dnia: 01-05-2014 godz 22:04 Piotr Milewski napisał(a):

Temat: Pobudka

Niestety muszę się wam przyznać że cztery lata temu, zostały zamydlane mi oczy postacią Pana Janiszewskiego, który bardzo dużo nam obiecywał a wyszło jak wyszło porostu tragicznie. Ciekawi mnie jak Pan może spojrzeć mieszkańcom w oczy, gdyż jestem jednym z nich i czuje się porostu oszukany.Mam nadzieję że mieszkańcy Reszla rozliczą Pańską pracę za okres kandydatury naszego burmistrza, gdyż jak dookoła miasta prężnie starają się piąć w górę to nasz Reszel po prostu śpi i śpi i śpi. Przespał po prostu cztery lata i to akurat fakt który jest bardzo przykry.

dnia: 2014-05-02 13:41:46 pikuś skomentował(a):

1. ty juz kętrzyniak jesteś

dnia: 2014-05-02 14:29:56 hoho skomentował(a):

2. Prawda jest taka, że Reszel przespał nie 4 lata ale 2 dekady. Poprzednik nie był wcale lepszy

dnia: 2014-05-02 18:20:41 skomentował(a):

3. Jak zwykle przesadzacie i nic nie wiecie dlatego tak piszecie.

dnia: 2014-05-03 14:31:37 gogo skomentował(a):

4. burmistrz to musi być chłop z jajami nie ćwok i tylko dla siebie do domu...zresztą kobieta żadna na takie stanowisko nigdy się nie nadaje bo to nie jej miejsce rządzenie i tu

dnia: 2014-05-03 17:49:48 NICK skomentował(a):

5. I co Ty bredzisz człowieku ,jest wiele kobiet ,które bardzo dobrze sobie radzą piastując stanowisko burmistrza .Te jaja to raczej przydają się do innych celów .

dnia: 2014-05-04 11:53:22 colo skomentował(a):

6. I więcej ludzi będzie wyjeżdżało z Reszla! Niedługonie będziemy wybierać burmistrza tylko wójta!hahaha

dnia: 2014-05-04 20:16:13 ania skomentował(a):

7. Tak się dzieje w całej Polsce nie tylko w Reszlu.Taki mamy teraz świat.

dnia: 2014-05-04 21:57:54 on-88 skomentował(a):

8. Prawda, prawda nie tylko przespał, ale i uwstecznił. Pozbył się ludzi wartościowych, mądrzejszych od siebie, otoczył się nie wiadomo kim, rozłożył szkołę nr 3 na łopatki (świadczą o tym od kilku lat niskie wyniki nauczania klas 6), wyrównuje rachunki z przeszłości. Sterują nim jak marionetką, a on się temu poddaje. Szczyt swoich możliwości osiągnął wygrywając wybory na burmistrza i na tym koniec. Na to stanowisko chcemy mądrego, inteligentnego, kulturalnego, z głową pełną pomysłów człowieka.

dnia: 2014-05-06 08:31:42 reszelak skomentował(a):

9. Jedziecie że zaraz przejedziecie człowieka a nikt nie zadał sobie trudu by wypisać jakieś konkrety bo gdyby były to byście nie mówili ze siedział i ziewał. Odpisując na post Pana Piotra Milewskiego który napisał cytuję " dookoła miasta prężnie starają się piąć w górę to nasz Reszel po prostu śpi i śpi i śpi. Przespał po prostu cztery lata i to akurat fakt który jest bardzo przykry." To mam prośbę by Pan zaczął sypać konkretami, a nie robić jakiś wyborczy pojazd. Jeżeli Pan nie wie co to są konkrety powiem Panu co powinien Pan napisać, proszę wymienić co zrobił a czego nie zrobił a powinien zrobić Pan Burmistrz Janiszewski bo społeczeństwo co idzie do urn wyborczych nie jest już takie tępe i proszę nie obrażać mojej inteligencji takimi postami. Ps. Co do prężnie idących w górę miast kosztem innych to wszyscy wiedzą o co chodzi Panie z Kętrzyna

dnia: 2014-05-06 10:17:43 ania skomentował(a):

10. Ja się cieszę,że mieszkam w Reszlu i jest mi dobrze.Nie zamienię go na inne miasto.niestety za wszystkim stoi pieniądz więc nie narzekajcie i tak w ostatnim czasie wiele się zmienia.To ,że może być lepiej wiemy ale niestety na wszytko nie starcza.

dnia: 2014-05-06 12:44:15 wsl. skomentował(a):

11. Głosowałam na Pana Janiszewskiego ,po 4 latach mam do Niego żal ,że nie zawalczył ze starostą o SOSW ,że nie zrobił nic w sprawie zabrania Reszlowi kilku połączeń autobusowych z Olsztynem. Bycie burmistrzem nie polega tylko na organizowaniu placów zabaw dla dzieci lecz również na reprezentowaniu interesów mieszkańców na zewnątrz. Dlaczego Kętrzyn rozwija się kosztem Reszla ? Bo reszelskie władze pozwalają na to staroście .Nie wiem ,boją się go ,czy mają nas "gdzieś" ?

dnia: 2014-05-06 13:32:33 ania skomentował(a):

12. Sami pracownicy OSW nie walczyli o niego.Po to mamy radnych powiatowych by działali w tym kierunku na czele z radnym przewodniczącym Komisji Oświaty,to On powinien walczyć z innymi radnymi a nie zrobili nic.Wybraliśmy ich i co jako powiat zrobili dla Reszla???Natomiast co do połączeń? Faktycznie przydałoby się jakieś wieczorem do Olsztyna i też z Kętrzyna powrotny jakieś o co najmniej 20.00.Są problemy z przyjazdem.Potrzebne też połączenie z Gdańskiem przynajmniej w weekendy.

dnia: 2014-05-06 13:56:58 wiki skomentował(a):

13. Reszel to nie tylko burmistrz ale i tez radni powiatowi.zaluje swojego glosu

dnia: 2014-05-06 16:34:05 wsl. skomentował(a):

14. Odnośnie połączeń z Olsztynem :nie marzę o nowych kursach, ostatnio zlikwidowano kilka ,w weekendy zostawiono 3.Dziwi mnie ,że nikt tą sprawą się nie zajmuje ,czyżby wszyscy mieszkańcy Reszla mieli auta ? Jeżdżą studenci ,ludzie pracujący w Olsztynie ,chorzy do lekarzy ,itd.Pewnie ktoś napisze ,żebym sama się sprawą zajęła ,jeśli mi to przeszkadza .Otóż uważam ,że ktoś został wybrany ,bierze całkiem spore pieniądze i powinien sprawy mieszkańców załatwiać .

dnia: 2014-05-09 20:06:42 matyja skomentował(a):

15. A ja jestem zdania ze potrzebny jest MŁODY burmistrz który bedzie chciał zatrzymać w miasteczku ludzi w swoim wieku ktore budują to miasto!!!

dnia: 2014-05-10 15:49:54 bugi27 skomentował(a):

16. Milewski a czy Ty przypadkiem nie jestes agitatorem z ramienia Pana Starosty??? Chcialem zauważyć że w powiecie jedynie Ketrzyn się rozwija kosztem ościennych miejscowosci.Fakt pan starosta z rzeszą swoich popleczników zafundował reszelskiej szkole modernizację budynków tylko w jakim celu??? OdpowiedĽ z mojego roku myslenia jest prosta zainwestujemy drożej sprzedamy...Reszelska wladza powinna trochę bardziej postawic się dla szanownego włodarza jeśli dalej tak pójdzie to miasteczko stanie sie jedynie geriatrykiem...

dnia: 2014-05-10 20:55:31 Piotr Milewski skomentował(a):

17. W odpowiedzi dla drogiego Reszelaka, bo tak muszę go nazwać, ja w odróżnieniu od tej osoby nie boję się podpisywać imieniem i nazwiskiem pod swoimi słowami. Na wstępie, cztery lata temu obiecano nam (jako mieszkańcom Reszla) projekty unijne, niestety do tej pory nie widzę w Reszlu żadnej tablicy informującej, że w danym miejscu był prowadzony jakikolwiek projekt unijny. W odróżnieniu od miast takich jak Kętrzyn czy Mrągowo. Sam prowadzę placówkę, która została termo modernizowana ze środków unijnych. Ostatnimi dniami obchodziliśmy dziesięciolecie członkostwa w Unii Europejskiej, myślę że władze Reszelskie nie miały co świętować gdyż nie mogły dołączyć do podmiotów, które mądrze wykorzystywały pieniądze Unijne. Przy takich możliwościach miasta, jakim jest turystyka nie wykonano nic w tym kierunku. Chyba że postawienie paru znaków promocyjnych Reszla w ¦więtej Lipce czy Robawach, jeżeli to uznamy za promocję miasta, to gratuluję pomysłowości i pozostawiam do oceny osób idących do urn. Następnym problemem jest fakt co w mieście się dzieje z segregacją śmieci, jak miasto może tak marnować pieniądze podatników . Jeżeli każda nasza tona śmieci kosztuję średnio powiedzmy od 240 -340 złotych za tonę i w tej tonie jest plastik, który skupowany jest powiedzmy 400-600 złotych tona, szkło nawet i za 200 zł za tonę, a my płacimy jeszcze za wywiezienie tego wszystkiego. Tworzą się bardzo pokaĽne kwoty. Oczywiście dookoła miasta już sobie poradziły, ale nasze wadze nie chcą okazywać takich słabości, które są marnowane z braku sortowalni śmieci, a ile nowych stanowisk pracy powstałoby dla mieszkańców, o czym zresztą oni dokładnie wiedzą . Zaczynając temat pracy to ile osób straciło pracę z pracowników administracyjnych, a nowych stanowisk pracy jak nie było tak nadal nie ma. Poszanowanie jednego z głównych zakładów pracy jakim jest Dom i Rekreacja, jak może wyglądać tak droga do zakładu pracy zatrudniającego tyle osób, płacącego tyle podatku dla miasta. Właśnie widać jak miasto dba o naszych przedsiębiorców i działa w kierunku zachęcenia potencjalnych inwestorów do zainwestowania pieniędzy w naszym mieście. Najgorsze jest to że jeszcze można wymieniać i wymieniać. Z tak prowadzącym miastem, będzie problem polepszenia bytu mieszkańców. Słabo bardzo słabo. Według nie ten sprawdzian zdaliście na 2-.

dnia: 2014-05-10 22:10:29 asdsad skomentował(a):

18. Drogi Piotrze Milewski ciekawie mówisz :) jednak podchodzisz do sprawy nie z tej strony co trzeba ;)

dnia: 2014-05-11 11:21:49 janko skomentował(a):

19. Milewski przejdĽ się po Reszlu i poszukaj tablic bo chyba masz coś ze wzrokiem.Pieprzysz chłopie głupoty.Chyba sam się szykujesz do wyborów i tak piszesz -albo kogoś??? A tak na marginesie, to kto to jest ten Milewski ,że tak się wymądrza i co zrobił chociażby najmniejszego kiedykolwiek dla Reszla???Ach te wybory co one z ludzi robią.

dnia: 2014-05-11 13:05:17 Piotr Milewski skomentował(a):

20. Moim skromnym zdaniem jeżeli ktoś bierze się za rządzenie to niech liczy się z tym że może zostać rozliczony za efekty swoją pracy, a nie drążenie tylko w tym samym bajzlu. Jeżeli wam tak odpowiada to po prostu gratuluję.

dnia: 2014-05-11 20:47:01 reszelak skomentował(a):

21. Nie ma dyscypliny nawet w ratuszu stoja ipala o kturej chcą pod ratuszem w miejscu publicznym żadnej dyscypliny.

dnia: 2014-05-12 14:36:50 rys skomentował(a):

22. W pełni popieram ten post. Przykro mi że jestem ojcem dwóch synów którzy musieli wyjechać z Reszla bo nie było tu jakiejkolwiek przyszłości. Co gorsza jak przyjeżdżają na wakacje to mówią że jest coraz gorzej, a z tak prowadzonym miastem to oni już na pewno nie wrócą gorzej będzie chyba tylko jak i ja będę musiał wyjechać bo jak tu żyć. Bieda:(

dnia: 2014-05-12 14:51:59 wiśnia skomentował(a):

23. Popieram popieram wreszcie się ktoś wziął za to Panie burmistrzu gdzie jest nasz obiecany DPS. Miał już być otwart w tamtym roku we wrześniu. Jak pilnujemy naszych interesów. Ja im bym nawet tych 2-, nie dał.

dnia: 2014-05-12 14:52:01 wiśnia skomentował(a):

24. Popieram popieram wreszcie się ktoś wziął za to Panie burmistrzu gdzie jest nasz obiecany DPS. Miał już być otwart w tamtym roku we wrześniu. Jak pilnujemy naszych interesów. Ja im bym nawet tych 2-, nie dał.

dnia: 2014-05-13 09:13:08 rico skomentował(a):

25. dobrze ze ktos potrafi wyrazic swoje nie zadowolenie i do tego podpisac sie swoim nazwiskiem. mimo ze za Milewskim nie przepadam osobiscie ,to przyznam Mu racje.W Reszlu jest wiele do zrobienia, wiele nam tez obiecano, wiele szans stracono ale przede wszystkim duzo tez przegralismy. rozumiem ze ciezko jest wszystkim zadaniom sprostac z roznych wzgledow,ale najgorszy jest calkowity brak dzialania.

dnia: 2014-05-13 09:43:30 wf skomentował(a):

26. A z jakiej opcji pan bedzie startowal?zobaczmy co ona dla miasta dotychczas zrobila?

dnia: 2014-05-13 09:43:34 wf skomentował(a):

27. A z jakiej opcji pan bedzie startowal?zobaczmy co ona dla miasta dotychczas zrobila?

dnia: 2014-05-13 17:13:05 kandydat skomentował(a):

28. Pamiętajmy, że jeden radny który coś tam powiedział, że mu się nie podoba nie uczyni cudów. Reszel ma ostatnią szanse na uratowanie swojego potencjału ( pamiętajmy o środkach unijnych które skończą się w 2020 roku). Każdy osoba która twierdzi, że Reszel dużo korzysta ze środków unijnych niech nie wciska ludziom kitu. Przypominam o strażnicy OSP na którą można było z 80 % dofinansowania wziąć a wzięto 0 ! Jedynym wyjściem dla Reszla jest rozbudowana baza turystyczna, która pokaże potencjał naszego miasta i tym przyciągnie inwestorów itp. Zawsze jest możliwość zawalczenia o specjalną strefę ekonomiczną ale też trzeba chcieć o to walczyć. ¦cieszka Rowerowa nasypem kolejowym z oświetleniem na czujnik ruchów aż się prosi o zrobienie ( środków unijnych jest pod dostatkiem ) ale wypadało by wejść w współpracę z Gminą Kętrzyn w końcu obopólna korzyść :)

dnia: 2014-05-14 10:23:15 Piotr Milewski skomentował(a):

29. W pełni popieram pomysł, drogi rowerowej, jak również wiele innych pomysłów, wszystko oczywiście w jednej dobrej mierze promocja miasta Reszel . Najważniejsze jest to że Reszelacy mają wizję prowadzenia miasta, lecz widać w tym wszystkim młodą krew, ludzi którzy ukończyli szkoły wyższe gdzie szkolili się w prowadzeniu projektów unijnych. Dla czego w naszym mieście nie znalazło się miejsce pracy dla takiej osoby. Po prostu z braku przygotowania się do podjęcia etatu zarządcy miasta. Czy ktoś mnie lubi czy nie lubi tak niestety jest . Wracając do postu Janka, muszę cię poinformować że u okulisty byłem w grudniu 2013r zwiększył mi moc okularów, lecz niestety jak wówczas nie widziałem tablic informujących nas o projektach unijnych prowadzonych przez miasto tak nadal ich nie widzę. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego rozdysponuję 1,7 mld euro na Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury, nie pozwólmy aby te pieniądze ominęły nasze miasto.

dnia: 2014-05-14 19:02:40 on-88 skomentował(a):

30. Co do turystyki to uprawia ją PAN BURMISTRZ. JeĽdzi za granicę na wycieczki ze Stowarzyszenia Cittaslow, które wcześniej krytykował, a w pierwszych dniach swojej kadencji chciał Reszel z niego wypisać. Co najgorsze dla naszego miasta BURMISTRZ zrezygnował z przewodniczenia Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow, ale z wycieczek nie zrezygnował, podobają mu się. To jest turystyka PANA BURMISTRZA, turystyka osobista, prywatna, a reszta społeczeństwa Reszla niech patrzy i zazdrości. Jego dewiza to: "Ja mam władzę, ja mogę". Reszel przewodniczył Polskiej Krajowej sieci Cittaslow od początku jej istnienia. W tym upatrywaliśmy szansę dla Reszla, którą PAN BURMISTRZ ograniczył do minimum. Za to posunięcie- ocena 1.

dnia: 2014-05-14 19:06:52 dwakołaipupagola skomentował(a):

31. o czym wy piszecie? ścieżka z oświetleniem z czujnikami? proponuję zejść na ziemię i zacząć od podstaw - przecież na terenie tej gminy nie ma najzwyklejszych tras rowerowych oznaczonych farbą na drzewie, w informacji turystycznej nie ma podstawowej mapki rowerowej z atrakcjami do zobaczenia w okolicy, nie ma strony internetowej, która spójnie i atrakcyjnie pokazałaby miasto (ta która jest niestety zaczyna trącić średniowieczem). Zacznijcie od podstaw - bajanie o złotych górach niestety skończy się tak jak ostatnie 20 lat

dnia: 2014-05-15 17:27:29 resz skomentował(a):

32. do kandydata i on Aby podejmować dyskusję w temacie trzeba posiadać wiedzę a nie klepać aby klepać. Na strażnice nie można było pozyskać ani jednej dodatkowej złotówki oprócz 130tys od Marszałka. Odnośnie Cittaslow to nie ty załatwiłeś, że w nowym rozdaniu w RPO jest specjalny zapis dla miast tej sieci, o środkach finansowych z UE min Reszel będzie mógł skorzystać na rewitalizację starówki, parku i drogi różańcowej do ¦więtej Lipki. Policz ile kasy zewnętrznej wpłynęło do miasta w ciągu ostatnich 3 lat. Strażnica to spadek po poprzednikach i chwała im za to, ze podjęli trudne wyzwanie bez zabezpieczenia środków z innych Ľródeł

dnia: 2014-05-17 21:05:02 Piotr Milewski skomentował(a):

33. Resz jak widzę to najwyraĽniej odpowiedĽ miasta na nasze zarzuty co do prowadzenia miasta,"Policz ile kasy zewnętrznej wpłynęło do miasta w ciągu ostatnich 3 lat" no właśnie ile wpłynęło chyba tylko na DPS,dziękujemy za napisanie dwóch pism dwie kartki papieru ale jeszcze została prawie cała ryza papieru z którą nie wiecie co macie zrobić. Tak wiec niczym dana osoba po prostu nie zabłysła, zbliżają się wybory więc znowu zaczynacie ludziom obiecywać złote góry. Mieszkań socjalnych tylko nie obiecujcie bo chyba żadnego nie zrobiliście.

dnia: 2014-05-18 18:42:08 ania skomentował(a):

34. A w gminie Reszel.Co pan Janiszewski zrobił dla gminnych wsi?W niektórych miejscowościach ludzie nawet wody nie mają. XXI WIEK.TO Sˇ JAKIE¦ KPINY.W biuletynie gminnym z 2005 roku wyrazie zostało napisane ,że gmina Reszel pozyskała środki unijne na doprowadzenie wody do miejscowości Kępa Tonicka,Tolniki i Dębnik.Zostały zrobione plany.W 2006 roku projekt miał zostać kończony.Tymczaem mamy 2014 rok, wody w tych miejscowościach jak nie było tak nie ma.Pan Janiszewski umywa ręcę.Wielokrotnie zapraszany był na rozmowy z mieszkańcami tych wsi.i co??? I ma to wszystko w du.ie...A gmina to n ie tylko Reszel to także małe wioseczki które także potrzebują pomocy.Ile razy szło się do naszego pana burmistrza z ważnymi sprawami to potrafił tylko notować i obiecywać że się temu przyjży.I na tym się kończyło załatwianie spraw u pana burmistrza.Kiedy w 2013 roku pod koniec marca wieś Tolniki Małe i Kępa tolnicka złożyły panu Janiszewskiemu petycję z podpisami wszystkich mieszkańców tych miejscowości w sprawie podciągnięcia wody.to po dziś dzień nawet nie otrzymaliśmy pisam w tej sprawie.Tak pan BURMISTRZ DBA O SWOJˇ GMINĘ.TAK SAMO MY BĘDZIEMY GŁOSOWAŃ NA P.JANISZEWSKIEGO.NIE CHCEMY PANA NA BURMISTRZA.WONNN ZE STOŁKA....

dnia: 2014-05-18 20:37:03 wiki skomentował(a):

35. bo za jego poprzednika było słodko.jasne

dnia: 2014-05-18 21:43:02 on-88 skomentował(a):

36. Nie zrobił i nie nic nie zrobi. Burmistrz wydał pieniądze na budynek socjalny na ul. Kościuszki i zrezygnował z budowy tego budynku bo za drogo. Na ulicy Krasickiego gmina otrzymała za 1,23zł byłą szkołę nr 2 i co - ano nic. Miały być mieszkania a jest bałagan i powybijane okna. Najlepiej jest wykonywać trawniki, place zabaw i chodniki. A gdzie obiecane inwestycje tworzące miejsca pracy?

dnia: 2014-05-22 09:04:48 mach skomentował(a):

37. Po co doprowadzać komu wodę, przecież tego nie widać, a duże pieniądze są wydane, lepiej place zabaw, tanie, kolorowe i rzucają się w oczy.

dnia: 2014-05-26 08:27:29 ania skomentował(a):

38. Tak .masz rację co do tej wody.tej inwestycji nie widać ale nie dalej jak kilka tyg. temu pan Janiszewski tak pięknie łgał przed kamerą.w wywiadzie nawet powiedział że w całej gminie ludzie mają już doprowadzoną wodę...

dnia: 2014-05-27 15:17:27 pionier skomentował(a):

39. Z tą wodą to prawda. Już wiele lat temu obiecywali i nic. Poza tym drogi na wsiach są beznadziejne,dziura na dziurze ale po co robić jak tego też nie widać.Mowa o miejscach pracy-ludzie byłyby miejsca pracy i może lepsze zarobki w tym zakładzie za remą ale tam wieksza połowa pracuje na czarno i wszyskie służby o tym wiedza.Kiedy ma być kontrola to ci nielegalnie pracujacy maja zakaz przychodzenia do pracy.Może z tym też burmistrz mogłby cos zrobic

Ty odpowiadasz: *

e-mail: (*)

nick: *

proszę wpisać to słowo:

(*) - pola obowiązkowe

Uwaga.
Posty zawierające adresy stron www lub e-mail nie są zapisywane.
Treści o charakterze reklamowymusuwane,
Adresy e-mail nie są ujawniane.

wróć bez zapisywania