dnia: 23-11-2019 godz 09:35 Reszelanka napisał(a):

Temat: Drzewka ratusz

A ja się zastanawiam czy wie ktoś dlaczego zostały powycinane drzewka przy ratuszu ?

dnia: 2019-11-23 10:13:31 skomentował(a):

1. Bo stwarzają zagrożenie

dnia: 2019-11-23 13:18:55 rencistka skomentował(a):

2. Ciekawe jakie 50 lat było ok .a teraz zagrożenie ....wokół sam beton a święta bez tych choinek... beznadziejnie będzie pewnie ktoś zaraz dostanie sporo kasy za postawienie jakiś oświetlonych rzeźb swiatecznych tak jak w Kętrzynie .To nazywa się ekologia brawo

dnia: 2019-11-23 15:20:13 - skomentował(a):

3. Posadzą pewnie nowe

dnia: 2019-11-23 15:21:10 Reszelanin skomentował(a):

4. Ciekawe co na to powie konserwator zabytków. W poniedziałek zadzwonię i się dowiem.adakra jakad

dnia: 2019-11-24 07:43:14 lala skomentował(a):

5. A co ma konserwator zabytków do drzew ja się cieszę że ze scieli bo wrony przestaną się drzec i będę mógł się wyspac

dnia: 2019-11-24 14:42:15 reszel@.pl skomentował(a):

6. Na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, a takim jest reszelska starówka, zgodę na wycinkę drzew wydaje Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

dnia: 2019-11-25 10:23:44 Reszelanin skomentował(a):

7. Po rozmowie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - są dwa powody. 1. Przywracanie do stanu historycznego 2. Zły stan zdrowtny tych drzew i odległość świerku od budynku. Konserwator wydał pozwolenie.

dnia: 2019-11-27 07:59:57 Halina skomentował(a):

8. Obawiam się że Reszel dołączył do betonowych miast ,ponurych i antyekologicznych ponieważ w ostatnich latach nasze miasto pozbyło się prawie wszystkich drzew z miasta.Co za tym idzie nie mamy ochrony powietrza ani w upalne lato nie da się spacerować po takim betonie.Park stał się niebezpieczny bo powierzchnia do spacerów nijak ma się do bezpieczeństwa ,jest bardzo ślisko i nie można chpdzić bezpiecznie po tej bardzo śliskiej nawierzchni ,byłam i stwiwrdziłam że osoby starsze i zchorowane nie mają szans nie przewrócić się jest bardzo a to bardzo niebezpiecznie a teraz nawet w mieście jest szaro-buro i nieprzyjemnie a sadzenie kwiatów na wiosnę zwłaszcza w tym roku (bezpłciowe kolory)nie pomoże dlaczego nie posadzonp wierzb płaczących by zniwelować ten beton?

dnia: 2020-01-15 23:04:08 Annakrupa skomentował(a):

9. Zgadzam się...... jakie ku....... Zagrożenie. Założę się że drzewa były zdrowe..... Jeśli zaś chodzi o Kętrzyn to akurat tam drzew tak nie tną.Poczekacie 50 lat to nowe urosna, a o cieniu możecie pomarzyć. Współczuję reszelanom zabetonowanych urzędników

dnia: 2020-05-18 09:48:44 Jerzy skomentował(a):

10. Odwiedzając Reszel latem 2019 specjalnie zwróciłem uwagę na drzewa przed ratuszem.(Przeczucie?). Wtedy jeszcze tam były. Według Konserwatora Zabytków jest lepiej. Podobnie jak kolory kościoła w Świętej Lipce. To również zasługa Konserwatora. Brak wyczucia i niszczenie wszystkiego co było interesujące. Tylko gospoda sama sobie poradziła z Konserwatorem Zabytków i zawaliła się. Wiele lat domagania się naprawy lub rozbiórki było nieskuteczne. Na szczęście nikt nie zginął.

Ty odpowiadasz: *

e-mail: (*)

nick: *

proszę wpisać to słowo:

(*) - pola obowiązkowe

Uwaga.
Posty zawierające adresy stron www lub e-mail nie są zapisywane.
Treści o charakterze reklamowymusuwane,
Adresy e-mail nie są ujawniane.

wróć bez zapisywania