wróć do tematów forum

sesja 30-06-2011

Komentarz

stara księgowa 01-07-2011 godz 10:11

Na sesji Rady Miasta Reszel w dniu 30-06-2010 Pan Radny Koniuszek obraził swoją wypowiedzią księgowe PWiK sławami: " powiedziano mu, że nowa księgowa jest tak słaba,że stara musi jej pomagać" a mnie Panie Radny Koniuszek powiedziano, że Pan w domu pędzi bimber i pod wpływem alkoholu bierze udział w posiedzeniach Rady. Reasumując ani Pan nie był w PWIK i nie zapoznał się z tym co poszczególne osoby robią , ani ja nie byłam u Pana w domu i też nie wiem co Pan robi. Uważam że plotki , pomówienia czy inne tego typu utarczki słowne nie powinny mieć miejsca , tylko rzetelne informacje , cyfry, przepisy powinny być poruszane na forum publicznym. Bardzo się dziwię że Przewodnicząca Rady Miejskiej pozwala na plotkarskie wypowiedzi. W dalszym rozumowaniu Pana Radnego odnoszę wrażenie każdy powinien być na swoim miejscu czyli: że emeryci na emeryturę, renciści na rentę, wariaci do wariatkowa , alkoholicy na odwyk, nieudacznicy pod most. Amen. STARA KSIĘGOWA.

1.

Popieram wypowiedĽ przedmówczyni:"emeryci na emeryturę, renciści na rentę, wariaci do wariatkowa , alkoholicy na odwyk, nieudacznicy pod most"

czyt 2011-07-01 10:51:36


2.

Gdyby wszyscy to poparli, to trzeba by było zrobić nowe wybory samorządowe, bo zabrakłoby kilku włodarzy z ratusza.

gość 2011-07-01 11:00:06


3.

Poszliby na odwyk? Co racja to racja. Nie wiem skąd niektórzy w ogóle wzięli się w radzie. Rzecz jasna, ktoś na nich głosował. Pewnie ci z wariatkowa...

abc 2011-07-01 13:45:26


4.

Jeżeli ktoś wie, to niech napisze kto przyczynił się do takiego stanu rzeczy.Kto tak głosował???

sanczo 2011-07-01 15:38:46


5.

A czy to prawda, ze na tej sesji połączono Wodociągi z ZUK?

ciekawski 2011-07-02 11:58:57


6.

Przecież ludzie tak chcieli,żeby wrócić do tego co było wcześniej.Już niedługo powstaną PGR-y.Będzie jak dawniej.

lina 2011-07-02 12:51:19


7.

Na ostatnim posiedzeniu Rady miasta i Gminy w Reszlu, podjęto uchwałę o połączeniu spółek Wodociągów i Kanalizacji z spółką Usług Komunalnych.Z tego co mi wiadomo spółki te mają się dobrze-nie są zadłużone.W sumie zatrudniają 46 osób. Pan burmistrz szukając oszczędności zamierza je połączyć w jedną spółkę, zwalniając 11 osób.Władz naszego miasta nie obchodzi jak będą żyły te rodziny,które stracą pracę, i tak jest trudno związać koniec z końcem przy zarobkach w naszym mieście.Jeżeli Pan burmistrz tak bardzo szuka oszczędności niech zacznie od siebie,czyli uszczupli kadrę pracowników ratusza o 11 osób.Myślę , że najważniejszy jest człowiek, a nie rachunek ekonomiczny.Kto na niego głosował??? dzięki Bogu nie ja.Do zobaczenia na forum.Z pozdrowieniami obserwator życia publicznego.

powazny 2011-07-03 14:49:18


8.

Popieram reformy.Przerost administracji obciąża całą społeczność gminy.Nie tędy droga do walki z bezrobociem.Gratuluję odwagi p.Burmistrzowi i Radnym.Życzę sukcesów.

beata 2011-07-03 16:12:08


9.

Tu nie chodzi o rachunek ekonomiczny, bo taki nie został przeprowadzony. Po takich zmianach, o ile będzie tańsza woda, nie wiadomo? Ale łącząc spółki można zwolnić osoby politycznie niepoprawne, a wolne stanowisko obsadzić osobą wielce zasłużoną. To nie reformy i nie odwaga, tylko...A gdzie jest realizacja 20 punktu Programu KWW Marka Janiszewskiego, który brzmiał "Zdecydowanie skuteczniejsze pozyskiwanie środków unijnych do realizacji podejmowanych w gminie zadań" Czy w ogóle jakiekolwiek środki z zewnątrz zostały pozyskane? Jak do tej pory żaden z punktów programu nie został zrealizowany i nawet na to się nie zanosi.

bruk 2011-07-03 17:46:19


10.

O przepraszam obiecali ,że zlikwidują scenę przy Ratuszu i to zrobili.Teraz będziemy świętować między chlewkami ,śmieciarami i samochodami do świadczenia usług publicznych.Będziemy siedzieć na bujających się krzesełkach(ławek brak). KPINA LUDZIE KPINA z Nas.

aaa 2011-07-03 21:29:17


11.

oszczędności, to dlaczego nowi pracownicy sa zatrudniani?dlsaczego jeden traci prace a drugi ja dostaje?

basia 2011-07-04 14:53:28


12.

Droga Pani Beato! Ja też popieram reformy i uważam , że należy walczyć z przerostem w administracji.Tylko, że zwolnienia w firmach wodociągi i zuk, które zostaną połączone to nie będzie walka z przerostem w administracji.Zwolnienia będą dotyczyły głównie robotników,którzy wypracowują zyski dla gminy.Pisze Pani,że nie tędy droga do walki z bezrobociem, utrzymując dwie niezależne spółki.Droga o której Pani pisze dotyczy oczywiście przerostu w administracji, zaczyna się w ratuszu. Nikt z nas nie chce, by Polska stała się drugą Grecją ale my nie żyjemy ponad stan.Nasza gmina jest w dobrej sytuacji ekonomicznej i nie jest zadłużona dzięki poprzedniemu burmistrzowi.Droga Pani , reformy powinny być dla człowieka, a nie odwrotnie.Rządzić to znaczy służyć ludziom, zwłaszcza biednym, a nie zwalniać ich z pracy wysyłając na kuroniówkę z której nie można przeżyć. Z poważaniem Obserwator Życia Publicznego.

powazny 2011-07-04 16:54:42


13.

Droga Pani Beato! Ja też popieram reformy i uważam , że należy walczyć z przerostem w administracji.Tylko, że zwolnienia w firmach wodociągi i zuk, które zostaną połączone to nie będzie walka z przerostem w administracji.Zwolnienia będą dotyczyły głównie robotników,którzy wypracowują zyski dla gminy.Pisze Pani,że nie tędy droga do walki z bezrobociem, utrzymując dwie niezależne spółki.Droga o której Pani pisze dotyczy oczywiście przerostu w administracji, zaczyna się w ratuszu. Nikt z nas nie chce, by Polska stała się drugą Grecją ale my nie żyjemy ponad stan.Nasza gmina jest w dobrej sytuacji ekonomicznej i nie jest zadłużona dzięki poprzedniemu burmistrzowi.Droga Pani , reformy powinny być dla człowieka, a nie odwrotnie.Rządzić to znaczy służyć ludziom, zwłaszcza biednym, a nie zwalniać ich z pracy wysyłając na kuroniówkę z której nie można przeżyć. Z poważaniem Obserwator Życia Publicznego.

powazny 2011-07-04 17:03:29


14.

Dobre! Kiedyś z MPGK I M utworzono kilka zakładów, a teraz odwrotnie. Wtedy też były zwolnienia i nikt się nie przejmował, że nie ma dla nich pracy, dlaczego teraz miało by być inaczej? Jedno z praw Darwina mówi: narząd nie używany uwstecznia się lub zanika. Cóż! Prawo natury jest bolesne! pzdr. Mam się na szczęście dobrze, ale to zawdzięczam wyłącznie sobie.

barba 2011-07-05 20:02:17


15.

Byłem na sesji chcecie wiedzieć kto głosował za połączeniem spółek? ależ proszę bardzo:Oto Oni:Nieradko,Kwiatkowski,Koniuszek,Macełko Pikulski.Konopnicka,Subocz,Pyrzak,Jaruga.

janko 2011-07-08 23:37:45


Komentarz

wróć do tematów forum

Stacje robocze z kartami graficznymi nVidia Quadro

Specjaliści z sektora architektury, inżynierii i budownictwa (AEC) coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Karty graficzne nVidia Quadro odgrywają tutaj niebagatelną rolę, umożliwiając realizację skomplikowanych projektów z niezwykłą precyzją. Dzięki nim możliwe jest tworzenie szczegółowych wizualizacji architektonicznych, symulacji inżynierskich oraz animacji 3D, co znacząco przyspiesza proces projektowy i pozwala na osiągnięcie lepszych wyników.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble