wróć do tematów forum

Cieszymy się z podwyżki

Komentarz

Lelija 14-07-2024 godz 13:28

Dostaliśmy podwyżkę za wodę i ścieki. Dostaliśmy podwyżkę za wywóz śmieci, będziemy płacić jakieś 30% więcej. Ale nie przejmujemy się tym, cieszymy się, że nowy burmistrz też dostał podwyżkę. Po 10 dniach urzędowania burmistrz Lewandowski otrzymał podwyżkę wynagrodzenia (należną od 7 maja 2024). Teraz będzie zarabiał 17.420 zł (siedemnaście tysięcy czterysta dwadzieścia zł). Jeśli ktoś myśli, że to za mało dla burmistrza tak wielkiej gminy jak Reszel, to niepotrzebnie się martwi. Bo to nie wszystko. Burmistrzowi, jak każdemu urzędnikowi, przysługuje jeszcze dodatek za wysługę lat. Niech żyje (dobrze) nasz ukochany burmistrz!

1.

O proszę a jakoś nie widać żeby burmistrz cos działał dla mieszkancow tak jak obiecał . ludzie płacą za mieszkania a na pomoc liczyć nie mogą , jak był syf w reszlu tak jest . przykład ulica spichrzowa jedno wielkie wysypisko śmieci , jedna wielka samowolka , a ustan bez zgody pewnych osób na ulicy to zostaniesz zmieszany z błotem ... Tak dzialaja nasze Reszelskie służby ! Nic tylko więcej kasy wam dac

2024-07-14 14:36:24


2.

Uśmiechnięta Polska dostała podwyżki? Niesamowite. Naprawdę uwierzyliście, że nowy burmistrz będzie aktywnie działał? Jest tak samo bierny jak jego poprzednik.

reszel 2024-07-14 18:53:53


3.

przed wyborami chodzą po domach i namawiają żeby to na nich oddać głos do RADY MIASTA. Po tym jak się dostaną już to otrzymasz pismo z UG "zgodnie z uchwałą RADY MIASTA nr .....z dnia ..... stawka za wywóz odpadów została podniesiona do kwoty ....za osobę...". Potem otrzymasz z ZUK-u pismo że opłata za wodę i kanalizację zwrosła do ...." a na koniec ponownie z UG że stawka podatku od nieruchomości / rolnego wzrosła do ..." Tak , tak wiemy jest zadłużenie i dlatego trzeba podnieść bo to wina porzedniej władzy.. Ludzie idźta na wybory bo przecie TO WASZ OBYWATELSKI OBOWIĄZEK !!!

Jesse James 2024-07-14 20:34:54


4.

Igrzyska były ?czego chcecie?Cieszcie się.Tyle pieniędzy poszło to trzeba teraz płacić .I słychać było nieustannie:Moi drodzy,kochani.Co to za teksty.Chyba nie na miejscu.Panie Burmistrzu trochę powagi do zajmowanego stanowiska .Wszędzie Pan latał aż strach było lodówkę otworzyć.Ma Pan chyba ludzi od tego i to Ich zadanie.To samo zgarbiony Przewodniczący sam nie wie gdzie jeszcze ma wyskoczyć. Nie po to ludzie Pana wybrali i Pana ludzi żebyśmy taki Cyrk mieli.Zawiedzeni już jesteśmy.Chyba jednak Pan Piotr byłby lepszy.

Anna 2024-07-14 23:50:49


5.

Nie wiem o co wam chodzi. Przecież celem był tylko wybór faworyta, bo ktoś to miejsce musi piastować. W Reszlu nie da się już nic nie rozwinąć, ani stworzyć, bo to jest dziura na mapie nie połączona żadna komunikacja. Żadna inwestycja tu się nie utrzyma poza zakładem pogrzebowym i sklepem monopolowym. Sciezke pewnie kiedyś skończą, połowę dziur w maju zalepia i to jest największa nadzieja. Ciekawe czy Reszel powinien mieć wogole prawa miejskie, bo miasto systematycznie się wyludnia. Niektórzy nawet do rodziny rzadko przyjeżdżają, bo częściej to już trzeba wliczyć szybciej zawieszenie

Kwazimodo 2024-07-15 08:48:25


6.

Nie ma obowiązku oddawania głosów macie naucze na następny raz niech Reszel sie zacznie buntować , nie głosować na nikogo i ciekawe co się wydarzy jak Reszelski nie wybiorą burmistrza . Fakt obecny burmistrz oszukał Reszelakow swoimi obietnicami bo teraz nie robi nic oprócz tego ze laszczy się z zoną

2024-07-15 09:36:30


7.

Trochę, za szybko na ocenę, ale na razie idzie jak przypuszczałem. Poza wymuszonym uśmiechem, płacz i zgrzytanie zębami (kilkudziesięcio procentowe podwyżki). Zobaczcie. Wywozi prywaciarzowi śmieci, a furtka od ŚW. Lipki dalej zamknięta na Remę. Nic się dla lokalsów w zasadzie nie zmieniło, poza grzecznościowym meldunkiem cieciowi na wejściu od bedącego mocno nie po drodze Staniewa. W zamian wszyscy się zrzucają na wywóz nieczystości, a wiedzcie, że tam szambiarka prawie codziennie przyjeżdzają.. Miał ogarnąć plaże w Widrynach, czy tam Leginach a wyszła kupa. Ścieżka miała być do kwietnia skończona. Robili borutę jak za Marka budowali, a teraz nie widzą, że traktory jeżdżą przy 30 st upale. Czy niechlujnie położoną ostatnią warstwę już za "uśmiechniętych". Woda jak stałą, tak będzie następnej zimy stała, co widać po ostatnich ulewach. Koło posesji pana Waśniewskiego leżą dwie palety po których trzeba się desantować prosto na jezdnie. W planach miało być przejście, ławki, jeden MOR, a jest zasyfiona ścieżka z odciśniętymi kołami po sprzęcie ciężkim. Winkle na wysokości LG nie pokoszone, ale jest "darmowa" piana i kiełbaski, czy koncerty gwiadeczek za ćwierćtysia.

luty 2024-07-15 11:46:25


8.

Oszukał Nas. Miał sam rządzić a wziął sobie zastępczynię co w Kętrzynie miała nieciekawą opinię.Jej wynagrodzenie dołożyć do wody będzie taniej.Obstawił się kolesiostwem.Znajoma sekretarka,kolega radny dostał etat w szkole .Dajmy Im jeszcze ze 4 miesiące.Chyba pora przyjdzie na Referendum i nowe wybory.Wcześniej ekipa mądrzyła się a teraz wszyscy zgodnie rączki za podwyżką śmieci -wody.Radny powinien głosować za albo przeciw. WSTRZYMYWANIE SIĘ OD GŁOSU POKAZUJE JEGO NIEPORADNOŚĆ.Nie chcemy takich Radnych.Informacje które dostajecie sprawdźcie dokładnie.Chcieliście być radnymi to walczcie żeby było dobrze.

Anna 2024-07-15 13:55:13


9.

Administrator nie bądż stronniczy i nie usuwaj postów. Krytyka zawsze będzie,czy to się komuś podoba czy nie, a może prawda jest nie wygodna?

beata 2024-07-16 12:05:05


10.

Ponad administrator nie powinien usuwać postów które są prawdziwe

katolik 2024-07-16 17:40:58


11.

Zauważyłam, że na Dni Reszla przyjechały osoby z dziećmi nawet z sąsiednich gmin. To miło, że dobrze bawią się za nasze pieniądze. Wszyscy się weselą, króluje lans, zabawy, piana i dmuchane zamki. Ale pieniądze kiedyś się skończą. A gdzie inwestycje? Cisza w tej sprawie... Radni też nie pytają, no może poza dwoma wyjątkami (kto chce wiedzieć jakimi, to z sesją Rady Miejskiej można zapoznać się w internecie). Ja natomiast zapoznałam się z czymś innym i przyznam, że nogi się pode mną ugięły. Na stronie Starostwa Powiatowego dostępne są oświadczenia majątkowe różnych osób funkcyjnych (zgodnie z prawem oświadczenia te są jawne), w tym byłego wicestarosty, czyli naszego drogiego i kochanego aktualnego burmistrza. Po przeczytaniu oświadczeń A. Lewandowskiego nie wierzyłam własnym oczom. Gospodarz naszej gminy (chyba można tak nazwać burmistrza) w oświadczeniach złożonych w roku 2022 i w 2023 wykazał, że jego dochód ze Starostwa Powiatowego wyniósł kolejno 158.720,67 zł i 211.775,04 zł rocznie. Jednocześnie w oświadczeniach złożonych w latach 2022-2024, w rubryce Środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej i obcej nasz burmistrz wykazał, że ma tych środków dokładnie nic... okrągłe zero! Nie miałam ochoty sprawdzać za wcześniejsze lata, ale czy ktoś może mi wyjaśnić ten fenomen? Jak to możliwe, zarabiać takie potężne pieniądze, być wcześniej wieloletnim dyrektorem szkoły (a więc także dobrze płatne stanowisko) i nie wykazać nawet złotówki oszczędności?! Ale nogi ugięły się pode mną dopiero wtedy, gdy nasz drogi i kochany burmistrz wykazał ile ma kredytów do spłaty... W oświadczeniu złożonym w roku 2022 wykazał kwotę 185.287,91 zł kredytów do spłaty, w roku 2023 już kwotę 212.124,40 zł do spłaty, a w oświadczeniu złożonym 27 lutego 2024 r. wykazał aż 411.637,27 zł kredytów do spłaty! Szok! W podanych kwotach jest także kredyt hipoteczny pomiędzy ok. 93 tys. a ok. 100 tys. zł, co jeszcze można zrozumieć, bo to spłata zakupu mieszkania. Ale pozostałe kredyty, to kredyty konsumpcyjne! To jest fenomen nr 2: zarabiać ogromne pieniądze i jednocześnie zwiększać zadłużenie w kredytach konsumpcyjnych. A przecież szanowna małżonka również pracuje i to na poważnym stanowisku, więc na pewno też nieźle zarabia. Piszę o tym wszystkim po to, żeby przestrzec. Dla mieszkańców burmistrz ma podwyżki, natomiast z budżetu pieniądze wypływają szerokim strumieniem na zabawę, na gminne igrzyska. Wobec tego ja mam gorącą, prywatną prośbę do gospodarza naszej gminy: nie chciałabym, aby za niedługo budżet gminy Reszel wyglądał tak jak wyglądają finanse domowe burmistrza. Bo niedługo nie będzie ani igrzysk ani chleba.

Lelija 2024-07-16 19:33:48


12.

Zapłać zaległy czynsz, a dopiero potem zabieraj się za finanse innych, tyle

nn 2024-07-16 22:44:13


13.

Ale beton ja p... Jak dobrze że ja się stąd ulotnilem . Zawiść i bieda strumieniem płynąca

TwojZegarmistrz 2024-07-16 22:49:21


14.

NN zajmij się pacjentami, a nie czyims czynszem

Lewa 2024-07-17 13:10:05


15.

Jak to mówią "widziały gały co brały" więc teraz niech nie narzekają. A ja zauważyłam duże starania gminy przed obchodami dni Reszla, otóż w tym afrykańskim upale, na słońcu od strony południowej budynku gminy w temperaturze około 50 stopni C wydelagowany człowiek na kolanach skubał jakieś drobiny mchu międzu kamieniami bruku pod oknami pana burmistrza. Nawet miałam ochotę tam wejśc i zapytać czy ktoś odpowiada tam za BHP i zdrowie i bezpieczeństwo ludzi, ale zrezygnowałam , bo jakiś etatowy mgr. miałby niezaprzeczalne argumenty. Szczęść Boże i ratuj sie kto może, no ale Grzegorz Braun jest tylko jeden.

halina 2024-07-21 17:34:12


16.

Ja się cieszę ze wygral Lewy. Czuć w końcu powiew świeżości. Jest nadzieja, że Reszeliada wróci do parku, tam gdzie jej miejsce. Koniec trupiarni

JohnyNoBalls 2024-07-21 19:46:11


17.

Nowy Burmistrz widać że ma zapał i chęci, czuć energię dobrych zmian! Dni Reszla organizacja 11/10! Wraz z cała rodziną byliśmy zachwyceni z atrakcji! Jak czytam te komentarze to ręce mi opadają… niektóre zmiany wymagają czasu, plujecie jadem, zaraz napiszecie ze za kandencji nowego burmistrza jest więcej komarów;)

Janina 2024-07-22 22:19:59


18.

Janina i JohnyNoBalls, a gdzie wy widzicie ten powiew świeżości? Gdzie widzicie ten rzekomy zapał i energię dobrych zmian? Podajcie jakiś jeden przykład. Bo chyba nie chodzi wam tylko o zabawę? Ja widzę przepuszczanie pieniędzy. A poza tym marazm. Gry i zabawy, to niby ma być ten powiew świeżości? Ja nie widzę żadnego powiewu, widzę rozpirzanie naszych pieniędzy, a o rozwoju Reszla, a inwestycjach nic, zero, ani słowa. Ważne żeby dobrze się bawić. Jak dla mnie to jest rozwalanie budżetu gminy. Teraz zabawa a potem nie będzie pieniędzy na nic. Poprzedni burmistrz Janiszewski też mógł zrobić Reszeliadę z wielkim rozmachem, zapraszać znane gwiazdy, wesołe miasteczka, wyświetlać filmy. W obecnych czasach to organizacyjnie żaden problem, mówisz dyrektorowi MOK ile dasz mu kasy na imprezowanie, on dzwoni do agencji estradowej, płacisz i masz wszystko co ci się zamarzy. Tylko trzeba dużo kasy wydać. Janiszewski nie zamierzał tyle płacić. A teraz zadanie domowe dla inteligentnych: dlaczego Janiszewski nie chciał tyle wydawać z budżetu gminy?

Ada 2024-07-25 10:54:06


19.

O jakich inwestycjach w Reszlu piszesz ? Tu się liczy, żeby swiatlo się nocą paliło i żeby młodzież miała fajną zabawę. Burmistrz jest elegancki, taki jaki powinien być . W Reszlu inwestycje haha. World Trade Center

haha 2024-07-25 11:08:12


20.

Jeżeli nie chcesz mieć zrobionych dróg na terenie gminy to lepiej się wyprowadź, bo tacy wyborcy bez wymagań, bez potrzeb szkodzą gminie wybierając do samorządu takich samych jak oni, którym nic nie potrzeba. Ja chcę dróg, lokalnych oczyszczalni ścieków zamiast szamb, zainwestowania w lokalne systemy grzewcze zamiast płacić horendalne ceny prywatnej firmie. Chcę przystąpienia gminy do związku gospodarowania odpadami gdzie co prawda trzeba mieć wkład własny, ale za to wszyscy mieszkańcy mieliby o wiele tańsze opłaty za śmieci. Jeśli tobie to jest nie potrzebne to współczuję. Na wkład własny do związku pieniędzy nie ma, na imprezowanie są. Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie: jeżeli w Reszlu nie są potrzebne inwestycje, to po co burmistrz ma zamiar utworzyć cały wydział promocji w Urzędzie Miasta, zatrudnić dodatkowych urzędników? Jeśli nie będzie się w nic inwestować, to promować będziemy co? Dziurawe drogi i jeziora do których płyną fekalia z przestarzałych szamb?

Ada 2024-07-25 12:35:27


21.

Widzę, że to ty w chmurach pływasz. Dziury są zalepiane od dziesięcioleci. Asfalt należałoby zrywać i lać nowy, żeby to miało wogóle sens. Nie rozumiem, dlaczego mam teraz kiwać na Lewego skoro nikt wczesniej rowniez nic z tym nie zrobil. Tu nie chodzi o wymagania, a możliwosci. Reszel nie jest miejscem, w które warto inwestować i nie dlatego, że ja tak uważam, tylko składa się na to infrastruktura, lokalizacja i umierające społeczeństwo. Budżet nie pęka od kasy, inwestuje się w miejsca, w których się to opłaca i przede wszystkim zwróci. Jeśli Lewemu się coś uda, to właśnie dlatego, że jest młody i obrotny. Jakikolwiek deweloper ani biznes nie będzie tu nic stawiał, bo zwyczajnie przez kilka pokoleń nie wyszedłby z długu. Nie ma siły roboczej, komunikacji, ani dosłownie niczego, co mogłoby sygnalizować jasną przyszłość tego miejsca. Nie rozumiem twoich roszczeń. Ja, powtarzam, cieszę się, że Reszel odżywa imprezowo. Nie mam pięcdziesiony jak ty, piątki dzieci i to jest dla mnie plus. Lewy to burmistrz, nie mesjasz. Pozdrawiam

haha 2024-07-25 12:57:31


22.

Piszesz same sprzeczności. Budżet nie pęka od kasy, dlatego się imprezuje. Jeżeli rzekomo mam pięćdziesionę, to moje dzieci już dawno są dorosłe, więc co one mają do tej dyskusji? Rzekomo burmistrz jest obrotny, ale jedyne co przytaczasz to tylko imprezowanie. Z tą obrotnością to mnie rozbawiłeś. Przeczytaj jeszcze raz, uważnie co napisała Lelija, może zmienisz zdanie o tej obrotności. Dla ciebie to może jest twój koleżka Lewy, dla mnie to burmistrz, który ma dbać o całą gminę. Drogi to nie tylko asfalt. Poza tym zrobienie drogi ma się jakoś zwrócić? To może w ogóle nie róbmy dróg, bo to się nigdy nie zwróci? Zbudowanie lokalnej oczyszczalni ścieków to też ma być jakiś biznes dla gminy, ma się jakoś zwrócić? Zdajesz sobie sprawę, że pleciesz z tym zwracaniem? Podałam ci konkretne przykłady możliwych inwestycji. Jedyna twoja odpowiedź to heheszki. Twój przygnębiający wpis pokazuje, że dla gminy naprawdę lepiej byłoby gdyby wszyscy, którzy mają taką wizję gminy jak ty, wyprowadzili się z niej. Ja nie chcę żyć w zapyziałym skansenie, ale za to wesolutkim. A jak chcesz się bawić, to baw się za swoje. Pieniądze gminne są na co innego. W moim wpisie nr 18, na koniec zadałam zadanie domowe dla inteligentnych, widzę że nie zdążyłeś jeszcze nad nim popracować.

Ada 2024-07-25 13:43:26


23.

Tak nieskromnie bo może nie ogarniam tego poziomu...ten zapyziały Reszel to od wczoraj?,Ten brak dróg szamba to od wczoraj?

Ograniczony 2024-07-25 13:59:15


24.

Ada, szkoda czasu na twoje pseudointeligentne debaty. Nikogo nie obchodzą twoje roszczenia. Ja cieszę się z dobrego wyboru. Pozdrawiam

haha 2024-07-25 14:53:03


25.

@Ograniczony, to jest po prostu zwykły przejaw zawiści. Tyle lat mieliśmy burmistrza z zerowa efektywnością, a kiedy pojawił się ktoś nowy to po miesiącu na nim psy powiesili. Tego nie będzie, tego nie zrobi, a tego to już nie zrobił. Znana gadka przecież . A imprezy są potrzebne. Turystyka to ostatnia karta tego miasta, a w jaki inny sposób do tej ruiny zwabić ludzi.

Haha 2024-07-25 15:19:41


26.

Ograniczony - a czy burmistrz ogłosił już jakiś plan, żeby to zmienić? Do wyborów szedł bez planu? Bo raport o stanie miasta już wygłosił? I co? Poza tym proszę czytać ze zrozumieniem, nie napisałam że obecnie Reszel jest zapyziałym skansenem. Chodziło o to, że stanie się takim, jeżeli budżet gminy zamiast pójść na inwestycje, będzie rozpirzany na zabawę. To nie jest gospodarskie myślenie. A przy okazji może wiesz, czy nasz gminny gospodarz złożył wniosek do programu Podróże z klasą, gdzie można było dostać 50 tys. zł dopłaty na szkolne wycieczki dla dzieci?

Ada 2024-07-25 18:01:13


27.

Haha -nadal się nie rozumiemy. Nie chodzi o to, że burmistrz ma zdziałać cuda w 2 miesiące. Chodzi o to, że fatalnie zaczyna, przy budżecie takim jaki jest pieniądze płyną szerokim strumieniem na zabawę. To źle. Piszesz, że cieszysz się z dobrego wyboru, tylko jakoś tak, pomimo napisania tylu słów, nie podałeś ani jednego argumentu, że to rzeczywiście jest dobry wybór, no może poza tym, że to twój koleżka Lewy. Zabawa według ciebie ma zapewnić rozwój miasta? Warszawiacy tłumnie ściągną do Reszla, bo się dowiedzieli, że film można obejrzeć w plenerze? Nie rozśmieszaj mnie. Rozumiem, że młodzież chce się bawić, nie czują podwyżek za wodę i za śmieci. Przecież mama zapłaci.

Ada 2024-07-25 18:13:30


28.

Ad.pytam a ty atakujesz umniejszasz bo ktos rozumie inaczej niz ty.nie myślę tak mądrze jak ty.dlaczego nie jestes doradcą być może wtedy sprawdzisz swój potencjał doradczy.a moze czujesz się odtrącony bo nikt w realu cie nie slucha.A gdzie ty chcesz podróżować z klasą skoro wyganiasz turystów ?

Ograniczony 2024-07-26 09:06:04


29.

Ograniczony - W żadnym miejscu nie zaatakowałam cię, precyzyjnie odnoszę się do argumentów, wyjaśniam. To raczej ty atakujesz mnie personalnie, brzydko. Po co? Jeszcze raz proszę o uważne czytanie: program Podróże z klasą nie jest dla turystów a przeznaczony jest dla dzieci (naszych dzieci, z naszych reszelskich szkół). Beneficjentem tych środków są organy założycielskie szkół, czyli w naszym przypadku będzie to Gmina Reszel. Zapytałam czy burmistrz złożył akces do tego państwowego programu, bo jeżeli jest taki obrotny to powinien. Program zakończył się 22 lipca. Jeśli nie złożył, to przepuścił okazję na darmowe 50.000 zł dla szkolnych dzieci, to mówi samo za siebie. Poza tym proszę nie przypisywać mi intencji, których nie mam, nie wyganiam turystów. Turyści są ważni i jest w Urzędzie Miasta osoba, która zajmuje się promocją gminy. Ale nie o tym piszę, co innego promocja a co innego inwestycje gminne.

Ada 2024-07-26 10:43:17


30.

Usuwanie postów i komentarzy niesprzyjających burmistrzowi !

kuba 2024-08-16 14:10:21


31.

Komuna wróciła

katolik 2024-08-22 17:14:01


32.

Komuna nigdy nie odeszła, tylko się przepoczwarzyła

Redneck 2024-08-22 23:11:30


Komentarz

wróć do tematów forum

Jak ozdobić przyjęcie?

Aby Twoje przyjęcie mogło być prawdziwym sukcesem i zaskoczyć gości, warto zadbać o wyjątkową atmosferę, którą można stworzyć za pomocą odpowiednich dekoracji. Dekoracje wiszące są kluczowym elementem, który doda uroku i charakteru każdemu wydarzeniu. Oto, jak możesz wykorzystać różnorodne ozdoby wiszące, aby uczynić swoje przyjęcie niezapomnianym i pełnym magii!

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble