wróć do tematów forum

kandydaci na burmistrz

Komentarz

halina 27-11-2009 godz 20:26

Wprawdzie w Reszlu jestem gościem i nie znam większości jego mieszkańców, ale w rozmowach na temat miasta i jego problemów, a zwłaszcza REMY, - słyszę często wymieniane nazwisko Pana JANUSZA KONIUSZKI. Moi znajomi mówią o nim wyłącznie w samych superlatywach i bardzo żałują, że zmuszony został do odejścia z REMY. Z opinii tych wnioskuję, ze Pan J. Koniuszko to jedyny właściwy kandydat na reszelskiego burmistrza. Reszelanie, może warto to przemyślec i postawic na właściwego człowieka.

1.

No, ale mu ktoś kadzi,przypomijcie sobie ,co wyprawiał pracując w Remie dopiero by było.Ktoś na siłę chce zrobić kampanię juz teraz,czekamy na kobietę gospodarza.A Ty Halina nie wygłupiaj się.

reszelos 2009-11-27 20:29:37


2.

czekamy ???, kto czeka, czyżbyś mówił o sobie i swojej kobiecie???, jeżeli jest tak dobra to podaj jej dane personalne, może pozamiata i odkurzy ten smutny Reszel...

halina 2009-11-27 20:52:42


3.

Przecież jesteś gościem to co Cię obchodzą nasze sprawy,my już wiemy co mamy zrobić i sami sobie poradzimy.Jakaś Halina z skądyś nie bedzie nam mówiła co mamy robić.My ludzi znamy i będziemy wiedzieli kogo mamy wybrać ,jak sami wystawią swoje kandydatury.Bo to Oni muszą wyrazić chęć wzięcia udziału,jakbyś nie wiedziała.

reszelos 2009-11-27 21:01:48


4.

No właśnie, dlatego że jestem "skądyś", to tym wyraĽniej i z innej perspektywy widzę Waszą bezradnośc i niemoc, czas otworzyc się na świat i przewietrzyc te zatęchłe przez pięcdziesiąt lat PRL-u reszelskie kąty, świat jest już inny, a "pies ogrodnika" nie ma racji bytu...

halina 2009-11-27 21:46:34


5.

35. Dajcie już spokój z proponowaniem nauczycieli na stanowisko burmistrza. Ile to już kadencji żądzą nami byli nauczyciele i proszę zauważyć co oni takiego zrobili dla mieszkańców i samego miasta Reszel. Szczycą się sukcesami, że niby taką czy taką wioskę podłączono do sieci wodnokanalizacyjnej. ¦miech na sali !!! Mamy XXI wiek i w rozwoju cofać się nie będziemy i tym bardziej porównywać do krajów trzeciego świata gdzie kanalizacja może pozostawać w sferze marzeń. Kolejny wielki i przeogromny sukces: budowa (a raczej remont, bo one już były) chodników w Reszlu. Tylko dlaczego nikt nie napisze, że ich modernizacja finansowana jest głównie z pieniędzy Starostwa Powiatowego, które odpowiada za stan dróg powiatowych. Kolejny temat to kultura i rozrywka w Reszlu. Szczytem wszystkiego było postawienie sceny koncertowej w samym centrum miasta i organizowanie tam przez całe lato różnorakich imprez. Gdzie tu logika skoro podczas zabaw, koncertów, festiwali itp. ruch samochodowy wokół ratusza odbywał się (z małymi wyjątkami), jakby nic się nie działo. To świadczy tylko i wyłącznie o braku wyobraĽni, która na pewno wróciłaby gdyby doszło podczas zabawy do np. potrącenia pieszego. A przecież są w Reszlu co najmniej trzy inne miejsca (park miejski, teren MOK , Targowica) gdzie można organizować tego typu zabawy bez szkody i dla mieszkańców i dla kierowców. Z tymi i innymi dylematami będziemy zmagali się jako mieszkańcy Reszla dokonując wyboru burmistrza i oby ten wybór spełnił w jak największym stopniu nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Julian 2009-11-28 00:49:59


6.

jak wybnierzecie biurokratę, kolejny błąd - stagnacja kolejne cztery lata, porównajcie z ościennymi gminami, a nawet i w innych krańcach Polski, tam gdzie zarządzają ludzie biznesu - tu również się tyczy do składu Rady Miasta to miasto-gmina kwitnie, a w Reszlu ławka (jedyne miejsce koło "fontanny") jest na wagę złota.

mikifiki 2009-11-28 08:31:08


7.

Halina Ty to chyba w każdym miescie zadymiasz?Jak już podajesz nazwisko to chociaz napisz dobrze.Czyzbyś w ten sposob coś sugerowała?

janko 2009-11-28 09:10:15


8.

Ruch w mieście powinien być całkowicie zamknięty-wyjątek samochody dostawcze do godz 10.00.Zabawy własnie w centrum- niech się ludzie bawia, po to jest ta starówka.Z tego co wiem ruch podczas imprez jest zamknięty.Narzekacie, że nudno cały czas cos sie dzieje, tylko trzeba umieć korzystać.Nie może być wszystko na disco-bandżo.

fx 2009-11-28 09:23:47


9.

P. Koniuszka to reszelacy znają jego przeszłość. Trudno faktycznie wyłonić kandydata. Prężnie działa sołtys Klewna i jest dobrym gospodarzem. Kolejny kandydat to A. Jabłonka który posiada wiedzę, umiejętności kierowania, inteligencję. Do tej dwójki dołączył bym M. Borowskiego w przeszłości zarządzał ludĽmi dał się poznać jako dobry kierownik a od wielu lat jest policjantem w pełni tego słowa znaczeniu. Wiele dobrego zrobił jako społecznik. Może faktycznie policjant potrzebny na stanowisku Burmistrza aby zrobić porządek. Kolejny kandydat to też policjant Mirek Sojecki obecny radny i społecznik a do tego ma niewyparzony język.

reszelak 2009-11-28 13:25:11


10.

Popieram tych co odrzucają kandydatury nauczycieli. Co do np. Koniuszka reszelacy znają jego przeszłość. Trudno faktycznie wyłonić kandydata. Prężnie działa sołtys Klewna i jest dobrym gospodarzem. Kolejny kandydat to A. Jabłonka który posiada wiedzę, umiejętności kierowania, inteligencję. Do tej dwójki dołaczył bym M. Borowskiego w przeszłości zarządzał ludĽmi dał się poznać jako dobry kierownik a od wielu lat jest policjantem w pełni tego słowa znaczeniu. Wiele dobrego zrobił jako społecznik. Może faktycznie policjant potrzebny na stanowisku Burmistrza aby zrobić porządek. Kolejny kandydat to też policjant M. Sojecki obecny radny i społecznik a do tego ma niewyparzony język.

reszelak 2009-11-28 13:26:57


11.

Co by nie mówić to i tak nic się nie zmieni. Ludzie operatywni, przebojowi i odpowiedni na stanowisko Burmistrza nie będą startowali a dlatego, że : w naszym mieście za dużo układów i rodzinnych koligacji. Sądzę, ze to my wyborcy powinniśmy namawiać i popierać ludzi których widzielibyśmy na tym, stanowisku. Nie ważne czy to nauczyciel, lekarz, policjant czy inna osoba. Ważne aby dokonać trafnego wyboru. Reszelskie forum jest jednym z odpowiednich aby wskazywać takie osoby a następnie przekonywać je do kandydowania. Prośba do administratora aby umożliwił czy też stworzył jeżeli jest to możliwe taki folder na którym wpisywane byłyby nazwiska osób których widzieliby mieszkańcy na stanowisku Burmistrza. Lista powinna być otwarta np. do lutego 2010 po czym oddawane byłyby głosy a kandydat z największą liczbą powinien zostać rozważony jako nasz kandydat i z naszym poparciem. Co na to administrator. i forumowicze?

reszelak 2009-12-01 17:42:42


12.

