wróć do tematów forum

wybory się zbliżają a z nimi kandydaci..

Komentarz

nik 20-11-2009 godz 10:26

:)

1.

Właśnie ! ¦wietna okazja dla tych wszystkich, którzy produkują się na forum jak to radni nic nie robią i w gminie wszystko jest Ľle - zwalnia się miejsce w radzie, startujcie! Startujcie pod hasłami: załatwię dla Reszla Biedronkę, naprawię chodniki, wybuduję mieszkania, obniżę cenę wody, stworzę w Reszlu nowe miejsca pracy, doprowadzę do wyremontowania Hotelowej, itd. Oczywiście są to mżonki, ale ci, którzy domagali się od radnych załatwienia tych spraw, chyba będą teraz chcieli wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać, że jednak można, czy tak ? Hi hi, chyba jednak nikt się nie zgłosi, bo jak zwykle, gdy przychodzi do konkretów, to wszyscy "roszczeniowcy" chowają się po kątach.

moba 2009-11-20 13:03:21


2.

Nasi radni wiele obiecywali ,niewiele tych obietnic spełnili.Do Rady powinni startować ludzie ,którzy chcą i umieją działać .Niepoważne jest wzywanie do kandydowania do Rady wszystkich "niezadowolonych" .Bo wyborcy mają prawo oczekiwać od "wybrańców "wywiązywania się z obietnic.I nie życzę sobie być nazywaną "roszczeniowcem",bo mam prawo chcieć !!!

RESZELANKA 2009-11-20 15:49:07


3.

Też tak uważam,wybrańców nikt nie zmuszał do kandydowania..Ja się do tego nie nadaję,więc nie pcham się do władzy..proste??

patriot 2009-11-20 18:19:28


4.

no i znowu będą ci sami i to samo

rutyna 2009-11-20 19:35:00


5.

Wzywanie do tego aby "niezadowoleni" kandydowali do rady jest jak najbardziej poważne i zasadne. Jest rzeczą normalną, że każda władza ma krytyków, więc jest zupełnie naturalne, że przy nadarzającej się okazji (wybory do rady) ci krytycy powinni stanąć w szranki i pokazać jak oni sobie wyobrażają działanie solidnego radnego. Tym bardziej, że są to osoby interesujące się tym co się dzieje w gminie i powiecie (to dobrze), nieustannie śledzące poczynania władz (to świetnie), a więc sprawy gminy nie są im obce. To kto ma kandydować, jeśli właśnie nie tacy ludzie ? Cały sens władzy samorządowej polega na tym, że my sami wybierami naszą władzę spośród siebie - jeżeli jesteś niezadowolna, to przyjmij ten obowiązek na siebie, nie unikaj obywatelskiej odpowiedzialności. Chyba, że te osoby boją się, że nie dadzą sobie rady, więc lepiej bezpiecznie stać z boku i wysuwać roszczenia, obojętnie czy z sensem czy bez sensu, bo tak naprawdę jedynym przejawem ich zainteresowania sprawami gminy są roszczenia wobec władz, więc gdyby sami stali się elementem tych władz, to do kogo mogliby zanosić swoje pretensje, do samych siebie ? A przyzwyczajenie to druga natura człowieka... A swoją drogą, to proszę o przypomnienie, który radny obiecywał, że załatwi cokolwiek ze spraw wymienionych przeze mnie w poprzednim poście - bo jakoś nie pamiętam, aby ktokolwiek coś z tych rzeczy obiecywał (jeśli się mylę to proszę o korektę).

moba 2009-11-20 21:26:30


6.

jakie miasto tacy radni

chapaczkasy 2009-11-20 22:38:25


7.

Do"moba",to co piszesz to jakieś kompletne pomieszanie pojęc, w statucie każdej gminy napisane jest że: "głównym zadaniem radnego jest kierowanie się zg. z prawem, dobrem wspólnoty Gminy, reprezentowanie wyborców, utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami i ich organizacjami, przyjmowanie zgłaszanych przez mieszkańców postulatów i wniosków i przedstawianie ich organom Gminy,- patrz BURMISTRZ, do rozpatrzenia. Więc to nie zadanie dla radnego by budował domy, naprawiał chodniki czy stwarzał miejsca pracy - to wyłącznie rola Burmistrza, który znając możliwości Gminy i jej najpilniejsze potrzeby (właśnie przedstawione przez radnych), dokładając maksimum własnego wysiłku podejmuje decyzje najlepsze dla jej mieszkańców. A pisanie, że radny coś obiecywał a potem nie załatwił, to po prostu totalna kompromitacja reszelskiego "środowiska samorządowego".

halina 2009-11-22 18:03:55


8.

Z tym, że to pomieszanie pojęć, o którym piszesz "halino", wprowadzają niektórzy forumowicze nieustannie wieszający psy na radnych, a nie ja. Ja zdaję sobie sprawę z tego co może radny i co może burmistrz a moje teksty kieruję do tych, którzy nie wiedzą. Ponieważ cierpliwe tłumaczenie podstawowych spraw nie odnosi efektu, to proponuję tym najbardziej roszczeniowym mieszkańcom naszej gminy, aby sami pokazali jak się robi to, czego żądają od radnych. Ale póki co, żaden nie chce, robią uniki. Mogę jeszcze zrozumieć tych, którzy piszą, że się do tego nie nadają. To naturalne, że dla każdego człowieka istnieją obszary czy to życia zawodowego czy aktywności społecznej, które mu bardziej odpowiadają, które preferuje a istnieją też takie, w których odnajduje się gorzej. Jeżeli ktoś jest tego świadomy, to jest to postawa rozumna i odpowiedzialna. Chociaż i tutaj można "wrzucić kamyk do ogródka", bo przecież samorząd na takim niskim szczeblu jak gmina, nie jest czymś szczególnie skomplikowanym. Niepoważni są natomiast ci, którzy obśmiewają rzekomą niekompetencję lokalnej władzy, ale sami nie mają kompletnie nic do zaoferowania i jak ognia boją się przyjęcia na siebie odpowiedzialności za naszą lokalną społeczność. Moje teksty kierowane są w większości do takich ludzi.

moba 2009-11-22 20:06:57


Komentarz

wróć do tematów forum

Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej Chłopców

Nasi uczniowie: Patryk Kuleszo, Kamil Ulatowski, Jakub Kos, Jakub Lewandowski, Kacper Żelepień, Jakub Mickiewicz, Dominik Hryniewicki i Jakub Stelmaszczykwywalczyli III miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłce Nożnej Chłopców.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble