wróć do tematów forum

opiekunka do dziecka

Komentarz

ola81 22-11-2009 godz 12:54

witam poszukuje opiekunki do dziecka, ktore ma niespelna dwa latka. zglosilo sie kilka kobiet ale zastanawia mnie kwestia ceny? czy moglby sie wypowiedziec ktos kto rowniez ma nianie do dizecka i jakie sa jej obowiazki i za jaka stawke godzinowa ja poszukuje osoby, ktora tylko zajmie sie dzieckiem-poda przygotowany juz obid, pojdzie na spacer i przypilnuje w domu pozdrawiam

1.

A może Pani podac numer kontaktowy? Po za tym pytanie: Czy można byłoby zabierać dziecko i pilnować u siebie?

ewe 2009-11-22 13:29:55


2.

witam ja pilnowałam dwu letnie dziecko przez 9 miesięcy wiec myślę ze się spisałam.jeśli chodzi o czas pracy było to przeważnie 8siem godzin dziennie od poniedziałku do piątku.co do ceny to myślę ze 4-5zl za godzinę jest w miarę rozsądna cena.Proszę o jakiś kontakt pozdrawiam

:)) 2009-11-22 17:44:50


3.

Nie przesadzajcie za 4-5zł to można chyba tylko zaprowadzić do przedszkola i odebrać,co najmniej 7-8 zł.Niestety to też jest praca i trzeba umieć zająć dzieckiem.

tesa 2009-11-22 18:40:02


4.

To jest praca i to bardzo odpowiedzialna,czasem wrecz mysle ze to rodzice dzieci sa nie odpowiedzialni proponując za opieke nad swoim dzieckiem tak marne pieniadze ,nigdy bym sie na to nie odwazyła aby oddac pod opieke swoje dziecko ,za takie grosze i nie zaopiekowała bym sie dzieckiem za te pieniadze .Jezeli rodziców nie stać na nianie niech sami wychowuja malucha -pozdrawiam:)

2009-11-22 19:00:22


5.

wiec jurku podejrzewam,że nie byłeś w sytuacji że poszukiwałeś niani. policz sobie nawet stawkę 5 zł za godzinę co daje 200 zł tygodniowo a miesięcznie 800 zł na warunki reszla, gdzie przeciętne zatrudnienie na rękę to góra 1300 zł (dobrze by było żeby jeszcze takie) a pracowac trzeba. są w Reszlu fajne dziewczyny, które potrafią zaopiekowac się dzieckiem, to one zadecyduja czy będą chciały pracowac za takie pieniądze. ja sama korzystałam z niani, bo nie było miejsca w przedszkolu. i zawsze miałam wyrzuty sumienia że mało płacę. bo dziecko jest bezcenne.a realia są inne i niania jest potrzebna

dumka 2009-11-22 19:59:03


6.

Normalnie niania w Reszlu pracuje za 8 zł za godzinę,natomiast te co biorą mniej to są frajerki.Nic tu nie ma do rzeczy ,że to małe miasto,to oddaj swoje dziecko dla kogokolwiek,a jak chcesz dobrej opieki to płać albo idĽ na macierzynski.

janko 2009-11-22 20:50:23


7.

a właśnie że miasto i jaki to jest region robi dużą różnice...kto zapłaci niani 8 zł za godz???? przy pracy 8 godz dziennie i przez 20 dni w miesiącu to wychodzi prawie 1300 zł, a czesto rodzic takiego dziecka sam zarabia tylko tyle.pracowałam jako niania w Gdańsku, teraz mieszkam w ketrzynie i sama jestem mamą 2,5latka. naszczescie puki co niani szukać nie muszę. Ale gdybym teraz miała zająć się dodatkowo jeszcze opieką nad dzieckiem w kętrzynie to wystarczyło by mi 400zł miesięcznie.

iwcia 2009-11-22 21:20:01


8.

Urodzenie dziecka wiaze sie z duza odpowiedzialnoscią i powinniśmy sie w końcu tego nauczyc ze dziecko nie ma byc przeszkoda na naszej drodze nawet tej zawodowej . Ja jestem tego zdania ze w zyciu trzeba miec to na co mnie stac i skoro nie stać mnie zeby płacic niani odpowiednie pieniadze ,opiekuje sie wtedy dzieckiem sama ,a jesli nie stać mnie na taki ,,luksus,, to moze trzeba sie zastanowic czy warto decydowac sie na dziecko . przeciez dziecko to nie piesek ,ze wystarczy nakarmić i wyprowadzić na spacer ,same wiemy ze 6 lub osiem godzin dziennie z niania to jest bardzo duzo i chore jest myslenie ze wiecej nic przy tym dziecku nie trzeba robic -zgroza!-pozdrawiam

2009-11-23 08:34:17


9.

Witam ,przez dwa lata zajmowałam sie w Reszlu opieka nad dziecmi ,przez te 2 lata miałam ich az czworo,zmieniałam swoich pacodawców z mysla ze u tych nastepnych bedzie lepiej.Rodzice ,a szczególnie mamy wymagania maja prawie jak od super niani ,ale ze 400lub 500 zł no i najlepiej jeszce na kazde żadanie . Obiecałam sobie ze dopuki ceny nie pójda w góre nie bede nawet przez chwile myslała o ty zeby zostać niania,osoby które zajmuja sie ta praca wiedza jak wielka jest to odpowiedzialnośc i nie wazne w jakim miescie mieszkamy .Pewnie nie mozemy równac sie do duzych miast ,ale jak pisze moja przedmówczyni ,mozemy miec tylko to na co nas stać-serdecznie pozdrawiam*

2009-11-23 09:16:49


10.

Zgadzam się,kto nie ma "miedzi" ten w domu z dzieckiem siedzi..Za taką odpowiedzialną pracę,musi być odpowiednie wynagrodzenie..

patriot 2009-11-23 09:26:19


11.

Tak to jest ciężka i bardzo odpowiedzialan praca........... ale chęć zarobku bo z praca ciężko... jesli Pani dalej poszukuje niani proszę o kontakt na emaila xxxyyyzzz1989@o2.pl pozdrawiam

nianiaaaaa 2009-11-23 11:25:32


12.

Tak to jest ciężka i bardzo odpowiedzialan praca........... ale chęć zarobku bo z praca ciężko... jesli Pani dalej poszukuje niani proszę o kontakt na emaila xxxyyyzzz1989@o2.pl pozdrawiam

nianiaaaaa 2009-11-23 11:26:14


13.

Tak to jest ciężka i bardzo odpowiedzialan praca........... ale chęć zarobku bo z praca ciężko... jesli Pani dalej poszukuje niani proszę o kontakt na emaila xxxyyyzzz1989@o2.pl pozdrawiam

nianiaaaaa 2009-11-23 11:26:35


14.

Tak to jest ciężka i bardzo odpowiedzialan praca........... ale chęć zarobku bo z praca ciężko... jesli Pani dalej poszukuje niani proszę o kontakt na emaila xxxyyyzzz1989@o2.pl pozdrawiam

nianiaaaaa 2009-11-23 11:26:50


15.

jeśli Pani dalej poszukuje niani prosze o kontak na emaila xxxyyyzzz1989@o2.pl

nianiaaaaa 2009-11-23 11:28:01


16.

Jeśli dalej Pani poszukuję niani proszę o kontakt xxxyyyzzz1989@o2.pl pozdrawiam

nianiaaaaa 2009-11-23 11:35:35


17.

Jeśli dalej Pani poszukuję niani proszę o kontakt xxxyyyzzz1989@o2.pl pozdrawiam

nianiaaaaa 2009-11-23 11:35:59


18.

O PROSZĘ, JACY WSZYSCY PORZˇDNI SIĘ ZROBILI. może tak ci co tak moralizują podrzucali dziecko do babci albo do rodziny, bo to takie normalne przecież.och jacy porządni.gratuluję, że możecie sobie posiedzieć w chacie z dzieckiem bo albo macie pełno kasy albo dobrze kombinujecie z kasą. a realia są inne.a dziecko za coś trzeba wysłać do szkoły. a najgłupszy prektekst to co sugerujecie, że lepiej dziecka nie mieć jeśli chce się je podrzucac niani.ot gwiazdy pedagogiczne

morarum 2009-11-23 14:15:59


19.

Czegos tu nie rozumiem? jezeli ma sie małe dochody to na co brac nianie do dziecka naprawde mysle ze lepiej ten czas poswiecic dziecku i po 3 latach oddac go do przedszkola za mniejsze pieniadze ,a nie zucac sie na cos na co nie stac i nie trzeba by gwiazda pedagogiczna zeby to zrozumiec:)

2009-11-23 15:28:42


20.

Pani z postu 11-tego proponuje zatrudnic sie jako niania zaoszczedzi pani na niani i jeszcze pani zarobi-pozdrawiam:)*

2009-11-23 15:32:05


21.

ten post był raczej skierowany do osób które mają lub miały do czynienia z opieką nad dzieckiem i nie wydaje mi się że w Reszlu znajdzie się aż tyle nianiek(ile postów)które miały stawkę większą niż 6zł, a jeżeli tak to naprawdę gratuluje. A praca jako niania wcale nie jest taka trudna trzeba mieć odpowiednie podejście do dziecka a przede wszystkim lubić dzieci, wtedy nawet i 5zł zadowala bo robi się to co się lubi, a jeżeli ktoś bardzo chce się wzbogacić to chyba nie na opiece nad dziećmi, proponuje wyjechać do Anglii i opiekować się osobami starszymi za większe pieniądze, pozdrawiam i autorce postu polecam panią z postu nr 2 widać rozsądna kobieta :)

xxxMxxx 2009-11-23 19:22:44


22.

Najlepiej by było gdyby nienie wogóle nic nie brały ,wystarczyłoby poszuka tylko takich co mają podejscie do dzieci /żenujące/-pozdrawiam serdecznie

2009-11-23 19:33:49


23.

Witam wynajmuje sie do pilnowania dzieci juz od dłuzszego czasu ,przyznam sie ze mam stawke godzinowa 6,5 zł za godz. i nie uwazam zeby to była wygórowana stawka ,uwielbiam to co robie i robie to dobrze z sercem jednak zycie jest takie jakie jest ,to jest mój czas i poświecenie ,i jak za kazda prace ,a w tym wypadku bardzo odpowiedzialną / trzeba płacic ,niestety jezeli kogos nie sta to po prostu tej niani nie zatrudnia .Gratuluje rodzicom którym sie udało znalezdz odpowiedzialna ,w pełni zaangazowaną w to co robi nianie za4oo zł miesiecznie -podziwiam dwie strony -pozdrawiam wszystkich goraco ,Marta G

2009-11-23 19:43:21


24.

Ta kobieta z pos.Nr 2 pracowala ,bo myślała,że tak się płaci ,teraz może trochę zmądrzeje.Nic tu nie ma do znaczenia, czy się lubi ,czy nie -praca jest pracą i za wykonanie się płaci.To oddaj do przedszkola i tam jedna Pani zajmie sie 20-stką,a tu masz jedna na jedno dziecko to luksus.

janko 2009-11-23 19:43:31


25.

ludzie czemu sie czepiacie? taki wlasnie jest Reszel. najlepiej jest kogos krytykowac.8zl za godzine? to moze 10?tacy bogacze w tym Reszlu mieszkam tu tyle lat i nawet nie wiedzialam.zalosne

ja 2009-11-23 19:56:26


26.

Ja nierozumiem praca jak kazda inna ,wiec czemu wszyscy nazekaja ze tak mało zarabiaja ,a niańce kazą pracowa za 4 zł

2009-11-23 20:14:49


27.

wy wszyscy byście tylko brali, materialiści....myślę że jak ktoś podejmuje się pracy jako niania to nie po to by się dorobić dziewczyny w ten sposób zarabiają na szkoły ,studia bo mają inne perspektywy niż całe życie pilnować dzieci, rozumiem jak kogoś stać niech płaci niani po 8zł/h lub więcej tylko zapewne sam zarabia dwa razy więcej i go stać na taką nianię, ale jak ktoś sam zarabia 8zł/h i ma wszystko oddać niani to lepiej niech siedzi w domu a dziecko głoduje? tak do tego nie można podchodzić, wiadomo że w Reszlu nie ma wielu miejsc pracy a szczególnie takich gdzie można dużo zarobić, bądĽmy ludĽmi...wielu z was zaraz i tak powie że to głupie, ale wiecie co nie interesuje mnie to ciekawa jestem co zrobicie kiedy wam będzie potrzebna niania a zarobki nie pozwolą zatrudnić osoby która bierze 8zł/h...zrezygnować z pracy? haha i co dalej...

xxxMxxx 2009-11-23 20:41:30


28.

Ja dostawałam za opieke 10zł za godz ,ale to była opieka na tel.kiedy chcieli to dzwonili i ja byłam na kazda prozbe!!Jak dla mnie były to dobre warunki,bardzo lubie dzieci wiec szłam do pracy z wielka checia i zadowoleniem nie zaleznie od pory,godz czy dnia zawsze sprawiało mi to taka sama radosć!!mysle za na Reszel 5-6zł za 8godz to dobra stawka!!!W REszlu ludzie mało zarabiaja a zyc z czegos muszą./autorce postu nr.12/a co dziecku do garka włozyc przez te 3 lata???tynku ze sciany sie nie da jesc!!!,ziemi i trawy równiesz!!!!gwiazdą pedagogiczna racej nie jestem!!ale jestem matka i wiem jakie sa w dzisiejszym swieciw koszty zaspokojenia potrzeb dziecka!!!!pozdrawiam

bommba 2009-11-24 01:21:01


29.

do postu nr.21 proponuje przez ten czs wynajac sie za 5 zł na godzine jako niania ,bedzie pani miała tyle pieniedzy ile by pani chciała zeby zarabiały nianie ,,/one rodzin nie maja?/!!!!!!!-oh

2009-11-24 07:42:01


30.

bo moim zdaniem niania powinna być albo studentką która potzrebuje sobie tylko dorobić pare grosza, albo też mama która i tak siedzi w domu z wlasnym dzieckiem i przy okazji moze pomóc komuś i troszke sobie zarobic. Nie oszukujmy sie ale cos tu nie gra ...chcecie zarabiac porzadne pieniadze to uczcie sie i szukajcie sobie cieplej posadki na wysokim dobrze platnym stanowisku a nie... a co do tego ze skoro mame nie stac zeby placic porzadnie opiekunce to niech siedzi w domu to uwazam ze to tez glupota. jesli pojdzie taka mama do pracy za nawet te 1000 zl i znajdzie opiekunke za 500 zł to zawsze jeszcze te 500 jej zostaje a to juz zawsze sa jakies pieniadze bo przeciez za cos trzeba zyc!

iwcia 2009-11-24 11:17:38


31.

to ja powiem tak to niech ta mama nie płaci tej opiekunce 500 ,tylko wezmie do opieki dziecko za 500 ,wtedy jest w domu opiekuje sie swoim i cudzym dzieckiem ,a studentki to chyba niezbyt dobry pomysł no chyba ze na wakacje lub wekendy .

2009-11-24 11:53:57


32.

//do postu 22//!!gdyby potrzebne były mi bardzo pieniądze to bym sie podjeła pracy jako niania za 5-6 zł!!!!!kazda stawka jest dobra gdy sie nie ma nic!!!//do postu6//frajerkami sa tacy co nie cha podjac pracy za 5-6zł tylko do opieki wola isc i miasto okradać!!niby mówia ze biora to co im sie nalezy!!!ale do pracy nie garną sie!!!!!

boomba 2009-11-24 12:20:06


33.

Bomba ,bombowa ,chyba pani lekko przesadziła,flustracja nic tu nie pomoze ,niewiem dlaczego tak sie denerwowac ,przeciez jezeli ktos znajdzie sobie nianie takza 5 zł to ok ,i to nie jest az tak mało ,ale na litosc nie sądzicie ze to lekka miec pretensje do niań które nie chca pracowac za te pieniadze ,to jest praca badzo ODPOWIEDZIALNA Inie kazda kobieta jest na tyle zdetwrminowana aby zosawic wszystko w domu i przez 6 lub 8 godzin opiekowac sie dzieckiem za 400 zł ,A zta opieka i okradaniem miasta to juz całkiem przegiecie

2009-11-24 13:12:42


34.

Witam,do postu 1 ,jestem niania w tej chwili opiekuje sie dzieckiem ,juz nie pierwszy raz i moge pani podpowiedziec ,ze za te obowiazki które pani oferuje ,mysle ze stawka miesieczna za pilnowanie dziecka mogłaby wyniesc 5oozł.I prosze mi uwierzyc znam nianie które biora troche mniej ,ale nie sa zadowolone zmusza ich do tego sytuacja ,to samo idzie w druga strone wiadomo ze rodzice którzy licza sie z kazda złotówka beda szuka pani która wezmie jak najmniej ,ale nie oczekujcie od tych pań zbyt wiele .Niania musi cały czas miec oczy dookoła głowy ,musi to dziecko tez czegos nauczyc ,przebywajac znim kilka godzin dziennie ,wyjsc na spacer ,nakarmic ,prawie zawsze zdarza sie tak ze sa to dzieci które nosza pieluszki ,wiaze sie to z tym ze trzeba dbac o higene dziecka ,uwierzcie mi to nie jest taka prosta praca. -POZDRAWIAM GORACO

2009-11-24 13:24:27


35.

Jak widać każdy ma swoje odmienne zdanie i kłótnia tu nic nie da. poprostu mama określa stawkę jaką może zapłacić a niania jakiej oczekuje i ewentualnie idziemy na jakies kompromisy. jesli nie pasuje to do widzenia i szukamy dalej.

iwcia 2009-11-24 15:43:34


36.

Pracowałam jako niania i za godz miała płacone 10 zł i tez pracowałam tak jak (BOMMBA z postu21 )równiesz pracodawca do mnie dzwonił kiedy chciał!!praca mnie cieszyła!!!zgadzam sie z tym ze opieka nad dzieckiem to duza odpowiedzialność!! powinna byc w jakis sposub wynagrodzona!!przeciesz to tez cięzka praca!!zgadzam sie z postem 28 pozdrawiam

dodoni 2009-11-24 19:43:41


37.

W ogłoszeniach,jest pani,która poszukuję pracy,jako niania..

patriot 2009-11-25 16:09:01


38.

A nie można opieki zorganizować inaczej? Na przykład płacić mniej (te 5 czy 6 zł) jakiejś miłej, aczkolwiek sprawnej, emerytce, a w zamian zaoferować jej coś dodatkowego od siebie (np. obiad razem z rodziną - dodatkowa osoba to chyba nie jakiś straszny wydatek - czy pomoc w zakupach albo coś w tym rodzaju). Z postów na forum (Reszel miasto emerytów itp.) wynika, że ze znalezieniem osoby w wieku emerytalnym, która być może chciałaby sobie dorobić, nie powinno być problemów...

Belmondo 2009-11-25 16:35:48


39.

kurcze jest tyle np.studentek w reszlu ktore napewno za te 5-6zl zaopiekuje sie dzieckiem ;/ a tu jakis problemy wyskakuja no masakra ja sama chetnie sie podejme pracy jako niania mam doswiadczenia pozdrawiam moj e-mail xxxyyyzzz1989@o2.pl ;))

nianiaaaaa 2009-11-25 21:17:02


40.

kurcze jest tyle np.studentek w reszlu ktore napewno za te 5-6zl zaopiekuje sie dzieckiem ;/ a tu jakis problemy wyskakuja no masakra ja sama chetnie sie podejme pracy jako niania mam doswiadczenia pozdrawiam moj e-mail xxxyyyzzz1989@o2.pl ;))

nianiaaaaa 2009-11-25 21:17:18


41.

kurcze jest tyle np.studentek w reszlu ktore napewno za te 5-6zl zaopiekuje sie dzieckiem ;/ a tu jakis problemy wyskakuja no masakra ja sama chetnie sie podejme pracy jako niania mam doswiadczenia pozdrawiam moj e-mail xxxyyyzzz1989@o2.pl ;))

nianiaaaaa 2009-11-25 21:18:14


42.

kurcze jest tyle np.studentek w reszlu ktore napewno za te 5-6zl zaopiekuje sie dzieckiem ;/ a tu jakis problemy wyskakuja no masakra ja sama chetnie sie podejme pracy jako niania mam doswiadczenia pozdrawiam moj e-mail xxxyyyzzz1989@o2.pl ;))

nianiaaaaa 2009-11-25 21:18:26


43.

a ja mialam super opiekunke do malutkiego dziecka(5-m-cy) i placilam 2.50zl. Dziecko bylo zadbane i do dzis reaguje usmiechem jak ja widzi swoja nianie na ulicy.Bylam bardzo zadowolona z pomocy niani, mimo iz placilam "az tak malo"(wedlug wiekszosci) ai niania nie uskarzala sie. Wiekszosc tych postow napisaly osoby, ktore albo nie maja dzieci-nie sa rodzicami i nie wierdza co to macierzynstwo i jakie problemy i radosci sie ztym wiaza oraz, ktore nie pracuja nigdzie zawodowo i nie znaja do konca wartosci pieniadza. niech sie madrza kobiety, ale przyjdzie i na nie czas i one beda przed takim dylematem zobaczymy czy tez beda sie tak mardzyc. uwazam, ze temat tego postu powinny podjac jedynie mamy i osoby, ktore rzeczywiscie pracuje jako nianie a nie osboy, ktore by chcialy pracowac jako opiekunka ale zracji wygorowanych wymagan siedza w domu

jola79 2009-11-26 11:52:20


44.

Jak czytam słowa mam, które równieSZ spełniają pro¬bę, to od razu widzę, że nie są "gwiazdami pedagogicznymi". ;D

Sparks 2009-11-26 12:56:02


45.

Swego czasu mialam nianie do synka za naprawde male pieniadze i uwierzcie mi wolalam oddac go do Bozenki niz np, do tesciowej.Do dzis dnia syn mile wspomina te chwile spedzone u NIANI BOZENY i z usmiechem wital ja na ulicy choc juz do niej nie chodzi.Pozdrawiam wszystkich RESZELAKOW.

anna 2009-11-26 14:06:35


46.

Pani z postu 32 lekko odjechała ze swoimi pogladami. Moze powinna pani pomyslec ze poprostu wykozystała pani zapewne bardzo ciezka sytuacje materialna swojej niani która w desperacji przyjeła kazdy grosz

2009-11-26 17:30:13


47.

ja nie rozumiem tej pogawedki przeciez to juz od tej niania zalezy czy podejmie prace za takie czy inne pieniadze nikt jej nie zmusza........ ja procowalam za 3zl za godzine i caly rok pilnowalam jednego dziecka....... i bylam bardzo zadowolona

nianiaaaaa 2009-11-27 10:20:31


48.

No prosze jak dobrze w tej polsce ludziom starczy tylko 3 zł /h i są zadowoleni -w takim razie chyba ze mna cos nie tak ?!

2009-11-27 12:40:37


49.

Chetnie zajme sie dzieckiem ;) prosze o kontakt gg;9820729

Gosia 2010-06-08 17:48:06


50.

Opiekunek oszustek jest mnóstwo. Ja też niestety się na taką natknęłam. Poprosiła o pieniądze wcześniej, bo "musi książki do szkoły dzieciom kupić". A my - naiwniacy i durnie - zapłaciliśmy jej wcześniej. No i zostawiła nas z dnia na dzień, ja straciłam pracę, a wyłudziła od nas grubo ponad 1000 zł. To co płaciłam "opiekunce" złodziejce wydaję teraz na żłobek - dzieciaki są szczęśliwe a ja wiem, że nikt nie czyta mojej korespondencji z banku. Ostrzegam tym samym przed panią Anną L. z Dużego Dołu. Poprzednią rodzinę załatwiła dokładnie tak samo. Moje dzieciaki uwielbiają swoje opiekunki w żłobku, czasami nie zdązam im kapci założyć, tak im się spieszy:) panie mają odpowiednie wykształcenie i referencje. Ja już wiem, że nikomu obcemu nie dam kluczy do mojego domu. Może lepiej rozważyć żłobek?

ika.snp 2011-04-01 23:57:04


51.

Na opiekunki się panie żalicie,a jakie są matki tych dzieci? Trafiłam na oszustkę. Opiekowałam się jej dzieckiem Łukaszkiem ,przy ul. Rynek Bałucki8m.8,wspaniałe dziecko, powinno już wiele potrafić na 1rok i7miesięcy,a nawet nie gaworzy. Żal mi tego dziecka,że ma taką mamę.Ona nie chce mi zapłacić .Podejrzewam,że ta kobieta z Łodzi: "Ciesielska Wioletta" z każdym tak postępuje.Mam rentę po mężu synów,wnuki i swojego ukochanego partnera od 15 lat mam komu się poświęcać.BądĽcie ludzie rozsądni i nie dajcie się nabierać!

Niania 2011-07-04 21:58:14


52.

chętni zajmę się dzieckiem do lat 6;) 504995209.

pysiaa 2011-08-28 18:58:13


53.

polecam dobrą agencję z opiekunkami http://agencjapromyczek.pl/

Kaja200 2014-06-10 11:20:07


Komentarz

wróć do tematów forum

V Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III

Dzień Ziemi jest doskonałą okazją do tego, by zorganizować Regionalny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy. Właśnie tego dnia już po raz piąty odbył się w naszej szkole konkurs dla klas 3 szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie oraz Mazurski Park Krajobrazowy z siedzibą w Krutyni.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble