dnia: 31-12-2015 godz 13:07 wlad napisał(a):

Temat: piesek

Od kilku dni po Reszlu błąka się młody biszkoptowy piesek .Jest bardzo ufny i lgnie do ludzi.Dzisiaj widziałam go na osiedlu Ogrodowa.Jest zimno i szkoda psiaka wiec zadzwoniłam na policję, tam podano mi numer komórkowy do straży miejskiej ,pan mi powiedział ,że dzisiaj ma wolne i sprawa będą się mogli zająć po nowym roku. Poradził aby skontaktować się z UM .W urzędzie numer straży nie odpowiada. Biedny piesek musi sam sobie radzić kilka dni ,bo służby mają wolne .W schronisku miałby chociaż ciepło i miałby co jeść. Może ten piesek komuś zaginął ,może został porzucony przez złych ludzi.

dnia: 2016-01-07 12:07:47 mieszkanka skomentował(a):

1. Witam. Sprawa tego pieska i jeszcze dwóch innych była zgłaszana już od 22 grudnia we wszystkich możliwych instytucjach. Niestety SM twierdzi, że bez podpisanej ustawy nie mogą nic zrobić. Jak się okazuje nie jest to prawda, ustawa nie ma tu nic do rzeczy. A pieski dalej przebywają na 20 stopniowym mrozie. Na szczęście mieszkańcom Reszla nie jest obojętny ich los i dokarmiają je. Tylko czy wreszcie jakiś urząd zainteresuje się tym na poważnie? mamy środek zimy. pokażcie, że macie dobre serca.

dnia: 2016-01-07 12:26:36 Kinga skomentował(a):

2. Czy chodzi o takiego małego psiaka z dłuższym szczupłym pyszczkiem? Jeżeli tak, to z tego co wiem ma on właściciela.

dnia: 2016-01-07 12:34:38 mieszkanka skomentował(a):

3. Piesek jest trójkolorowy i mały to on nie jest :) bo powyżej kolan sięga. w dodatku ma poraniony pyszczek.

dnia: 2016-01-07 12:44:26 rozczarowanie skomentował(a):

4. SM ma obowiązek zająć się bezdomnymi zwierzętami, w sytuacji kiedy SM jest nieczynna ten obowiązek należy do policji. Przykre że ciągle zasłaniają się papierologią zamiast coś z tym zrobić. Za zimno na interwencję, nie chce się tyłka ruszać z biura? Próbujemy ze znajomymi coś z tym zrobić już od Bożego Narodzenia, ciągle tylko słyszymy - brak środków, niepodpisana umowa ze schroniskiem na ten rok, my się tym nie zajmujemy. Potwierdzone info z wyższego szczebla - kiedy SM dostaje zgłoszenie o bezdomnym zwierzęciu powinna ruszyć na interwencję, więc komu nie jest obojętny los piesków - poza dokarmianiem i dawaniem wody (z kałuży sobie teraz nie wypiją, wszystko zamarzło) proszę dzwonić do odpowiednich służb, może w końcu wykonają swoje obowiązki należycie i po entym telefonie zmiękną.

Ty odpowiadasz: *

e-mail: (*)

nick: *

proszę wpisać to słowo:

(*) - pola obowiązkowe

Uwaga.
Posty zawierające adresy stron www lub e-mail nie są zapisywane.
Treści o charakterze reklamowymusuwane,
Adresy e-mail nie są ujawniane.

wróć bez zapisywania