Nie można używać nazwisk bez zgody osoby zainteresowanej,tak mówi ustawa o ochronie danych osobowych,ktoś może podać do sądu takie poczynania.Więc nie ma co zachęcać bo można mieć problem. Namawiajcie i niech startują,a widzieć będziemy na afiszach wyborczych.

fx 2009-12-01 19:03:21


13.

fixo, informuję, że niczego o czym piszesz nie ma w ustawie o ochronie danych osobowych. To byłby dopiero nonsens, gdyby nie było wolno napisać na forum internetowym, że chciałoby się widzieć kogoś konkretnego na stanowisku takim lub innym. Ustawa o której piszesz dotyczy wyłącznie przetwarzania danych osobowych do celów zarobkowych. Oto lista kandydatów z kętrzyńskiej ankiety internetowej: Zdzisław Szypulski ::: Ryszard Kaczmarczyk ::: Jarosław Pieniak ::: Janusz Koniuszek ::: Tadeusz Żegis ::: Krzysztof Pikała ::: Mirosław Sojecki ::: Mirosław Bogdanowicz ::: Roman Borejko ::: Mariusz ¦liwka. Proszę podawać następnych.

moba 2009-12-01 21:51:42


14.

Z całą pewnością niewiele się wydarzyło w Reszlu przez ostatnie 30 lat...Od właśnie tylu lat obserwuję poczynania kolejnych Zarządów Reszla i nic dobrego nie można powiedzieć.Piszę o tym ponieważ mam spory dystans do wszystkiego co się tutaj dzieje.Często bywam i ubolewam ,że czas jakby stanął w miejscu...Kompletnie brak aktywności w obszarze rozwoju budownictwa w Reszlu. Leży kompletnie budownictwo komunalne i prywatne a tłumaczenie brakiem planu zagospodarowania przestrzennego jest śmieszne.Wydził Budowlano Trchniczny udaje ,że pracuje i tak dzień za dniem żeby dotrwać do emerytury na budżetowym garnuszku.Chyba już nikomu nic się nie chce , może nawet brak kompetencji wielu urzędników samorządowych ich paraliżuje. W Mrągowie za unijne pieniądze zrobiono wycią narciarski...Dlaczego nie można zrobić w Reszlu? Za "parkiem"...A może nawet suchy tor saneczkowy...Tłumaczenie, że grunty, o których mówię są Skarbu Państwa jest beznadziejne...Treba mieć chęci i umiejętności.A tego bardzo, bardzo... brakuje.Może nowe wybory powinny to zmienić? Sam chętnie właczyłbym się w wybory żeby zmienić stan rzeczy w Reszlu bo rządzi nim budżetówka bo tak najłatwiej sie utrzymać na powierzchni lokalnej spolczności i nieĽle egzystwać. Najwięcej cieplych słow wypada skierować pod adresem ludzi zaangażowanych w sport młodziezowy i piłke reczną.Robią świetną robotę.Szkoda ,że w kwestii rozwoju miasta nie ma właściwych ludzi.Wierzę ,ze wybory to zmienią

ckf 2009-12-01 22:12:20


15.

Frustraci. Chcecie się wykazać. Proszę bardzo.Możecie wystawić cenzurkę każdemu. Nie ma żadnych barier. Wystarcz się zalogować. www.dobrzypolitycy.pl

apolityc 2009-12-01 23:29:12


16.

Ocena naszych lokalnych polityków. Proszę bardzo.To już zostało opracowane i każdy ma swój numer. Internet to potęga i Ty także masz władzę-wyborco.Sprawdż. dobrzypolitycy.pl

apolityc 2009-12-02 06:55:58


17.

Ocena naszych lokalnych polityków. Proszę bardzo.To już zostało opracowane i każdy ma swój numer. Internet to potęga i Ty także masz władzę-wyborco. Posty zawierające adresy stron lub e-mail nie są zapisywane, więc zajdż stronę dobrzy politycy i już ich masz z imienia i nazwiska. Wszystkich.

apolityc 2009-12-02 07:01:21


18.

reszelak, piszesz, że ludzie przebojowi i odpowiedni na stanowisko burmistrza nie kandydują ponieważ "w naszym mieście za dużo układów i rodzinnych koligacji" ?! To znaczy, że ten niby doskonały kandydat przestraszył się tego ? I to ma być rekomendacja dla potencjalnego kandydata ? Sądzę, że osoby o których myślisz, a być może nawet z nimi rozmawiałeś, odmawiają kandydowania ponieważ są inteligentni i doskonale wiedzą z jaką materią mieliby do czynienia: skromne fundusze, ograniczony zakres władzy i ogromne roszczenia. Po co im ten pasztet ? Tym, którzy chcieliby łapać mnie za słówka, od razu odpowiadam, że nie uważam tych którzy jednak zdecydowali się kandydować za osoby mało inteligentne :) Uważam, że są to osoby, które mają pełną świadomość złożoności zagadnienia a mimo to gotowe są wziąć się za bary z problemami, na miarę możliwości naszego budżetu, gotowi są poświęcać swój czas i nerwy na działanie dla lokalnej społeczności. Natomiast inni potencjalni kandydaci, widząc jakie są oczekiwania a jakie możliwości, wolą powiedzieć "pass". Oni też czytają reszelskie forum i doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak szybko straciliby przyjaciół, bo ci którzy teraz namawiają ich na kandydowanie, pierwsi wisieli by u ich klamki z mnóstwem roszczeń, a po roku na niniejszym forum nie zostawiliby na nich suchej nitki.

moba 2009-12-02 12:30:26


19.

Drodzy przedmówcy w swojej wypowiedzi nie dążyłem do przedstawienia iż są potrzebni kandydaci inteligentni przeciwnie do obecnej władzy. Może faktycznie jest tak, ze w ramach budżetu i możliwości tak tylko można rządzić. Może nowe twarze nic tez by nie zmieniły jeżeli chodzi o rozwój naszego miasteczka. Bardziej patrzę na tolerancje związana z układami. Konkretnie chodzi mi o działy podległe Burmistrzowi jak ZUK - brak czystości na miarę obecnych czasów, ADM - brak remontów, Wodociągi - stara sieć, woda drożeje. Co najbardziej mnie wkurza to ciągłe chwalenie się tym co już dawno podjęto do realizacji. Ale może nowa twarz zakończyła by układy i pogoniła odpowiednie osoby do rzetelnej pracy. Mnie tez krew zalewa co do planu przestrzennego budowy ale co tru mówic ktoś juz powiedział ja tylko dodam, że zajmujaca sie tym osoba nie powinna zajmowac tego stanowiska. Przecież wiele młodych osób a jest to mi wiadome na podstawie mojej rodziny wyjechało z Reszla bo nie mogli zbudować własnych czterech katów. Cóz narzekam a to i tak nic nie zmieni. Liczyć mjoge, ze nowy Burmistrz doceni te osoby i zmieni się na dobre. Puki co ja jestem, za kandydaturą Mirka Sojeckiego jest on jedyny z radnych, który otwarcie bez kompleksów mówi prosto w oczy Burmistrzom i innym radnym co jest Ľle i co trzeba zmieniać. Jest on dla obecnej władzy niewygodny i takich ludzi może nam potrzeba.

reszelak 2009-12-02 15:06:05


20.

Reszelak razem z Mirkiem jedzcie do sanatorium,to Wam się przyda.

fx 2009-12-02 16:25:42


21.

Najgorsze jak ktoś ma ograniczone myślenie. Mówiąc o kandydaturze nie oznacza, że chcę aby objął ten stołek. Nie znam, go na tyle aby ocenić jego całokształt. Słyszałem jedynie nawet od innych radnych, ze on jako jedyny sprzeciwia się Burmistrzowi mając w wielu sprawach rację.Nie jest jak mówią lizusem naszej władzy. Zamiast ironizować może podałbyś dlaczego odrzucasz jego kandydaturę co może zbogacić moja wiedzę i typowanie go jako kandydata. A jeżeli chodzi o sanatorium to i owszem mógłbym podleczyć swoje zdrowie.

reszelak 2009-12-02 17:04:51


22.

Bywam na Sesjach, ale Pan S. zabiera tylko głos jak chce coś kolejnego kupić. Raz chce prowadzić przychodnie, raz chce kupić tereny na ul. Kościuszki, nastepnie gazownię, budyneg na Podzamczu itd. itd....Na jednej Sesji podnośi rękę za zatweirdzeniem planu zagospodarowania przestrzennego a na następnej Sesji już ma pretensje , że jego nowe plany życiowe nie mają poparcia. Brak konsekwencji....

resz58 2009-12-02 18:35:58


23.

Bywam na Sesjach, ale Pan S. zabiera tylko głos jak chce coś kolejnego kupić. Raz chce prowadzić przychodnie, raz chce kupić tereny na ul. Kościuszki, nastepnie gazownię, budynek na Podzamczu itd. itd....Na jednej Sesji podnośi rękę za zatweirdzeniem planu zagospodarowania przestrzennego a na następnej Sesji już ma pretensje , że jego nowe plany życiowe nie mają poparcia. Brak konsekwencji....

resz58 2009-12-02 18:38:20


24.

Podają nazwiska i nie wiedzą kogo chcą,ja myślę ,że reszelak po wielu próbach nie dostał się do Rady i teraz jedzie po innych.Do resz -58-masz rację to jest ten typ człowieka ,co nie wie sam o co mu chodzi.

fx 2009-12-02 19:29:58


25.

nie kandydowałem i nie kandyduje ani na stołek Burmistrza ani na radnego. Uważam, że są lepsi do tej roli ale jako wyborca po prostu dla dobra naszego miasteczka i gminny idąc do wyborów chciałbym udzielić swojego poparcia w sposób trafny. Po nikim nie jadę ale wskazuję jak jest zresztą nie tylko ja. Co do pana S. To poprosiłem o wskazanie negatywów i czytając je zmieniłem zdanie z poparciem jego osoby. Nadal uważam, ze na tym forum powinien odbyć się plebiscyt na kandydata do stołka Burmistrza wtedy forumowicze mogli by wyłonić odpowiednia osobę. Zwróciłem się do nowym tematem do administratora o stworzenie takie3j strony na forum ale widać coś było nie tak bo mój temat nie pojawił się. To my wybieramy Burmistrza, Radnych więc warto wskazywać i polemizować nad daną kandydaturą by przy zbliżających się wyborach trafnie głosować.

reszelak 2009-12-04 16:13:40


26.

nie kandydowałem i nie kandyduje ani na stołek Burmistrza ani na radnego. Uważam, że są lepsi do tej roli ale jako wyborca po prostu dla dobra naszego miasteczka i gminny idąc do wyborów chciałbym udzielić swojego poparcia w sposób trafny. Po nikim nie jadę ale wskazuję jak jest zresztą nie tylko ja. Co do pana S. To poprosiłem o wskazanie negatywów i czytając je zmieniłem zdanie z poparciem jego osoby. Nadal uważam, ze na tym forum powinien odbyć się plebiscyt na kandydata do stołka Burmistrza wtedy forumowicze mogli by wyłonić odpowiednia osobę. Zwróciłem się do nowym tematem do administratora o stworzenie takie3j strony na forum ale widać coś było nie tak bo mój temat nie pojawił się. To my wybieramy Burmistrza, Radnych więc warto wskazywać i polemizować nad daną kandydaturą by przy zbliżających się wyborach trafnie głosować.

reszelak 2009-12-04 16:14:17


27.

nie kandydowałem i nie kandyduje ani na stołek Burmistrza ani na radnego. Uważam, że są lepsi do tej roli ale jako wyborca po prostu dla dobra naszego miasteczka i gminny idąc do wyborów chciałbym udzielić swojego poparcia w sposób trafny. Po nikim nie jadę ale wskazuję jak jest zresztą nie tylko ja. Co do pana S. To poprosiłem o wskazanie negatywów i czytając je zmieniłem zdanie z poparciem jego osoby. Nadal uważam, ze na tym forum powinien odbyć się plebiscyt na kandydata do stołka Burmistrza wtedy forumowicze mogli by wyłonić odpowiednia osobę. Zwróciłem się do nowym tematem do administratora o stworzenie takie3j strony na forum ale widać coś było nie tak bo mój temat nie pojawił się. To my wybieramy Burmistrza, Radnych więc warto wskazywać i polemizować nad daną kandydaturą by przy zbliżających się wyborach trafnie głosować.

reszelak 2009-12-04 16:14:35


Komentarz

wróć do tematów forum

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie

Projekt czytelniczy w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble