wróć do tematów forum

Reszelacy

Komentarz

Michałko 03-05-2011 godz 19:56

Czasami jest tak, że żyjąc obok siebie nawet się nie znamy, a gdzieś np. w Gdańsku przypadkowe spotkanie sprawia, że czujemy się bliskimi sąsiadami i "gęba się śmieje. Czy to magia Reszla? A może tylko mi się tak wydaje, że Reszel to takie małe nasze podwórko. Niech ktoś o nim coś złego powie tobyśmy go "zjedli". Hm. Co nieprawda?

1.

prawda, ja byłam samotna w Gdańsku, i tak sie włóczyłam bez celu po tym mieście a jak Reszelaka spotkałam w Gdańsku to mi się Gęba uśmiechnęła i od razu lżej na duszy się zrobiło teraz spotykamy sie z grupka osób mieszkających w Gdańsku a pochodzących z Reszla.

2011-05-03 20:41:16


2.

Myślę, że uczucia, które nami targają w chwili ujrzenia reszelaka to wynik poczucia anonimowości, które ma wydĽwięk absolutnie pejoratywny. W Reszlu trzeba się mocno nagimnastykować, ażeby przejść przez miasto i nie odezwać się ani słowem do człowieka. W dużym mieście to pozdrowienie, czy chociażby krótka rozmowa są niezwykłą rzadkością. Stąd też nasza ciepła reakcja na widok znajomej twarzy. Swoją drogą to niezwykle sympatyczny ludzki odruch ;) Przesyłam uśmiechy z Trójmiasta!

mariajanion 2011-05-05 17:00:48


3.

Za każdym razem gdy wracam z Trójmiasta, utwierdzam się w przekonaniu jak piękny i wyjątkowy jest nasz Reszel ;-)Nie możemy narzekać- przecież wszędzie są problemy, ale w Reszlu można od nich odetchnąć i przemyśleć bez zgiełku i hałasu ;-) Pozdrawiam!

wb 2011-05-06 02:09:04


4.

Pozdrawiam wszystkich trójmieściaków z Reszla. Nie zapomnijcie ze jest jeszcze tzw małe trójmiasto przy tym duzym tj, Reda, Rumia, Wejherowo. Adam z Rumii/Reszla

Kornel 2011-05-09 14:25:15


5.

Wręcz przeciwnie! Mam znajomego który mieszkał czas temu jakiś w tej prowincjonalnej dziurze jakim jest nasze miasto. Dziś mieszka w trójmieście, ma trzy renomowane restauracje ożenił się z dziewczyną ze stanów (polką) i ani razu przez niemal 10 lat nie przywiózł jej do Reszla. Czasami widujemy się w Sopocie i pomimo tego że poznaliśmy się w "naszej prowincjonalnej dziurze" to jednak nigdy o niej nie rozmawiamy-szkoda czasu.

Kasia 2011-09-23 05:50:25


Komentarz

wróć do tematów forum

Stacje robocze z kartami graficznymi nVidia Quadro

Specjaliści z sektora architektury, inżynierii i budownictwa (AEC) coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Karty graficzne nVidia Quadro odgrywają tutaj niebagatelną rolę, umożliwiając realizację skomplikowanych projektów z niezwykłą precyzją. Dzięki nim możliwe jest tworzenie szczegółowych wizualizacji architektonicznych, symulacji inżynierskich oraz animacji 3D, co znacząco przyspiesza proces projektowy i pozwala na osiągnięcie lepszych wyników.

wiecej...

Reklama

Agencja ReklamowaMąka chlebowaMeble