wróć do tematów forum

Wybory

Komentarz

xyz 11-09-2014 godz 21:30

Mała przeróbka artykułu z Tygodnika Kętrzyńskiego. Może warto zastanowić czy nie nadszedł czas by w Reszlu była burmistrzem kobieta. Obdarzona zaufaniem, jednocząca - integrująca różne środowiska, stanowcza i troskliwa, konsekwentna ale i przyjazna z zasady dla każdego obywatela miasta. Czy to może być życzenie abstrakcyjne? Ależ nie! Są i to znakomite przykłady godne do naśladowania. Już sprawdzone w Giżycku, Mrągowie czy Szczytnie, nad którymi warto się zastanowić, jeszcze przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi w Reszlu. Panie pełniące funkcję burmistrza przez kilka kadencji w swoich miastach udowodniły, że ich wybór był zbawienny dla Mrągowa, Giżycka czy Szczytna. Miasta kierowane przez kobiety stały się przyjazne, nabrały autentycznego impetu rozwojowego a relacje międzyludzkie inspirowane przez Pierwsze Damy nabrały ciepłych akcentów władzy z mieszkańcami. Nastąpiła niespodziewana mobilizacja obywatelska do wspólnych działań dla dobra miasta i ich obywateli. A wszystko to by „rodzina” miasta miała satysfakcję nie tylko z właściwych wyborów władz samorządowych ale ze zrealizowanych bardzo konkretnych dokonań (a nie krasomówczych obietnic) i budowanych sensownie długofalowych perspektyw. Jak się okazało u sąsiadów, mądre panie udowodniły swoją przydatność w lokalnej społeczności. Może już nadszedł czas na taki eksperyment w Reszlu, gdzie z całą pewnością są również kobiety godne piastowania funkcje burmistrza i budowania nowej wizji miasta?

1.

Przyjechała nie wiadomo z kąt. Rozdawanie cukierków dla dzieci w sklepie. To trochę żałosna kampania wyborcza i mozna będzie liczyć od tej pani tylko na cukierki. Niech wojuje swój śląsk a może tam już się na niej poznali. To próbuje tutaj.

ania 2014-09-11 21:45:19


2.

Konczita Wurst na burmistrza ?

Jezuita veris 2014-09-11 22:09:55


3.

tylko nie baba burmistrz i nigdy żadna szmatławca nie myśle jej dzieci utrzymywać i karmić jak świnie

andela 2014-09-12 21:34:18


4.

Wyborcy wybierając burmistrza wolą kierować się swoją oceną kompetencji kandydatów, a nie tym co kandydaci mają między nogami.

maja 2014-09-13 11:09:09


5.

ania raczej skąd a nie z kąt

WE 2014-09-13 14:29:25


6.

do garów stare prukwy nie rządzić ! nie nadają sie baby do niczego i niepotrzebne

garnek 2014-09-13 16:25:45


7.

A gimbusy do gimnazjum !

nk 2014-09-14 14:10:26


8.

Nie głosujcie na ludzi starosty,oni są całkowicie od niego zależni,tańczą jak im zagra.

2014-09-15 08:34:38


9.

¦więta prawda !

RESZELANKA 2014-09-15 11:20:54


10.

Szanowni Państwo, Odnoszę wrażenie, że w części (np. odpowiedĽ nr 1) ta dyskusja została wywołana informacją o planowanym ubieganiu się przeze mnie o stanowisko Burmistrza Reszla w zbliżających się wyborach samorządowych. W związku z tym pozwolę sobie na sprostowanie kilku tematów: 1. Z Gminą Reszel, poprzez miejscowość Klewno, jestem związana od urodzenia (od 1972 roku). 1. Jestem absolwentką Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (kierunek Rolnictwo oraz Studium Polityki Rolnej Wspólnoty Europejskiej). 2. Po studiach wyjechałam na roczny staż do Australii. 3. Od stycznia 2000 roku do września 2006 roku pracowałam na stanowisku Naczelnika Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony ¦rodowiska w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie. W tym czasie w dużej mierze wspierałam różne formy aktywności proekologicznej w Gminie Reszel, m.in. współpracowałam z ZUK przy wprowadzaniu selektywnej zbiórki odpadów oraz szeregu akcji edukacyjnych w tym zakresie dla mieszkańców Gminy. 4. Pod koniec 2006 roku wyjechałam do Krakowa w związku z prowadzonymi przez siebie badaniami, jak również w celu zebrania doświadczenia zawodowego w innym terenie oraz nawiązaniu kontaktów mogących wesprzeć moją pracę po powrocie na Warmię i Mazury. Tam też pracowałam w ARiMR oraz pełniłam obowiązki kuratora społecznego dla Sądu Rejonowego Nowej Huty w Krakowie. 5. Nigdy nie mieszkałam na ¦ląsku, więc nie miał się tam kto na mnie poznać, ale najwyraĽniej osoba robiąca ten wpis, jak widać nie posiada o mnie zbyt wielu informacji. W żadnym miejscu nie rozdaję cukierków i to nie tylko w sklepie (już na gminnych dożynkach usłyszałam takie słowa, ale osoba je wypowiadająca ma inne imię), a liczyć na mnie można w wielu innych dziedzinach. 6. Mam córkę, którą przez dwanaście lat utrzymywałam bez pomocy „andela” i nadal bez tej pomocy sobie dobrze poradzę. 7. Jeżeli ktokolwiek chce poznać moje kompetencje zapraszam na spotkania z mieszkańcami gminy, które będą się odbywały po rejestracji list kandydatów na radnych oraz rejestracji kandydata na burmistrza. Terminy i miejsca tych spotkań będą podane w póĽniejszym terminie wiadomości. Z wyrazami szacunku Katarzyna ¦limak-Duda

Katarzyna ¦limak-Du 2014-09-16 09:26:02


11.

No i wszystko w tym temacie .Trzeba było obrażać tę Panią ? Wstyd zawistnicy !

RESZELANKA 2014-09-16 11:36:07


12.

oby nie slimak i baba na burmistrza bo ciota sie rozpleni

garnek 2014-09-16 15:24:38


13.

Brawo za odwagę ! Jak Pani Katarzyna będzie kandydować na pewno na nią zagłosuję. Czy da radę bycia przebojowym burmistrzem to się okaże. Ale przecież żaden kandydat nie daje gwarancji. Na pewno nie zlikwiduje pań urzędniczek wychodzących o 15.30 z urzędu z pełnymi torbami zakupów jakby wychodziły z marketu, albo tłumy palaczy-urzędników okupujących kosz pod urzędem w godzinach pracy !!! Ale takie zwyczaje panują nie tylko w gminie Reszel.

antek 2014-09-17 14:32:18


14.

a ja na tą osobę na pewno nie zagłosuje

Miki 2014-09-26 20:40:34


15.

A ja zagłosuję.w końcu trzeba nam kogoś nowego w Reszlu.Dajmy jej szansę.w końcu już chyba gorzej być nie może prawda?

ania 2014-09-30 11:27:10


16.

Szanowna Pani Aniu! Najwyższy czas aby Pani zapoznała się z mapą Polski, widać u Pani poważne braki. Pani Katarzyna ¦limak-Duda, z tego co wiem, jest z krwi i kości mazowszanką :-) Mieszkała w Krakowie, ale to nie jest ¦ląsk!!! Bardzo smutno nam w Krakowie, że Pani Katarzyna wróciła w swoje rodzinne strony. Już teraz zazdrościmy pięknemu Reszlowi tak kompetentnej, mądrej i o wielkim dobrym sercu Pani, która mam nadzieję, i wierzę, że obejmie opiekę nad miastem. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Reszla i trzymam kciuk za Panią Katarzyną ¦limak-Dudą

Alicja 2014-11-13 08:16:50


17.

„andela” Nikt pani nie karze utrzymywać i karmić dzieci pani Kasi. Trzymaj kciuki za panią Katarzynę w dzisiejszych wyborach. Pozdrawiam

reszelnianka 2014-11-16 23:27:56


Komentarz

wróć do tematów forum

V Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III

Dzień Ziemi jest doskonałą okazją do tego, by zorganizować Regionalny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy. Właśnie tego dnia już po raz piąty odbył się w naszej szkole konkurs dla klas 3 szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie oraz Mazurski Park Krajobrazowy z siedzibą w Krutyni.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble