzy zachęcają lub poprostu obchodzą ten dzień w ten a nie w inny sposób. To jest właśnie ślepa krytyka.

dnia: 2013-10-27 19:14:31 blablabla skomentował(a):

19. Pani administratorze, czemu Ci którzy obchodzą Halloween są "katolikami" w cudzysłowie? Czemu biskup Wesołowski, ksiądz Gil i na dokładkę biskup Michalik są lepszymi katolikami od wyżej wymienionych? Czemu ja i Pan, którzy nie obchodzimy tego dnia w ten "haloweenowy" sposób mamy mieć prawo nazwać się lepszymi katolikami?

dnia: 2013-10-27 20:06:33 skomentował(a):

20. Niezła jatka,a może niech wypowiedzą się katecheci dlaczego milczą?

dnia: 2013-10-27 20:15:03 SpecNET skomentował(a):

21. Proszę czytać ze zrozumieniem zarówno moje wypowiedzi jak i również apel Gazety Watykańskiej. Atak personalny niczego nie wnosi do sprawy.

dnia: 2013-10-27 20:46:30 SpecNET skomentował(a):

22. PS. Może zamiast tekstu lepszym w odbiorze będzie film, który znajduje się po prawej stronie. Są tam wypowiedzi nie tylko katechety ale i egzorcysty.

dnia: 2013-10-27 22:05:51 ali skomentował(a):

23. Zagrożeniem to może być próchnica, od nadmiaru słodyczy. Ale Kościół, tak samo jak politycy ciemnotę musi wciskać, bo głupimi łatwiej się rządzi. O wspomnianej wcześniej pedofilii, która jest o wiele większym i przede wszystkim realnym problemem, takich "kampanii" ze strony Kościoła nie ma. Z drugiej strony takie błyskotliwe akcje, nie powinny nikogo dziwić w tym smutnym i ograniczonym kraju.

dnia: 2013-10-27 22:16:57 chruscik skomentował(a):

24. Nazwane mnie cynikiem nawet mi (w tej akurat sytuacji) schlebia. Cynizm to jedyne, co pozostało w tym temacie. Mówi Pani o rozsądku, tymczasem broni jakichś dziwnych wynurzeń, które skazują dzieci na potępienie za to, że chcą się pobawić. Słusznie pisze blablabla, piątkę chętnie bym przybił, natomiast reszty nawet nie chce mi się komentować. Ot, każdy zrobi jak uważa, jak wspomniałem święta ttego nie uznaję, ale nie uważam, by dzieci stały się przez nie sługami szatana. Przynajmniej się pobawią, bo niektórzy chcieliby, by potulnie leżały krzyżem przed ołtarzem.

dnia: 2013-10-27 23:30:08 czlowiek skomentował(a):

25. Ktokolwiek kto czuje sie w jakikolwiek sposob oburzony, poruszony czy reaguje w jakkolwiek emocjonalnie na ten temat wedlug mnie jest zacofany. Boga nie ma, szatana tez nie ma, a halloween to zabawa. Kosciol i wypowiedzi przedstawiciela kosciola to slaby, nieudany zart. Otworzcie w koncu ludzie oczy zajmijcie sie powaznymi sprawami, bo im wiecej gadacie o g o w n i e tym wiecej g o w n a w zyciu kazdego z nas. Jak jest popyt to jest i podaz. Nauczcie sie w koncu tego!

dnia: 2013-10-28 15:57:45 sdnv skomentował(a):

26. Jak zwykle rację MUSZˇ mieć jaśnie oświeceni antyklerykałowie, których misją jest propagowanie wszystkiego co antykościelne. Uważacie się zapewne za mądrzejszych od wierzących, gdyż odrzuciliście zabobony i inne tego typu "sprawy" przypisane KK. Ale oczywiście nie widzicie, że takie same zabobony (tylko w innej formie) sami propagujecie. Bo czym innym jest Halloween?

dnia: 2013-10-28 16:10:40 blablabla skomentował(a):

27. Nie propaguję Halloween i wcale nie lubię tego dnia. Uważam się za osobę wierzącą i praktykującą, ale w przeciwieństwie do niektórych ja nie wtrącam wszystkich do piekła za to, że robią coś inaczej niż ja. Kiedyś zachęcało się do Kościoła opowiadając o dobru jakie uczynił Jezus, teraz próbuje się utrzymać wierzących groĽbami, że się usmażą w ogniach piekielnych. Nie tędy droga. Ps. świętem satanistów jest Noc Walpurgii z 30 kwietnia na 1 maja a nie 31 paĽdziernika.

dnia: 2013-10-28 16:34:09 życzliwy klient skomentował(a):

28. to wolicie żeby dzieci i młodzież chlała po parkach i wg ogarnijcie się i nie wiem co wam to da ze ten wpis przecież i tak oni to będą robić a czy wy m dacie te słodycze lub coś to już wasza sprawa

dnia: 2013-10-28 18:20:00 skomentował(a):

29. Dzień dziecka jest 1 czerwca i wtedy dawajmy cukierki.

dnia: 2013-10-28 18:27:45 student skomentował(a):

30. A mi się wydaje że księża boją się Halloween. Prosta sprawa- dużo dzieci na mieście duża pokusa dla księdza, proste

dnia: 2013-10-28 22:05:46 ja skomentował(a):

31. ....tak!!! i te dzieci tak lgną do księży, że aż wstyd ich nie wydymać normalnie...według słów pana michalika...więc bez obrazy !!!!

dnia: 2013-10-28 22:13:30 ali skomentował(a):

32. Czy ktoś tu propaguje halloween ?

dnia: 2013-10-30 19:10:00 .... :D skomentował(a):

33. weĽcie wy się wszyscy uspokujcie.. może i to jest święto amerykańskie ,które przybyło do naszego kraju ale to nie znaczy żeby straszyć wszystkich i td. Dla dzieci jest to zabawa i frajda a jak nie chcecie to nikt wam nie karzę dawać cukierków ......

dnia: 2013-10-30 20:03:08 skomentował(a):

34. Ja nie dam i pogonię.

dnia: 2013-10-30 23:15:07 dd skomentował(a):

35. tylko w Reszlu takie cuda! Smiech na sali pozdrawiam z UK!

dnia: 2013-10-31 01:36:19 barowy ciem skomentował(a):

36. A taki Mickiewicz Adam to za propagancję Dziadów też się pewnie w piekle smaży. I nie tylko za propagancję, ale również za to, że każdy uczeń Dziadami był maltretowany. A każda polonistka, która pod płaszczykiem wyższych wartości (narodowych??) propaguje ten obrzydliwy rytuał, też się będzie w piekle smażyć. I DOBRZE! ;) A teraz pytanie za 100 punktów: z jakiej tradycji wywodzą się Zaduszki? Czy ich idea (wspominanie zmarłych) nie jest z czymś zbieżna? Sprawa jest prosta: złoty cielec ryczy, bo mu się pasza kończy. Niestety, w obecnych czasach straszenie ogniem piekielnym jest nieefektywne, bo średniowiecze skończyło się jakiś czas temu :).

dnia: 2013-10-31 08:12:47 skomentował(a):

37. Mam się bawić gdy już jutro idę na cmentarz, gdzie moi najbliżsi leżą.Już o nich bardziej myślę i łza się kręci w oku.Jednak wg co niektórych dzisiaj mam dynie wystawić albo przyjmować przebierańców.Bo jak nie przyjmę to psikus???Ludzie opamiętajcie się.Masz ochotę na takie zabawy to baw się w swoim domu, do mojego nikt Cię nie zapraszał i nie życzę sobie takich gości.

dnia: 2013-10-31 18:57:31 ja skomentował(a):

38. ...normalnie rozbrajasz mnie...jutro na cmentarz do najbliższych idziesz...łał...ale cały rok to nie chodzisz....żal!!!!!!!!!!!

dnia: 2013-10-31 21:36:45 antek skomentował(a):

39. Jak byłem dzieckiem to takich zabaw nie było i ich nie znałem no bo skąd, ale od kiedy dzieci chodzą u nas to zawsze daję im słodycze i co to za grzech? Dobrze że dzieci są , bo zaraz po nas tylko wiatr będzie po cmentarzu hulał

dnia: 2013-11-06 21:40:10 operator skomentował(a):

40. Historia mówi jasno. Prawdziwa Polska wiara to nie katolicyzm. Przypomnijcie sobie w jaki sposób i w jakim celu Mieszko I przyjął wiarę Chrześcijańską.

Ty odpowiadasz: *

e-mail: (*)

nick: *

proszę wpisać to słowo:

(*) - pola obowiązkowe

Uwaga.
Posty zawierające adresy stron www lub e-mail nie są zapisywane.
Treści o charakterze reklamowymusuwane,
Adresy e-mail nie są ujawniane.

wróć bez zapisywania