wróć do tematów forum

upierdliwy sasiad

Komentarz

e306 06-07-2010 godz 19:17

Dzień dobry.Bardzo proszę o poradę.Mam psa,kundelka,dosyc juz starego.zktórym nigdy nie mialam zadnych problemow.Nigdy nikogo nie ugryzl,nie obszczekiwal nikogo i nie ujadal gdy zostawal sam w domu.Problem zaczal sie ,gdy wprowadzil sie do kamienicy,w ktorej mieszkam nowy sasiad.Od poczatku czepial sie byle czego a to moj syn mu po suficie biega(mieszkamy nad nim) ,a to za czesto schodzimy po schodach,w ogole "kosmos".Ostatnio upodobal sobie naszego psa,faktycznie nauczylam psiaka,ze wychodzil na dwor sam,czesto,gdy ja szlam do domu pies zostawal jeszcze na chwile aby pobiegac-moj blad,doskonale zdaje sobie sprawe z tego,ze powinnam wyprowadzc go na smyczy.Jak juz wczesniej napisalam nigdy nie bylo sytuacji zeby moj pies stwarzal jakies zagrożenie.Niestety moj sasiad juz nie tylko mnie nie lubi ale rowniez mojego psa,kilka dni temu do moich drzwi zapukal pan policjant i ostrzegl mnie,ze jezeli jeszcze raz zobaczy mojego psa "luzem"dostane mandat.Z rozmowy z policjantem wyniklo,ze to wlasnie moj sasiad poszedl na skarge.Cala rodzina zostala postawiona na nogi i od tamtego momentu nasza psina wyprowadzana jest na smyczy.Zdaniem sasiada to jest chyba dla nas za mala kara i doniosl na policje,ze w ostatnia niedziele pies biegal sam i ujadal przez godzine pod drzwiami.ta rzecz nie miala absolutnie miejsca.Jestem umowiona z naszym dzielnicowym w piatek i juz podczas pierwszej rozmowy powiadomil mnie,ze dostane 100 zl mandatu.Absolutnie nie mam zamiaru przyjmowac tego mandatu dlatego,ze oskarzenia sasiada sa wyssane z palca.Wiem,ze sprawa moze skonczyc sie w sadzie grodzkim.Bardzo prosze o pomoc!co mam zrobic w tej sytuacji?dlaczego mam placic za cos co nie mialo mmiejsca? z gory dziekuje.

1.

yyy nie płać.. jak się skończy w sądzie to wygrasz i on zapłaci ?

Reszello 2010-07-06 23:18:27


2.

A co można powiedzieć o dużych psach które latają bez smyczy,nie wiadomo czy to bezpański czy jaki a kto za takiego psa zapłaci??

wp 2010-07-07 06:32:47


3.

po pierwsze współczuje sąsiada.po drugie pies właściciela to zagrożenie.niech on będzie niewiadomo jak cudowny i grzeczny.jestem matką dziecka i będę walczyć o jego bezpieczeństwo. więc zrozum moje obawy jeśli chodzi o samodzielne wychodzenie psa na podwórko

nik 2010-07-07 07:11:25


4.

Ja uwazam ze policjant powinien przedstawic jkis dowod.Ja tez moge powiedziec ze jakis pies wyje mi pod drzwiami.Pani mieszka w bloku?Jesli tak to nich inni sasiedzi tez wyraza swoje zdanie na tan temat.A i jeli policjant nie widzial tego ze pies szczeka i lata bez smyczy to w zadnym wypadku niech panie nie przyjmuje mandatu1Pozdrawiam

avila 2010-07-07 19:26:23


5.

Jeśli chodzi o puszczanie psa 'luzem' to jest to niedopuszczalne. Nie wiem czy zna Pani regulacje prawne odnoszące się do właścicieli psów. Otóż pies powinien być wyprowadzany na smyczy. Co do oskarżenia przez sąsiada, sądzę, że jest ono bezpodstawne. Proszę poprosić policjanta o jakikolwiek dowód. Przypominam że za fałszywe oskarżenia można dostać grzywnę.

pijawka 2010-07-08 16:03:22


6.

Bez przesady.Jesli pies nie jest agresywny to komu to przeszkadza ze idzie z wlascicielem bez smyczy?Kiedy i jak zwierzak ma sie wybiegac?

avila 2010-07-08 19:34:14


7.

no niech będzie że nie jest agresywny, nie znasz tego psa, załóżmy. w przypływie radości skacze na ciebie i draśnie cie zębami. i co zastanawiasz się czy się szczepić czy nie?pies na smycz i już.

men 2010-07-09 07:10:13


8.

Przepraszam ale w kodeksie prawnym wyraĽnie pisze, że pies musi być na smyczy (o kagańcu nie będę już wspomina). Co do wybiegania się w większości miast są specjalnie ogrodzone wybiegi dla psów (nie wiem czy w Reszlu też takie są) lub zabieramy psa w jakieś mało uczęszczane miejsce gdzie może się wybiegać. Puszczanie psa luzem jest nieodpowiedzialne. Nigdy nie możemy mieć pewności jak pies może się zachować bez nadzoru właściciela. W większych miastach nie zobaczymy psa biegającego 'luzem' , a już bez właściciela na pewno. Mieszkańcy Reszla, jeśli chodzi o świadomość prawną dotyczącą właścicieli psów są niestety bardzo mało uświadomieni.

pijawka 2010-07-09 09:35:01


9.

Jakby w Reszlu bylo takie miejsce to na pewno ludzie by chodzili tam z psami.skoro nie ma miejsc gdzie pies moglby sie wybiegac to wogole nie powinno sie pozwalac na trzymanie psow w blokach.Takie zwierzeta tylko sie mecza

avila 2010-07-09 11:26:12


10.

nie ma takiej możliwości żeby policja mogła wystawić mandat ''zaocznie''.mandat można dostać tylko będąc przyłapanym na gorącym uczynku.w innym wypadku ,żeby kogoś ukarać muszą wszcząć dochodzenie.nie dawajcie się robić w trąbę.

obermufi 2010-07-10 15:10:42


Komentarz

wróć do tematów forum

Staże u pracodawców w Grecji

Uczniowie klasy IV technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technikum informatycznego przygotowują się do zawodu u pracodawców w Grecji

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble